Basia

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Basia

Post autor: Marecki »

A propos dyskusji, jaka toczyła się tu na początku - w Media Markt płyty Basi umieszczone są w dziale "Muzyka zagraniczna".
W Empiku też, poza tym na płycie jest napis "Zagraniczna płyta - polska cena".
Swoją drogą fajne te opakowanie Super Jewel Box, czekam na nową płytkę Edzi w takiej oprawie, bo chyba we wszytkich możliwych formatach już wydała :ha:

--------

Basię czeka pracowity tydzień :) Właśnie na to czekałem.
Thursday May 21st
  • 10– 15 minute Interview for TELEEXPRESS (an afternoon news program) and TELEPLOTKI (a local program for TVP 3 about what happened in the last week in show business) -with Marek Sierocki
  • 10 minute interview for the program “Co za tydzień” on TVN. “Co za tydzień” is a program about culture during the last week – film, Music, fashion etc.
  • 14.00 – 15.00 “Prywatna Kolekcja” - a live program in Polish Radio PR 3 with Piotr Stelmach. The artists talk about their favorite recordings.
  • 17.00 – 18.00 Interview for Magiel Towarzyski – a culture/ lifestyle program on TVN Style with Karolina Korwin – Piotrowska
Friday May 22nd
  • 9.30 – 9.50 (TV) Live broadcast – 6-8 minute interview with Jarek Kuzniar (TVN24 the biggest news television in Poland)
  • 11.15 – 12.00 (internet & TV) 20– 30 minute Interview for Interia.pl and interia TV (one of the three biggest internet portals)
  • 13.00– 14.00 Radio 2 live entrances and a 20 minute interview in Chilli ZET
  • 19.00– 20.00 (Radio) Live in Radio PiN – on a program with Maciek Ulewicz “Goraczka Codziennego Wieczoru”
Saturday May 23rd
  • between 10.00 – 13.00 Radio Złote Przeboje „Złote Słodsze i Najsłodsze” with Marek Niedźwiecki
  • time and date tbc.--interview for onet.pl the biggest portal in Poland
  • 19.00 – 20.00 Basia “Lista Przebojów” – a live program in Polish Radio PR 3. Basia together with Piotr Baron will run the program.
Sunday May 24th
  • “Good Morning TVN” – possibly including some chatting, answering email from viewers, interview and/or performance (to backing track)
And possibly--
  • interview for radio RMF FM, Radio ZET, wp.pl (one of the three biggest portals), plejada.pl (show – biz portal), Gazeta Wyborcza, Empik, VIP on TV4
basiaweb.com
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Basia

Post autor: Piter »

Basia i Danny gościli wczoraj u Niedźwiedzia. Razem z nimi były jeszcze Kayah i Anna Maria Jopek. Niestety nie miałem możliwości słuchania, nie wiem więc czy zapowiada się jakaś współpraca?
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Basia

Post autor: Joan »

Wczoraj w Wiadomościach było o niej i mówili o jej karierze. Wypowiadali się na jej temat Anna Maria Jopek, Marek Niedźwiedzki, Kayah , Frąckowiak....
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Basia

Post autor: vanity »

Dzisiaj Basia z Dannym była gościem DDTVN, zaśpiewała A gift jedynie przy nutach fortepianu. Bardzo mi się podobało. W wywiadzie były wspomnienia z czasów kiedy zaczynała karierę i troszkę prywaty np że często bywa w Polsce. Z przyszłościowych planów wspomniano chyba tylko o małej trasie koncertowej na drugą połowę roku, choć na razie to nic pewnego.
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Basia

Post autor: Marecki »

Pojawiło się wstępne info o jesiennej trasie. Będzie Polska, będzie Kongresowa :)
Jeszcze w tym roku Basia zawita do trzech polskich miast:
Zabrze: Dom Muzyki 5 Oct 2009
Warsaw: Sala Kongresowa 6 Oct 2009
Poznan: Aula UAM 7 Oct 2009


Pierwsza część trasy ma być bardziej akustyczna, w mniejszym składzie, natomiast w przyszłym roku mają wystartować z czymś większym.
Piter pisze:Niestety nie miałem możliwości słuchania, nie wiem więc czy zapowiada się jakaś współpraca?
Niedźwiedź nakłaniał je do nagrania piosenki czy nawet płyty... nie pamiętam. Podobno mają coś wspólnie nagrać (Basia, Anomalia & Kayasia).
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Basia

Post autor: Bob »

słucham własnie Time and Tide -reedycji z bonusowym Forgive and Forget z serii mastersound pokrytej zlotą powłoką/złoto 24-karatowe/,odsłuch robi wrazenie ;) , wczesniej japonska wersja Cleaar Horizon -best of.
Clear Horizon-1998r w innej wersji niż na płycie z tego roku, obie piękne. Na przykladzie Basi wyraznie widac dlaczego komuś sie udaje za granicą a innym niestety nie. Głos niepowtarzalny, od razu rozpoznawalny, piosenki , które staly sie klasyka popu i smooth jazzu.Nigdy nikogo nie udawała i szła wlasnymi ścieżkami.
Dla mnie jej muzyka jest jak lyk zrodlanej wody takiej mocno schłodzonej, prawie , ze serce staje przy przełykaniu....
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Basia

Post autor: Marecki »

We wtorek ruszy sprzedaż specjalnego wydania najnowszego krążka w wersji CD + DVD. Do płyty dojdą dwa bonusy z japońskiego wydania, a na DVD 8 teledysków z poprzednich płyt i krótki film biograficzny. Słowem - rarytasik.
Wydawnictwo będzie można zamówić jedynie w EMPiK-ach, gdyby ktoś był zainteresowany zapraszam tutaj.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Basia

Post autor: Bob »

mam już reedycję, bonusowy kawałek dobry, dvd dzis obejrzę, chociaz część teledysków mam już na oryginalnej płycie wydanej w latach 90-tych, moim zdaniem mogło by ich być wiecej, chociazbu z okresu z Matt Bianco.

[ Dodano: 16-11-2009, 17:36 ]
dziś słucham singla męża Basi - Just Another day -3 wersje -cudo, znalem tylko wersję z wydawnictwa marka Niedzwieckiego...
dotralo też wydawnictwo wydane w Argentynie z remixami, kilku nie znalem , pochodziły z winyli, super kawałki :wink2:
http://www.youtube.com/user/MrRutinosco ... e=mhw4#p/u
klip z meksyku min z Smooth Operator w wykonaniu Basi
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Basia

Post autor: Marecki »

Czas odświeżyć temat :smile:

13-go września wychodzi najnowszy krążek Basi - "From Newport to London. Greatest Hits Live ...and More". Będzie to płyta live z trzema nowymi, studyjnymi nagraniami - tytułowy "From Newport To London", utwór nagrany wspólnie z Mietkiem Szcześniakiem "Wandering" oraz akustyczna wersja "There’s a Tear". Pozostałe 15 kawałków to piosenki z tegorocznej trasy koncertowej, a wiem bo byłem na jej koncercie w Białymstoku :d

Za tydzień do amerykańskich radiostacji startuje singiel promujący wydawnictwo, oczywiście będzie to ta tytułowa, jeszcze niepublikowana kompozycja.

A tak w ogóle - co się działo ostatnio u Basi? TVN chciał ją wkręcić w Taniec z Gwiazdami, mimo wysokiej gaży nie zgodziła się na udział w szoł (a myślałem że się skusi :P ). Szkoda, bo widzę poważną potrzebę pracy nad sylwetką :ha: Koncert utwierdził mnie w przekonaniu, że nosi tylko ciemne, czarne, bezkształtne i nieciekawe kreacje. Kobitka musi się wziąć za siebie. Ale to tylko wygląd - bo wokalnie była BARDZO w formie :hellobaby: Wiem że w X-Factor był nieciekawy incydent, ale to widocznie z nerwów, w końcu finał, koncert na żywo w TV. :P

Koncertowej płyty pewnie nie kupię :P Ostatnio zrobili mnie w konia - "It's That Girl Again" kupiłem zaraz po premierze, a kilka miesięcy później wydali edycję specjalną z rozszerzoną tracklistą i DVD z teledyskami. Eh 8)
Awatar użytkownika
Edzia-moja
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 231
Rejestracja: 16 lip 2010, 21:58
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: z daleka

Re: Basia

Post autor: Edzia-moja »

Marecki pisze:Wiem że w X-Factor był nieciekawy incydent
To bardzo ciekawy watek. Gdybys mógł go nieco rozwinąć....
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Basia

Post autor: Marecki »

Edzia-moja pisze:To bardzo ciekawy watek. Gdybys mógł go nieco rozwinąć....
Hmmm... Proszę: http://www.youtube.com/watch?v=iSat2yuo6Tw :P

Pojawił już się najnowszy singiel, wersja studyjna do przesłuchania tutaj -> http://www.youtube.com/watch?v=LzxB0ST3R1E
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Basia

Post autor: Piter »

Również na nowej płycie Szcześniaka ma się pojawiać duet z Basią - cover V.Williams "Save the best for last".

Newport to London było nagrywane w Łodzi w moje imieniny. Ogromnie żałuję, że mnie tam nie było. Widziałem za to poprzedni koncert w Łodzi, jesienią zeszłego roku. Było fenomenalnie.
Nie przeszkadza mi, że Basia przytyła, ani to, że zafałszowała w TVNie.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Basia

Post autor: Flux »

Coś pozytywnego od Basi:

Dzień się budzi:

www.youtube.com/watch?v=LjcNcYhZUlY

Dostałem na urodziny płytę London Warsaw New York, zawierającą takie hity jak Cruising for bruising czy Baby you're mine. Świetny materiał i jeden z naszych nielicznych sukcesów na arenie międzynarodowej :smile: Basia pracuje w pocie czoła nad nowym krążkiem, a przynajmniej tak się mówi. Duety ze Szcześniakiem mistrzowskie!
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Basia

Post autor: niuto »

Nie rozumiem fenomenu tej Pani :P
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Basia

Post autor: Flux »

niuto, podstawowe pytanie: znasz twórczość tej Pani? :P
ODPOWIEDZ