Basia

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Basia

Post autor: vanity »

Matiz99 pisze:Tak. ale to już chyba po przeprowadzce do USA. Chyba że się myle?
Nie dam sobie nic uciąć, ale chyba było tak, że się dostała do zespołu, bo zwolniło się miejsce i potem jadąc z nimi na saksy na zachód postanowiła nie wracać do Polski.
Awatar użytkownika
KikaG
Hope for us
Hope for us
Posty: 17
Rejestracja: 04 mar 2009, 17:48
Lokalizacja: Gackowo

Re: Basia

Post autor: KikaG »

Bzdury! Basia będąc jeszcze w Polsce występowała w grupie Alibabki i nigdy nie wyprowadzała się do USA, tym bardziej nie wyjechała tam na "saksy". Od opuszczenia Polski Basia mieszka w Wielkiej Brytanii.
Trafila do zespolu Matt Bianco z ogloszenia w prasie. Nie wiem, skad bierzecie takie wymyślone informacje?

[ Dodano: 09-03-2009, 21:44 ]
Bob pisze:Mi w płytotece brakuje tylko japończyków z remixami i vcd z klipami wydanymi na rynek amerykanski. Była lansowana przez amerykańskie stacje radiowe i muzyczne w latach 80-90-tych , była ulubienicą chicagowskiej WNUA 95.5 Smooth Jazz słuchanej przeze mnie w swego czasu . Mnóstwo najwspanialszych wspomnień i chwil związanych z jej muzyka i Matt Bianco....Doczekała sie wydania kolekcjonerskiego powlekanego złotem CD z Time and Tide w latach 90-tych - reedycja. Jedyna polska artystka , która tak na prawdę zrobiła międzynarodowa karierę...
Video CD z teledyskami Basi nigdy nie ukazalo sie na rynku amerykańskim, tylko Laser Disc.
VCD jest to format, który nie jest w ogóle popularny w USA.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Basia

Post autor: Bob »

VCD jest to format, który nie jest w ogóle popularny w USA.[/quote]
http://cgi.ebay.pl/BASIA-A-NEW-DAY-7-VI ... .m63.l1177
Ostatnio zmieniony 23 sie 2009, 17:30 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KikaG
Hope for us
Hope for us
Posty: 17
Rejestracja: 04 mar 2009, 17:48
Lokalizacja: Gackowo

Re: Basia

Post autor: KikaG »

Nie mogłeś wypożyczyć innego wydawnictwa (chyba że jakiegoś pirata) - to jedyne oficjalne wydawnictwo video Basi (wydane na vhs, vcd, laser discu i dvd) nie licząć boxsetu "Baby You're Mine", w skład którego wchodzi vhs z utworem tytułowym. Tak się składa, że zawartość tego vcd nie różni się niczym od zawartości vhs, dvd czy laser dysku: teledsyki wzbogacone wywiadem. :P Znam bardzo dobrze dyskografię Basi, dlatego od razu wyłapuję takie niesprawdzone informacje. :)

[ Dodano: 09-03-2009, 23:14 ]
Obrazek
Proszę, zrobiłam dla Ciebie zdjęcie amerykańskiej wersji vhs tego wydawnictwa. Jak widzisz, te same teledyski znajdują się zarówno na vcd jak i na vhs.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Basia

Post autor: vanity »

Basia Trzetrzelewska, piosenkarka pop-jazzu. Od 18 lat mieszka w Anglii. W Polsce karierę wokalistki rozpoczynała z warszawskim zespołem Alibabki. Później śpiewała w Perfekcie, z którym przez sześć miesięcy koncertowała w Chicago. Po pobycie w Stanach Zjednoczonych w styczniu 1981 r. przeniosła się do Wielkiej Brytanii. Po kilku sesjach nagraniowych przystąpiła do grupy jazzowo-funkowej Bronze. Kierował nią Danny White, z którym później związała się muzycznie na stałe. Po rozpadzie zespołu zaczęła śpiewać w formacji Matt Bianco, również prowadzonej przez Danny’ego White’a. (...)
to nie saksy?

http://www.wprost.pl/ar/2623/Kosmopolitka/?I=835
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Basia

Post autor: Michael »

W zasadzie znam twórczość Basi Trzetrzelewskiej jedynie z wideoklipów puszczanych kiedyś w polskiej telewizji. Widziałem też z nią wywiad w TV Polonii. Cieszy, że ktoś z Polski się wybił. Sympatyczna pani, ale zupełnie nie rajcuje mnie jej twórczość. Jakieś to dla mnie miałkie 8) .
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Basia

Post autor: Piter »

Michael pisze:W zasadzie znam twórczość Basi Trzetrzelewskiej jedynie z wideoklipów puszczanych kiedyś w polskiej telewizji. Widziałem też z nią wywiad w TV Polonii. Cieszy, że ktoś z Polski się wybił. Sympatyczna pani, ale zupełnie nie rajcuje mnie jej twórczość. Jakieś to dla mnie miałkie 8) .
Może to kwestia dojrzałości? Dla mnie tez kiedyś było miałkie, ale się zakochałem. Wzięło mnie. Polecam prześledzenie tekstów, co by wiedzieć, o czym Basia śpiewa.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Basia

Post autor: Bob »

KikaG pisze:Nie mogłeś wypożyczyć innego wydawnictwa (chyba że jakiegoś pirata) - to jedyne oficjalne wydawnictwo video Basi (wydane na vhs, vcd, laser discu i dvd) nie licząć boxsetu "Baby You're Mine", w skład którego wchodzi vhs z utworem tytułowym. Tak się składa, że zawartość tego vcd nie różni się niczym od zawartości vhs, dvd czy laser dysku: teledsyki wzbogacone wywiadem. :P Znam bardzo dobrze dyskografię Basi, dlatego od razu wyłapuję takie niesprawdzone informacje. :)

[ Dodano: 09-03-2009, 23:14 ]
[url=http://img27.imageshack.us/img27/4479/basiausvhs.jpg]Obrazek[/URL]
Proszę, zrobiłam dla Ciebie zdjęcie amerykańskiej wersji vhs tego wydawnictwa. Jak widzisz, te same teledyski znajdują się zarówno na vcd jak i na vhs.
Było to jakies 18-19 lat temu więc moge się mylić, na pewno były tam wywiady, a wypozyczalnia to Blockuster video więc na pewno był to oryginał.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Basia

Post autor: Piter »

Na oficjalnej stronie pojawiły się już teksty piosenek z nowej płyty. "Amelki śmiech" - cały utwór po polsku
http://basiasongs.com/

Płytą od środy cieszą się Japończycy, niestety wciąż nie jest znany termin wydania albumu w Polsce - rozmowy trwają. Wiadomo, że płyta będzie w Europie do ściągnięcia pod koniec marca z itunes.

Tymczasem można posłuchać w Złotych przebojach, w audycjach Marka Niedźwieckiego utworu "A gift" - zarówno w piątkowej liście, jak i sobotnim programie w godz 10-13. Ktoś słyszał? Ja się już zakochałem w tej piosence. :)
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Basia

Post autor: Marrcino »

Piosenek mozna tez posluchac na MySpace:

http://www.myspace.com/basiasongs
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Basia

Post autor: Piter »

Kompilacja jednominutowych fragmentów trzech piosenek, w tym A GIFT, pojawiła się na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=hXG0IRmC6HY

[ Dodano: 18-03-2009, 18:08 ]
Materiał promujący:
http://www.youtube.com/watch?v=BiP7Lhbo ... re=related
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Basia

Post autor: Marecki »

http://www.tower.com/its-that-girl-agai ... /113210777 tutaj można przesłuchać ITGA :) Całkiem ciekawe kompozycje. Trzymam kciuki, oby jej się powiodło z nowym krążkiem. Mile zaskoczył mnie "Amelki śmiech" - w pełni polski kawałek.
Dlaczego u nas zapomniano o Basi? Praktycznie się nie mówi o jej powrocie :?
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Basia

Post autor: DeathlySilence »

marciooo pisze:Dlaczego u nas zapomniano o Basi? Praktycznie się nie mówi o jej powrocie :?
A czy kiedykolwiek mówiło się :?: Póki żyję - nigdy w mediach nie spotkałem się z najmniejszą wzmianką o Basi Trzetrzelewskie - dzięki Internetowi trochę liznąłem jej twórczości i przeczytałem kilka faktów o jej karierze, osiągnięciach.

Poza tym nikt w Polsce nie zrobi kariery pod nazwą Basia (Zosia, Krysia, Czesia), tym bardziej Trzetrzelewska...język można sobie połamać - Grzegorz Brzęczyszczykiewicz.
Gdyby jakiś przybrała pseudonim - coś na wzór Dody. Krótko i chwytliwie. A zanim wymówi się jej imię i nazwisko to już trzeba przejść do kolejnego 'newsa' bo czasu antenowego brakuje.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Basia

Post autor: vanity »

DeathlySilence pisze:A czy kiedykolwiek mówiło się :?: Póki żyję - nigdy w mediach nie spotkałem się z najmniejszą wzmianką o Basi Trzetrzelewskie - dzięki Internetowi trochę liznąłem jej twórczości i przeczytałem kilka faktów o jej karierze, osiągnięciach.
Ja swego czasu natrafiałam na wideoklipy, które dość często były puszczane z Basią, ale to było w połowie lat 90-tych. Potem już ją jedynie Niedźwiedź lansował w Trójce z Clear horizon. Natomiast w przypadku czystej informacji, zazwyczaj pojawiała się w mediach w kontekście osoby której na zachodzie się powiodło, razem z np Urbaniakiem, Dudziak, Pacułą itd.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Basia

Post autor: Piter »

DeathlySilence pisze:Poza tym nikt w Polsce nie zrobi kariery pod nazwą Basia (Zosia, Krysia, Czesia), tym bardziej Trzetrzelewska...język można sobie połamać - Grzegorz Brzęczyszczykiewicz.
Gdyby jakiś przybrała pseudonim - coś na wzór Dody. Krótko i chwytliwie. A zanim wymówi się jej imię i nazwisko to już trzeba przejść do kolejnego 'newsa' bo czasu antenowego brakuje.
A przecież są wszystkie Kasie-srasie? I kariery robią. O nazwisko jęzora łamać sobie nie trzeba, duet Trzetrzelewska/D.White - to "Basia", nic więcej. Podobnie jest z Sade, cały zespół, a wszyscy myślą, że solistka.
Przyczyna braku promocji Basi w mediach (pomijam Niedźwiedzia)? To zbyt dobra muzyka.
ODPOWIEDZ