51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

7-8.VI.2014

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: addar »

uwielbiam edyte geppert ( kilka jej piosenek jest dla mnie bardzo waznych ) ale z przykroscia musze zauwazyc ze wiek odcisnął pietno na jej wokalu, stał sie taki jednostajny monochromatyczny, bez dawnej nuty delikatnosci a i w górach edyta brzmi ciezko i jest jakas taa stłumiona , nie chwyta mnie za serce jak dawniej, choc to bardzo fajny reciatl... za to wygląda Swietnie i młodo
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: theshape »

patrick.ko7 pisze:W kompilacji najwazniejszych momentow 25lecia pominieto Edyte i Eurowizje. Przykre to, ze na wlasne zyczenie zostala wykluczona z grona prawdziwych Artystow i Osobowosci tego waznego okresu - tak jakby nie istniala. Przynajmniej w moim odczuciu po raz kolejny decyzja Edyty o nieobecnosci na dzisiejszym koncercie jest dla mnie nie do pojecia. Jesli powodem jest kasa to jest mi jej zal.
Dokladnie, nic dodac, nic ujac.

25lat! Wolność - kocham i rozumiem! - piekny, wzruszajacy koncert.
Moze nie wszyscy spiewali swietnie, ale lza sie w oku krecila.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Natu$ »

Dzisiejszy koncert w końcu na poziomie. Kilka występów nieudanych, ale całość oczywiście na duży plus. Największy brak - Maanam i Edyta Górniak. O ile brak Kory można usprawiedliwiać, o tyle nie mam pojęcia, czemu po raz kolejny na ważnym koncercie nie ma Edyty i mam tylko nadzieję, że nie poszło o kasę. Są takie festiwale, na których nawet za darmo się powinno wystąpić i jeszcze dziękować, że się taką szansę dostało. Pamiętam, że w zeszłym roku, przy okazji okrągłej rocznicy festiwalu, też o tym rozmawialiśmy, bo również Edyty zabrakło.

Wielkie brawa dla pary prowadzących - bez tremy, bez wstydu, ciekawie, zabawnie, a nie żenująco. Dzięki temu całość przebiegała płynnie i się koncert nie dłużył.

edit:

Już chyba wiem. To dziś był ten koncert dla LOTu, który widocznie jednak więcej zapłacił. :?
alicjaanna
Make it happen
Make it happen
Posty: 118
Rejestracja: 18 mar 2014, 8:34
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Kielce

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: alicjaanna »

Moim zdaniem za nieobecność Edyty w Opolu możemy "podziękować" Maryli Rodowicz. To ona jest duchowym mentorem festiwalu. Jaki to festiwal polskiej piosenki, jeżeli pomija się jedną z najlepszych naszych wokalistek. Przecież Edyta występuje w różnych programach i wtedy stawka za występ jest do przyjęcia, tylko w Opolu za wysoka. Myślę, że to zła wola organizatora koncertu za czyjąś sprawę odpowiadają za brak Edyty w Opolu.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Flux »

alicjaanna pisze:Przecież Edyta występuje w różnych programach i wtedy stawka za występ jest do przyjęcia, tylko w Opolu za wysoka. Myślę, że to zła wola organizatora koncertu za czyjąś sprawę odpowiadają za brak Edyty w Opolu.
:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

W Opolu występuje szereg artystów, nie może być tak że występ "naszej" Edyty Gie powoduje czarną dziurę w budżecie festiwalu. Jeśli ktoś tutaj wykazuje złą wolę, to tylko nasza Edytka.
alicjaanna
Make it happen
Make it happen
Posty: 118
Rejestracja: 18 mar 2014, 8:34
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Kielce

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: alicjaanna »

Pozwól, że ja będę miała swoje zdanie: nieobecność Edyty w Opolu to wina organizatorów za przyczyną MR. Twój głupi śmiech niczego nie zmieni !
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: karen »

Tak tak to że nie występuje w Opolu to tylko i wyłącznie wina Rodowiczki 8P To ze nie wydała szumnie zapowiadanego DVD to wina Kayah, a że nie zrobiła swiatowej kariery Nosowskiej...
Cały swiat przeciw biednej Edzi-i ciągle tylko kłody pod nogi, a wszysttko przez zawistne baby z branzy muzycznej... ;(
Awatar użytkownika
tomiks78
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 kwie 2007, 8:44
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Polska

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: tomiks78 »

Z innej beczki ;) -- co to za piosenka, którą wykonywała w drugim dniu Halina Mlynkowa??
To było w części kabaretowej, po "Czerwonych koralach" .. Widziałem tylko fragment ... ale zaciekawiła mnie..
Czy to jest jakaś nowa Jej piosenka???
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: chicken1506 »

Obejerzałem po kilka minut z Rodowicz i Młynkową. I rozpacz człowieka ogarnia. Szkoda uszu i oczu...
Awatar użytkownika
weroniuka
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1362
Rejestracja: 09 lip 2009, 16:07
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: Your High Day i Night
Lokalizacja: Lublin

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: weroniuka »

patrick.ko7 pisze:W kompilacji najwazniejszych momentow 25lecia pominieto Edyte i Eurowizje. Przykre to, ze na wlasne zyczenie zostala wykluczona z grona prawdziwych Artystow i Osobowosci tego waznego okresu - tak jakby nie istniala.
Pominęli Divę? :o Rozumiem, że mogła ich zdenerwować tym, że nie chciała wystąpić na festiValu, ale bez przesady... Żenujące zachowanie.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Virtual Tom »

Bardzo podobało mi się wykonanie "Snu o Victorii" Herbuta, ale ten chłopak powinien się jednak ogarnąć, mimika i gesty jak w jakimś amoku, albo delirium :niepodchodz:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Flux »

weroniuka pisze:Pominęli Divę? :o Rozumiem, że mogła ich zdenerwować tym, że nie chciała wystąpić na festiValu, ale bez przesady... Żenujące zachowanie.
Nikt Edyty nie pominął, duchowo była obecna na festiwalu:

http://www.youtube.com/watch?v=pQI-KihdCjA

:P
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Sebuch »

A skąd wiecie, że to Edyta odmówiła i nie chciała?

Może jej nie zaprosili. Może organizatorzy festiwalu obrazili się, że w zeszłym roku się nie zgodziła i nie przystała na ich warunki.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: karen »

Dokładnie, bierzcie pod uwagę ze nie tylko TVP robi Opole,ale też władze miasta Opola-w zeszłym roku to oni bardzo chcieli Edytę na Jubileuszu-a ona zrobiła z tego cyrk-wiec moze postanowili sobię ją odpuscić? Myślę że jakby dostała zaproszenie-to w jakis sposób by to oznajmiła swiatu ( gdzies w Party w jakiś tekscie przy ustawce) a potem by wydała oświadczenie dlaczego jej nie będzie.
Edyta nie pierwsza-czy nie dziwi Was juz któryś raz z rzędu brak zespołu Perfect? Tam też były pewne spięcia. ;-)

że nie było wzmianki o Eurowizji? Przecież jej nie wygrała, jakby było inaczej to na 100% by odtrąbili ten sukces. Kręglicka była -bo została Miss Word,a Wachowicz nie było-bo była vice miss. Pokazywali wygranych!
alicjaanna
Make it happen
Make it happen
Posty: 118
Rejestracja: 18 mar 2014, 8:34
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Kielce

Re: 51 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: alicjaanna »

karen pisze:Tak tak to że nie występuje w Opolu to tylko i wyłącznie wina Rodowiczki 8P To ze nie wydała szumnie zapowiadanego DVD to wina Kayah, a że nie zrobiła swiatowej kariery Nosowskiej...

Światowa kariera Nosowskiej to co takiego ? Ktoś myli pojęcia, parę koncertów dla Polonii nie jest "karierą międzynarodową" To przykład klasyczny jak można być człowiek nieobiektywny i niesprawiedliwy, parę koncertów nie jest i nie może być karierą. Wywyższa się podrzędne wokalistki, natomiast wszystko co ma związek z Edytą widzi się w złym świetle.
ODPOWIEDZ