52. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

12-14 VI 2015

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 52. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Post autor: Kamui Shiro »

Piter pisze:Nie wiadomo, o co poszlo.

Piosenkę Szpaka można by puszczać w Radiu Maryja w rocznicę smolenska.
Zdziwiło mnie, że w skladzie jury przyznajacego nagrodę za tekst była Doda (komuś odbiło?).
Trzymalem kciuki za Nat, jednak najlepiej słuchało mi się IRY.
No dokładnie,nie wiadomo o co poszło, ale wiadomo, jak wyszło ;P
A czemu Doda nie może być w jakimś jury?

I czy Szpak tak oficjalnie już homo? ^^ Bo przedstawia się sytuację z tej perspektywy, a nie przypominam sobie żeby deklarował :wink:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: 52. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Post autor: vanity »

ray pisze:A tak na marginesie, ciekawe, co obecnie słychać u Brzezińskiej...
Swego czasu zdecydowała się śpiewać muzykę religijną. Pamiętam, że po sukcesie w Szansie i potem w Opolu udało jej się wydać singiel śmigający w Muzycznej Jedynce - Szarości me (Rubik, Cygan).

Jak ktoś ma ochotę na odkurzenie wspomnień, piosenkę można sobie ściągnąć:
http://www.violabrzezinska.pl/muzyka.php
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 52. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Post autor: Piter »

vanity pisze:
ray pisze:A tak na marginesie, ciekawe, co obecnie słychać u Brzezińskiej...
Swego czasu zdecydowała się śpiewać muzykę religijną. Pamiętam, że po sukcesie w Szansie i potem w Opolu udało jej się wydać singiel śmigający w Muzycznej Jedynce - Szarości me (Rubik, Cygan).

Jak ktoś ma ochotę na odkurzenie wspomnień, piosenkę można sobie ściągnąć:
http://www.violabrzezinska.pl/muzyka.php
Ona może śpiewać wszystko. Ma tę moc uszlachetnienia co Edyta. Kilka piosenel religijnych bardzo mi sie podobało.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 52. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Post autor: KrzysiekF »

Wróciłam z Opola ledwo żywa i czas jakiś będę dochodzić do siebie. To niewyobrażalny stres i ogromna odpowiedzialność, a potem dopiero radość, a nawet coś w rodzaju szczęścia, kiedy prezes Telewizji, pan Juliusz Braun wręczył mi Grand Prix tegorocznego festiwalu.I mam teraz ochotę opowiedzieć państwu, w jakich warunkach przyszło nam tego wieczoru pracować...
Najpierw popadywał deszcz.Mżył.Tuż przed naszym wejściem na antenę zaczął padać na dobre.Tłum pod parasolami czekał cierpliwie.Natomiast tłumek koło mnie nie czekał cierpliwie . Krzyczał, klął, niszczył scenografię, kolebał się, bo siedzieć nie chciał, a ustać nie był w stanie.Byli kompletnie pijani i chamscy. Mylilam się w co drugim zdaniu i cud, że nie zeszłam ze sceny.Chciałam przerwać przedstawienie,ale nie zrobiłam tego, bo miałam nadzieję,że ktoś wreszcie się nimi zajmie i wyprowadzi z amfiteatru.Nie stało się tak niestety. Za to po chwili publiczność wyprowadziła z teatru ulewa i moi kochani artyści postanowili sobie tę publiczność wyobrażać, a realizator Jacek Dybowski litościwie oszczędził państwu widoku pustych trybun.
Nie było sensu abym podnosiła głowę znad kartek, bo wtedy dopiero widać byłoby panikę, której nie potrafię opanować.Po następnych kilku minutach przemoknięta do suchej nitki ostatnia publiczność dała za wygraną i zniknęła.Chyba Tylko Kot Przybora, Grześ Wasowski z żoną Moniką,moje dzieci i jeszcze kilkanaście osób dotrwało do końca.No i oczywiście wspominana grupa pijanych kowboi.Ania Jopek tak pięknie potem powiedziała,że groźniejsze od tej ulewy, było ich towarzystwo...Po jakimś czasie zaczęły rozstrajać się instrumenty i wysiadło 5 kamer telewizyjnych!To co wykonywała cała ekipa realizacyjna, żeby ratować sytuację, było czymś w rodzaju bohaterstwa kapitana Wrony lądującego bez podwozia.Dziękuję za to wszystkim z całego serca, państwa pozdrawiam gorąco, a miastu Opole życzę znalezienia pieniędzy na dach nad głową dla spragnionych kultury mieszkańców!
Magda Umer,,,
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 52. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Post autor: endeven »

Strasznie przykre..
25luty
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 05 cze 2015, 15:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Zbąszyń

Re: KFPP Opole 2015

Post autor: 25luty »

Uważam że od 3 lat na Festival w Opolu można patrzeć bez wstydu i to jest piękne.
Niby ambitny , ale i z komercją , ale zato nie tak mocno skomercjonalizowany jak ten Sopocki , który i tak bardzo llubię.
Uwazam że w tym roku festival zdobyl 6,5 / 10 wg mnie.
ODPOWIEDZ