53. KFPP Opole 2016

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: endeven »

a co to było za głosowanie?

Kurski <3 niech częściej wychodzi na scenę, zawsze będzie przebojem <3
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: dorota »

no kurcze, męczyłam się cały wieczór przed TV a zasnęlam na trubadurach..... i Kurskiego nie doczekałam, który zdecydowanie wygrał tegoroczne Opole :ha: :ha: :ha: :ha:

wygrana Szpaka, no cóż, no comment, to pewnie cudzoziemcy głosowali na niego :lol3: :lol3: :lol3:

-- Dodano: 6 cze 2016, o 11:07 --

przezyjmy to jeszcze raz :D

http://festiwalopole.tvp.pl/
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Flux »

Byłem obecny w amfiteatrze wczoraj i na szczęście koncert uratował honor festiwalu. Doda zapewniła publice dobrą rozrywkę. Tron w chmurach wyglądał dość tandetnie, ale miało to dość marginalne znaczenie w jej przypadku. Prońko nieoceniona. Głos Steczkowskiej zgodnie z zapowiedzią Orzecha, magiczny. Nie jestem może obiektywny, ale wypełnił przestrzeń jak żaden inny tego dnia. Wokalizy obłędne, a i obok Dody Justyna jako jedyna zaprezentowała jakieś show. Zastanawiałem się czy kamera uchwyci pośladki (komentarz obok: "ta baba nie jest przecież jeszcze aż tak stara, żeby się zakrywać" :lol3:). Maryla z automatu jeśli wychodzi z Małgośką czy Niech żyje bal, ludzie wstają i nawet nie musiałaby wydać z siebie dźwięku. Królowa Opola. Markowska - masa pogłosów, które miały tuszować niedostatki. Piasek jak to Piasek. To tak na szybko. Warto było jechać i siedzieć obok Leszka Możdżera (w przerwie wyszedł i na chwilę usiadła obok Majka Jeżowska ale szybko uciekła buuuu...) :PP No i Kurski bezcenny. Nie wytłumili tego buczenia i gwizdów w TV? Na żywo nie było go w ogóle słychać, ale ten ironiczny uśmieszek Grincha nie schodził mu z twarzy.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: dorota »

wyciszyli w TV ale i tak było słychać,

a tu są gwizdy w calej okazalosci

https://www.facebook.com/nie.lubie.PiSu/?fref=nf
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Aro »

Dobrze mu tak. Jedyny pozytyw tego festiwalu. :)

-- Dodano: 6 cze 2016, o 15:18 --

TVP chwali się oglądalnością 14-milionową festiwalu. :D http://centruminformacji.tvp.pl/2566883 ... rca-widzow
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: dorota »

widziałam i też mnie to rozśmieszyło, przecież oni nie potrafią nawet dodawać .... :lol3:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Aro »

Nie no podają zasięg 3-minutowy, czyli wynika z tego, że 14 mln osób miało styczność z festiwalem przez te 3 minuty. Nikt czegoś takiego nie podaje no, ale wiadomo PiS lubi zmanipulować i się pochwalic, że aż 14 mln. Teraz dane telemetryczne okazuja się dobre. :D
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Bob »

Festiwal tragiczny, wczorajszego koncertu nie oglądałem.Może wysledzę jakąś powtórkę.
Bezwstydne wystąpienia osób nie potrafiących śpiewać.Żenujàce debiuty poza Kortezem i wyreżyserowane, nieautentyczne zaskoczenie Szpaka przy ogłaszaniu wygranej w kilku kategoriach.Wyniki głosowania powinny być oprotestowane, upublicznione.Nieprawdopodobne żeby wygrać z Niemenem, Grechutą czy Rodowicz!!!!!!!
Ubiegłoroczny pseudohit Jesteś b-rem -słabiutki , archaiczny podobnie jak CofYL.Kto wysyła na tę kukłe sms-y.Litości...
Upadek gustu narodowego....
Oglądałem benefis Wodeckiego w Polsacie.Mistrzostwo świata.Nikt mnie tak nie zachwycił ok kilku ładnych lat.Wirtuozeria , kondycja, pièknie utrzymany głos.Cesarz polish pop.Nino dziękuję Ci że jesteś!
Ania D-ska powinna tylko tworzyć dla innych albo popełnić ze wstydu sepuku.Zawiodłem się .Ona i większość studyjnych wykonawców na żywo brzmią .....
FA-TAL-Nie!!!!!
Za rok prezio Kurski z gitarą w Debiutach !!! 8P
Eda wywęszyła nosem , że poziom Opola będzie denny .Nie żałuję że jej tam nie było
Wczoraj premierowo odpaliłem 43 giga blu-ray z trasy L2L Opole 2015 ,
gale i występy z lat 2013-16 / druga wersja płyty/-część materiału z y-ba w przyzwoitej jakości...Edyta i długo ......długo nikt....Inna klasa.... :edi:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Aro »

Obejrzałem właśnie wczorajszy koncert i był zdecydowanie najlepszy. Najfajniejszy występ to chyba jednak Maryla i Krystyna Prońko. Naprawde podejrzane dla mnie jest to, że Szpak wygrywa wszelkie głosowania. Za co? Cały festiwal oceniam naprawdę źle. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda!

Oglądalność nie była jednak tragiczna więc jednak komuś się podobało. Filharmonia Uśmiechu Malickiego najwięcej bo 3,5 mln. Zupełnie tego nie rozumiem...
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: dorota »

Aro pisze:Najfajniejszy występ to chyba jednak Maryla i Krystyna Prońko.
Pronko super, a co do Maryli, to juz mogłaby zejść z tej sceny ... no bo ile można ... cały czas to samo...
dobór repertuaru był chyba mocno przypadkowy bo gdzie Dziwny jest ten świat Niemena do Natalii Szreder?
albo Szpaka?
dziwi się, że Kayah wczoraj nie śpiewała, skoro była w Opolu...
Ania Dąbrowska strasznie rozczarowała moje uszy... po raz kolejny..
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: KrzysiekF »

Dziękuję wszystkim za sympatyczne reakcje na mój wygłup w Opolu. Bardzo mnie to wspiera i pomaga. Wiem, że nie muszę tego tłumaczyć, bo wszyscy, którzy znają choć trochę mój styl działania, czują, o co tu chodzi. Jednak dla uporządkowania sprawy piszę, co następuje. Celem mojego żartu na estradzie amfiteatru opolskiego było wytknięcie obecnego w mediach i nasilającego się od około roku języka manipulacji i agresji. Słowa i wyrażenia takie jak "ruina", "wyklęty", "dobra zmiana", "sort", "kategoria", "wstawanie z kolan" pojawiają się w kontekście obraźliwym dla wielu Polaków i w celach kłamliwych. Jako błazen (bo tym się zajmuję) będę z tego szydził przy każdej okazji. Kończący moją opolską wyliczankę "łuk tryumfalny" to aluzja do czekającej nas prawdopodobnie fali pomników. Nie lubię tej mody. Bardziej podoba mi się zbiorowa siła wewnętrzna i pamięć historyczna bez takiej pompy. Warto honorować tych, którzy o naszej wschodniej historii nauczali w warunkach opresyjności PRL, poświęcając swoje życie osobiste. Wielu z nich żyje i nie mają się najlepiej.
Kuba Sienkiewicz
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Aro »

Ogląda ktoś 4 dzień festiwalu na TVP Kultura? Scena alternatywna. Ja czekam na Kaśkę Nosowską.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: dorota »

Nawet nie wiem czy mam taki program ;-)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Aro »

Musisz mieć. TVP Kultura nadaje naziemnie więc jest we wszystkich kablówkach/telewizjach cyfrowych. Na razie słucha się tego dość przyjemnie. Grupa Ballady i Romanse.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: dorota »

Mam, znalazłam, czy opole zawsze trwało 4 dni czy to jakaś nowość?
ODPOWIEDZ