Kylie Minogue

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kylie Minogue

Post autor: Virtual Tom »

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kylie Minogue

Post autor: Kamui Shiro »

fanusia_anka pisze:Kylie Minogue w TVP 1 - Sobota 05.12.2015 19:00

Kylie Minogue, australijska wokalistka, nazywana przez Anglików "księżniczką popu", sprzedała na całym świecie ponad 75 milionów swoich płyt i singli. Jest jedyną kobietą w historii muzyki pop, której udało się umieścić swoje krążki na pierwszych miejscach list przebojów przez cztery dekady.
O, fajnie, mam co oglądać wieczorem :D Mam nadzieję, że zagrają coś ze świątecznej płyty też. Z tą jedyną kobietą zaś... Hmm, a Madonna, Janet?
pokropek
The story so far
The story so far
Posty: 484
Rejestracja: 31 paź 2007, 19:09
Lokalizacja: ,,./

Re: Kylie Minogue

Post autor: pokropek »

Kamui Shiro pisze:
fanusia_anka pisze:Kylie Minogue w TVP 1 - Sobota 05.12.2015 19:00

Kylie Minogue, australijska wokalistka, nazywana przez Anglików "księżniczką popu", sprzedała na całym świecie ponad 75 milionów swoich płyt i singli. Jest jedyną kobietą w historii muzyki pop, której udało się umieścić swoje krążki na pierwszych miejscach list przebojów przez cztery dekady.
O, fajnie, mam co oglądać wieczorem :D Mam nadzieję, że zagrają coś ze świątecznej płyty też. Z tą jedyną kobietą zaś... Hmm, a Madonna, Janet?

A jakie Madonna czy Janet miały płyty na pierwszych miejscach list przebojów w latach 2011 - 2015 czyli w tej czwartej dekadzie?
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kylie Minogue

Post autor: Blur »

pokropek pisze:
Kamui Shiro pisze: O, fajnie, mam co oglądać wieczorem :D Mam nadzieję, że zagrają coś ze świątecznej płyty też. Z tą jedyną kobietą zaś... Hmm, a Madonna, Janet?

A jakie Madonna czy Janet miały płyty na pierwszych miejscach list przebojów w latach 2011 - 2015 czyli w tej czwartej dekadzie?
Fanem wyżej wymienionych Pań ani znawcą tematu nie jestem, ale sprawdziłem w wikipedii i sprawa wygląda tak:
Madonna:
MDMA (2012) #1 w 20 krajach
Rebel Heart (2015) #1 w 14 krajach

Janet:
Unbreakable (2015) #1 w USA i Kanadzie.

Ostatni album Kylie wydany w 2014 był #1 w Australii i na Węgrzech.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kylie Minogue

Post autor: Kamui Shiro »

To była płyta MDNA :lol3: :lol3: chociaż każdy wiedział, o co chodzi ;)

No właśnie! MDNA była nr 1, tak samo Rebel Heart - obie globalnie
http://www.mediatraffic.de/albums-week15-2012.htm
http://www.mediatraffic.de/albums-week13-2015.htm

Janet - też globalny numer 1. http://www.mediatraffic.de/albums-week42-2015.htm
Co do poprzednich dekad, to nie dam głowy, ale myślę, że miała przynajmniej jedną płytę na szczycie w każdej z trzech poprzednich dekad - i tak samo Madge ;)


Kylie nie miała globalnego numeru 1 w bieżącej dekadzie, popularny dosyć "Aphrodite" sprzed 5 lat wpadł nistety tylko na drugie miejsce: http://www.mediatraffic.de/albums-week29-2010.htm

Tak że trochę przyszarżowali z tym rekordem, cóż - obstawiam, że chodziło o rekord wśród wyłącznie brytyjskich notowań. Przy czym w latach 90-tych nie miałaby i tam numeru jeden, gdyby nie "The Greatest Hits" z 1992r. :)

... A programu o Kylie nie było :( narciarzy puszczali :evil:
pokropek
The story so far
The story so far
Posty: 484
Rejestracja: 31 paź 2007, 19:09
Lokalizacja: ,,./

Re: Kylie Minogue

Post autor: pokropek »

Fanem wyżej wymienionych Pań ani znawcą tematu nie jestem, ale sprawdziłem w wikipedii i sprawa wygląda tak:
Madonna:
MDMA (2012) #1 w 20 krajach
Rebel Heart (2015) #1 w 14 krajach

Janet:
Unbreakable (2015) #1 w USA i Kanadzie.
No cóż, to tylko dowodzi że można osiągnąć nr 1 na liście z płytą nie lansując żadnego przeboju
Awatar użytkownika
fanusia_anka
Impossible
Impossible
Posty: 1524
Rejestracja: 04 cze 2010, 22:15
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poznań

Re: Kylie Minogue

Post autor: fanusia_anka »

Kylie Minogue w TVP 1 - 16:25 - 20 grudnia ( czyli ten program co dziś był, a się przegapiło, trwał około 20 min ). A wywiad ( Kylie Christmas - Święta z Kylie Minogue - 21 grudnia - 17:25 !!!!
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kylie Minogue

Post autor: Kamui Shiro »

Oglądałem dopiero teraz w święta :) miło ze względu na sentyment, ale... w całym programie najciekawsza była wzmianka o wysokich temperaturach w Boże Narodzenie w Australii + urywek "Locomotion" - poza tym program mnie przynudził. Kylie uśmiechnięta jak stary robot, muzyka dosyć nijaka/ nijako wykonywana. Tylko duety mi się podobają z tego, co tam puścili. Szkoda że jeszcze nie zagrali tego z Iggy Popem,muszę sprawdzić, jak brzmi.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kylie Minogue

Post autor: Virtual Tom »

Właśnie wyciekła niewydana piosenka z sesji Kiss Me Once :voodoo: VOODOO :voodoo:

Kylie Minogue - Voodoo
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kylie Minogue

Post autor: Dobi »

Bez szału ten utwór. Po tytule spodziewałem się czegoś mroczniejszego. Miło się słucha, ale dobrze że ostatecznie piosenka nie weszła na tracklistę płyty -> :nuda:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kylie Minogue

Post autor: Kamui Shiro »

Hmm. Ciekawa. Tylko czy to tempo miało takie być, czy przyspieszono, jak to bywa na Youtube?
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kylie Minogue

Post autor: Virtual Tom »

Za to dzisiaj mamy nowość piosenka ze ścieżki do "Absolutely Fabulous: The Movie" :kastaniety:

-> Kylie - This Wheel's On Fire (Official Audio)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kylie Minogue

Post autor: ray »

Bardzo lubię Kylie. Miałem przyjemność być na jej koncercie w Łodzi półtora roku temu. Nie spodziewałem się wcześniej, że będzie aż tak fajnie. W zasadzie wszystko mi się podobało - i setlista, i kostiumy, i aranżacje, i śpiew Kylie, która - nie ma co ukrywać - wielką wokalistką nie jest, ale jej głos brzmi naprawdę przyjemnie. Zresztą z tym koncertem mam też sporo innego rodzaju wspomnień - myślałem wcześniej, że wrócę do domu ok. 23, a wróciłem koło 8 rano - i to pijany. :lol3: No, ale taka okazja, jak koncert Kylie Minogue w moim mieście, nie zdarza się często... Po tym koncercie kupiłem kilka płyt Kylie, wcześniej miałem tylko składankę "Ultimate Kylie" i "The Abbey Road Sesions". Swoją drogą, uwielbiam "The Abbey Road Sessions", mam wrażenie, że ta płyta jest bardzo niedoceniona - świetne Can't get you out of my head ze smyczkami, Locomotion - <3, Hand on your heart jako ballada jest lepsze niż w oryginale (tekst jest przecież taki smutny).
Bardzo mi się podoba album "Aphrodite". Dwa pierwsze single - All the lovers i Get outta my way - są wręcz rewelacyjne. Na całej płycie nie ma ani jednego złego utworu, album jest lekki, przebojowy. Bardzo, bardzo lubię Everything is beautiful. Jedynym minusem jest to, że płyta jest aż zbyt spójna, przydałaby się chociaż jedna piosenka odbiegająca od tego czysto popowo-dance'owego stylu. Album wyprodukował Stuart Price, który na swoim opus magnum, czyli "Confessions on a dance floor" Madonny umieścił Isaaca, który mocno się wyróżnia na tej płycie. Tu mi właśnie czegoś takiego brakuje. Dlatego daję 9/10.
"Kiss me once" podoba mi się już trochę mniej. Najlepsza jest piosenka tytułowa, szkoda, że nie była singlem - a powinna być nawet pierwszym singlem z tej płyty. Mocne punkty tego albumu to też Into the blue i I was gonna cancel. Beautiful byłoby lepsze bez vocodera (co potwierdziło się później na trasie). Ale takie piosenki, jak Million miles, If only czy Fine, mimo że przyjemne dla ucha, w ogóle nie zapadają w pamięć. I jeszcze mam takie wrażenie, że ten album jest jakby przeprodukowany. Daję 7,5/10.
Fantastyczne jest to, że Kylie tak dba o swoich fanów. Ostatnią "pełną" płytę wydała w marcu 2014, w następnym roku wyszło i koncertowe DVD+2CD, i album świąteczny - też z DVD (uwielbiam Only you) i parę nowych piosenek i klipy do nich, i EP-ka z Garibayem... Teraz podobno Minogue pracuje już nad kolejnym albumem. Pod względem pracowitości i dbania o fanów Kylie to taka australijska Jusia - zresztą też jest filigranowa i też ma od wielu, wielu lat tego samego stylistę-geja. :-)
Sprawdziłem, jak klipy Kylie radzą sobie na YouTube i ze zdumieniem zauważyłem, że teledysk do ostatniego singla z jej ostatniej płyty - I was gonna cancel ma tylko niespełna 1,7 mln odsłon. :shock: Nawet Your high ma lepszy wynik. Przecież to jest dramat. Taka Sylwia Grzeszczak potrafi mieć 2 miliony wyświetleń w 10 dni, a światowa gwiazda, jaką jest Kylie, nie może tyle nazbierać przez ponad 2 lata. Kylie tak dba o fanów, a fani tacy niewdzięczni...
This wheel's on fire jest już na Spotify. Fajna piosenka, podoba mi się. Dla mnie wersja Kylie jest lepsza niż oryginał Boba Dylana. A Voodoo już trochę mniej mi się podoba - też jestem zdania, że dobrze, że nie weszła na tracklistę "Kiss me once".
Czy płyta Kylie "Live in New York" z 2009, która jest na Spotify, była w ogóle sprzedawana w sklepach w Polsce? Nigdy jej nie widziałem w żadnym Empiku czy Saturnie. I czy dwupłytowa reedycja albumu "Kylie Minogue" jest do nabycia w polskich sklepach? Kiedy w ogóle była premiera tego wydawnictwa?
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kylie Minogue

Post autor: Virtual Tom »

ray pisze:zauważyłem, że teledysk do ostatniego singla z jej ostatniej płyty - I was gonna cancel ma tylko niespełna 1,7 mln odsłon.
Fani uznali go za totalną porażkę i najgorszy klip w karierze, więc nawet oni go nie oglądają (chociaż w opisie klipu tak ładnie wyjaśniła, o co artyście chodziło)
ray pisze:Czy płyta Kylie "Live in New York" z 2009, która jest na Spotify, była w ogóle sprzedawana w sklepach w Polsce?
Nie, album ten nie został fizycznie dodany, jedynie w formie cyfrowej.
ray pisze:I czy dwupłytowa reedycja albumu "Kylie Minogue" jest do nabycia w polskich sklepach? Kiedy w ogóle była premiera tego wydawnictwa?
Była dostępna, razem z reedycją "Impossible Princess" zostały wydane w roku 2003 -> tracklista teraz już trudniej ją dostać.

Na Spotify jest tutaj, są jednak małe błędy w trackliście

Niebawem nowa reedycja, ale nie ma jeszcze szczegółów co dokładnie na niej będzie
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kylie Minogue

Post autor: ray »

ODPOWIEDZ