50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: KrzysiekF »

Sexuality łez to nie brakowało nawet na widowni. Widziałem łzy u ludzi. Osobiście się nie dziwię, starsi ludzie słysząc swoje piosenki, wspominali , rozpamiętywali. Niesamowity widok.

Jednym z bardziej wymownych obrazów było zachowanie STANA BORYSA. Po zakończeniu transmisji pozbierał kwiaty, które zostały mu rzucone przez FAN CLUB z widowni. Stanął w bezruchu , patrząc w gorę na czapę amfiteatru. Widziałem łzy, skupienie...jakby pożegnanie i oddanie szacunku dla tego miejsca.

Tych obrazów nie da się odpowiedzieć. Najsmutniejsze jest fakt, że dzisiejsze czasy nie tworzą już takich Ikon, osobistości, piosenek , tekstów. Liczy się marny produkt, które ma za zadanie być hitem ...którego, za kilka miesięcy, nikt nie pamięta.

Niesamowity też był sposób powitań, pożegnań między wykonawcami. Te uściski, tulenia, błyszczące oczy...

A produkty talent show ścigają się jak szczurki na listach przebojów, urządzają sondy na najlepszą torebkę i suknię. Po 2 latach pozostaje żal i łzy. Ba w porywach sprzedaż albumu w ilości 5 tysięcy egz.

Ja osobiście po całym koncercie, jestem jeszcze bardziej zdołowany poziomem muzyki DZIŚ niż byłem do wczoraj do godziny 20. Szanujmy te GWIAZDY, bo czas jest bezlitosny i pewnie kilku wystąpiła wczoraj w OPOLU ostatni raz... :beczy:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Bob »

Edyta chyba unika Opola jak diabel swieconej wody...Mysle ,ze jesli istnieje zycie pozagrobowe to p. Grazyna da jej popalic gdy przyjdzie ten moment takze w moim imieniu...Puki co zycze jej zdrowia i stu lat...
Wczorajszy koncert przepiekny i wzruszajacy...
Od kilku lat staralem sie byc wyrozumialy i jakos racjonalnie tlumaczyc kolejne wpadki i niewiarygodnie wrecz niezreczne wypowiedzi, prymitywne wywiady o niczym, wredne w stosunku do najblizszych...Nie wiem ,kto jeszcze jest w stanie zniesc tlumaczenia o rezygnacji z udzialu w Gali...Mnie ten sposob readagowania mysli intelektualnie obraza.Nie ma ludzi niezastapoonych, publicznosc tego braku w osobie wyblaklej gwiazdy nie odczula...Czas dla wiekszosci spiewajacych kobiet jest nieublagany.Za 5-10 lat mozna wokalnie brzmiec jak rozrywana scierka....
Obym sie mylil.Miejsce po V.V niedlugo pozostalo puste....Powola droga do samounicestwienia sie jako artystki i
czlowieka.
Chyba pora rozstac sie z tym forumi ex artystka- dzis posmiewiskiem fb-ym....
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Aro »

Szczegółowe dane dotyczące oglądalności:

Obrazek

Widzimy więc, że koncert jubileuszowy w pierwszej części (20:18-23:10) zdobył 5,6 mln widzów z udziałami w rynku 39%, a druga część (23:27-01:24) zanotowała już gwałtowny spadek przez późną porę zakończenia i widownię 2,5 mln, ale udziały aż 47%.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: pijej1 »

To przecież ściema z tymi badaniami oglądalności - przecież nikt nie włazi polakom do chałupy i nie sprawdza co oglądają
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Aro »

Powiedz to reklamodawcom którzy opierając się na tych danych płacą grube miliony by umieścić reklamę we właściwym czasie antenowym. :lol3: :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Flux »

Jeszcze jedna przykra refleksja mnie naszła oglądając Opole. Biorąc pod uwagę indywidualne możliwości każdego z osobna, wszyscy, ale to absolutnie wszyscy artyści biorący udział w tegorocznym Opolu byli w lepszej formie niż ostatnio Górniak. Nawet ci najbardziej leciwi nie zawiedli. Żaden z nich nie wydawał jęków potępienia jak Edyta w Xfactor (śpiewając nota bene niespełna minutę). Skoro Górniak w wieku 40 lat brzmi tak kiepsko, to ciekawe jak będzie śpiewać po 50 latach kariery :lol: Niech sobie posłucha Frąckowiak, Majewskiej i innych jak zachować higienę głosu.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Virtual Tom »

pijej1 pisze:To przecież ściema z tymi badaniami oglądalności - przecież nikt nie włazi polakom do chałupy i nie sprawdza co oglądają
Ja miałem w domu kilka lat telemetrię :ciotki:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Aro »

Pamiętam. Uczestniczyłeś w badaniach OBOP-u który już zrezygnował z prowadzenia telemetrii. :)
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: dorota »

Virtual Tom pisze: Ja miałem w domu kilka lat telemetrię :ciotki:
że co, że jak? :lol3: :niewiem:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Virtual Tom »

dorota pisze:
Virtual Tom pisze: Ja miałem w domu kilka lat telemetrię :ciotki:
że co, że jak? :lol3: :niewiem:
Zainstalowane urządzenie jeszcze wtedy z OBOP-u i specjalny pilot, na którym każdy miał swój numer (ja byłem czwórka :raczka: ) jak się siadało przed telewizorem trzeba było przycisnąć, dodatkowo można było oceniać programy, czy nawet wprowadzić gości (płeć, wiek)
Nagrodą cztery razy do roku była możliwość wybrania z katalogu nagrody (np. termowentylatora, opiekacza etc.) Na krótką metę zabawne, na dłuższą męczące.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Flux »

Virtual Tom, a ja myślałem że takie badania to fikcja :ha: Widziałem takie coś w Bulionerach, ale myślałem że to tylko na potrzeby serialu :d

Właśnie sobie wyobraziłem finał uroczystej gali 100. KFPP w Opolu i tak mnie sama myśl rozbawiła, że musiałem się podzielić. 90-letnia Edyta Górniak gwiazdą wieczoru :zomby: Takie cholery jak ona wszystkich przeżyją.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: dorota »

Virtual Tom pisze: Nagrodą cztery razy do roku była możliwość wybrania z katalogu nagrody (np. termowentylatora, opiekacza etc.) Na krótką metę zabawne, na dłuższą męczące.
aaaa i na co się skusiłeś? mnie zawsze ciekawiło, jak robione są te badania oglądalności.... :hmmm:
a tu takie buty! :lol:
Flux pisze: 90-letnia Edyta Górniak gwiazdą wieczoru :zomby: Takie cholery jak ona wszystkich przeżyją.
:lol3: :lol3: :lol3: :laugh:
90-letnia Edyta będzie wyglądała jak 40 latka - idealnie zakonserwowana .... 8P
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Flux »

dorota pisze::lol3: :lol3: :lol3: :laugh:
90-letnia Edyta będzie wyglądała jak 40 latka - idealnie zakonserwowana .... 8P
90-letnia Edyta będzie wyglądać jak 40-latka, szkoda tylko że jako 40-latka brzmi na 90-latkę :d
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: rav33 »

ale za to jak bedzie wygladać :)
tak się naciągnie i ostrzyknie, że jak japę rozedrze, to jej się tyłek zamknie i odwrotnie...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: KrzysiekF »

Maria Szabłowska
- Wolałabym, żeby na festiwalu polskiej piosenki prezentowane były utwory wyższych lotów. Teza decydentów w telewizji, że publiczność lubi, żeby było lekko, łatwo i przyjemnie, na tym festiwalu się nie sprawdza, czego przykładem jest zwycięstwo Natalii Sikory w konkursie Debiutów z piosenką „Konie” - długim i trudnym utworem - to zwycięstwo było dla nas zaskoczeniem. To dobry znak. Myślę, że pewni artyści wykorzystywani non stop przez wszystkie telewizje szybko się zużywają. Niektóre zespoły są wszędzie i wszędzie śpiewają te same piosenki. Na festiwalu w Opolu powinny być nowe rzeczy. Przecież mamy mnóstwo wspaniałych autorów i kompozytorów. Więcej ambitnej muzyki! To jest mój apel - powiedziała nam Maria Szabłowska.
ODPOWIEDZ