Carrie Underwood

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Carrie Underwood

Post autor: B@r »

Carrie Underwood to piosenkarka country (country/pop), zwyciezczyni 4. edycji American Idol (poza zajmowaniem sie muzyka, skonczyla rowniez studia z komunikacji i dziennikarstwa). Debiutancki album Some Hearts sprzedal sie w obecnie rzadko spotykanym nakladzie 6 mln. egzemplarzy w USA (w sumie 10mln na calym swiecie), a kolejny, wydany niedawno Carnival Ride, poki co w 2mln (w sumie 3 mln na swiecie). Carrie zebrala wszelkie mozliwe nagrody country oraz ogolnego przemyslu muzycznego, w tym Grammy. Jest znana przede wszystkim w USA i ma na koncie tam juz sporo hitow, m.in.:

Jesus Take the Wheel: http://www.youtube.com/watch?v=Ky4rfA_tebY
Don't Forget to Remember Me (w teledysku wystepuje tez jej mama): http://www.youtube.com/watch?v=Zzc0DDg2p-k
Before He Cheats: http://www.youtube.com/watch?v=vSG4Cml7HXs
Wasted: http://www.youtube.com/watch?v=v03iwXmX5O4
Z nowego albumu So Small: http://www.youtube.com/watch?v=kUtFEKhtB30

:wieza:

***

Lubie ja za piekny glos, jej normalnosc (pochodzi z bardzo malego miasteczka, o czym z reszta spiewa tu: http://www.youtube.com/watch?v=ftZK8Zr_hxA, i wydaje sie, ze nie uderzyla jej sodowka so glowy), podoba mi sie tez sporo jej piosenek (ulubiona to "Before He Cheats" - troche taka z przymruzeniem oka :D ), milo rowniez wiedziec, ze jest wege ;). Carrie wydala pierwsza plyte w 2005 roku, ja slucham jej od kilku miesiecy, a wszystko od momentu kiedy przychylniejszym okiem spojrzalam na coutry w wyniku podrozy. Nie znam jeszcze jednak calego nowego albumu Carrie, tylko single. Poki co nie zachwycily mnie tak, ja te z pierwszej, ale gdy poznam cala plyte, moze odkryje na niej jakies perelki.

Wiem, ze Dobi lubi Carrie i mam nadzieje, ze w tym temacie bedzie przybywalo postow. :)

O Carrie na Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Carrie_Und ... iscography
MySpace Carrie: http://www.myspace.com/carrieunderwood (jest tam kilka piosenek z nowej plyty)
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Carrie Underwood

Post autor: grzechoo »

Znam jej jedną piosenkę i mi się podoba Ever Ever Afer, z jakiegos filmu, klip fajny
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Carrie Underwood

Post autor: DeathlySilence »

grzechoo pisze:Znam jej jedną piosenkę i mi się podoba Ever Ever Afer, z jakiegos filmu, klip fajny
"Ever Ever After" pochodzi z soundtracku do filmu Zaczarowana (Enchanted). :)
I w tym momencie, chciałbym zaznaczyć, że polską wersję tej piosenki nagrała na potrzeby Walta Disneya EWELINA FLINTA :D I podobnie jak Edyta, Ewelina została zaangażowana poraz drugi w nagraniach - poprzednio w "Rogatym rańczu" (piosenka pt. "Czy nastanie znów swit"). :wink2:
Taka mała reklama - w temacie o Ewelinie można obejrzeć capsy z teledysku z udziałem Eweli i odsłuchać fragmentu "Długo i szczęśliwie". Rewelacja.
Zapraszam:
http://e-gorniak.com/v1/viewtopic.php?p=134608#134608

Madzia, przepraszam za zboczenie z tematu. 8P
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Carrie Underwood

Post autor: Dobi »

Magda pisze: Wiem, ze Dobi lubi Carrie i mam nadzieje, ze w tym temacie bedzie przybywalo postow. :)
Masz rację, "lubi" i to bardzo!! :5:

Pierwszy raz usłyszałem o Carrie na początku roku 2007, dzięki bratu. Wysłał mi jedną piosenkę, jednak nie przypadła mi do gustu. Był to utwór "Jesus, Take The Wheel". Szczególnie odstraszył mnie refren. Pomyślałem" Słodki głos + muzyka country + Bóg = mieszanka nie do przełknięcia". Obawiałem się, że cała płyta będzie o Bogu i wierze...

Jednak myliłem się! Po jakimś czasie wpadł mi w ucho (i oko) teledysk do "Before He Cheats"... I zaczęło się! :D
Jedyny podchodzący pod rocka utwór na płycie. Teledysk piękny szczególnie końcówka, gdy Carrie idzie przez miasto a wszystko wokół wybucha... Sama Carrie również wygląda pięknie... tak drapieżnie...

Płytę "Some Hearts" zamówiłem w Empiku. Sprowadzano ją specjalnie dla mnie z USA. Zapłaciłem 100 zł ale warto było!
Utwory na płycie są - jak to określam - życiowe. Opowiadają o miłości, o trudnych wyborach o miłych i złych chwilach w życiu... po prostu o wszystkim.
Czasem słuchając płyty mam wrażenie, że Carrie śpiewa o mnie... :oops:

Moje Top 3 z "Some Hearts" to:
1. Before He Cheats
2. Starts With Goodbye (szczególnie końcówka pierwszego refrenu)
3. I Ain't In Checoth Anymore

Utwór "I Ain't In Checoth Anymore" w ogóle zasługuje na uwagę. Gdy go słyszę mam ochotę tańczyć! Jest on naładowany ogromną dawką pozytywnej energii i zawsze wywołuje u mnie uśmiech!

Piękny jest również utwór "Don't Forget To Remember Me".
Kiedyś Magda napisała mi coś bardzo pięknego i pozwolę sobie to zacytować:
Przejmująca jest tez piosenka “Don’t Forget To Remember Me”, z ktora moze sie identyfikować każdy, kto wyjechał z dala od domu rodzinnego – czy to student, czy emigrant. „This downtown apartment sure makes me miss home, and the bills that are on the counter keep telling me I’m on my own” – jakież to prawdziwe!
I jeszcze jeden cytat również Magdy:
(...) podoba mi sie fragment "Here's a map and here's the Bible, if you ever lose your way" - fajne pomoce na wypadek "zgubienia swej drogi", ciekawe połączenie.
To prawda i zgadzam się z tym w 100 procentach!!

Poza tymi dwoma utworami polecam jeszcze jeden "Inside Your Heaven". Śliczna ballada, którą można zadedykować ukochanej osobie... :wub:

Carrie zachwyciła mnie swoim silnym i mocnym głosem! Co najważniejsze - umie go odpowiednio używać i robi to! Występ poniżej udowadnia to:

Carrie Underwood - NFL National Anthem

Po prostu pięknie! Brzmi tak jakby "wysoki partie" były dla Niej czymś normalnym, nie wymagającym wysiłku...

Z nowej płyty "Carnival Ride" znam tylko jeden singlowy utwór "So Small". Nie mam na razie całej ale już niedługo... :>

I na koniec trzy występy na żywo:

"Don't Forget To Remember Me" - akustycznie

"So Small" - CMA's 2007

"Before He Cheats"

I już tak na prawdę na koniec:
"My hotel in Manhattan, holds more people than our town..." :taniec2:
Magda przyłączysz się?
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Carrie Underwood

Post autor: B@r »

DeathlySilence pisze:Madzia, przepraszam za zboczenie z tematu. 8P
Zboczenia wybaczam. :D
DeathlySilence pisze:polską wersję tej piosenki nagrała na potrzeby Walta Disneya EWELINA FLINTA :D
Oooo, no to trzeba bedzie posluchac, koniecznie. :D

Dobi - milo mi, ze zacytowales to, o czym kiedys rozmawialismy. :) :oops: Nic sie nie zmienilo, dalej tak uwazam i nawet wczoraj o tym myslalam przy sluchaniu tych utworow Carrie. Country ma to do siebie, ze jest bardzo zyciowe i opowiada o tym, co nas trapi czy cieszy bez owijania w bawelne. Dlatego tak dobrze sie przy nim bawie, nawet gdy tematyka jest melancholijna. Utwory Carrie trafiaja w jakas czula strune.

:5:

Rowniez zaczelam sluchac Carrie od "Before He Cheats" - ta piosenka przebila sie na rynek pop i pozwolila Carrie zyskac wielu sluchaczy, ktorzy na codzien nie interesuja sie country. Druga, ktora mi sie szybko spodobala byla "Wasted". "Jesus..." przyjemnie mi sie slucha, choc nie identyfikuje sie z nia, niemniej tekst jest ciekawy i dla wielu pewnie duzo znaczy. "Don't Forget to Remember Me" jest jednym z moich ulubionych kawalkow na plycie wlasnie z powodow, o ktorych wczesniej pisalam Dobiemu i ktore tu zacytowal.

"I Ain't in Checotah Anymore" to dla mnie oprocz "Young & Beautiful" najbardziej country utwor na plycie. "...and what I just paid for dinner, would be a downpayment on a house..." :d :taniec2:
(W ogole to sprawdzalam ile Checotah ma mieszkancow - faktycznie nic w piosence nie pocyganili :P )

"Inside Your Heaven" to typowa "idolowa" ballada, niemniej Carrie pieknie w niej glos pokazala.

Ostatnio spodobala mi sie rowniez piosenka "That's where it is", a szczegolnie te slowa, opowiadajace o wsparciu ze strony bliskiej osoby, o tym, ze bycie z ta osoba jest najwazniejsze:

When I'm crashing through the madness,
Not sure who I'm supposed to be.
When I'm caught up in the darkness,
But your hand that's leading me.
You bring me back to solid ground.
You lift me up right here, right now

In a midnight talk,
In a morning kiss,
When I'm in your arms,
That's where it is.
When we're tangled up,
And can't resist.
When we feel that rush,
That's where it is.


Dzieki za zamieszczenie plikow - przy hymnie ciary mnie przeszly. Glosisko!!! Poza wykonaniem Whitney (no i Chrisa :D ) to kolejne moje ulubione!
Dobi pisze:"Don't Forget To Remember Me" - akustycznie
Znam to wykonanie. Sliczne. :wub: Czasem niewiele trzeba - subtelna aranzacja, piekny glos... Carrie jest swietna na zywo i mam nadzieje, ze zobacze ja kiedys na koncercie. Najlepiej z Dobim. :d
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Carrie Underwood

Post autor: Dobi »

Magda - zacytowałem to co pisałaś mi przez PW z jednego konkretnego powodu. Twoje słowa wyrażają również to co ja sądzie o "Don't Forget To Remember Me" więc po co miałem wymyślać coś oryginalnego? :>
Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami! :D

:5:

"Inside Your Heaven" jest cudowne. Piękne wyznanie miłości... Przyznam się, że od jakiegoś czasu słucham tylko tego na okrągło... :wub: Mam powód...

When minutes turn to days and years
If mountains fall, I'll still be here
Holdin you until the day I die

Magda pisze:Country ma to do siebie, ze jest bardzo życiowe i opowiada o tym, co nas trapi czy cieszy bez owijania w bawełnę. Dlatego tak dobrze sie przy nim bawię, nawet gdy tematyka jest melancholijna. Utwory Carrie trafiają w jakaś czułą strunę.
Kolejne trafne stwierdzenie! Umiesz czytać w myślach...? :oops:

Na "That's Where It Is" również zwróciłem uwagę. Tekst przyciąga...

Akustyczne wykonanie "Don't Forget To Remember Me" mam od Ciebie! :P Postanowiłem się więc nim podzielić... bo jest piękne :d

Na koncert Carrie Underwood pójdziemy na pewno!! Mogę to obiecać przy świadkach!! Pójdziemy i będziemy piszczeć pod samą sceną! :rockon:

:taniec2:

Dlaczego tylko my piszmy w tym temacie, więcej niż jedno zdanie... na temat? :hmmm: 8P
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Carrie Underwood

Post autor: B@r »

Dobi pisze:Magda - zacytowałem to co pisałaś mi przez PW z jednego konkretnego powodu. Twoje słowa wyrażają również to co ja sądzie o "Don't Forget To Remember Me" więc po co miałem wymyślać coś oryginalnego?
Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami!
Super. :5:
Dobi pisze:Mam powód...
Gratulacje. :) ...
Dobi pisze:Kolejne trafne stwierdzenie! Umiesz czytać w myślach...?
:oops: Chyba przy Carrie nadajemy na tych samym falach. :)
Dobi pisze:Akustyczne wykonanie "Don't Forget To Remember Me" mam od Ciebie!
No faktycznie! :d
Dobi pisze:Na koncert Carrie Underwood pójdziemy na pewno!! Mogę to obiecać przy świadkach!! Pójdziemy i będziemy piszczeć pod samą sceną!
Byloby rewelacyjnie! :taniec: Carrie teraz koncertuje z Keithem Urbanem.
surferman
The story so far
The story so far
Posty: 547
Rejestracja: 28 gru 2005, 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Carrie Underwood

Post autor: surferman »

pierwsza płyta bardzo dobra...
a jeśli chodzi o "So small" to piosenka jak dla mnie wymiata...
nie będę pisał nic więcej, w stylu: "Carrie, Carrie kocham cię kocham" bo już tego za dużo w tym temacie...

P.S.
Dobi pisze:Pierwszy raz usłyszałem o Carrie na początku roku 2007, dzięki bratu.
już myślałem, że sobie nie przypomnisz
Dobi pisze:Na koncert Carrie Underwood pójdziemy na pewno!! Mogę to obiecać przy świadkach!! Pójdziemy i będziemy piszczeć pod samą sceną!
póki co to za mną jedziesz na koncert...nie pochwaliłeś się jeszcze?
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Carrie Underwood

Post autor: Virtual Tom »

Dzisiaj listonosz przuniósł "Carnival Ride" jakie zmaówiłem na prośbe kogos miłego :lizak: wydane piekne, bardzo słoneczne, książeczki nie mam odwagi nawet dotykac, jednak przyznam, że płyte pozwoliłem sobie przesłuchać :oops:
O Carrie usłyszałem pierwszy raz śledząc Idola, zwracała uwagę.
Głos świetny i bardzo dobry materiał będący idealnym połączeniem pop z country (bez wyraźnej przewagi tego drugiego) w idealnych proporcjach.
Z pewnościa postać godna uwagi :wieza: bardzo dobrze się słucha :)

Bardzo podoba mi sie tekst "I told you so"
http://pl.youtube.com/watch?v=Ovh-LW0YBQU

"Wheel of the world" (ostatnia piosenka na płycie) też bombowa
http://pl.youtube.com/watch?v=bYa17mFD-AQ
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Carrie Underwood

Post autor: Dobi »

W tygodniu premiery "Carnival Ride" zadebiutował na pierwszym miejscu listy United World Chart!

Obrazek

Sprzedaż to 544.000 tysięcy kopii :d Na "dzień dobry" Jak podsumowała to Magda - "wykosiła konkurencję".
Tom pisze:Dzisiaj listonosz przuniósł "Carnival Ride" jakie zmaówiłem na prośbe kogos miłego :lizak:
O kim mówisz? :lody: :d Szczęściarz...
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Carrie Underwood

Post autor: Charlie »

A Special Message From Carrie - czyli zapowiedź nowego singla :)

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... R-sAoO8LzU

4 album będzie promował singiel: Good Girl
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Carrie Underwood

Post autor: Dobi »

Czekam z niecierpliwością! Carrie już dawno, powinna wrócić i pokazać kto teraz rządzi muzyką country :ha:

Tak na serio - bardzo podoba mi się jej nowy image (chodzi o zdjęcia promocyjne które niedawno pojawiły się w sieci). Ostatnia jej płyta "Play On" była - dla mnie - przeciętna. Do posłuchania, ale "Carnival Ride" nadal rządzi.

Czekamy do 23 lutego na "Good Gir" :d

Obrazek
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Carrie Underwood

Post autor: Charlie »

Nowa płyta 1 maja :)
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Carrie Underwood

Post autor: Dobi »

Mam już nowy singiel w całości :d

:arrow: Carrie Underwood - Good Girl

Piosenka w stylu Carrie, chociaż czytałem że zarucają jej pójście w stronę pop. Klimatem przypomina mi utwór "Cowboy Casanova".

W sieci pojawił się również filmik zwiastujący nowy album Carrie:

:arrow: Carrie Underwood - The Forthcoming (Teaser)
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Carrie Underwood

Post autor: Charlie »

podoba mi się :) Carrie trzyma swój styl choć barwi go na różne sposoby :) tego powinna się trzymać jeżeli chce utrzymać swoją pozycję na rynku : 8) Brawo Carrie
ODPOWIEDZ