61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: DAAMI »

Michael pisze:Wyjątkiem była Tamara (Isis) Gee, która weszła do finału otrzymując od jury tzw. dziką kartę.
i bez "dzikiej karty" zakwalifikowałaby się do finału, bo zdobyła wystarczającą ilość punktów ;-)
Awatar użytkownika
Krojb
Sit down
Sit down
Posty: 90
Rejestracja: 05 sie 2007, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Atha Cliath

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Krojb »

Heh... To kilka slow od Polaka z zagranicy. Mysle ze Polonia przyczynila sie w ogromnym stopniu do 3 miejsca Szpaka w glosowaniu publicznosci. Od kilku lat mieszkam poza Polska, eurowizja nigdy nie budzila emocji. W tym roku bylo inaczej. Wczoraj zostalem zaproszony na wieczor przed ekran telewizora aby kibicowac Polsce. Po rozpoczeciu glosowania moi znajomi wyslali po 20 smsow na Michala, dwojka z nich z 2 telefonow. Siostra mojej przyjaciolki ktora mieszka w Polsce upewnila sie czy wszycy zaglosowali, bo Michal ma ogromne szanse zeby znalesc sie w pierwszej 5 i trzeba wspierac. Wszyscy wysylali smsy to i ja wyslalem cale 3, na piosenki ktore najbardziej mnie przypadly do gustu lub podobal mi sie wokalista :p. Po wynikach glosowania jury zapytalem sie czy rzeczywiscie uwazaja ze Michal powinnien wygrac powiedzieli ze byli lepsi od niego i wymienili conajmniej 10 piosenek tego wieczoru ktore bardziej im sie podobaja. Ale glosowali na Polske bo przeciez moglismy byc w pierwszej 5 lub nawet wygrac. Wiec mysle ze duzo Polakow z zagranicy oddalo glosy na Polske chociaz niekoniecznie podbal im sie ten utwor, co przelozylo sie na wysoki wynik w glosowaniu publicznisci.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: KrzysiekF »

30 tys polubień profilu FB Michała w ciągu kilkunastu godzin ;) natomiast post ze słowami Rowling 23 tysiące lajków :smile:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Aro »

Odezwałem się do kolezanki i kolegi w Anglii, do kolegi w Austrii. Eurowizje ogladały dwie osoby, nie głosował nikt. Cóż...
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: spot_me »

Krojb pisze:Polonia przyczynila sie w ogromnym stopniu do 3 miejsca
Juz krazy po necie demotywator - print screen jakiejs polskiej mega fanki Szpaka z Wielkiej Brytanii, ktora postowala wsrod wszystkich swoich znajomych, ze jesli tylko zaglosuja na niego to bedzie im wysylac polskie slodkosci w postaci ptasiego mleczka.
KrzysiekF pisze:ost ze słowami Rowling 23 tysiące lajków :smile:
Czy ktos w ogole przeczytal ten post ze zrozumieniem? kobieta jest w szoku, ze jej maz mogl zaglosowac na taka piosenke! A jej dobrego gustu chyba odmowic nie mozna 8)

Boom na Szpaka nie potrwa dlugo bo chlopak z pewnoscia zaraz wyskoczy publicznie z jakimis dziwnymi zachowaniami, tekstami lub swoim chlopakiem, a i woda sodowa tez z lekka uderzy, a Polacy jednak lubia stonowanych i normalnych Artystow (przyklad Edyty to potwierdza).

Co do Edyty, tez uwazam, ze powinna napisac na fb jakies slowo gratululacji, tym bardziej, ze podczas konferencji podniosl ja na piedestal, z ktorego na wlasne zyczenie w oczach wielu fanow Szpaka spadla i jeszcze dlugo beda jej to dobitnie i z wrogoscia wypominac. Nie powinna gnebic nowego idola Polakow i przy tym swego fana tylko dlatego, ze jest przasny i jak to ona mowi - 'udziwniony' 8)

Czuje, ze przyszly rok to bedzie w polsce boom na preselekcje. Eurowizja zyskala na poziomie, a jednoczesnie otworzyla okno na Stany co moze kusic artystow, zwlaszcza, ze tworzy iluzje szans na zostanie dostrzezonym przez producentow amerykanskich. Cleo juz wczoraj napisala, ze chetnie by znow pojechala. Margaret zapewne juz szuka materialu na hit by go zaprezentowac za rok. Wydaje mi sie, ze Szpak zasmakowal tego 'szampana' i za namowa swych zaslepionych fanek wystartuje znow za rok by powalczyc o podium - a jesli on wystartuje w preselekcjach to wiadomo, ze pojedzie na Ukraine. 8)

Swoja droga, za co oni zorganizuja ten festiwal :?:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Dobi »

Nowy system głosowania jest świetny, sprawdził się w 100 procentach! O to właśnie chodzi aby trzymać widzów do ostatniej chwili w niepewności. To można śmiało nazwać dobrą zmianą :d

Śmieszą mnie teorie spisowe na temat Szpaka i głosowania jury. Nie dali mu punktów bo z Polski itp. A tak szczerze to jego piosenka była po prostu słaba, było co najmniej 10 lepszych i ciekawszych! Niech się cieszy, gratuluję 8 miejsca. Odbije sobie niedługo w Opolu, tu będzie miał łatwiej aby wygrać... :]

Zwycięstwa Ukrainy nie rozumiem. Piosenka o mordowaniu, o wojnie i zabijaniu ma się nijak to tego co kilka chwil wcześniej promowali prowadzący. Szkoda mi Australii bo miała zdecydowanie lepszą piosenkę, wokalnie też wypadał moim zdaniem najlepiej ze wszystkich.

A jeśli jesteśmy już przy teoriach spiskowych; zastanawia mnie co Orzech miał na myśli, mówiąc na końcu finału o tym, że dziękuje Michałowi za zachowanie "fair play" w stosunku do innych wykonawców. Czyżby wiedział coś więcej? :hmmm:
Awatar użytkownika
Krojb
Sit down
Sit down
Posty: 90
Rejestracja: 05 sie 2007, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Atha Cliath

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Krojb »

Który na Eurowziji 2016 byłby Michał Szpak gdyby obowiązywał system głosowania z ubiegłego roku? Zaskakujące obliczenia!

http://jastrzabpost.pl/newsy/ktory-na-e ... 49435.html

Co by było, gdyby obowiązywały zasady głosowania z 2015 roku? Okazuje się, że cały konkurs wygrałaby Australia. Z kolei Polska zajęłaby odległe 19. miejsce.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Michael »

spot_me pisze: Czuje, ze przyszly rok to bedzie w polsce boom na preselekcje
Ja też mam taką nadzieję. Może wreszcie Polacy będą mieli w czym wybierać, bo dotychczas musieliśmy zawsze wybrać najlepszą piosenkę spośród miernot.
Krojb pisze:Co by było, gdyby obowiązywały zasady głosowania z 2015 roku? Okazuje się, że cały konkurs wygrałaby Australia. Z kolei Polska zajęłaby odległe 19. miejsce.
Tak, jak pisałem wcześniej: nowy system głosowania uratował Szpakowi dupę.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: dorota »

ufff, wreszcie udało mi się otworzyć kompa i coś tu napisać, bo z tel nie mogłam dodać żadnego newsa przez wrednego picka :gaah:

co do wyników, to byłam za europejską Australią, ale cieszę się, że nie wygrała beznadziejna Rosja ....
Szpakowi gratuluję bo odniósł sukces, natomiast Wasze teorie spiskowe na temat głosującej Polonii pozostawię bez komentarza... z FB widzę, ze Szpak podoba się ludziom nie tylko w Polsce, dlatego zgarnął tyle punktów od widzów, ile zgarnął :)

wyniki bardzo ekscytujące, końcówka niesamowita, tak się przy niej ożywiłam, że myślałam, ze naprawdę zacznę rodzić, haha :P, tegoroczna Eurowizja podobała mi się pod każdym względem, a pare piosenek ma szansę na dłuższą bytność w świadomości europejskiej :)

-- Dodano: 15 maja 2016, o 13:46 --

tak sobie myślę, że nasze Keine Grenzen było idealnie skrojone na Eurowizję : fajna muzyka, tekst z przesłaniem w 3 językach, no ale nasi sąsiedzi mieli nas w dupie, zwłaszcza Ruskie ...wielka szkoda ...

niestety dopóki na Eurowizji decydują wybory polityczne to od jury będziemy mieli 7 punktów, a on widzów 222 :roll:, pewnych rzeczy nie przeskoczymy ...
prof
Sit down
Sit down
Posty: 51
Rejestracja: 04 mar 2016, 22:04
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: When U come back to me
Lokalizacja: Poznań

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: prof »

spot_me
To jest jak kopanie się z koniem. Sam z ciekawości wysłałem sms'a do rodziny zagranicą. Głosowali we Francji, Irlandii, Niemczech, Belgii i UK, czyli ze wszystkich krajów w których mam rodzinę. Do tego koszt jednego SMS'a w UK, to znacznie mniej niż w Polsce, bo jak kuzyn napisał tylko 15p - wysłał 20 sms'ów.
Można żyć w jakimś wyimaginowanym świecie i wpajać sobie, że rok rocznie punkty otrzymywane w televoting'u od Szwecji, Norwegi, UK, Irlandii, Włoch, Francji, Niemiec, Litwy, to punkty które nie są zasługą Polaków. No, ale nadal to będzie tylko wyimaginowany świat.

Może Léa Ivanne, która komponowała dla Dion (25 miejsce Szpaka), Wrethov dla Larsson (21 miejsce), czy Sarah Connor (16 miejsce), na muzyce się nie znają, że głosują politycznie, ale jakie ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Niestety historia w przypadku Eurowizji uczy nas, że nie wiele nam potrzeba żeby być wysoko w televoting'u przy pomocy Polonii.

Choć dla mnie osobiście jest to śmieszne. Bo jakie to politycznie negatywne stosunki ma z nami Szwecja?
I co ZDF powiedziało Connor udup Polskę, to Ci Sarah zrobimy promocję na naszej antenie?
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: spot_me »

prof pisze:spot_me To jest jak kopanie się z koniem.
Rzeczywiscie nie ma sensu przekonywac ludzi, ktorzy sa zaslepieni 'wspanialoscia' Szpaka niczym wyborcy PiSu teoriami Macierewicza 8)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Aro »

prof pisze:Można żyć w jakimś wyimaginowanym świecie i wpajać sobie, że rok rocznie punkty otrzymywane w televoting'u od Szwecji, Norwegi, UK, Irlandii, Włoch, Francji, Niemiec, Litwy, to punkty które nie są zasługą Polaków. No, ale nadal to będzie tylko wyimaginowany świat.
Nikt tak nie twierdzi! Chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Tutaj chodzi o twierdzenie, że to wszystko to jest zasługa tylko i wyłącznie Polonii. To sobie policz teraz ile głosów przyznano z krajów które wymieniłeś, a ile jest ich w sumie.
spot_me pisze:Rzeczywiscie nie ma sensu przekonywac ludzi, ktorzy sa zaslepieni 'wspanialoscia' Szpaka niczym wyborcy PiSu teoriami Macierewicza
Właśnie zwolennicy tezy, że Szpak wygrał tylko dzięki Polonii sa jak wyborcy PiS-u. Przysłania im głowę tylko jedna teoria o tym, że to wszystko jest tylko "spiskiem" Polonii. Mało tego wg was Edyta by dostała jeszcze więcej głosów bo jury podobnie jak wy by się zachwyciło tym cudem. To jest już tak daleko wysunięte stwierdzenie...
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Michael »

prof pisze:Można żyć w jakimś wyimaginowanym świecie i wpajać sobie, że rok rocznie punkty otrzymywane w televoting'u od Szwecji, Norwegi, UK, Irlandii, Włoch, Francji, Niemiec, Litwy, to punkty które nie są zasługą Polaków.
Oczywiście, że w znaczącym stopniu punkty pochodzące z tych krajów są zasługą Polonii. Jednak w tym roku Polska dostała punkty z wielu krajów, w których Polonia stanowi niewielki odsetek społeczeństwa, dlatego twierdzenie, że 3 miejsce Szpaka jest zasługą wyłącznie Polonii jest wierutną bzdurą i zakrzywianiem rzeczywistości.
dorota pisze:niestety dopóki na Eurowizji decydują wybory polityczne to od jury będziemy mieli 7 punktów, a on widzów 222 ,
Jakby się tak zastanowić, to rzeczywiście można było spokojnie znaleźć wśród uczestników konkursu 10 lepszych piosenek niż piosenka Szpaka, a każde jury może obdarować punktami jedynie 10 krajów. Choć nie wierzę, że wysoka punktacja od jury dla Ukrainy była podyktowana wyłącznie walorami artystycznymi występu Jamali. Tutaj na pewno w jakimś stopniu miały znaczenie względy polityczne. Żaden inny kraj nie potrzebował tego zwycięstwa tak, jak Ukraina. Sukcesy łączą i budują społeczeństwo obywatelskie, a to teraz jest Ukrainie szczególnie potrzebne.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: spot_me »

Aro pisze:to wszystko jest tylko "spiskiem" Polonii.
Nikt o zadnym spisku nie mowi - piszemy o niezwyklym zrywie Polakow do jakiego nasz narod ma talent. Patriotyzm kaze wysylac po 20 glosow z jednej komorki i namawiac wszystkich znajomych i sasiadow NIEZALEZNIE OD ICH NACJI. Tylko mi nie mow, ze to jest sprawiedliwe!
Sprawiedliwie to bylo w 1994 gdy na Edyte glosowalo tylko i wylacznie jury - nie bylo populizmu i nacjonalistycznego nabijania glosow dla swojego kraju.
Wiem, ze to nierealne, ale sprawiedliwe glosowanie to wedlug mnie powinno byc profesjonalne 10 osobowe jury w kazdym kraju zlozone z najwybitnijeszych tworcow muzyki danego kraju wylonione przez regulamin i pod okiem organizatorow Eurowizji i zadnego televotingu bo on zbyt czesto nie ma nic wspolnego z dobrym gustem - przyklad: 8pkt od Polski dla Rosji!
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Aro »

Zapominasz chyba dlaczego nie ma już tylko glosowania jury. Dlatego, że oddawano głosy wtedy głównie na swoich sąsiadów. To się powoli zmienia.

Ja nie wierzę, że miejsce 3 to TYLKO sprawka Polonii. Tyle w temacie ode mnie. Wy nie macie dowodów, że glosowała głównie Polonia, ja że nie głosowała więc każdy pozostanie przy swoim.
ODPOWIEDZ