Leona Lewis

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: B@r »

Spiewała to na próbie w Złotowie.Lato 2006. ;) Wydaje mi sie,ze pisał ktos o tym,tylko wykasowano czesc postów i pewnie sie jakos rozeszło.
kinga
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2323
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leona Lewis

Post autor: kinga »

To prawda, zaśpiewała to na próbie. I zgadzam się, że było to wykonanie wyjątkowe. Zawsze uważałam, że głos Edy jest stworzony do takich numerów :)

Ale robi sie off topic... :>
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Leona Lewis

Post autor: flame »

No i Leona wygrała ;)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: B@r »

flame pisze:No i Leona wygrała
Chetnie przeslucham plytke, gdy sie ukaze. :)
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Leona Lewis

Post autor: flame »

Magda pisze:
flame pisze:No i Leona wygrała
Chetnie przeslucham plytke, gdy sie ukaze. :)
Pierwszy singiel, "A Moment Like This", ukazuje się już w najbliższą środę - w sam raz by zdobyć tytuł świątecznego numer 1 (w samej przedsprzedaży poszło już ponoć MILLION sztuk...). Piosenka to taka typowa ballada: jest mocny refren, pod koniec jest chór gospel. Nic specjalnego ale bardzo przyjemne dla ucha. Edyta czy Celine mogłyby spokojnie coś takiego zaśpiewać.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: Dobi »

flame pisze:Pierwszy singiel, "A Moment Like This", ukazuje się już w najbliższą środę - w sam raz by zdobyć tytuł świątecznego numer 1 (w samej przedsprzedaży poszło już ponoć MILLION sztuk...). Piosenka to taka typowa ballada: jest mocny refren, pod koniec jest chór gospel. Nic specjalnego ale bardzo przyjemne dla ucha. Edyta czy Celine mogłyby spokojnie coś takiego zaśpiewać.
Czyżby deja vu?
Pierwszy singiel Kelly Clarkson również nosił tytuł "A Moment Like This".
Chyba ktoś jest tu mało oryginalny...
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Leona Lewis

Post autor: Cypix »

Kelly jak wygrała Idola w USA też to chyba nagrała jako pierwszy singiel. Fajny był klip, w big teatrze czy czymś w tym rodzaju. Kelly wyszło to super, znaczy na płycie. Miałem ściągnięty plik jak śpiewa to na żywca i mimo iż song wokalnie gardzła aż tak bardzo nie rwie, to jednak go nie dźwignęła :P

Na bank Leona wygra świąteczne notowanie, podobno ten numer 1 bardzo się w UK liczy. Kto oglądał film "To własnie miłość" wie co mam na myśli :lol3:

Czekamy na klip i cały albumik, zobaczy się co z tego wyjdzie...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: Dobi »

Przesłuchałem ten niby singiel na YouTube i jest to dokładnie ta sama wersja, którą nagrała i wydała Kelly!
Flame czy to na pewno jest pierwszy singiel tej całej Leony? Bo jeśli tak to trochę to żenujące aby na pierwszą swoją piosenkę wybierać cover...
Cypix pisze:(...) mimo iż song wokalnie gardzła aż tak bardzo nie rwie, to jednak go nie dźwignęła :P
To chyba miałeś jakiś zły występ... ;)
Jeśli chcesz to mogę Ci podesłać kilka występów na żywo, w których Kelly śpiewa swoją piosenkę "A Moment Like This"
Ostatnio zmieniony 17 gru 2006, 21:19 przez Dobi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Leona Lewis

Post autor: pilsner »

dziewczyna ma kawał głosu, ale z tego co widzę w tym programie to sięga tylko po piosenki albo W.Houston, M. Carey albo C.Dion! gdzie tu jakaś różnorodnośc stylów?
spiewa pisoenki wielkich diw, gdzie popisuje sie głosem i nic poza tym!
U nas na pewno by taka nie wygrała? dawno jury by ja zjeździło, ze nie ma stylu i własnie za to uwielbiałem polskiego idola, za to że spiewali piosenki na swój sposób, w zupełnnie czesto zaskakujących aranżacjach! a tu co śpiewa frazę w fraze jak oryginał- gdzie tu własny styl i osobowość, poza głosem nie pokazała nic
ale z drugiej strony zapewne po wygraniu programu nagra płytę i zaraz sprzeda ją w milionach egz.( magia i potęga TV w AMeryce), u nas niektóre osoby w Idolu były o wiele lepsze i bardziej utalentowane a nie mają nawet szans na wydanie płyt, albo wydawszy ją sprzedają 20 tys. egz.!!!!
koszmar
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: B@r »

Leona pewnie nie ma duzo do gadania - ma nagrac co jej daja.
kinga
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2323
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leona Lewis

Post autor: kinga »

Wow, dziewczyna ma kawał głosu! Najbardziej podobało mi się w jej wykonaniu "I have nothing". Uwielbiam tą piosenkę, a ona wykonała ją naprawdę świetnie. Szkoda tylko, że tak mało daje od siebie - zaśpiewała ją identycznie jak Whitney, nawet w pewnych momentach barwy głosu mają podobne. Chociaż z drugiej strony czy taką piosenkę można wykonać inaczej? Ona już tak wryła sie w umysły ludzi, że inne wykonanie byłoby pewnie nie tak dobre. Za to nie podoba mi się w jej wykonaniu Without You. W refrenach jeszcze ok, ale zwrotki chyba jej nie leżały za bardzo.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Leona Lewis

Post autor: Cypix »

pilsner pisze:dziewczyna ma kawał głosu, ale z tego co widzę w tym programie to sięga tylko po piosenki albo W.Houston, M. Carey albo C.Dion! gdzie tu jakaś różnorodnośc stylów?
spiewa pisoenki wielkich diw, gdzie popisuje sie głosem i nic poza tym!
U nas na pewno by taka nie wygrała? dawno jury by ja zjeździło, ze nie ma stylu i własnie za to uwielbiałem polskiego idola, za to że spiewali piosenki na swój sposób, w zupełnnie czesto zaskakujących aranżacjach! a tu co śpiewa frazę w fraze jak oryginał- gdzie tu własny styl i osobowość, poza głosem nie pokazała nic
ale z drugiej strony zapewne po wygraniu programu nagra płytę i zaraz sprzeda ją w milionach egz.( magia i potęga TV w AMeryce), u nas niektóre osoby w Idolu były o wiele lepsze i bardziej utalentowane a nie mają nawet szans na wydanie płyt, albo wydawszy ją sprzedają 20 tys. egz.!!!!
koszmar

No przestań, chyba Idola z Krzysiem nie widziałeś :P Wszystko na jedno kopyto, zawsze charczał do mikrofonu, a Leszczyński (o Kubie nie wspominając) fan rocka, który do tego programu ma się jak g ówno do mydelniczki, za każdy razem zachwalał, że dobrze, znakomicie, że broni swojego stylu.

Jak ma głos, to niech śpiewa piosnki w stylu "DIVA, więc drę japę". Ja lubiłem te czasy, gdy mozna było słyszeć te ryki, a teraz... Teraz mało kto tak potrafi, a nawet jak potrafi, to tego nie robi :cry: Nie wiem co się z tymi producentami porobiło, nawet z Edyty chciało zrobić lalę disco spiewającą, a zamiast głosem to promować ją chcieli ciałem. Jakby tego nie mogli połączyć, skoro tak bardzo chcieli :x
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Leona Lewis

Post autor: flame »

Dobi pisze:Przesłuchałem ten niby singiel na YouTube i jest to dokładnie ta sama wersja, którą nagrała i wydała Kelly!
Flame czy to na pewno jest pierwszy singiel tej całej Leony? Bo jeśli tak to trochę to żenujące aby na pierwszą swoją piosenkę wybierać cover...
Niestety, Leona nie ma nic do gadania w tym wypadku - singiel jest przygotowany jeszcze przed ostatecznym wynikiem X-Factora. Oboje finalistów nagrywa swoją wersję jeszcze przed finałem i w momencie ogłoszenia wyników wersja wygranego jest puszczana na taśmę produkcyjną i trafia do sklepów. Stąd zawrotne tempo - w sobotę wygrana Leony, we środę singiel w sklepie.

@ pilsner: I gdzie te kariery z polskiego Idola skoro byli tak oryginalni? Ani Dąbrowkiej sukces się w pełni należy, ale ona twardo postawiła na swoim jeśli chodzi o to jaką muzykę będzie nagrywać. A co z Alicją Janosz, która przecież miała bardzo dobry głos i fajną, zdawałoby się, osobowość? A ten chłopczyk z zespołem co to potem nagrał rockową wersję "Can't Get You Out Of My Head"? A, no i Leona nie jest amerykańską wygraną tylko brytyjską. Choć ponoć jest już o niej spory szum w Stanach i została - jeszcze przed wygraną - zaproszona do paru talk show za wielką wodą.

Ja się totalnie zgadzam z opinią, że brak jej własnego stylu, wyrazistej osobowośći, itd. Ale! Ludzie którzy tworzą takie programy wiedzą co robią. Leona ma wielką szansę bo nie ma w tej chwili nikogo takiego jak ona na rynku muzycznym: Whitney wciąga kokę, Mariah biega w podomkach z raperami a Celine wydaje albumy z fotografiami niemowląt. Edyta sama miała szansę 'wszczelić' się w taką właśnie lukę ale co z tego wyszło wszyscy wiemy.

Acha, o wygranej w X-Factorze decydują widzowie za pomocą sms-ów itd. W sobotnim finale głosowało prawie 11 milionów brytyjczyków. Powiedzmy że 60% tych głosów zadecydowało o wygranej Leony - wielu z nich zatem kupi także jej płytę. Całkiem niezły start.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: B@r »

Cypix pisze:zapewne po wygraniu programu nagra płytę i zaraz sprzeda ją w milionach egz.( magia i potęga TV w AMeryce),
To jest program brytyjski. :P
flame pisze:A, no i Leona nie jest amerykańską wygraną tylko brytyjską. Choć ponoć jest już o niej spory szum w Stanach i została - jeszcze przed wygraną - zaproszona do paru talk show za wielką wodą.
Chodze na forum Classic Divas (podforum na stronie Classic Whitney) i ludzie jada po Leonie niestety (ale oni tam to fanatycy Whit i na nikim nie zostawiaja suchej nitki, z MC i BEyonce na czele).
flame pisze:Whitney wciąga kokę, Mariah biega w podomkach z raperami a Celine wydaje albumy z fotografiami niemowląt.
:lol2:

[ Dodano: 2006-12-18, 11:58 ]
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... d=93569607
Leona na MySpace.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Leona Lewis

Post autor: Cypix »

Jak przewidują fonograficzni fachowcy, dominacja "Patience" (w sumie cztery tygodnie na pozycji 1.) skończy się już w przyszłym tygodniu. Wtedy to na szczycie singel zmienić ma piosenka "A Moment Like This" wykonywana przez Leonę Lewis, laureatkę telewizyjnego konkursu talentów "X Factor".


To właśnie wokalistce daje się największe szanse na stanie się bożonarodzeniowym Numerem Jeden. Tak spore, że słynna firma bukmacherska William Hill przestała przyjmować zakłady która piosenka trafi na szczyt listy za tydzień.
ODPOWIEDZ