Mariah Carey

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
MKury
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2018, 5:57
Lokalizacja: Londyn

Re: Mariah Carey

Post autor: MKury »

To prawda, że muzycznie się trochę rozmieniła. Uważam, że Musicbox, Daydream i Butterfly to były jej przełomy. Produkcję pełne profesjonalizmu, teksty dobrze wpisane w treść kompozycji, wokalnie pierwsza klasa (bez irytującego i odrobinę z #CIACH# gwizdkowania w połowie piosenki). Już nie wspominając, że najzwyczajniej wyznaczyła wtedy trend za trendem i jako wokalistka nie miała sobie równych.

Nie wiem co się stało z jej ambicjami. W końcu będąc dobrą teksciarka (kiedy jej chęć sprzyja) i naprawdę względnym producentem mogłaby sobie pozwolić na wydanie materiału, który emanowalby większą...cóż, ambicją. Z jej majątkiem sprzedaże już dawno powinna mieć w dupie i zabrać się za tworzenie mocnej muzyki jak prawdziwy artysta, którym non stop się nazywa.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Mariah Carey

Post autor: Piter »

Steffie pisze:Piosenka wpada od razu do ucha, ale ten wulgaryzm mogła sobie darować. Czy słuchanie "wypierd..." w kółko jest takie przyjemne? Poza tym kto jest adresatem tej treści? Tancerz, miliarder czy może były mąż? Nie od dziś przecież wiadomo, że Mariah załatwia w swoich tekstach piosenek prywatne porachunki. * Szkoda, bez tego kawałek byłby naprawdę super. Teledysk mi się średnio podoba. Jakoś nie rajcuje mnie oglądanie pan w srednim wieku pląsających w bieliźnie. W dodatku jej figura pozostawia wiele do życzenia. To już nie są czasy "Honey" ani nawet TMB. Czy ona lub jej inne koleżanki po fachu nie mogą wziąć przykładu z Janet i zrobić ciekawego wideo na poziomie, ubrać się w jakieś fajne ciuchy i nie epatować ciagle nagością? :?

* Mariah Carey - Inside edition: Clown & Eminem
http://youtube.com/watch?v=wrHzAMZyLJQ
Od tego jest właśnie twórczość często dla artysty, aby w niej rozliczał się ze swoim zyciem, zamiast w wywiadach na przykład. Kompletnie się nie zgadzam z tym, co powyżej. W tym klipie nie ma nagości, jest negliż, zmysłowa bielizna, pewna szlachetność, piękno. Wszystko się tu zgadza, ten subtelny sposób śpiewania, w który wplata się stanowcze i krótkie GTFO. Niektórzy po prostu nie zasługują na nic więcej.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Mariah Carey

Post autor: Steffie »

Piter pisze:
Steffie pisze:Piosenka wpada od razu do ucha, ale ten wulgaryzm mogła sobie darować. Czy słuchanie "wypierd..." w kółko jest takie przyjemne? Poza tym kto jest adresatem tej treści? Tancerz, miliarder czy może były mąż? Nie od dziś przecież wiadomo, że Mariah załatwia w swoich tekstach piosenek prywatne porachunki. * Szkoda, bez tego kawałek byłby naprawdę super. Teledysk mi się średnio podoba. Jakoś nie rajcuje mnie oglądanie pan w srednim wieku pląsających w bieliźnie. W dodatku jej figura pozostawia wiele do życzenia. To już nie są czasy "Honey" ani nawet TMB. Czy ona lub jej inne koleżanki po fachu nie mogą wziąć przykładu z Janet i zrobić ciekawego wideo na poziomie, ubrać się w jakieś fajne ciuchy i nie epatować ciagle nagością? :?

* Mariah Carey - Inside edition: Clown & Eminem
http://youtube.com/watch?v=wrHzAMZyLJQ
Od tego jest właśnie twórczość często dla artysty, aby w niej rozliczał się ze swoim zyciem, zamiast w wywiadach na przykład. Kompletnie się nie zgadzam z tym, co powyżej. W tym klipie nie ma nagości, jest negliż, zmysłowa bielizna, pewna szlachetność, piękno. Wszystko się tu zgadza, ten subtelny sposób śpiewania, w który wplata się stanowcze i krótkie GTFO. Niektórzy po prostu nie zasługują na nic więcej.
Mozesz sie nie zgadzac, do tego kompletnie, zupelnie mnie to nie dziwi. Zwykle osoby, ktore akceptuja chamstwo w zyciu codziennym, nie razi rowniez jezyk na poziomie rynsztoka. Ja tego pieknem nie okresle, bo to nie jest piekno. Poza tym dodam - nagosc czy negliz - nudne jest i to, i ta bielizna, wszechobecne u gwiazdek pop od wielu lat, i to rozliczanie sie z innymi w swoich utworach. Naprawde mogliby/moglyby wreszcie wymyslec cos nowego, jakies nowe trendy, a nie ciagle powielac stare schematy.

@MKury, Mariah od jakiegos czasu obnizyla loty. Mozna poczytac w internecie wiele informacji na temat promocji jej dawnych plyt i mozna dowiedziec sie wiele ciekawych rzeczy i wyciagnac odpowiednie wnioski. Ostatnio np. czytalam to: http://en.wikipedia.org/wiki/Rainbow_(M ... rey_album)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Mariah Carey

Post autor: Kamui Shiro »

Nie szkodzi, że jest w średnim wieku. Ma pełne prawo się ubrać jak chce, zwłaszcza że wróciła do formy i naturalne jest, że się chwali sylwetką. To nie jest pani Iksińska z sąsiedniej bramy, żeby miała się cenzurować - znakiem czasu jest to, że artystki po 30,40,50 prezentują się jako seksi lale... Moim zdaniem fajny trend - choc oczywiscie, jak wszystko, może miec swoje zagrożenia i minusy ;)

Dodano po 4 minutach 42 sekundach:
niuto pisze:Przepraszam, ale co mnie interesuje, że dopiero po czasie załapałeś o co chodzi :P Pisanie skrótami tytułów, szczególnie tych dłuższych, jest normą na tym i nie tylko na tym forum. Ktoś, kto mniej więcej jest osłuchany z twórczością Mariah od razu wie, o którą płytę chodzi, a ty wszedłeś dać komentarz nie wiadomo po co, bo jak sam przyznałeś piosenki nie posłuchałeś jeszcze :D

Aha, czyli osoby nieobeznane w temacie aż tak jak Ty i Twoje skróty, nie muszą się orientować?
Jednak trochę się znam, bo domyslilem się, o co chodzi. Ale po co? Tytuł to nie jakiś ABCDEFGH i nie myślę o tych wydawnictwach w taki sposób, po co wprowadzać zamieszanie.
Ok, ja też będę pisać skrótami, jak będę chciał pokazać, że się na czyms znam.
Moim zdaniem taka norma dla dzieciaków, ktorym się nie chce poklepać palcami. Bd z Sb dumny. 8)
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Mariah Carey

Post autor: LaFidelite »

Wczorajszy występ na iHeartRadio Music Festival
https://www.youtube.com/watch?v=0T525SRCAVY
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Mariah Carey

Post autor: Piter »

Miło mi się patrzy na taką Mariah. Jakby odzyskała dobra energię. GTFO oddemonizowane, z przymrużeniem oka.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Mariah Carey

Post autor: addar »

niestety gdyby nie chórki byłoby zle, ratuja jej pupencje. Słychac ze brzmi lepiej ale nie potrafi wyspiewac całego utworu zadnego. Wyglada swietnie
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Mariah Carey

Post autor: Kamui Shiro »

Odsłuchałem GTFO. Podoba mi się. Nie ma absolutnie szału, ale chyba jej najmocniejsza propozycja od Touch My Body albo i od The Emancipation of Mimi. Teledysk znowu skupiony na niej glamourowo - ale wygląda najlepiej od nie wiem kiedy. Muzycznie dobrze pociśnięte, bez zbędnych ozdobników, hip-hopowo, na czasie a bez silenia się na dzisiejszość - równie dobrze mogłaby to wydać 15 lat temu, takie mam wrażenie. I to komplement. Tekst wulgarny? Cóż, hip hop to lubi, a Mariah jest od bardzo dawna w tym temacie i fajnie trzyma dystans do swojego słodkiego supergłosu w zestawieniu z takim ulicznym przekazem. Gdyby ta sama piosenka wyszła od Ariany Grande, pewnie zostałaby ciepło przyjęta. Jak przyjmie się utwór Mariah? Czekam na wyniki, szkoda że to taka przystawka, bo pewnie będzie mniej promowana. Mógłbym bez problemu posłuchać tego na imprezie, blisko rana, i dobrze się bawić.


Osobiście lubię klimaty muzyczne Mariah z lat 1997 - 2008 bardziej niż te starsze i te nowsze.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Mariah Carey

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Nowy singiel Mariah "With you"

-> https://youtu.be/miV6xLEBW-I
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Mariah Carey

Post autor: LaFidelite »

Teledysk do najnowszego singla
https://www.youtube.com/watch?v=zNy4QGHhoTg

Występ na wczorajszej gali AMA
https://www.youtube.com/watch?v=8dzkHZaVyQY
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Mariah Carey

Post autor: Steffie »

Teraz Mariah spiewa o swoim tancerzu. :P
Piosenka nawet mi sie podoba. 8) Po pierwszym wysluchaniu wydala mi sie nudna, zwlaszcza poczatek, gdy spiewa falsetem*, ale teraz juz mi sie wkrecila, razem z teledyskiem tworza calosc majaca sens, a Mariah bardzo dobrze prezentuje sie w teledysku, zwlaszcza w ujeciach w szlafroku, w ktorych ma inaczej zaczesane wlosy i bardzo jej do twarzy. W ogole w calosci wyglada i brzmi bardzo korzystnie. Muzycznie jest ok, jako singiel moze byc, na pewno lepiej niz GTFO. Ta piosenka przypomniala mi, ze Mariah to piekna kobieta i wspaniala piosenkarka, czekam na nowa plyte. :edi:

* Falset
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mariah Carey

Post autor: endeven »

Pozytywne zakoczenie. Zarówno GTFO i With You. Mariah znów na poziomie, bez uganiania sie za płytkimi hitami. Smaczne te nowości, obie piosenki nie odbiegają jakoś od siebie jakością. Bardzo przyzwoity występ na AMA. Ładne kwiatki :)
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Mariah Carey

Post autor: LaFidelite »

Mnie podobają się oba single, ale zdecydowanie preferuję With You i słucham go znacznie częściej.
Na początku byłam lekko zaskoczona, bo spodziewałam się bardziej radiowego utworu, ale ta piosenka jest naprawdę urzekająca w swej prostocie i chwytliwa w nienachalny sposób. Do tego ładny teledysk - skromny i z klasą. Mam wrażenie, że Mariah ostatnio stonowała swój 'look'. Nie nosi już ogromnych dekoltów itd.
Oczywiście niech się kobieta ubiera jak chce, ale nie jest to moja ulubiona estetyka, niezależnie od wieku. Podsumowując jestem bardzo zadowolona. Zdecydowanie wolę żeby Mimi robiła dobrą muzykę, niż żeby za wszelką cenę próbowała stworzyć kolejny hit, nie zważając przy tym na jakość.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Mariah Carey

Post autor: Steffie »

A więc nowa płyta za miesiąc - 16 listopada. Tytuł "Caution". Przynajmniej ona coś nowego wydaje.
http://pitchfork.com/news/mariah-carey- ... ution/amp/
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Mariah Carey

Post autor: LaFidelite »

Czy tylko mnie zaskoczyła normalna nazwa albumu? :lol3:
ODPOWIEDZ