Eurowizja 2009

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Chris
Perła
Perła
Posty: 1192
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:07
Ulubiony album: EG/Live'99
Ulubiona piosenka: M&MA (Live)

Re: Eurowizja 2009

Post autor: Chris »

100 mln oglądalność Eurowizji a większość krajów wystawia taką tandetę, że masakra :shock: no ale to nie od dziś.
Piosenka norweska wpadała mi od razu w ucho, chociaż nie wierzyłem w zwycięstwo, wydawała się zbyt normalna jak na Eurowizje. Chłopak ma bardzo plastyczną twarz, niby 5 słów w całej piosence a jednak coś usiłował przekazać, dobry aktor. Chyba pierwszy raz wygrało coś co mi się "podoba".
Szok przeżyłem gdy usłyszałem rosyjską propozycję... :shock: :shock: Świetna wokalistka, fajne wizualizacja, fakt piosenka mało eurowizyjna ale wg mnie b. dobra, poruszająca ;(
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Eurowizja 2009

Post autor: vanity »

Michael pisze:Francja nas doceniła najbardziej z Europy, a w finale, na piosenkę francuską, nie popłynęły z Polski żadne punkty
Może to i dobrze, z tego punktu widzenia, że powinno się skończyć "my wam bo wy nam".

[ Dodano: 17-05-2009, 13:05 ]
123fan=]123 pisze:Chłopak ma bardzo plastyczną twarz, niby 5 słów w całej piosence a jednak coś usiłował przekazać, dobry aktor.
Coś mi się zdaje, że Orzech wspomniał, że ten chłopak to wokalista i aktor w jednym.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Eurowizja 2009

Post autor: dorota »

a mi się Rybak bardzo spodobał :)

oprócz niego zapamiętałam Estonie (fajna babeczka), Ukraine (postawiła na szoł ale przyjemne dla oka,mniej dla ucha...), nie rozumiem zachwytu nad Anglią (Orzech fajnie skomentował porównanie reprezentantki Anglii do Whitney pod względem wokalnym)
a reszte przespałam...........

podsumowując: najlepszy z całej eurowizji jest i tak Orzech- niezmienny, dowcipny i z jajem:)
surferman
The story so far
The story so far
Posty: 547
Rejestracja: 28 gru 2005, 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2009

Post autor: surferman »

dorota pisze:podsumowując: najlepszy z całej eurowizji jest i tak Orzech- niezmienny, dowcipny i z jajem:)
i podobało mu się w tym roku to samo co mi :d

a co do kiczu niby jakie reprezentacje takie były :?: na pewno dwie, góra cztery...ale tam przecież było 40 państw :!:
princess_edyta
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 666
Rejestracja: 01 paź 2006, 0:04

Re: Eurowizja 2009

Post autor: princess_edyta »

W tym roku bylo duzo fajnych utwrow Islandia ,Estonia;Azerbejdzan. Dania (gdzie tekst pomagal pisac Roan Keating ) z Niemiec ten Oskar tez miala niezly glos ;) ale nawet nie pomogla w zwyciestwie sama Dita von Tesse :trans:
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2009

Post autor: Michael »

Ja chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na samą organizację finału konkursu w Moskwie - scena, wizualizacje, wizytówki państw.
Moim zdaniem - najlepsza w ostatniej dekadzie :).
Dobrze, że w finale zmienili prowadzących, bo ci z półfinału byli dla mnie ciężkostawni :P .
Alsou trochę się zmieniła od czasu występu w Sztokholmie w 2000 r. - na lepsze rzecz jasna :hellobaby: .
Dima Bilan, niestety przez ostatni rok, nie nauczył się wymowy słowa "impossible" :P.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2009, 15:10 przez Michael, łącznie zmieniany 1 raz.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2009

Post autor: MacLean »

dorota pisze:a mi się Rybak bardzo spodobał :)

oprócz niego zapamiętałam Estonie (fajna babeczka), Ukraine (postawiła na szoł ale przyjemne dla oka,mniej dla ucha...), nie rozumiem zachwytu nad Anglią (Orzech fajnie skomentował porównanie reprezentantki Anglii do Whitney pod względem wokalnym)
a reszte przespałam...........

podsumowując: najlepszy z całej eurowizji jest i tak Orzech- niezmienny, dowcipny i z jajem:)
A jak skomentował to porównanie do Whitney?
princess_edyta
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 666
Rejestracja: 01 paź 2006, 0:04

Re: Eurowizja 2009

Post autor: princess_edyta »

Michael pisze:Ja chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na samą organizację finału konkursu w Moskwie - scena, wizualizacje, wizytówki państw.
Moim zdaniem - najlepsza w ostatniej dekadzie .
I zapewne kosztowalo pare MILARDOW :) a gdzie tu kryzys ... :shock:
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Eurowizja 2009

Post autor: Matiz99 »

Mówiłem że norwegia wygra :lol3: :lol3: To już dobitnie świadczy o tandetnym i kiczowatym kształcie obecnej eurowizji (bo festiwalem tego nazywać nie zamierzam :P )
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2009

Post autor: Dobi »

Michael pisze:Francja nas doceniła najbardziej z Europy, a w finale, na piosenkę
francuską, nie popłynęły z Polski żadne punkty :hmmm:.
Co mnie osobiście wcale nie dziwi gdyż piosenka francuska była nudna.
surferman
The story so far
The story so far
Posty: 547
Rejestracja: 28 gru 2005, 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2009

Post autor: surferman »

Matiz99 pisze:To już dobitnie świadczy o tandetnym i kiczowatym kształcie obecnej eurowizji (bo festiwalem tego nazywać nie zamierzam :P )
a co w tym występie było takie kiczowatego i tandetnego :?: a może w samej piosence :?:
Gomez80
Hope for us
Hope for us
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2008, 17:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: WhenYouComeBackToMe
Lokalizacja: Poznań

Re: Eurowizja 2009

Post autor: Gomez80 »

surferman pisze:a co w tym występie było takie kiczowatego i tandetnego :?: a może w samej piosence :?:
Kolega chyba spał podczas transmisji :P
Podzielam zdanie niektórych powyżej. Polska powinna się wycować z tego pseudo festiwalu i nie zniżać sie do tego poziomu. Im większego zrobis z siebie idoiote, lub im większy cyrk tym większe szanse na wygraną. Natomiast prawdziwa muzyka nie ma dziś szans.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2009, 19:59 przez Gomez80, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2009

Post autor: Piter »

Dobi pisze:Co mnie osobiście wcale nie dziwi gdyż piosenka francuska była nudna.
Jak dla kogo.

Podczas występu Patricii coś się działo, skupiła prostymi środkami uwagę na sobie i na utworze. Zdecydowanie pokazała klasę i zapewne osiągnęłaby lepszy wynik, gdyby wystąpiła pod koniec, a nie na samym początku. To był jedyny wczorajszy występ, podczas którego publiczność moskiewska oszalała (swoją drogą, Francja bodajże tylko od Rosji dostała aż 10p).

To nie był zły utwór, został zauważony przez zdecydowaną większość krajów. Niestety zgniotły go lżejsze numery, które zaprezentowano później.

Ktoś napisał, że propozycja norweska to kicz. Zgadzam się. Kiczowate od początku do końca. Ślicznie uśmiechnięty Jancio Muzykant, różowe sukieneczki blond chórzystek, pioseneczka bajeczka i cyrkowe wygibasy. Może to i nie przegięty chamski kicz, ale jednak kicz.

Bardzo podobała mi się wczoraj Rosja. Ponadto to, co w półfinale: raczej niedoceniona i olana, a ciekawie brzmiąca, Estonia. No i Islandia.

A głosowałem na Patricie. Chyba jako jedyny, k..., w tym kraju.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Eurowizja 2009

Post autor: pijej1 »

ja typowałem Norwegię i Wielką Brytanię :P
surferman
The story so far
The story so far
Posty: 547
Rejestracja: 28 gru 2005, 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2009

Post autor: surferman »

Gomez80 pisze:
surferman pisze:a co w tym występie było takie kiczowatego i tandetnego :?: a może w samej piosence :?:
Kolega chyba spał podczas transmisji :P
Podzielam zdanie niektórych powyżej. Polska powinna się wycować z tego pseudo festiwalu i nie zniżać sie do tego poziomu. Im większego zrobis z siebie idoiote, lub im większy cyrk tym większe szanse na wygraną. Natomiast prawdziwa muzyka nie ma dziś szans.
obejrzałem transmisję od początku do końca
jednak z twojej wypowiedzi nie dowiedziałem się niczego konkretnego na temat "kiczu" który jest przecież tak obecny...

idąc za waszym rozumowanie większość piosenek można by uznać za kiczowate, wystarczy włączyć Polską VIVE, a tam co? Mrozu, Doda i "to nie tak jak myślisz" - bo to już nie jest kiczowate, prawda :?:
ODPOWIEDZ