51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

7-8.VI.2014

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
weroniuka
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1362
Rejestracja: 09 lip 2009, 16:07
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: Your High Day i Night
Lokalizacja: Lublin

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: weroniuka »

karen pisze:że nie było wzmianki o Eurowizji? Przecież jej nie wygrała, jakby było inaczej to na 100% by odtrąbili ten sukces.
Ale 2. miejsce Edyty to bardzo duży sukces, dlatego też wszyscy do dzisiaj o tym pamiętają.
Zrozumiałabym, że o tym nie wspomnieli, gdyby ktoś inny z Polski zajął 1. miejsce. Wtedy osiągnięcie Divy nie byłoby imponujące.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Piter »

alicjaanna pisze:
karen pisze:Tak tak to że nie występuje w Opolu to tylko i wyłącznie wina Rodowiczki 8P To ze nie wydała szumnie zapowiadanego DVD to wina Kayah, a że nie zrobiła swiatowej kariery Nosowskiej...

Światowa kariera Nosowskiej to co takiego ?
:lol3:
Virtual Tom pisze:Bardzo podobało mi się wykonanie "Snu o Victorii" Herbuta, ale ten chłopak powinien się jednak ogarnąć, mimika i gesty jak w jakimś amoku, albo delirium :niepodchodz:
Mi też się podobało to wykonanie, choć już Republikę zaśpiewał jak uciekinier z domu wariatów.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: dorota »

generalnie to strasznie zjechali tegoroczne Opole, które (podobno) schodzi na psy :placzka:
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Sebuch »

Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Blur »

W tok fm był wywiad z Justyną Steczkowską i bodajże rzecznikiem prasowym festiwalu.
Część rozmowy dotyczyła ogólnie festiwalu, jego historii i koncertu "wolnościowego".
Dobór artystów i repertuaru należał do Magdy Piekorz. Żaden z artystów, którzy otrzymali zaproszenie by w nim wystąpić nie odmówił.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Flux »

Blur pisze:Żaden z artystów, którzy otrzymali zaproszenie by w nim wystąpić nie odmówił.
A jednak spisek Maryli Rodowicz! Wredne, stare purchawisko! :PP
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Robik »

Nagrał ktoś może niedzielny koncert :?:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Dobi »

Największe wrażenie zrobił na mnie występ kobiety, która śpiewała utwór "Mury". Oglądając festiwal nie miałem bladego pojęcia kto to jest bo TVP nie podpisywało wykonawców.

Znalazłem teraz występ na YouTube i nadal robi na mnie wrażenie.

-> Elżbieta Wojnowska - Mury (Opole 2014)

Widać, że przeżywała występ. Emocje aż kipiały gdy śpiewała piosenkę. Cała oprawa, chórek i aranż to klasa.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: KrzysiekF »

Prawdziwa ARTYSTKA. Będąc w Amfiteatrze zrozumiałem każde słowo. Dbałość o przekaz na poziomie Geniusza!!!

Inne młode osoby próbujące śpiewać, nie rzadko z I ligi w Polsce mogą się uczyć :)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Flux »

Wojnowska w zeszłym roku równie wybitnie zaśpiewała Sztuczny miód. Niebotycznie wysoki poziom interpretacji i rozumienia piosenki. Zresztą świetnych występów nie brakowało. Niezawodni Wodecki, Steczkowska, Janda, Majewska.

Kiepsko natomiast wypadł duet Kayah - Kiljański. Tradycyjnie już nie nie było między nimi na scenie choćby nici porozumienia. Nie śpiewali razem a obok siebie, rozminęli się z ideą duetu. Kiljański zresztą nie nadaje się na tego typu gale, osobowość nie pozwala mu odnaleźć się na takiej scenie.

Panasewicz zachowywał się osobliwie, był raczej drugiej świeżości. Wyszkoni rzuciła się z tipsami na Szklaną pogodę i zdecydowanie połamała szpony. Rockowy pazur nie dla niej. Wokalista LemON i jego usilna maniera śpiewania stają się powoli nie do zniesienia. Rozumiem, że taki sposób frazowania, akcentowanie i zakończenia dźwięków mają dawać wrażenie wczucia w tekst i tym samym wywołać dreszcz emocji u słuchacza, ale przesadne epatowanie tym "bajerem" działa wręcz odwrotnie. Powoduje uczucie groteski, przerysowania i przesytu. Środki wyrazu trzeba umieć dobrać i dawkować, tej umiejętności Herbutowi zdecydowanie brakuje.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: karen »

Dla mnie oba występy Steczkowskiej to przerost formy nad treścią-własciwie nie wiem który gorszy... ale fani Republiki trochę po niej pojechali (wiem bo znam dość sporą grupe) Ale niewatpliwie lans Jusi w Opolu wyszedł!
Co do reszty to sie zgodzę z Fluxem calkowicie.. Kayah i Kiljański to rok w rok są z ta sama piosenką ( którą kiedyś nawet lubiłam) i roku na rok coraz gorsze jest to wykonanie jej. Strach się bać jakie bedzie za rok...
Wyszkoni-dla mnie jak na apelu szkolnym-i chórek w refrenie-no błagam...
Nie rozumiem czemu Pani Ostrowska nie została zaproszona- o ile jest jakos tam w stanie pojać coverowanie piosenek artystów niezyjacych -to coverowanie artystów którzy żyja i mają się swietnie jest słabe, Wyszkoni była taka wtym nijaka-do bólu... Szkoda
Jak zwykle niezawodna i fenomenalna Pani Alicja Majewska. To jest klasa sama w sobie. I jeszcze bardzo bardzo ujeła mnie Renata Przemyk-kurcze mam ten jest występ ciągle w głowie. Coś tam było takiego , nie umiem określic nawet co...
Ogólnie koncert na PLUS ( po tragicznej sobocie),ale jakoś czegoś mi tam tez zabrakło. Jednak ten galowy sprzed roku-to było coś. TVP chyba bardzo chciała to powtórzyc-ale nic dwa razy się nie zdarza!

Jeszcze odniose sie do grupy Lemon-kurcze bardzo im kibicowłam w MTBM, natomiast z kazdym rokiem rozczarowywuja mnie bardziej... dla mnie to już taki drugi Feel się zrobił... :(
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Virtual Tom »

Ja sobie pozwolę wspomnieć jeszcze:

-> Renata Przemyk - Nasza klasa (Opole 2014)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Flux »

Małgorzata Ostrowska pisze:W tym roku w Opolu też zabrzmi "Szklana Pogoda", ale w wykonaniu Ani Wyszkoni! My w tym roku nie dojechaliśmy do Opola, bo byliśmy już wcześniej umówieni z Anną Dymną. Dlatego dziś o 21.00 zapraszamy na Stary Rynek w Krakowie na koncert Festiwalu Zaczarowanej Piosenki! Ale za Ania Wyszkoni trzymamy mocno kciuki!:-)
A zamiast Wyszkoni mogli zaprosić chociażby Ewelinę Flintę. W Idolu lata temu zaśpiewała całkiem przyzwoicie i myślę, że jej wersja byłaby zdecydowanie ciekawsza niż to, co zaprezentowała Anka. No cóż...
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: karen »

Ania myślała że zrobi makijaż na Ostrowską to jej wyjdzie 8P
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Flux »

karen pisze:Jeszcze odniose sie do grupy Lemon-kurcze bardzo im kibicowłam w MTBM, natomiast z kazdym rokiem rozczarowywuja mnie bardziej... dla mnie to już taki drugi Feel się zrobił... :(
Coś w tym jest, to samo skojarzenie mi się nasunęło a nie jest to dobra wróżba. Feel reprezentuje wszystko to, czego w muzyce nie znoszę. Brak i(s)kry, wyczucia, nieznośny banał i powtarzalność, koszmarne naleciałości wokalisty, który zatraca się sam w sobie. Trza zmienić kierunek.
ODPOWIEDZ