Taylor Swift

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Taylor Swift

Post autor: Kamui Shiro »

Mnie w ogóle nie chwyciło. Chyba jestem za stary na Taylor, mam wrażenie, że ten utwór, podobnie jak "Bad Blood", to jakiś plastikowy teen pop bez duszy, sfabrykowane "skandale" i nudne brzmienie. Z jednej strony ten nowy kawałek bardzo stara się być fajny, z drugiej strony przedobrza. Brakuje mi tu zwykłej melodii też. Taylor jest dla mnie w swoim wizerunku i stylistyce mocno średnia, od początku. Szanuję jej sukces, lubię jako osobę/ postać, podobało mi się Shake It Off i ogólnie poprzedni album - spójny, dobry pop. Aktualnie jednak zaskoczyła mnie tandetą nowego singla i teledysku - nie mam na myśli tandety technicznej. Wpada jednak w ucho, więc pewnie nawet i mnie z czasem zażre, niestety. :kopie:

ediva pisze:135 milionów wyświetleń w tydzień po premierze. Dla porównania comeback video Britney sprzed roku uzbierało "zaledwie" 55 mln do tej pory... Taylor Swift to niewątpliwie największa obecnie gwiazda muzyki pop. Każdy jej teledysk ma miliardy wyświetleń, o czym Madonna czy Beyonce mogą jedynie pomarzyć. Podczas gdy dawne gwiazdy bledną, potęga Swift rośnie z każdym dniem. Jej ostatni teledysk dowodzi, że Taylor zamierza przejąć tron Królowej Popu, a właściwie już to zrobiła. Jej taniec z gejami w szpilkach to jakby manifest: "Patrzcie byłe królowe! Przejęłam waszych poddanych, teraz będą służyć mnie!". Nikt już nie ma szans z starciu z Taylor Swift.

Śmieszny post trochę. Swoją drogą, nie dało się obejść bez porównań? Jak można zestawiać na równi oglądalność klipow, z których jeden był niedorobioną, naprędce skleconą chałturą po niewydanym oficjalnym (i żaden comeback - Britney wydawala piosenki cały czas), a drugi to wyraźnie gruba profeska?

Ogólnie te porównania są bez sensu... Przepraszam, ale takie typowo ciociowate, ekscytować się, kto pobił jaki rekord w sprzedaży albumu pop. Każda z wymienionych gwiazd miała mocne wejście i zapisała się na stałe w historii sceny (teen) pop, każda jakiś tam rekord istotny pobiła... No i co z tego. Każda jest też inna, miejsce jest dla każdej. Chill.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Taylor Swift

Post autor: Cypix »

Mniejsza o fakt, że wielkim fanem nie jestem, ot sporadycznie podoba mi się jeden na kilka wydanych singli, to trzeba przyznać, że dziewczyna, a już raczej kobieta, jest bezsprzecznie jednym z największych nazwisk w branży. Od 13 lat nieustannie na topie, a nawet nie ma 30 :D Pod koniec sierpnia wydała Lover i już jest najlepiej sprzedającą się płytą w tym roku. Bez skandali, wódy, narkotyków, głupich mężów, golonych głów, idiotycznych wywiadów czy równie inteligentnych programów telewizyjnych. Talent ma, mądrych ludzi wokół siebie takoż, pracować się chce, to i są sukcesy. Pogratulować.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Taylor Swift

Post autor: dorota »

Taylor ma dobre teledyski , natomiast piosenki puszczają w kółko w radio, więc chcąc nie chcąc, wpadają w ucho ....
natomiast czy ktoś może mi wyjaśnić aferę z prawami do jej piosenek bo gdzieś ostatnio czytałam, tylko do konca nie zrozumiałam w czym rzecz: wytwórnia sprzedała prawa do jej piosenek Menagerowi Bibera, z którym się bardzo nie lubi (?). Taylor oburzona, pytanie jak to możliwe i dlaczego sama nie wykupiła tych praw i jak można to zrobić skoro Taylor jest co najmniej współautorką swoich piosenek????????

coś, ktoś wie? 8)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Taylor Swift

Post autor: Kamui Shiro »

Też mnie to zaciekawiło, o co chodzi z tym wykupieniem piosenek.
Cypix pisze:Bez skandali, wódy, narkotyków, głupich mężów, golonych głów, idiotycznych wywiadów czy równie inteligentnych programów telewizyjnych. Talent ma, mądrych ludzi wokół siebie takoż, pracować się chce, to i są sukcesy. Pogratulować.
Jak to bez skandali? Choćby to, co wyżej :) a też inne, medialna wojenka z Kardashian/Westem toczy się od dobrych kilku lat, do tego ploteczki o romansach z celebrytami i ostatnio szum wokół spraw lgbt.
Ta golona głowa to jest szpila w kierunku Brit może? Uważasz, że ogoliła ją, aby dobrze sprzedać płytę? :roll:
Nie rozumiem, o co kaman z podziwianiem jednej czy drugiej gwiazdy za sam fakt utrzymywania się na szczycie i wysokich wyników sprzedaży. Albo podoba Ci się czyjaś muzyka, albo jarają Cię numerki w loterii. Mnie się początki Taylor w ogóle nie podobały muzycznie i może nawet dobrze, że ktoś jej to przejął? xD a to, co teraz, ujdzie w tłumie.
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: Taylor Swift

Post autor: fifi »

dorota pisze:Taylor ma dobre teledyski , natomiast piosenki puszczają w kółko w radio, więc chcąc nie chcąc, wpadają w ucho ....
natomiast czy ktoś może mi wyjaśnić aferę z prawami do jej piosenek bo gdzieś ostatnio czytałam, tylko do konca nie zrozumiałam w czym rzecz: wytwórnia sprzedała prawa do jej piosenek Menagerowi Bibera, z którym się bardzo nie lubi (?). Taylor oburzona, pytanie jak to możliwe i dlaczego sama nie wykupiła tych praw i jak można to zrobić skoro Taylor jest co najmniej współautorką swoich piosenek????????

coś, ktoś wie? 8)
Miała kontrakt na 6 albumów z wytwórnią Big Machine Records. swój 7 album wydała już w nowej wytwórni. Big Machine Records zaproponowało jej ponoć, że odda jej albumy jeśli u nich zostanie i za każdy następny wydany nabędzie prawa do jednego swojego albumu ( tych 6 już wydanych) ale widać miała inne plany więc Big Machine Records zostało sprzedane za 300 milinów $$ Scooterowi Braunowi wraz z całą dyskografią wytwórni w tym 6 albumów Swift.
Panna Swift nakręciła aferę i oczywiście jak zawsze wykreowała się na ofiarę. Normalny człowiek załatwiłby to zapewne pozamedialnie ale skoro akurat wydawała nowy album to szum oczywiście działa na jej korzyść, zwłaszcza, że poprzednią swoją erę po głośnej aferze z Westem siedziała wyjątkowo cicho medialnie, no to w tej erze musiała o sobie przypomnieć z przytupem.
Tłumaczy się, że miała 15 lat jak podpisywała kontrakt ale zapomina chyba też, że nie była przy tym niepoczytalna, za to była nikomu nie znaną panną z miernym głosem i pieniążkami tatusia, takich "gwiazdek" w USA jest na pęczki i by zaistnieć ktoś musiał zaryzykować i wyłożyć ogromną kasę by ją wypromować to jest zawsze ryzyk fizyk bo nie każda "inwestycja" się zwraca. Swiftowej akurat się udało to teraz płacze, że wytwórnia ją oszukała a jakby tak się przyjrzeć tym jej poprzednim albumom to z każdą następną wydaną płytą coram mniej tam było piosenek jej autorstwa.
Zresztą już zapowiedziała, że w przyszłym roku nagra wszystkie albumy od nowa i będzie namawiała swoich fanów by je ponownie kupili by Scoter Braun nie zarabiał na niej.
Taylor Swift to jest najbardziej zawistna, skłócona i nienawidzona w showbizie gwiazdka lubiąca mieć wszystko pod kontrolą.
Co do liczby sprzedanych płyt to ona ma wszystko opracowane skrzętnie pod rekordy, zawsze jakieś puzzle, czy inne takie zabiegi by fani kupili nie jeden egzemplarz tego samego albumu a kilka . Lover np sprzedawane jest bodajże w 4 wersjach z jakimiś fragmentami jej pamiętnika i do każdej wersji kilka jego stron, więc jak fan ciekawy i che mieć całość musi kupić 4 albumy dla samych tych wycinków z pamiętnika. poza tym ma zrobioną super promocję i na tym się buja bo wybitnego talentu to tam raczej nie ma 8)
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Taylor Swift

Post autor: kuba5959 »

Taylor wystąpi na Open'erze 03.07.2020.
Brawa dla organizatorów, że udało im się ściągnąć tak ogromne nazwisko na rynku
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Taylor Swift

Post autor: dorota »

kuba5959 pisze:Taylor wystąpi na Open'erze 03.07.2020.
Brawa dla organizatorów, że udało im się ściągnąć tak ogromne nazwisko na rynku

doładnie tak, nie do konca jestem przekonana, czy to scena dla niej, ale robi wrażenie ...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Taylor Swift

Post autor: Kamui Shiro »

Lover mnie wzielo. Fajna piosenka, w koncu cos na spokojnie, choc nawet i ten utwór ma w sobie cos wymeczonego - jak na nia maks.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Taylor Swift

Post autor: Angie29 »

Ja czekam aż jej 5 minut w końcu minie. W Europie nie jest jakoś mega popularna za to w USA jest wielka gwiazda. Ona chyba robi wszystko aby pobić rekordy sprzedaży Britney, Gagi, Rihanny i innych. Jednak jakie czasy taka gwiazda. Jest trochę irytująca...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Taylor Swift

Post autor: Kamui Shiro »

Nie wiem, czemu tak zwracasz uwage na rekordy, mysle ze to tylko liczby, a takze nikt niczego nikomu nie odbiera. Czas leci i tak jak kiedys piosenkarka X byla na fali i przejmowala prowadzenie od starszych kolezanek, tak po niej inne - rownie dobrze moglbys miec pretensje, ze Rihanna czy Gaga swojego czasu przebila jakies osiagniecia Spears. Wszystkie byly w pakiecie dostepnym "za Twoich czasów". Swift jest dla Ciebie juz innym pokoleniem i nie akceptujesz. Tak mi sie wydaje.
Ciekawe tez, czemu tyle ekscytacji, emocji, zwlaszcza tutaj, jest zawsze wokol osiagniec wokalistek, a wokalisci jakos tez sobie sa i nie budza nastroju rywalizacji. Kwestia porównan z Edyta czy ogólnego podejscia, polowania na diwy? xD

5 minut Taylor juz mija - moze jeszcze wrócic z czyms mocnym, ale mimo prób, ostatnie nagrania sa juz duzo mniej popularne niz w poprzedniej dekadzie. Co nie znaczy, ze automatycznie straci sympatyków i fanów i stanie sie pazdzierzem. Nie jestem milosnikiem, ale jak cos fajnego wyda, doceniam. Ma tez dziewczyna charakter, jest jakas, dziala prospolecznie. W Usa popularnosc Taylor wynika z tego, ze zaczynala jako piekna i mloda gwiazda country. Przebila sie z tym do Europy i trzeba jej oddac, ze w poprzedniej dekadzie odniosla wielki globalny sukces i ze zapracowala na niego.
Insider pisze:"Lover" already feels like an indispensable addition to Taylor Swift's discography. The dreamy, Mazzy Star-esque ballad, written entirely by Swift herself, has been nominated for song of the year at the 2020 Grammys and was ranked by Insider as one of the best songs of the 2010s decade.

After years of singing about love stories based in fantasy and embellishing the details of failed courtships, "Lover" sees Swift grow into herself. She writes with striking maturity but maintains her characteristic flair for drama, beautifully capturing the atmosphere within a lasting love — a place of security and frustration and comfort and understanding and persistent, abiding, I'll-run-away-with-you-if-you-ask passion.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Taylor Swift

Post autor: Cypix »

Kamui Shiro pisze:
5 minut Taylor juz mija - moze jeszcze wrócic z czyms mocnym, ale mimo prób, ostatnie nagrania sa juz duzo mniej popularne niz w poprzedniej dekadzie.
News z minionego piątku: Najlepsze wyniki sprzedaży na światowym rynku muzycznym w roku 2019 osiągnęła Taylor Swift - podała Międzynarodowa Federacja Przemysłu Muzycznego (IFPI). Tym samym po raz drugi w karierze udało jej się zdobyć tytuł artystki roku (Global Recording Artist of the Year).

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... f-the-year
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Taylor Swift

Post autor: Angie29 »

Taylor wróciła z nowym albumem i singlem i oba
Numer 1 na Billboard 200 w USA. No dalej jest faza na Taylorke. A ja niestety nadal nie czuję jej jako artystki, jej głos jest irytujący i ona jakas taka sama nijaka. Nie ma tego czynnika X. Jestem w szoku iż ona płyta za płyta pobija te rekordy kto tego słucha? Czym ona przyciąga. Nie rozumem Amerykanów.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taylor Swift

Post autor: Gosia1423 »

Ja podobnie nie rozumiem jej fenomenu... A moja siostra stwierdziła, że powinnam obejrzeć jej biografię na Netflixie, która wiele tłumaczy, bla bla bla. Jakoś nie bardzo mam chęć :p
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Taylor Swift

Post autor: Virtual Tom »

Taylor/Jej team są genialnymi specami od marketingu, tyle wersji płyty "Midnights" (same płyty winylowe w liczbie czterech)

To podbija zdecydowanie sprzedaż i są Fanusie którzy kupują wszystkie wersje (nie ogarniam tego zjawiska)

To pierwszy jej a;bum, który zapragnąłem mieć, Jade Green Edition na winylu prezentuje się pięknie - szczególnie pod światło.

:flirt4:
ODPOWIEDZ