Eurowizja 2014

Wielki powrót Polski....

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Eurowizja 2014

Post autor: KrzysiekF »

Jeżeli świat bardziej porusza kobieta z brodą niż mordy na Ukrainie, niemowlęta w śmietnikach czy pedofile w sutannach, to znaczy, że zagrożeniem dla ludzkości nie jest odmienna jednostka tylko jednakowa większość.

Teraz w Polsce zajebiście widać tych wszystkich samców alfa, nałogowych kanapowców ze spoconymi jajami, czekających na obsługę(interpretacja dowolna), a nie umiejących samemu wkręcić śrubki. Nienawidzę nienawiści.

Tyle na temat.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2014, 21:57 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 1 raz.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2014

Post autor: MacLean »

Ooooboshe
To jest chłop z brodą przebrany za kobietę, ew. chłop przeprany za kobietę z brodą
kobieta z brodą to moja pani od matmy, śpiewać nie umie
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Eurowizja 2014

Post autor: Kopaneek »

Tyle mam do dodania.

Obrazek
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2014

Post autor: strzalka21 »

Najzabawniejsze jest to, pomijając rzesze za i przeciw, że to czy Nam się to podoba czy nie to takich sytuacji jak Conchita będzie coraz więcej i nic tego nie powstrzyma. Człowieka nie może nic ograniczać i może żyć jak chce i wyrażać się jak chce. Do tego dążymy, do upragnionej wygody :d

Cieszę się z takie bioróżnorodności i ubolewam nad osobami, które przez swoją religię (szeroko pojętą) są ograniczeni umysłowo :d
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2014

Post autor: theshape »

To nie religia ogranicza, to ciasne ramy umyslu danego czlowieka. Wbrew pozorom wiele osob nie zrozumialo przekazu Conchity, dzis, w XXI w. Wydaje im sie, ze toleruja zgodnie z definicja tego wyrazu, ale wcale tak nie jest.
Polecam jednak poczytanie troche o tym, co artysta chcial przekazac swoim wystepem, strojem, imagem; apeluje - nie zachowujmy sie jak ograniczeni umyslowo konserwatysci z XVII w. Tylko wtedy ludzie beda akceptowac nas, gdy sami bedziemy akceptowac innych! :pomysl:
On her website, Conchita Wurst describes her two personas as "two hearts beating in my chest."

"They are two individual characters with their own individual stories, but with one essential message for tolerance and against discrimination."

The name already says it all: Neuwirth said he chose it "because it doesn't matter where you come from and how you look"—the German expression "es ist wurst" means "it doesn't matter."
http://www.gmanetwork.com/news/story/36 ... -tolerance
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2014

Post autor: Michael »

Większość prawicowych polityków w Polsce strzeliło wczoraj sobie w stopę :lol: krytykując wygraną Conchity, która w głosowaniu polskich widzów zajęła wysokie, 4 miejsce.
Politycy mają specjalistów od PR, a nikt z nich nie pofatygował się żeby sprawdzić jak głosowała polska publiczność :lol2:.
Co ciekawe, nikt z konserwatywnych obyczajowo środowisk prawicowych nie odważył się skrytykować polskiej reprezentacji za głębokie dekolty i uwodzicielskie ruchy na scenie, bo to już byłby wyborczy samobój. Wniosek z tego taki, że polska prawica jest zakłamana.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Eurowizja 2014

Post autor: Natu$ »

theshape pisze:nie zachowujmy sie jak ograniczeni umyslowo konserwatysci z XVII w.
Dzięki. Przed chwilą byłam zaściankowa, dzisiaj jestem już ograniczona umysłowo. Jutro mnie wyślecie na leczenie do psychiatryka, bo mam konserwatywne poglądy? :roll:
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2014

Post autor: theshape »

Natu$ pisze:Dzięki. Przed chwilą byłam zaściankowa, dzisiaj jestem już ograniczona umysłowo. Jutro mnie wyślecie na leczenie do psychiatryka, bo mam konserwatywne poglądy? :roll:
Zgodnie z "oswieceniowa" teoria, trzeba akceptowac odmiennosci, skrajnosci, wlacznie z konserwatystami i tymi, ktorzy ograniczaja innych. :lol: Tak ze luzik.

A tak serio, to nie cierpie, gdy ludzie przypieprzaja sie do innych z powodu tego, ze sie wyrozniaja, sa inni, odmienni. Nie cierpie takiej postawy. :twisted: Dajmy zyc nawet odmiencom, czy to artystom, czy zwyklym ludziom. Badzmy po prostu ludzcy!
Ostatnio zmieniony 13 maja 2014, 11:32 przez theshape, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Eurowizja 2014

Post autor: niuto »

Niestety jeśli facet zakłada sukienkę i zapuszcza przy tym brodę (i podobno wcale nie czuje się kobietą), a przy tym nazywa się "Muszelka Kiełbasa" to dla mnie jest to sygnał, że kole po prostu szuka rozgłosu i ukrywa się za tarczą haseł równości i tolerancji. I wcale nie wynika to z mojej niechęci do jego kreacji scenicznej bo jest mi to obojętne. Ale niestety takim zachowaniem nie przekonuję sie ludzi do tego, żeby akceptować innośc, lecz przyczynia się do wzbudzenia jeszcze większej niechęci. eurosceptycy Polski, Rosji i Ukrainy już wykorzystują Conchitę jako symbol "nowoczesnej" Eurupy i strasza nią zakorznione w tradycji chreścijańskiej społeczeństwo...

Jakoś Verka Serduczka z Ukrainy nie wywołała żadnego skandalu, ale tam przekaz był jasny, przebieramy się i bawimy, ludzie to zrozumieli i kupili. W tym roku mamy jakieś dziwne dorabianie do tego ideologii, która niepotrzebnie poróżnia ludzi.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2014

Post autor: theshape »

Widocznie wielu ludzi przekonal przekaz i sposob przekazu Thomasa, bo wyniki glosowania w wielu krajach mowia same za siebie. Nie rozumiem, dlaczego niektorzy uzurpuja sobie prawo do stawiania granic srodkom, ktore moze wykorzystywac artysta, zeby przekazac to, chce przekazac. Jesli ktos ma swoich odbiorcow, ktorzy go chca sluchac, akceptuja jego przekaz, jest pozytywny odbior, to dlaczego tego zabraniac, nakazywac mu, zeby tego nie robil? O tym wlasnie mial byc wystep Conchity, sama kreacja sceniczna, osobowosc, ale jak widac sa ludzie, ktorzy nie chca tego zrozumiec, a sceptycy zawsze beda wszedzie, chocby w Rosji, ale tamtejsza publika zagrala nawet Putinowi na nosie, bo kawalek Rise Like a Phoenix jest teraz numerem jeden na rosyjskich listach. :o
http://www.huffingtonpost.com/2014/05/1 ... 04395.html

PS Ciekawe czy w slad za Thomasem beda jakies nowe trendy w muzyce, sztuce. :d
Na pewno bede sie temu przygladal.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2014

Post autor: MacLean »

Michael pisze:Większość prawicowych polityków w Polsce strzeliło wczoraj sobie w stopę :lol: krytykując wygraną Conchity, która w głosowaniu polskich widzów zajęła wysokie, 4 miejsce.
Politycy mają specjalistów od PR, a nikt z nich nie pofatygował się żeby sprawdzić jak głosowała polska publiczność :lol2:.
Co ciekawe, nikt z konserwatywnych obyczajowo środowisk prawicowych nie odważył się skrytykować polskiej reprezentacji za głębokie dekolty i uwodzicielskie ruchy na scenie, bo to już byłby wyborczy samobój. Wniosek z tego taki, że polska prawica jest zakłamana.
Politycy wiedzą, że większość ślących smsy to mniejszość, raczej nieaktywna wyborczo, bądź nierokująca jako elektorat prawicowy.
Nie ukrywajmy, że głównie geje i okolice oglądają eurowizję, więc wysoki wynik Conchity nie powinien dziwić, bo chłopaki z ruchu narodowego raczej nie tracą kasy na smsowe hejtowanie "pedalstwa"
Wczoraj na wpolityce.pl był artykuł krytykujący negliż zaserwowany przez Donatana, a więc nieprawdą jest że środowiska prawicowe milczą ws. kontrowersyjnego (ale trafionego w gust widzów ESC) występu.
Przed wygłaszaniem poglądów radzę uzupełnić wiedzę;-)
theshape pisze: Rise Like a Phoenix jest teraz numerem jeden na rosyjskich listach
Ech, znowu to samo: jedynym co odzwierciedlają te listy w Rosji jest gust rosyjskiej bohemy. Nie sądzisz chyba że Conchita trafiła pod strzechy syberyjskich i azjatyckich wiosek?
Co do odbiorców, żadna sztuka przekonać przekonanych, a po cóż udawać, że nie wiesz jakie środowisko jest trzonem widowni ESC?

Nikt nie zaprzeczy, że ESC to konkurs śledzony praktycznie tylko przez branżę muzyczną i LBGT, więc po co wmawiać ludziom że stanowi plebiscyt z odpowiednią frekwencją? :lol3:
Troszkę myślenia, proszę :P
Jako gej, bardzo chciałbym żeby wszyscy nas kochali, ale naginanie faktów do twierdzeń na wyrost nie przyczynia się do realnego wzrostu tolerancji :roll:

I bardzo mnie dziwi, że żaden z oczarowanych nie umie broni rzekomego talentu Thomasa. No pewnie, prościej wysnuwać bzdurne wnioski w kwestiach światopoglądowych.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Eurowizja 2014

Post autor: Kopaneek »

Natu$ pisze:Dzięki. Przed chwilą byłam zaściankowa, dzisiaj jestem już ograniczona umysłowo. Jutro mnie wyślecie na leczenie do psychiatryka, bo mam konserwatywne poglądy?
Ne zadawaj pytań, tylko ucz się tolerancji w najlepszym wydaniu! :trio:
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2014

Post autor: theshape »

MacLean pisze:Nikt nie zaprzeczy, że ESC to konkurs ukochany i śledzony praktycznie tylko przez branżę muzyczną i LBGT,
Nie jest to prawda, moze srodowisko LGBT aktywnie bierze w tym udzial oddajac swoje glosy, a nie tylko patrzac, ale oglada to szersza publika.

MacLean pisze:więc po co wmawiać ludziom że stanowi plebiscyt z odpowiednią frekwencją? :lol3:
:?: :?:
MacLean pisze:Troszkę myślenia, proszę :P
Ja proponuje mniej wysnuwania bzdurnych wnioskow. 8)
MacLean pisze:Jako gej, bardzo chciałbym żeby wszyscy nas kochali, ale naginanie faktów do twierdzeń na wyrost nie przyczynia się do realnego wzrostu tolerancji :roll:
Jesli ty, jako gej, nie zmienisz swojej postawy, to nic nie zmieni sie w postrzeganiu chocby gejow.

MacLean pisze:I bardzo mnie dziwi, że żaden z oczarowanych nie umie broni rzekomego talentu Thomasa.
Ja jestem oczarowany jego talentem autopromocji, co by nie powiedziec osiagnal chlopak cel, zajal pierwsze miejsce, wygral konkurs! :edi: Inni moga tylko pozazdroscic lezac na kanapie i przykrywajac sie kocykiem. :o
MacLean pisze:No pewnie, prościej wysnuwać bzdurne wnioski w kwestiach światopoglądowych.
I vice versa. Bez urazy. :pomysl:
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2014

Post autor: MacLean »

Nie jest to prawda, moze srodowisko LGBT aktywnie bierze w tym udzial oddajac swoje glosy, a nie tylko patrzac, ale oglada to szersza publika.
No i co z tego że ogląda, skoro NIE głosuje??

Przebieranie się za kobietę nie budzi odrazy w normalnych ludziach jeśli nie jest użyte jako maskowanie niedostaków talentu ocenianego w danym konkursie.
Chłopak robiący jaja z miley na czatroulette przez nikogo nie został wyzwany, a oglądali to również Polacy.
Ja jestem oczarowany jego talentem autopromocji, co by nie powiedziec osiagnal chlopak cel, zajal pierwsze miejsce, wygral konkurs! :edi: Inni moga tylko pozazdroscic lezac na kanapie i przykrywajac sie kocykiem. :o
Talent autopromocji? A to takie trudne do przewidzenia, że taki strój wzbudzi sensację?
Jaki to talent autopromocji? Toż to było pójście na łatwiznę.
I vice versa. Bez urazy.
Mam urazę, bo zabierasz głos w dyskusji, a używasz
vice versa
jak słynny yntelektualysta, noblysta Lech Wałęsa. To chyba daje Twój właściwy obraz: używasz słów których nie rozumiesz.

Teraz już wiem, że pewnie nawet nie znasz zaścianku homofobii itp., którymi tak łatwo obrzucasz bogu ducha winnych użytkowników
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2014

Post autor: theshape »

MacLean pisze:No i co z tego że ogląda, skoro NIE głosuje??
To przeczy temu, co wczesniej napisales, ze jest to konkurs śledzony praktycznie tylko przez branżę muzyczną i LGBT, zdecyduj sie, bo to dwie rozne wersje. :roll:
MacLean pisze:Przebieranie się za kobietę nie budzi odrazy w normalnych ludziach jeśli nie jest użyte jako maskowanie niedostaków talentu ocenianego w danym konkursie.
Bez przesady z tym niedostatkiem talentu, gdyby piosenka byla beznadziejna, to nikt by na nia nie zaglosowal, nawet LGBT, a podobala sie nawet hetero :!:
MacLean pisze:Jaki to talent autopromocji? Toż to było pójście na łatwiznę.
Nie sadze, ze to byla latwizna. To duzy akt odwagi ze strony tego chlopaka - teraz opluwaja go nie tylko konserwatysci, ale rowniez czesc srodowiska LGBT. :hellobaby:

MacLean pisze:Mam urazę, bo zabierasz głos w dyskusji,
Widze, ze jestes bardzo tolerancyjny wobec odmiennych pogladow. Gratulacje. :hellobaby:

MacLean pisze:Teraz już wiem, że pewnie nawet nie znasz zaścianku homofobii itp., którymi tak łatwo obrzucasz bogu ducha winnych użytkowników
Gucio wiesz, ale chyba wydaje ci sie, ze jestes jasnowidzem.
Bez odbioru.
ODPOWIEDZ