Jennifer Hudson

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
surferman
The story so far
The story so far
Posty: 547
Rejestracja: 28 gru 2005, 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jennifer Hudson

Post autor: surferman »

ENDRIU pisze:Wielkie dzięki, ja kocham Jennifer, jej płytkę słucham na okrągło w ostatnim czasie.
podziwiam
ja po kolei usuwam piosenki z mp3...hehe

trochę nudnawa jak dla mnie:-)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Virtual Tom »

Występ cudny :wub: Whitney podczas wręczania jak naćpana (ale to chyba jets jej 'normalne' zachowanie i mimika)

A ja się wreszcie doczekałem :hura:

jest juz klip do "If this isn't love"
http://www.youtube.com/watch?v=6_Iqk3t6lT0
Ostatnio zmieniony 01 mar 2011, 0:31 przez Virtual Tom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
list
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 262
Rejestracja: 03 sie 2009, 17:27
Ulubiony album: wiele....
Ulubiona piosenka: kaŻda
Lokalizacja: polska

Re: Jennifer Hudson

Post autor: list »

Jennifer Hudson (2oo8)

Pamiętacie, drodzy Czytelnicy, musical "Dreamgirls" z 2006 roku? Jeśli tak, to kojarzycie zapewne również "pozornie niepozorną" Jennifer Hudson, która wokalnie skopała zad bardziej doświadczonej koleżance po fachu - Beyoncé. Uhonorowana Oscarem i Złotym Globem za rolę Effie White, młoda piosenkarka i aktorka, potwierdziła swoją wysoką pozycję wśród wschodzących gwiazd muzyki. Na debiutancki album przyszło poczekać jeszcze całe 2 lata. Czy było warto? I tak i nie, o czym za chwilę.

Zacznę od pozytywów. Przede wszystkim, wielkoformatowy wokal, który śmiało można zaliczyć do głosów ery HD. Wśród wokalistów jej pokolenia, oprócz Christiny Aguilery ciężko znaleźć jakąkolwiek konkurencję, a mocniejsza w gębie jest już chyba tylko legendarna Patti LaBelle. Przy tego typu dźwiękowych atletach zawsze się obawiam, że przy tym całym forsowaniu strun głosowych, twarz kiedyś zastygnie w grymasie bólu, co wygląda dość... niewyjściowo. Przestroga jednak przestrogą, a słuchacza w ucho ostrogą. Na kompakcie jest kilka naprawdę czadowych fragmentów. Pomijając popisowy "And I'm Telling You I'm Not Going" i "All Dressed In Love", które są piosenkami filmowymi, a co za tym idzie nie zostały specjalnie napisane na płytę, do lepszych fragmentów z pewnością zalicza się singlowy "Spotlight", gospelowy "Jesus Promised Me A Home Over There" czy ballada "Giving Myself". Co ciekawe, pod koniec tego ostatniego kawałka, śpiew przechodzi w tak zwany przeze mnie "ptasi trel", przywodząc na myśl takie osobistości jak Minnie Riperton, Deniece Williams, Shanice czy Mariah Carey. Warto wspomnieć również nieco kabaretowy utwór "I'm His Only Woman" w duecie ze zwyciężczynią trzeciej edycji amerykańskiego "Idola", Fantasią Barrino. Jako, że Hudson również startowała w tym sezonie popularnego show, panie doskonale się dogadują. Ten pastiszowy numer w formie rozmowy telefonicznej, wnosi sporo świeżości. Z resztą repertuaru nie jest już niestety tak wesoło. Niby wszystko brzmi w porządku, jest próba zarażenia energią, brakuje jednak reakcji zwrotnej. Banalne, pospolite r'n'b jakiego na rynku pełno, z pewnością nie sprzyja emocjonalnemu zaangażowaniu. Najgorzej wypadają utwory opatrzone numerami 3 i 5 z udziałem, odpowiednio: Ludacrisa oraz T-Pain'a. Panom stękanie polecam zostawić na intymne, sypialniane chwile, a nie tykać się śpiewania. Ze strony Jennifer wygląda to natomiast tak, jakby nie do końca wierzyła we własne możliwości lub była kompletnie w sobie zadufana. Zarówno osoby o zaniżonej samoocenie oraz te z przerośniętym ego często otaczają się miernotami, żeby ich geniusz mógł lśnić wśród wszechogarniającej szarości. Działanie w myśl zasady mówiącej, że wśród ślepców jednooki jest królem, nie przystoi komuś uzdolnionemu.
recenzja.com.pl
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2009, 22:38 przez list, łącznie zmieniany 1 raz.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Cypix »

Wspaniała, choć przez producentów niedoceniana aktorka. Od czasu zdobycia zasłużonego Oscara za Dreamgirls za wiele się ni nagrała, ale każda z nielicznych z nią scen w filmowym "Sexie w wielkim mieście" była warta pieniędzy wydanych na bilet do kina. Oby w końcu przebiła się na pierwszy plan... A jako wokalistka nie jest gorsza. Mnie tam "Jennifer Hudson" dobrze się słucha, w szkolnej skali daje mocną 4. "Spotlight" - rewelacja, podobnie jak "If This Isn't Love" czy "You Pulled Me Through" (niesamowicie wzruszające wykonanie na rozdaniu Grammy).

Jednakże tej zachwalanej w powyższej recenzji piosenki "I'm His Only Woman" wprost nienawidzę, od rozmowy telefonicznej po ostatnie dźwięki.

W sumie super głos, kawał baby, ale w pozytywnym znaczeniu tego określenia, no i talent. Śpiewająca aktorka pierwszej próby :D
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Piter »

Temperamentna, naturalna, wrażliwa i mądra dziewczyna. Lubię jej śpiew. W ogóle ją lubię.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Dobi »

Cisza jak na cmentarzu a tymczasem Jennifer wraca z nowym singlem i albumem :d

Album "I Remember Me" ukaże się 22 marca:

Obrazek

W sieci jest już pierwszy singiel i teledysk "Where You At":
Jennifer Hudson - Where You At

Jennifer wydała też w ramach akcji promowania zdrowego życia mini reklamę / teledysk do utworu "Feeling Good":
Jennifer Hudson - Feeling Good

Śladu po jej rodzinnej tragedii nie ma :d Schudła niesamowicie (tylko piersi jej zostały :d ) i wygląda świetnie!
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Virtual Tom »

Straciła sporo na wadze, (bierze udział w takiej kampanii) wygląda rewelacyjnie:
http://www.youtube.com/watch?v=FvZFGdcSlQU

"Where You At" podoba mi się bardzo :!: cudny tekst i interpretacja, o tym jak można zawieść się na bliskim człowieku. Świetne występy u Ophry i Ellen.

Tak trzymać!!
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Meg »

Matko święta ja jej z początku nie poznałam :shock: po prostu inna kobieta ale na szczęście głosisko te same.

Teledysk bardzo prawdziwy, strasznie podoba mi się końcówka.

A z piosenką muszę się osłuchać...
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Virtual Tom »

Meg pisze:A z piosenką muszę się osłuchać...
Polecam wersję live:
http://www.youtube.com/watch?v=rGDwBoXlJ64&feature=fvst

Jaka kiecka bombowa!!!
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Meg »

Virtual Tom pisze:
Meg pisze:A z piosenką muszę się osłuchać...
Polecam wersję live:
http://www.youtube.com/watch?v=rGDwBoXlJ64&feature=fvst

Jaka kiecka bombowa!!!
Nie wiem dlaczego tak mam (a mam często) że wersje live podobają mi się zawsze bardziej niż te singlowe/albumowe...
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Virtual Tom »

Pewnie dlatego, że są prawdziwsze, szczególnie w wypadku tak emocjonalnego tekstu :)

Tutaj @ Oprah:

http://www.youtube.com/watch?v=YP3J5Ci_SXo
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Meg »

Właśnie wyciekła najnowsza płyta :taniec: :wieza: :taniec:

Jak na razie po pierwszych piosenkach jestem zachwycona :d

A tak z ciekawostek, piosenkę Where You At wyprodukował R. Kelly :hellobaby: a Angel i Everybody Needs Love współprodukowała Alicia Keys

Boże co za głos...
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Virtual Tom »

Chciałem pisać w SB Meg! Meg! Podbij mi temat! :d

A tytułową Ryan z One Republic! Na razie się osłuchuję! :wieza:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Dobi »

Nie rozumiem jak możecie słuchać takich wycieków :584: Ja mam zamiar grzecznie zaczekać na płytę i ją kupić :d
Szkoda tylko, że "Where You At" jest jeszcze dostępne w 7digital. 22 marca już niedługo.
Virtual Tom pisze:A tytułową Ryan z One Republic!
To nie jest dobra wiadomość. Ten koleś i jego muzyka są strasznie przewidywalni. Wszystko na jedno kopyto.
Słuchając "Happy" Leony, "Already Gone" Kelly, "Halo" Beyoncé czy "Strip Me" Natashy Bedingfield WIEM jak będzie brzmiała piosenka Jennifer.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Jennifer Hudson

Post autor: Virtual Tom »

Dobi, wiesz jak kończą wszyscy idealiści? :lody: zwykle marnie :D
Dobi pisze: To nie jest dobra wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=xqOKnlpwwe8 przynajmniej ma to jakieś tło.
ODPOWIEDZ