Hurts

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hurts

Post autor: Dobi »

Dziękuję za podbicie tematu :d

Piosenka "Miracle" została pierwszym oficjalnym singlem promującym album "Exile". Utwór "The Road" okazał się za ciężki do radia...

Kilka dni temu miał premierę teledysk do "Miracle". Niestety jest to druga wersja klipu bardzo minimalistyczna. Pierwotna wersja został ocenzurowana i wycofana z YouTube.

:arrow: Hurts - Miracle

W Internecie jednak nic nie ginie więc i pierwsza wersja teledysku również ;) Link poniżej:

:arrow: Hurts - Miracle (pierwsza wersja)
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Hurts

Post autor: Meg »

Matko Święta dlaczego ja nic nie wiedziałam że oni wydają płytę w tym miesiącu? :shock: :shock:

Obydwie piosenki z nowej płyty bardzo mi się podobają i jestem spokojna o ten nowy materiał.
Miracle - dobry wybór na singla jest bardzo chwytliwy. Pierwsza wersja teledysku sto razy lepsza i ciekawsza niż druga!
Co do The Road mi ta piosenka bardziej się podoba, zgadza się jest trochę cięższa ale za to bardziej intrygująca.

Już nie mogę się doczekać nowej płyty!

________________________________________________________________________________

No i co nikt jeszcze nie słuchał nowego albumu?
Mi on bardzo przypadł do gustu! Cudownie się słucha całej płyty.
Moje ulubione kawałki to Cupid, The Road, Help, Sandman, Mercy i ostatnia na płycie - cudo - Guilt
Gorąco polecam! Jak zwykle mnie nie zawiedli! g:D
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Hurts

Post autor: KrzysiekF »

Wystarczyły 3 dni od premiery nowej płyty Hurts "Exile", aby krążek brytyjskiego duetu pokrył się w Polsce Złotem (a jeżeli tempo sprzedaży albumu się utrzyma na obecnym poziomie, to za kilka dni będzie to Platyna).
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hurts

Post autor: Dobi »

Kupiłem płytę w wersji deluxe. Tak jak myślałem album jest inny niż debiutancki. Po kilku przesłuchaniach mam wrażenie, że "Exile" jest cięższą i mniej komercyjną płytą. Aranże się surowe, wokal Theo brzmi tajemniczo, momentami nawet mrocznie. I na koniec teksty, które są mądre i można się z nimi identyfikować.

Złoto w Polsce dla zespołu zagranicznego to próg 10 tysięcy egzemplarzy ale i tak gratuluję ;) Trzymam kciuki za więcej. A płyta tania nie jest - wersja deluxe kosztuje ponad 70 zł, zwykła 40 zł.

Żałuję, że nie udało mi się zdobyć biletu na ich marcowy koncert, ale słyszałem (plotkę?), że zamierzają wpaść do Polski w czasie letniej trasy. Oby! Przyszłego koncertu już nie odpuszczę :walkman:
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Hurts

Post autor: Joan »

Podbijam temacik :)
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hurts

Post autor: Dobi »

Dziwne, że temat przepadł i nikt nie pisał o nowych teledyskach... Czas nadrobić zaległości :nadrutach:

Płytę "Exile" promują jeszcze dwa teledyski:

-> Blind
-> Somebody to Die For

7 listopada odbył się koncert zespołu w warszawskim Torwarze, na którym miałem przyjemność być. Piszę przyjemność bo całe widowisko było wspaniałe! Oglądając koncert miałem wrażenie, że nic na scenie nie jest przypadkowe - od ustawienia zespołu po mikrofony.

Theo i Adam stworzyli świetny klimat. Słuchając koncertu (trwał prawie 1,5 godziny) nie mogłem oderwać oczu od tego co się dzieje na scenie. Panowie skutecznie przyciągali uwagę.
Zagrali prawie wszystkie utwory z nowej "Exile" oraz kilka najbardziej znanym z pierwszego albumu. Przy "Wonderful Life" dosłownie cała sala śpiewała z nimi refren.

Słuchając koncertu można było bez problemu odróżnić utwory z debiutu i z "Exile" Te nowsze brzmią ostro, trochę dziko, energetycznie. Piosenki z "Happiness" mimo, że otrzymały w większości nowe aranże nadal były delikatne.

Szczególnie zapamiętałem wykonanie :arrow: Blood, Tears & Gold. Theo powiedział, że jest to ich pierwszy utwór i jest dla nich ważny. Aranż składał się tylko z gitary. Oczywiście cała sala śpiewała z nimi ale do tego akurat nikt nie musiał nikogo specjalnie zachęcać ;-)

Tutaj kilka zdjęć z koncertu -> Hurts@Torwar - Fotorelacja
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Hurts

Post autor: Virtual Tom »

Chyba wolę mimo wszystko debiut. Chociaż przyznam, że nie jestem bardzo osłuchany z drugą płytą.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hurts

Post autor: Dobi »

Nawet nie pytam czy był ktoś z forumowiczów na jednym z koncertów Hurts w PL bo pewnie nikt nie był ^^ Szkoda. Mi koncert marcowy podobał się dużo bardziej niż opisy w poście wyżej. Pewnie to też zasługa albumu "Surrender", który jest mimo wszystko bardziej przebojowy i hitowy niż dwie poprzednie płyty. Mimo to po koncercie i wysłuchaniu części nowego albumu na żywo mój ulubiony to nadal "Exile" :d

Trasa "Surrender Tour" już się zakończyła. Zespół z tej okazji wydał koncertowy teledysk do najbardziej tanecznej piosenki z albumu -> Nothing Will Be Bigger Than Us (Live - Surrender Tour 2016)

Teledysków z nowego albumu doczekały się również cztery utwory:

-> Some Kind of Heaven (Official Video)
-> Lights (Official Video)
-> Wish (Official Video)
-> Wings (Official Video)

Poza oficjalnym klipami warto wspomnieć o mrocznym utworze -> Rolling Stone

Zresztą cały album jest dostępny na oficjalnym kanale Hurts na YouTube -> Surrender
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Hurts

Post autor: Virtual Tom »

Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hurts

Post autor: Dobi »

Theo i Adam wracają z nowym singlem :d Dziś miała premierę piosenka oraz teledysk do -> Beautiful Ones

Utwór nie jest zły, słucha się go przyjemnie. Słychać jednak, że nadal trzymają się bardziej komercyjnych brzmień jakie zapoczątkowali na płycie "Surrender".

Nowy album na się ponoć pojawić jeszcze w tym roku ale na razie żadnych informacji nie ma.
ODPOWIEDZ