Eurowizja... to już 50 lat ...

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Alka
Make it happen
Make it happen
Posty: 188
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:31
Lokalizacja: Polska

Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: Alka »

a tak niewiele brakowało byśmy na dzisiejszej gali mogli zobaczyć Edytkę... przy tej okazji warto powspominać niesamowity występ Edki z 1994 roku...

pozdrowionka.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: vanity »

taki troche dziwny ten koncert. wszystko z taśmy. równie dobrze mogło nie być gości honorowych wogóle. no i celinki nie było.
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: Titter »

Dobrze, że wygrała ABBA - zasłużenie :)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: vanity »

cała finałowa 14 była zasłużona, no i waterloo jak najbardziej. pewnie nawet moje dzieci tę piosenkę polubią. ach które to już będzie pokolenie....
no ale strasznie dziwna ta eurowizja generalnie. jak mówili o miejscach drugich to sobie pomyślałam, że choć tu o Polsce coś będzie. a tu d***. ah i zdziwiła mnie ta piosenka tej greczynki i szewdki w jednym :no 1 czy coś takiego. już celinka lepsza od tego czegoś.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: Piter »

Jubileusz miernot, prawdziwe gwiazdy bowiem olały koncert. Przypomnianie wykonanie Celine niebiańskie, zwycięsto Abby zasłużone. Generalnie miło jest wspominać, a Helena P. śpiewa zajefajnie. :)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: Marek »

Byłem przekonany że Celine dostanie się chociaż do pierwszej piątki, ponoć ma rzesze fanów na całym świecie - nie dostała się. Zasłużone zwycięstwo Abby. Dana I. miała zajefajny kapelusz :lol: Do dzisiaj byłem przekonany że "troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca" to piosenka Eleni, okazało się że to cover :D
Ogólnie koncert dobry, szkoda że występy nie były na żywo a wyświetlane tylko na telebimie - tylko nieliczni wystąpili :roll: [ale pewnie dlatego że niektórzy artyści nie przyjechali, dlatego taka forma koncertu] ...i oczywiście minus za to że nie był wspomniany występ Edyty :P plus za to że piosenka "To nie ja" jako jedyny polski utwór znalazł się na oficjalnej eurowizyjnej składance CD i DVD :D Ciekawe czy płyta DVD zawiera występy z Eurowizji czy tylko teledyski :?:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: Aro »

Nie podobał mi się ten konceret. Tyle tam było nawalone wszystkiego, że jak ktoś włączył od połowy to z pewnością nie wiedział o co w tym koncercie chodzi. Nie rozumiem po co tam gwiazdki typu Ronan. Dlatego, że prowadził raz konkurs to od razu ma sie promować ze swoim starym przebojem? Był tam zbędny. Jestem oburzony tym, że nie było tam nawet kawałka o Edycie. Było przypomnienie piosenek które zajęły 2 miejsce i byłem pewien, że będzie tam Edyta i kur.. nic. Olali Polskę zupełnie. Bardzo to dziwi bo przecież Edyta w głosowaniu internautów zajęła 12 miejsce jeśli się nie mylę.

Tragiczna była jakośc przekazu. Przez około 5 minut (a może więcej) obraz latał po ekranie, zanikał, logo TVP mrugało i znikało, a jak obraz się pojawił po tych usterkach to ciemny, bez loga i bez polskiego tłumaczenia. Domyslam się, że pewnie żadna w tym wina TVP bo to było raczej coś z satelita, ale wyglądało to tragicznie.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: Marek »

A już myślałem że to coś z moim telewizorem.... :lol: nie wiem czyja jest to wina że obraz przerywał, zanikał, było słychać dźwięk nie było obrazu itd. to trochę trwało. Jeżeli to wina naszej TVP to nie zdziwiłbym się w ogóle, w końcu każdy koncert w Opolu czy Sopocie itd. transmitowany przez TVP jest ozdobiony usterkami technicznymi [pamiętacie Sopot'95 i "Szczęśliwej drogi już czas" w wykonaniu Edyty gdy było widać tylko otwierające się usta Edyty a nie było słychać dźwięku :evil: ; Opole 1998, 2002 też były jakieś problemy, przerywał obraz... :x itd.] Jednak dzisiejsza transmisja Eurowizji to chyba jedna z największych wpadek, to trzeba przyznać.... :570:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: Aro »

Bardzo wątpliwe, że to wina TVP. Co oni mogą mieć z tym wspólnego? Dostają obraz który transmitują i tyle. Jakość nie zależy od nich. Tak samo jest z meczami z zagranicy. TVP płaci za obraz, a jeśli są usterki to nie jest to zależne od TVP tylko od tego który przekazuje sygnał.

Od lat w Sopocie i Opolu nie widziałem usterki, a oglądam za każdym razem. W 1995 roku wysiadł mikrofon. To się często zdarza. W Sopocie w tym roku na TVN także to się zdarzyło.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: Marek »

Nie mam na myśli tak dużych usterek jakie miały miejsce dzisiaj podczas transmisji Eurowizji. Nie pamiętam dokładnie, musiałbym przejrzeć kasety VHS z koncertami Opole i Sopot. Jedyne co pamiętam w tej chwili to na pewno okropne przerywanie obrazu podczas odbioru przez Edytę nagrody dziennikarzy w Opolu 2002r. i na pewno mniejsze przerywanie obrazu podczas wykonywania piosenki "Jestem kobietą" podczas tego festiwalu. Opole'98 też coś było nie tak.... ale mniejsza z tym, nie jestem technicznym w TVP więc nie znam się na tym gdzie jest źródło takich usterek które miały miejsce dzisiaj :)

Tak wygląda okładka składanki eurowizyjnej na której jest piosenka Edzi:
Obrazek

DVD:
Obrazek
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: Magda M »

Marius napisałał to w drugim temacie o Eurowizji który trzebabyło zamknąc.... Wiec cytuje go:
Marius pisze:Edi wprawdzie nie dostala sie do finalowego koncertu na 50-lecie Eurowizji, ale Jej piosneka zostal doceniona i
-po pierwsze jest wsrod "favouties" na dvd i cd wydanych z tej okazji
-po drogie Jej wystep mozna zobaczyc (kawalek niestety) na stronie
http://www.eurovision.tv/english/index.htm
nalezy wejsc do dzialu eurovison videos i tam w odpowiednim przedziale czasowym odszukac Edyta Gorniak.
jesli wejsc do dzialu Artysci Eurowizji, znajdzie sie tam tez info o edycie, ale nie wiem skad onie niektore wiadomosci zaczerpneli, pisza np., ze Dotyk sprzedla sie w 200000 egz., podczas gdy bylo to 600000. Pisza tez, ze edi stala sie znana w Uk. No akurat w Uk to nie bardzo, skandynawia sie zgadza, zapomnieli o portugalii, niemczech i azji...
Co ciekawe wspominaja nawet o zaiweszeniu kariery i o Darku!!!
i tu jeszcze jeden post ze zdublowanego tematu:
robosek pisze:Wczoraj odbył sie specjalny konkurs na 50 lecie konkursu Eurowizji i Wygrała Abba! Z czego bardzo się cieszę. Niestety przez cały koncert mimo licznych zajawek z poprzednich konkursów nie pokazali uczestkików z Polski. Nie ukrywam, że czekałem , ze w którymś fragmencie zobaczę Edytę - niestety nie pokazali Edyty ale...... zostały z okazji jubileuszu wydane płyty z najlepszymi kawałkami z eurowizji i na płycie cd nr 2 i dvd nr 2 znajduje się utwór Edyty - To nie ja n)))))
http://www.eurovision.tv/english/index.htm
Ci co oglądali konkurs zapewne usłyszeli że w maju została wystawiona lista ze 100 piosenkami, na które nalezało głosowac aby najlepszych 14 zostało zakwalifikowanych do wczorajszego konkursu. W tych stu piosenkach była również Edyta...żałuje ze o tym nie wiedziałem no i że nie było o tym mowy na forum n ale trudno mamy Edyte na płycie cd i dvd :))))))))))))
Pozdrówki :)
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: marlena »

Marius pisze: Pisza tez, ze edi stala sie znana w Uk. No akurat w Uk to nie bardzo,
Edyta jest znana w Angli ze wzgledu na zamiesze wokół piosenki Perfect moment bo to słuchacze zdecydowali ze lepiej śpiewa ją Edyta niz ta druga pani ( nie pamietam jak sie nazywa) - oze to nam sie wydawać smieszne, ale podobno tam było sporo zamieszanie z tym zwiazane :D


a co do wczorajszego programu to szkoda mi było tylko ze ani razu we "wspominkach" nie wspomnieli o Edycie - szczególnie w tm o piosenkach z 2 miejśc! albo w kobiecych głosach - no szkoda! ale najwazniejsze ze piosenka została doceniona i jest na DVD i płycie( ciekawe ile kosztuje?)
A Edyta nie mogła wygrać z wielu wzgledów jak ktos wspomniał w innym watku ze na próbie zapsiewała inna wersje piosenki niż na koncercie! wówczas występy na próbach były ważniejsze dla Jury niz koncerty i to tam padały decyzje kto wygra! było pewne ze Edyta- a ona zapiewał inna wersje i klapa! tak to nie jej wina tylko menadzera, pozostaje pytanie dlaczego on tak zdecydowała.....? pojawiły sie obway ze W Polsce nie ma gdzie zrobic takiej imprezy wiec naturalnym sie stało ze sie nie wygra! przykre to ale juz sie nie da nic zrobić niestety!

wracajac do wczorajszych występów to mi sie podobało to ze puszczali nagrana z tasmy bo mogłam zobaczyć jak spiewali Ci co wygrali! pomijajać fakt ze moze rzeczywiscie czesc z nich impreze olała to pewnie znakomita wiekszośc nie potrafiła by juz tak zapiewać!

abba zasłuzenie! a celina - mh piosenka bardzo ładna, pieknie zpiewania ale nie wchodzi w głowe tak jak Abba a to chyba o to tutaj chodzi :D - o piosenke a nie wykonawce :)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: Bob »

W moim odbiorze brak jakiejkolwiek wzmianki o Edycie w trakcie prezentacji uczestników jest najdobitniejszym komentarzem o jej karierze na tzw zachodzie :( .
A wczorajszy koncert momentami był niezły, zwlaszcza Sertab/znakomity występ/,
Ostatnio zmieniony 23 sie 2009, 14:16 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: Aro »

Tak głosowała Europa:

1.1974 - Sweden - ABBA - Woterloo

2.1958 - Italy - Domenico Modugno - Nel Blu Di Pinto di Blu
3.1987 - Irleand - Johnny Logan "Hold me Now"
4.2005 - Greece - Helena Paparizou - My number one
5.1976 - UK - Brotherhood of Man - Save your kisses for me
6. 2000 - Denmark - Olsen Brothers - Fly on the wings of love
7. 1982 - Germany - Nicole - Ein bißchen Frieden
8. 1968 - United Kingdom - Cliff Richard - Congratulations
9. 2003 - Turkey - Sertab - Everyway that I can
10. 1988 - Switzerland - Céline Dion - Ne partez pas sans moi
11. 1973 - Spain - Mocedades - Eres tu
12. 1980 - Ireland - Johnny Logan - What’s another year
13. 1998 - Israel - Dana International - Diva
14. 1965 - Luxembourg - France Gall - Poupée de cire poupée de son


Mnie najbardziej dziwi tak niska pozycja Celine Dion która przecież jest światową gwiazdą.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Eurowizja... to już 50 lat ...

Post autor: vanity »

marlena pisze:Edyta jest znana w Angli ze wzgledu na zamiesze wokół piosenki Perfect moment bo to słuchacze zdecydowali ze lepiej śpiewa ją Edyta niz ta druga pani ( nie pamietam jak sie nazywa) - oze to nam sie wydawać smieszne, ale podobno tam było sporo zamieszanie z tym zwiazane :D
nawet jeśli - i co z tego? zamieszanie z którego niestety nic nie wynikło. obie edytowe płyty szlag tafił w uk.

marlena pisze:wracajac do wczorajszych występów to mi sie podobało to ze puszczali nagrana z tasmy bo mogłam zobaczyć jak spiewali Ci co wygrali! pomijajać fakt ze moze rzeczywiscie czesc z nich impreze olała to pewnie znakomita wiekszośc nie potrafiła by juz tak zapiewać!
na początku myślałam że z taśmy puszczą tylko tych którzy nie mogli przybyć np abba. ale reszta będzie live. myślałam też że może połączą początek z taśmy a potem artyści dokończą utwór live. byłoby dwa w jednym czyli przypomnienie występu (ah te kreacje i wogóle) no i pokazanie jak śpiewają ci wykonawcy dziś. no ale playback w dzisiejszych czasach się zadomowił na dobre.
Bob pisze:W moim odbiorze brak jakiejkolwiek wzmianki o Edycie w trakcie prezentacji uczestników jest najdobitniejszym komentarzem o jej karierze na tzw zachodzie n .
brutalny komentarz, ale chyba jednak prawdziwy. pewnie to był powód powrotu do Polski. 2 próby nieudane. emi straciło cierpliwość....
ODPOWIEDZ