Céline Dion

O muzyce, perfumach...

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Céline Dion

Post autor: MacLean »

Nie zapominajmy jednak, że podwoje kariery międzynarodowej są dla Kanadyjki otwarte bardziej niż dla Polki. No i Celina trafiła na większego "Kubiaka". Oczywiście nic do Celiny nie mam i uważam za jedną z gwiazd, bez których muzyka pop byłaby dużo, dużo uboższa. No ale ona pracuje w innych warunkach i ma wokół siebie samej profesjonalistów, jakich u nas trudno znaleźć nawet w całej branży. Nawet to jej show w Las Vegas dowodzi, jaka ta Polska jest biedna.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Céline Dion

Post autor: vanity »

MacLean pisze:Nie zapominajmy jednak, że podwoje kariery międzynarodowej są dla Kanadyjki otwarte bardziej niż dla Polki. No i Celina trafiła na większego "Kubiaka". Oczywiście nic do Celiny nie mam i uważam za jedną z gwiazd, bez których muzyka pop byłaby dużo, dużo uboższa. No ale ona pracuje w innych warunkach i ma wokół siebie samej profesjonalistów, jakich u nas trudno znaleźć nawet w całej branży. Nawet to jej show w Las Vegas dowodzi, jaka ta Polska jest biedna.
Celina jest tytanem pracy, wiemy co robiła i kiedy. Edyta tak się samoprezentuje w mediach, ciągle coś nagrywa, ciągle gra jakieś koncerty, ale płyty nie wychodzą, a na koncerty biletów kupić nie można.
Nie podoba mi się nazwanie Rene większym Kubiakiem? Dla mnie to żart chyba jakiś. Rene był mało majętnym gościem, który zastawił dom, aby wydać płytę Celiny. Kiedy Edyta trafiła na Wiktora, on wydawał na nią fortunę, bez mrugnięcia.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Céline Dion

Post autor: MacLean »

Tak, ale Rene Angelil miał spore doświadczenie w shołbiznesie, podczas gdy Kubiak uczył się na "Metrze". Poza tym w tym inwestowaniu va banque to na mój gust więcej pięknego mitu niż prawdy.
Co do pracowitości, to Edyta swego czasu również była pracusiem.
SLAVEK
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:19
Lokalizacja: usa

Re: Céline Dion

Post autor: SLAVEK »

MacLean pisze:Tak, ale Rene Angelil miał spore doświadczenie w shołbiznesie, podczas gdy Kubiak uczył się na "Metrze". Poza tym w tym inwestowaniu va banque to na mój gust więcej pięknego mitu niż prawdy.
Co do pracowitości, to Edyta swego czasu również była pracusiem.
Edyta byla "pracusiem", kiedy miala menadzerow lub wiazace kontrakty.

Wspolny mianownik pomiedzy Celnie a Edyta to tylko czyste marketingowe podejscia jej owczesnego managementu:

Plyta EG i "Polska Celine" za czasow promocji "swiatowej" plyty. Kubiak?

I surrender aka list przy promocji EKG, ktory mial rzekomo mial byc napisany dla polskiej diwy. Dariusz?

Jak w ogole mozna porownywac Celine do Edyty? Totalnie rozne pod kazdym wzgledem. Dwie rozne wrazliwosci muzyczne i osobowosci.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Céline Dion

Post autor: niuto »

Przecież kariera Edyty wystartowała bardzo dobrze - więc Kubiak jednak sie sprawdził. A później jak było to już wszyscy wiemy. Owszem, jako Kanadyjka Celine miała wiekszą szansę zaistnieć na rynku międzynarodowym, ale Edyta nie potrafiła utrzymać swojej pozycji nawet w Polsce...

Do Celiny czuję wielką sympatię. Widać, że pomimo osiągnięcia ogromnego sukcesu ona została normalna skromną babką.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Céline Dion

Post autor: endeven »

a Ona coś nagrałą ostatnio, czy tylko w kasynie siedzi??
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Céline Dion

Post autor: Dobi »

W sierpniu 2014 Celine zawiesiła koncerty i wystąpienia publiczne po tym jak jej mąż miał nawrót nowotworu. Dopiero chyba w zeszłym miesiącu powróciła do Las Vegas i zagrała pierwszy koncert od czasu przerwy.

W wywiadzie jaki się przy okazji pojawił coś tam przebąknęła o "nowej muzyce" ale to chyba na razie wszystko w kategoriach "chciałabym" ;)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Céline Dion

Post autor: Flux »

endeven pisze:a Ona coś nagrałą ostatnio, czy tylko w kasynie siedzi??
Ostatni album w 2013 r. Górniak też chętnie by podpisała tak lukratywny kontrakt z kasynem, jak ten Celine czy Mariah, ale tam trzeba śpiewać lub chociaż udawać śpiewanie i to bardzo często a to już nie wchodzi w rachubę :P
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Céline Dion

Post autor: MacLean »

https://www.youtube.com/watch?v=FJFXrCPjNXc
Mniej więcej o to mi chodziło.
Wobec niezrozumienia mych intencji, jeszcze raz muszę podkreślić, że sobie muzyki bez Celiny nie wyobrażam. No ale jest jednak dla mnie oczywiste, że miała więcej szczęścia do współpracowników. Pewnie, że jest sporo winy Edyty w tym, że nositorba wraca jak bumerang. Ale trudno mieć do niej pretensje o jakość kontraktów, jakie jej proponowano.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Céline Dion

Post autor: pijej1 »

Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Céline Dion

Post autor: Flux »

Celina śpiewa Adelę. Sami oceńcie.

Celine Dion - Hello (Adele Cover) LIVE - New Year's Surprise- Dec 31th 2015
https://www.youtube.com/watch?v=6yR0sx9Y24o
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Céline Dion

Post autor: Nuklodem »

Zwrotki są okej jednak na tyle coverów co przesłuchałem w moim odczuciu Adele w refrenie nikt nie pobił na razie :D i ciężko będzie no chyba że nasza gwiazdka z nieba :P :edi:
Awatar użytkownika
adaś
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 245
Rejestracja: 14 sie 2015, 0:22
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Niebo to my
Lokalizacja: polska

Re: Céline Dion

Post autor: adaś »

Zgadzam się z Nuklodem ,było dobrze ,ale Adele śpiewa to nie dobrze a świetnie i tęż nie słyszałem nikogo kto w refrenach przekazałby takę energie i siłę jak ona. Swoją drogą ciekawy jestem jak nasza Edyta by wypadła w tych refrenach :edi:
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Céline Dion

Post autor: ANETA »

Zgadzam się z przedmówcami. Zwrotki poprawnie jednak refren już słabo. Adele ma TO charakterystyczne COŚ w głosie.

To co lubię w Celine to fakt, że zawsze jest damą. Nawet gdy śmiga obcięta króciutko na chłopaka. Nie robi z siebie 15-latki i na siłę nie zmienia swojej grupy docelowej. Jest świadoma, że jej target to ludzie dorośli. Potrafi nagrać utwór z Ne-Yo, (który trafia głównie do młodych) a jednak est to utwór dojrzały, z klasą, na miarę divy.
Początki kariery Edi i Celine miały podobne, później przepaść .... Celine kocha to co robi albo bardzo dobrze udaje.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Céline Dion

Post autor: Flux »

Celine Dion - With One More Look At You (Live - Tribute To Rene 23/2/2016)
https://www.youtube.com/watch?v=oODnn7ULx60

Céline wraca na scenę i śpiewa mężowi...
ODPOWIEDZ