Alexandra Burke

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
pav graham
Make it happen
Make it happen
Posty: 161
Rejestracja: 21 gru 2004, 11:55
Lokalizacja: London
Kontakt:

Alexandra Burke

Post autor: pav graham »

Alexandra Burke jest finalistka X-Factor (Pop Idol) w UK 2008!!!

Alex jest niesamowita, jej glos jest niesamowity. W finale wykonale duet z Beyonce (Listen) i obie byly niesamowite! Alexandra ma szanse na jeszcze wieksza kariere niz Leona Lewis gdyz jej glos jest o wiele silniejszy.

Alexandra Burke - the star has been born!

Pxxxxxx
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Alexandra Burke

Post autor: Virtual Tom »

Jestem nią zachwycony od pierwszego przesłuchania, dziewczyna jest niesamowita. Niby amatorka, a ma już sobie coś z diwy - od początku byłem pewien, że musi wygrać.
A porównując ją z Leoną to Leosia była niczym ciepłe kluchy, Olcia ma w 100% to COŚ (x-factor) :klaszcze:

A ja po raz kolejny trafnie wytypowałem :dumny: :d

A tutaj jej wykonanie "I wanna dance with somebody" :nutki:
http://www.youtube.com/watch?v=PKP83tJ9ysE

Z "tygodnia Britney" "Toxic" :taniec:
http://www.youtube.com/watch?v=6YbnvadNYOY

Z "tygodnia Mariah" "Without you" :wub: :love:
http://www.youtube.com/watch?v=ipepLSTLIs8

"Un-break my heart" Toni :wub: (od razu pokazują link do "Listen" z Beyonce" ;) )
http://www.youtube.com/watch?v=zRxmpGFNhcM

"On the radio" Donny Summer :d (tancerze :oops: )
http://www.youtube.com/watch?v=yXxksEWmsQA

I wiele innych dla zainteresowanych na youtube lub www.x-factor.tv

Jedyne co mi się bardzo, ale to bardzo nie podobało to jej atak histerii po wygranej (wzruszenie po duecie z Beyonce mogę jeszcze wybaczyć, ale w finale przeszła samą siebie :? ktoś ja powinien walnąć w pysk na opamietanie, bo to bylo wręcz żenujące :P )
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Alexandra Burke

Post autor: DeathlySilence »

Dzięki Tom za przybliżenie wykonań Aleksandry. :)

Dziewczyna ma pokłady talentu wokalnego i nie tylko - sprawdza się zarówno w divowym repertuarze jak i tym iście popowym.

Toxic - odsłuchałem jako pierwsze. Torcik z wisienką - wygląd, ruch, śpiew - Britney mogłaby pozazdrościć. :wink:

Nie spodobało mi się wykonanie "Without You" - oprócz momentów kiedy wokalizuje by zaprezentować potęgę wokalu.

Un-break my heart - rewelacja - po prostu trzeba usłyszeć :!: Klimatyczny początek, spokojny, liryczny - barwa w "Without You" odpychała, tutaj jakby inna, dopasowana do utworu. Nieziemska moc w refrenie.

I wanna dance with somebody - miejscami jakbym słyszał Martę Maćkowską - miejscami - bez porównania - niebo, a ziemia - super.

Lisen - solo - początek nijaki, ale to tylko z 20 sekund - później same fajerwerki. :)
Lisen - w duecie - jak równa z równą - brak słów, jeśli w wykonaniu solo były fajerwerki, to w tym grzyby atomowe - nieśmiercionośne - lecz równie bombowe. 8P

Tak jak w przypadku Leony - wszystko zależy teraz od piosenek jakie dostanie, muzyki jaką dla niej skomponują. To nie jest Polska, więc wierzę, że dziadostwa Jej nie wcisną. Tam szanuje się talenty.

I zgadzam się z Tomem - nie wiem jak w finale, ale jak rozkleiła się przy Beyonce, to aż mną potargało od zażenowania - w tym momencie tylko sposób z "Czy leci z nami pilot" mógłby jej pomóc. :hellobaby:
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Alexandra Burke

Post autor: Wojtuś »

Ona ma cudowny głos a wykonanie Lisen z Beyonce to mistrzostwo świata!!! Niestety po jej histeri w finale i duecie z Beyonce muszę stwierdzić że jest bardzo słaba psychicznie i obawiam się że showbiznes może ją zniszczyć. Obym sie mylił.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Alexandra Burke

Post autor: vanity »

Dzięki za przybliżenie mi tej dziewczyny, nigdy o niej nie słyszałam, ale skorzystałam sobie z kilku linków, i to co mogę powiedzieć to WOW. Fantastycznie się jej słucha, superowy głos, mam nadzieję, że nie zginie w showbusinessie i będą o nią dbali kompozytorzy i producenci.
DeathlySilence pisze:Un-break my heart
coś mi się nie spodobało, jakby mi większego powera zabrakło w końcówce.
Duet z Beyonce - rewelacja!
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Alexandra Burke

Post autor: Meg »

Powaliła mnie tym występem z Beyonce... dziękuję za linki, naprawdę jest co oglądać i czego słuchać, przerażająco silny głos. Teraz tylko odnaleźć się muzycznie, znaleźć porządnych producentów i rozpocząć karierę.
DeathlySilence pisze:To nie jest Polska, więc wierzę, że dziadostwa Jej nie wcisną. Tam szanuje się talenty
Właśnie...
I wanna dance with somebody - cudo, nie dość że ma fenomenalny głos to jeszcze nieźle się rusza na scenie.

Jestem ciekawa jakie będą jej dalsze losy i co ze sobą zrobi :P
pav graham
Make it happen
Make it happen
Posty: 161
Rejestracja: 21 gru 2004, 11:55
Lokalizacja: London
Kontakt:

Re: Alexandra Burke

Post autor: pav graham »

Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Alexandra Burke

Post autor: Anu$$ia »

Najlepszy wystep z Beyonce :) Dziewczyna ma naprawde świetny głos :) Ale Leona mi się bardziej podobała. Co do Beyonce-pokazała klasę.
UŁAN
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2008, 15:12
Ulubiony album: Dotyk/E.K.G
Ulubiona piosenka: To nie ja/Dziękuję Ci
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Alexandra Burke

Post autor: UŁAN »

Alexandra Burke
http://pl.youtube.com/watch?v=mSRZTaI6cNs

Debitancki singiel. Świetna jest ale wolę Leone!
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Alexandra Burke

Post autor: Magda M »

DeathlySilence pisze:Lisen - w duecie - jak równa z równą - brak słów, jeśli w wykonaniu solo były fajerwerki, to w tym grzyby atomowe - nieśmiercionośne - lecz równie bombowe.
nie zgodze sie. Aeksandra wypadła - powiedziałabym - średnio, Beyonce olśniewająco. Rewelacja.

Tom pisze:ktoś ja powinien walnąć w pysk na opamietanie, bo to bylo wręcz żenujące
:lol2: :lol2: padne chyba :lol2: Tom, jakiś Ty niedelikatny :lol2: :lol2:

Dziewczyna głos ale na mnie on nie działa. Gdy słuchałam Leony miałam ciary. Ta dziewczyna ma wrażliwość w oczach, w głosie, w muzyce. Aleksandra nie ma tego "czegoś". Przynajmniej na tą chwilę.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Alexandra Burke

Post autor: Virtual Tom »

Magda M pisze::lol2: :lol2: padne chyba :lol2: Tom, jakiś Ty niedelikatny :lol2: :lol2:
Cóż Madziu, faktycznie jestem ostatnio delikatnie mówiąc szorstki, ale czasami trzeba nazywać rzeczy po imieniu, a w tym wypadku aż się prosi, żeby nią potrząsnąć :lody:

Ciesze się, że wększości się spodobało :) DS bardzo ładna analiza - miło się czyta :5:

Co do porównań z Leoną, jesli o mnie chodzi, Leona średnio podobała mi sie podczas programu, wszystko to co prezentowała później było super (łącznie z gościnnymi występami w X-Factor w tym ostatnie rewelacyjne wykonanie "Run" na żywo) w programie jednak była bardzo przewidująca śpiewała w większości piosenki Mariah lub Whitney i miałem wrażenie że oglądam kopię kopii (nawet w sposobie śpiewania)
Alexandra wydaje się tutaj być bardziej elastyczna, ponieważ równie świetnie wykonała pioseneczkę Britney jak i klasyczne już dzisiaj piosenki typu "Un-break my heart" (z repertuaru Whitney wzięła jedną z niewielu tanecznych piosenek, za co tez plus, nie byo to "I will always love you" itp.)

Cóz teraz wiadomo będzie miała nr 1 z singlem "x-factorowym" co sama zaoferuje przekonamy się pewnie za jakieś minimum 6 miesięcy, ale myślę, że warto czekać (no chyba że wyskoczy z okna studia nagraniowego z histerii, że nagrywa tam gdzie jakiś jej idol :lol: )

Na deser "I'll be there" Olci :lizak:
http://www.youtube.com/watch?v=iJiHuSNYiH8
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Alexandra Burke

Post autor: ANETA »

Aleksandra ma TO COŚ, jest bardzo sceniczna ale brakuje jej umiejętności przekazania emocji. Być może one w niej tkwią i ona je czuje ale nie potrafi ich uzewnętrznić, co działa na jej niekorzyść.

Without you - Mariah zaśpiewała to najcudowniej na świecie. Aleksadrze brakuje góry. Ma mocny głos ale nie wyciąga wystarczająco wysoko.

I wanna dance with somebody - to było cudowne ale nie ze względu na wokal chociaż niezaprzeczalnie słuchać, że głosisko jest. Aleksandra świetnie czuje się na scenie i to właśnie w szybszych numerach jest lepsza.

Toxic - super ze względu na całą oprawę, czułam sie jakbym oglądała występ jakiejś gwiazdy (z 10 letnim stażem) a nie początkującej wokalistki.

Unbreak My Heart - dopiero od połowy zaczęło mi sie podobać

Listen - BEYONCE BEYONCE BEYONCE, jaki ona ma BOSKI GŁOS !!!! PRZECUDOWNY :) Aleksandra troszkę narobiła lipy, no ale się wzruszyła dziewczyna, można jej to wybaczyć :)

Na temat jej reakcji po wygranej ciężko się wypowiadać bo to było tak bardzo żenujące, że brakuje mi słów. Albo jest AŻ TAK WRAŻLIWA albo SPADŁA Z KOŁYSKI PROSTO NA GŁÓWKĘ...
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Alexandra Burke

Post autor: Virtual Tom »

ANETA pisze:Na temat jej reakcji po wygranej ciężko się wypowiadać bo to było tak bardzo żenujące, że brakuje mi słów. Albo jest AŻ TAK WRAŻLIWA albo SPADŁA Z KOŁYSKI PROSTO NA GŁÓWKĘ...
:rotfl: trafne spostrzeżenie :ha:

Warto dodać, że ze schodka tez o mało nie spadła :hihi:

Może i macie rację z tymi emocjami, ale jakos mi to w jej przypadku nie przeszkadza, po prostu dobrze się jej słucha :lody:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Alexandra Burke

Post autor: Magda M »

ANETA pisze:Listen - BEYONCE BEYONCE BEYONCE, jaki ona ma BOSKI GŁOS !!!! PRZECUDOWNY :) Aleksandra troszkę narobiła lipy, no ale się wzruszyła dziewczyna, można jej to wybaczyć :)
zgadzam się w 100%. Zarówno co do BOSKIEGO GŁOSU Beyonce jak i lipy której narobiła Aleks :lol2: Trafne spostrzeżenie :d Przyznam, że wczesniej nie widziałam Beyonce na żywo (albo raczej nie przykuła mojej uwagi). ten występ Beyonce mnie powalił.
Tom pisze:Alexandra wydaje się tutaj być bardziej elastyczna, ponieważ równie świetnie wykonała pioseneczkę Britney jak i klasyczne już dzisiaj piosenki typu "Un-break my heart"
mimo wszystko wolę Leonę.
ANETA pisze:Aleksandra ma TO COŚ, jest bardzo sceniczna ale brakuje jej umiejętności przekazania emocji.
no właśnie. Dlatego dla mnie nie ma "tego czegoś".
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Alexandra Burke

Post autor: Matiz99 »

ANETA pisze:Na temat jej reakcji po wygranej ciężko się wypowiadać bo to było tak bardzo żenujące, że brakuje mi słów.
Gdzie można to zobaczyć? Na YT widze tylko wyniki samych półfinałów :/
ODPOWIEDZ