47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: LaFidelite »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Na szczęścia mam ten występ na dysku :)
Rose
Impossible
Impossible
Posty: 1632
Rejestracja: 09 lut 2009, 17:46
Ulubiona piosenka: Never will I

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: Rose »

LaFidelite pisze:Na szczęścia mam ten występ na dysku :)
I co sądzisz ? :D
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: Blur »

Bardzo mi się podobała Ewa Farna.
Nigdy jakoś specjalnie się jej nie przyglądałem, ale każdy jej występ jaki widzę w tv bardzo mi się podoba. Dzisiejszy również piękny, końcówka świetna, dziewczyna jest młoda, ładna, utalentowana, charyzmatyczna i chyba nie głupia, mam nadzieję, że wniesie dużo do polskiej (?) muzyki rozrywkowej i się nie zmarnuje.
Chylińska fajnie, Kukulska nijaka, Kowalska bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: Meg »

Blur pisze:Chylińska fajnie, Kukulska nijaka, Kowalska bardzo dobrze.
Świetne podsumowanie :5:

Dzisiejszy dzień lepszy od wczorajszego no i publiczność jakaś taka żywsza - w końcu...


Brawo Aga!!!!!!!!!!! Druga superjedynka, biedulka się nachodzi w tych obcasach. :lol3:
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: Monika23 »

Meg pisze:Brawo Aga!!!!!!!!!!!
Brawo, brawo ! swietna jest laseczka:)
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: autech »

Tak sie zastanawiam co to teraz jest co leci w tym Opolu... Opole stolica polskiej piosenki a oni spiewaja jakies arie to po rusku to po niemiecku...brak słów

Natomiast koncert SuperJedynke był naprawde fajny :)

Moja faworytka Kaśka nie zawiodła, ANHEDONIA -moja ukochana piosenka z płyty w Opolu WOW :)
Szkoda ze Cugowski poległ-ale wystep i tak był dobry :)
Stachurskiego musiałam przełaczyc-bo ja piosenke JEDWAB to znam ale w innym wykoaniu-zespołu Róze Europy I Edyty Bartosiewicz-a ten chlopina zrobił z niej takie disco polo.....
Szkoda ze IRA nie zagrła czegoś ze starszych płyt-bo ta nowa to tak srednio...Ale uwazam że im sie należało...
Ewka Farna ( -mam nadzieje nie obrazi sie za zart Kasi) napawde wystep na poziomie ,mysle że Ewa to przyszłość polskiej piosenki i niejedna jeszcze Nagrode zdobedzie :)
Chylińska jak to Chylińska-lubie babke ale ta muzyka do mnie nie przemawia-wystep średni,a Kukulska no cóz-swietna fryzura,ładna sukienka......
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: witcher »

Koncert nie był zły, ale na łopatki też mnie nie rozłożył.
Dobre występy Kowalskiej, Cugowskiego, Chylińskiej. Dwie perełki: Kukulska i Farna.
Podczas występu Ewy nawet Doda się zasłuchała. Bardzo na plus. Zgadzam się, że to przyszłość polskiej sceny.
autech pisze:Stachurskiego musiałam przełaczyc-bo ja piosenke JEDWAB to znam ale w innym wykoaniu-zespołu Róze Europy I Edyty Bartosiewicz-a ten chlopina zrobił z niej takie disco polo.....
Oj tak... Straszne to było. I na dodatek wygrał z Cugowskim :/

Ogólnie mam jednak wrażenie, że koncert ustawiony. Może doszukuję się teorii spiskowych, ale nie macie wrażenia, że w ubiegłym roku na topie byli zupełnie inni artyści??
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: autech »

Chylińska mnie rozwaliła tekstem "a co tam zatańcze sobie ten ostatni raz" i te jej kanciaste ruchy!!!! Uwielbiam ja ogladać :) Zdecydowanie to najbardziej wyluzowana i szczera wokalistka w naszym pieknym kraju :)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: Aro »

Wczoraj zdecydowanie najbardziej podobał mi się występ Ewy Farnej. Fantastyczny głos, piękna dziewczyna. Byłem przekonany, że wygra, a tu takie zaskoczenie. Ten przytyk Kowalskiej miał wyglądać jak żart, a wyszło to tak dziwnie. Zbyt pewna Kasia poczuje jeszcze oddech Ewy na plecach. :P Występ Kowalskiej niestety mi się nie podobał w ogóle. Jakieś pióra... Kiedyś nie było takich udziwnień i było dobrze. Poza Farną podobała mi się Natalia Kukulska. Bardzo pozytywny występ. :) Chylińska w tej ciasnawej małej czarnej wyglądała przezabawnie. :D Kategorie takie jak Hip Hop uważam za zupełną pomyłkę. SuperJedynki mnie nie powaliły. Malicki i Laskowik jak dla mnie totalna porażka. Przestałem uważnie oglądać po 10 minutach. Dzisiaj nie wiem jak będzie z oglądaniem bo po pierwsze na TVN chcę zobaczyć Edytę w TzG, a po drugie koncert zaczyna się po 21 i kończy dość późno, a jutro o świcie wstawać trzeba. 8P
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: Natu$ »

Co powiedziała Kowalska na temat Farny?
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: Blur »

Natu$, jak odebrała nagrodę powiedziała coś w stylu 'powiem tylko tyle, że w tej kategorii starsi mają pierwszeństwo'.
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: pilsner »

od momentu, gdy w kategorii Wokalista wygrał Stachursky, to jakos przestało mnie interesować kto tam wygrywa w dalszych kategoriach...
Oczywiście szkoda mi, że Kukulska nie wygrała, ale no nie miała szans z megapromowanym hitem Chylińskiej, co nie zmienia faktów że to jeden z najlepszych występów wczorajszego wieczoru, widać było, że przygotowała się do niego, a nie tylko wyszła odśpiewała i zeszła, to chyba jednak wyraża szacunek do słuchaczy i za to brawo :
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... XSZw&gl=PL

podobała mi sie o dziwo Kowalska, naprawdę fajnie zaśpiewała, Farna ma niezły głos, ale jej pieśni to nie moja bajka, Cugowski tak samo jak u Farny, głos bomba, ale piosenki słabe...
reszta słabo, najgorsze wrażenie zrobiła na mnie Chylińska, która na żywo w nowym repertuarze wypada słabiutko, piszczy coś tam chrząka, ledwo to słychać, za chwilę ryczy po staremu, no dramat... aczkolwiek lubię jej osobowość i jajcarskość, widac było że ma #CIACH# na wszystko, za to ją lubię, ale występ słaby!
Ogólnie te superjedynki były chyba najlepszym koncertem, przynajmniej nie było Feela, Dody, Gosi Andrzejewicz czy innych gwiazdek Vivy, wielki plus.
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: autech »

pilsner pisze: Cugowski tak samo jak u Farny, głos bomba, ale piosenki słabe...
.
W Polsce jest cała masa zdolnych ludzi tylko dobrych piosenek brakuje....
Ja mysle ze Piotrek ciagle to co najlepsza ma przed soba, mógły pójsc w komerche ale sie trzyma swego i to najważniejsze.
Koncert był fajny to wiekszosc arystów to moje ukochane lata 90-te :) Kowalska Chylińska Kukulska Gawliński IRA ........................ Może i repertuar juz słabszy niz kiedys ale mimo wszystko na tle tych Marin czy innych dziwadeł to wartosciowi artysci :)
Awatar użytkownika
sexuality
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2056
Rejestracja: 26 kwie 2009, 12:01
Ulubiony album: Dotyk, EKG
Ulubiona piosenka: wiele :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: sexuality »

Oglądałam wczoraj Opole i zgadzam się w większości z werdyktem publiczności. Ira, Kowalska, Chylińska - artyści, którzy nadal robią furorę, choć ich muzyka zwłaszcza Agi zmierza trochę w innym kierunku niż w latach 90 to nadal ich podziwiam. Zrobili na mnie pozytywne wrażenie. Volver fajny :) Lubert pisze niezłe teksty, ale wokalista mógł odpuścić sobie niskie dźwięki przy "Jeszcze raaaaaz". Beznadziejnie ta wokaliza mu wyszła :( Tede zrobił szoł. Z nominowanych oczarowała mnie Farna i Kukulska. Choć repertuar nie jest może wysokich lotów to wokalnie b. dobrze. Coraz bardziej zaczynam się przekonywać do Ewy, bo o Kukulskiej to wiadomo, że ma dobry głos tylko z repertuarem coś ostatnio trochę gorzej. Cóż, mam nadzieję, ze ujrzymy kiedys na Superjedynkach naszą Edytę Górniak, Kayah, Lipnicką i równie wspaniałą Edytę Bartosiewicz,bo to są dwie prawdziwe perły polskiej muzyki rozywkowej lat 90 :))
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2010

Post autor: Aro »

Mimo, że straszna kicha to oglądalność była bardzo dobra. Piątkowy serialowy koncert miał aż 4,4 mln widzów, a Debiuty 3 mln. Dokładne dane pewnie wkrótce.
Festiwal wypadł naprawdę dobrze

Marek Sierocki (51 l.), rzecznik prasowy opolskiego festiwalu, podsumowuje imprezę.


- "Gazeta Wyborcza" odtrąbiła już w piątek klapę festiwalu. Co pan na to?

- Nie można odtrąbić klapy na samym początku festiwalu, jak jeszcze na dobre się nie rozpocznie. Poza tym wyznacznikiem sukcesu bądź porażki festiwalu jest widownia telewizyjna. A w przypadku tego festiwalu naprawdę dopisała. Ponad 4 mln oglądały w piątek "Serialowy Przebój Lata". Nigdy też nie było tak dużej widowni na "Debiutach".

- Podobno bilety się nie sprzedawały...

- W piątek i sobotę bilety sprzedały się dobrze, widownia była zapełniona. W niedzielę było trochę gorzej, ale wiadomo, koncert kończył się bardzo późno. Dzieci musiały iść rano do szkoły, a dorośli do pracy. Pora roku, wrzesień, też miała duże znaczenie. Festiwal zawsze był w czerwcu, było cieplej...

- Co pan by powiedział krytykom formuły festiwalu? Np. że za dużo tam promocji programów i seriali TVP?

- Telewizja chce pokazać to, co ma najlepsze. Przy okazji festiwalu warto to zaprezentować. W tym roku wystąpiło ok. 200 wykonawców. Dawno nie było tylu gwiazd show-biznesu na jednej scenie!

- Jaki jest największy sukces tegorocznej imprezy?

- Największym sukcesem był głównie koncert "Debiuty". Tutaj oglądalność przekraczała 3 mln widzów. To bardzo dobry wynik, tym bardziej że zawsze był z tym problem. Nie ukrywam, że sam z ogromną przyjemnością oglądałem tę część festiwalu. W piątek podczas serialowego hitu oglądało nas 4,4 mln ludzi. Mieliśmy 33 proc. udziału w rynku. To dwa razy więcej niż podobne festiwale tego lata.
"Super Express"/

[ Dodano: 13-09-2010, 21:20 ]
Są już dane Nielsen Audience Measurement:

OPOLE 2010 - SERIALOWY PRZEBOJ LATA 4 413 515
OPOLE 2010 - KABARETOWA LIGA TVP 5 157 504
OPOLE 2010 - SUPERJEDYNKI /CZ. 1/ 3 415 853
OPOLE 2010 - SUPERJEDYNKI /CZ.2/ 3 170 864
OPOLE 2010 - KOMBII W OPOLU 2 585 558

Średnio 47 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (od 10 do 12 września) oglądało ponad 2,957 mln widzów (ponad 2,828 mln widzów w TVP1 - 27,38 proc. oraz ponad 128,7 tys. widzów w TVP Polonia - 1,24 proc.).

/Media2.pl/
ODPOWIEDZ