Shania Twain

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Shania Twain

Post autor: ediva »

Shania to fajna babeczka, która wiele przeszła w życiu. Najpierw jej mąż-producent zdradzał ją i związał się z jej najlepszą przyjaciółką, na co Shania związała się z porzuconym mężem przyjaciółki i wszystko "zostało w rodzinie". Shania zawsze będzie countrową babeczką i nie zawiedzie swoich wiernych fanów :)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Shania Twain

Post autor: Grzegorz »

Shania Twain - Swinging With My Eyes Closed

https://www.youtube.com/watch?v=rkfn8THL-0U

Utwór z nowej płyty, pewnie drugi singiel.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shania Twain

Post autor: Dobi »

Kolejny ciekawy utwór z nowego albumu :d Brzmi interesująco mi się podoba nawet bardziej niż pierwszy singiel :d

-> Poor Me (Lyric Video)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Shania Twain

Post autor: Grzegorz »

Dobi pisze:Kolejny ciekawy utwór z nowego albumu :d Brzmi interesująco mi się podoba nawet bardziej niż pierwszy singiel :d

-> Poor Me (Lyric Video)
Tak, widziałem już wcześniej ale nie chciałem pisać pod swoim postem znowu. Ciekawy kawałek, tekst dołujący. Ale w końcu kobieta miała bardzo trudny okres w życiu i przelała gorycz w tekst...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shania Twain

Post autor: Dobi »

A oto teledysk do pierwszego singla -> Life's About To Get Good

Klip ładny ale nic odkrywczego w niem nie ma. Pasuje klimatem do pozytywnego przesłania utworu :d
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Shania Twain

Post autor: niuto »

Shania wraca z wielkim stylu. Zadebiutowała już z najnowszym albumem "NOW" na 1 miejscu w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii. W najnowszym notowaniu billboardu też będzie na 1, deklasując premierowe krążki Dwmi Lovati i Miley Cyrus. Co ciekawe w Stanach Shania sprzeda w pierwszym tygodniu około 120 000 egzemplarzy albumu, z czego zdecydowana większość to tradycyjna sprzedaż a nie wyświetlenia na YT czy streamingi.

Ja sam niestety nie mogę przekonać się do końca do tej płyty. Jak dla mnie "Up!" i "Come On Over" były dużo lepsze, może dlatego, że było to country-pop. Na ostatniej płycie słychać jednak powrót do korzeni country.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Shania Twain

Post autor: Grzegorz »

Szczerze mówiąc to tez nie mogę się przekonać do nowej płyty. Poor Me, All In All i Soldier są bardzo ciekawe, ale reszta ciężko wchodzi... :roll:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Shania Twain

Post autor: Kamui Shiro »

Przebrzmiała gwiazdka. W Usa zawsze będzie na czasie, bo to country -> mainstream pop, ale dziwię się, że po tylu latach, ciszy i słabych kompozycjach starczy na aż tak wysoki debiut na Billboardzie.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shania Twain

Post autor: Dobi »

Nie taka przebrzmiała skoro w 4 krajach debiutuje na 1 miejscach list sprzedaży zostawiając w tyle młodsze koleżanki i płytę zmarłego artysty.
Zresztą w Kanadzie album jest już platynowy, a o ile Wikipedia nie kłamie aby otrzymać takie wyróżnienie trzeba sprzedać ponad 80 tysięcy kopii.

Ja bardzo mocno trzymałem kciuki za album, kupiłem wersję "deluxe" i nie jestem zawiedziony.
Bardzo osobista, spokojna, spójna i przebojowa (jak na country) płyta. Jest kilka ciekawych, wyróżniających się utworów. Płyta słuchałem już kilkukrotnie i powoli się z nią osłuchuję. Myślę, że po albumie Kelly który jest poza konkurencją ( :P ) to będzie mój album numer 2 w tym roku :d

A tutaj drugi teledysk promujący album: -> Swingin' With My Eyes Closed
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Shania Twain

Post autor: niuto »

Kamui, jeśli już mamy mówić o przebrzmiałych gwiazdach, przenieśmy się do wątku o Britney :P

W USA zgodnie z oczekiwaniami 1 miejsce - 137000 sprzedaży albumów (z czego aż 134 000 tradycyjnej sprzedaży). O ile sukces w Kanadzie czy nawet w Stanach mnie aż tak nie zaskakuje, to nr 1 w Wielkiej Brytanii jest lekkim szokiem. Zobaczymy jak sprzedaż będzie się utrzymywać w najbliższych tygodniach. Z większych rynków muzycznych na uwagę zasługują jeszcze Niemcy - 12 miejsce.

Mnie jak dotąd urzeka najbardziej "Poor me". Dam na pewno jeszcze szansę tej płycie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Shania Twain

Post autor: Kamui Shiro »

Britney jest o wiele świeższą gwiazdą niż twoje żałosne próby sprowokowania mnie wiecznymi uszczypliwościami na jej temat w każdym wątku. Przypomnę ci może, że kariera Shanii utkwiła w martwym punkcie mniej więcej wtedy, kiedy Britney osiągała szczyty swojej popularności i wydajności muzycznej. I na tym skończmy ten wątek.

Dobra sprzedaż albumu Shanii to wg mnie podobny efekt jak wtedy, kiedy ktoś na facebooku z avatarem sprzed dekady wstawi nagle byle jaką focię z rączki i dostaje setkę lajków za samo to, że przypomniał o swoim istnieniu.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Shania Twain

Post autor: niuto »

To nie są zaczepki, po prostu trochę mijasz się z faktami. Owszem, jestem w stanie przyznać, że dobra sprzedaż najnowszego albumu Shani spowodowana może być w dużym stopniu długą przerwą w nagrywaniu, choć nie każdy powrót to spektakularny sukces. Np. Cher to się nie udało. Zobaczymy zresztą jak będzie wyglądała sprzedaż w dalszych tygodniach.

Kariera Shani nie stanęła nigdy w martwym punkcie. Ona po prostu z powodów zdrowotnych i osobistych po wydaniu "Greatest hists" usunęła się z rynku muzycznego. Odeszła u szczytu kariery. I to nie tak, kiedy jej kariera "stawała w martwym punkcie" Britney dopiero debiutowała. "Up" wydano pod koniec 2002 roku i sprzedano około 20 milionów egzemplarzy tej płyty na świecie. Britney miała już w tym momencie na swoim koncie 3 albumy i to jej kariera zblizała się do martwego punktu, bo wydany w 2003 r. "In the zone" osiągnął już "zaledwie" 10 milionowy nakład, co było słabym wynikiem biorąc pod uwagę poprzednie płyty Britney. Później, jak wiemy nastapił kryzys i kolejne krążki cieszyły się już coraz mniejszą popularnością.

I nie piszę tego, żeby Ci dopiec. Po prostu pisanie o tym, że Shania jest przebrzmiałą gwiazdą i jednoczesne przekonywanie, że Britney nadal jest na topie trochę kłóci się z obiektywnymi faktami :)
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Shania Twain

Post autor: ediva »

Shania jest legendą, superwoman która przetrwała traumatyczne rzeczy, po których wielu już by się nie podniosło, ale Ona nigdy zażywała narkotyków i nie biegała z ogoloną głową. Sama pisze piosenki z pozytywnym przekazem, gra na instrumentach, ma przepiękny głos. Nigdy nie uciekała się do skandalu, nie epatowała golizną, a udało jej się sprzedać ponad 100 milionów płyt. To ona przetarła szlaki dla Taylor Swift; udowodniła, że skromna dziewczyna z gitarą, która pisze szczere, melodyjne piosenki też może zostać Królową Popu.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Shania Twain

Post autor: Kamui Shiro »

Taaak, rozwalcie kolejny wątek sprzeczkami na temat, wy dwaj, na temat: czy każda piosenkarka jest fajniejsza od Britney :roll: śmieszne.
Jak nie zażywała narkotyków i nie miała większych problemów psychicznych to super, ale czy to powód uważać człowieka z tego powodu za lepszego artystę czy wręcz człowieka? Boże, z kim ja rozmawiam :roll:


Niuto, piszesz takie bzdury, że nie będę ich tutaj drobiazgowo komentować. Zresztą nigdzie nie napisałem, że jest na topie, przestań kłamać. Jedyny odpowiedni wątek na to, co próbujesz tu rozwinąć, nazywa się Śmietnik. Shania była ostatnio na fali w 2002-2004 i taka prawda, pogódź się z tym.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Shania Twain

Post autor: niuto »

Shania była ostatnio na fali w 2002-2004 i taka prawda, pogódź się z tym.
Ale ja się z tym zgodziłem, przecież napisałem, że po "Greatest Hits" zrezygnowała na długie lata z działalności muzycznej.

Ale jak widać powróciła na top. Rozumiem, że debiut na 1 miejscu w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii, a do tego ogłoszenie trasy koncertowej, która cieszy się dużym zainteresowaniem nie sprawia, że artysta jest na topie? Przepraszam, ale jak dla mnie to są bzdury :)
ODPOWIEDZ