62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: karen »

spot_me nie zgodze się ze mało ludzi oglada TVP-przykład środowy-dwie wielkie premiery Idol na Polsacie i Belle Epouge na TVN-i co ? Z palcem z d... wygrało TVP2 z "Na dobre i złe"
dzisiaj koncert oglądali fani Szpaka ;) Nabili pewnie trochę
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Piter »

KrzysiekF pisze: Co oni mają z ta Otrebus r
Bo to właśnie takie jury. Znawcy gustów Europy a sami poza Polskę nie wyszli.
patrix2012
Sit down
Sit down
Posty: 96
Rejestracja: 30 gru 2016, 20:38
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To nie Ja
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: patrix2012 »

Super, że wygrała Moś - świetna piosenka, mega głos

No i fajny występ Dody - kolejny dobry zresztą w ostatnim czasie - a wystarczyło tylko dłużej trzymać w uchu odsłuch :) Teraz czekać do tego polsatowskiego Sopotu, bo tam też będzie, ciekawe co tam zaprezentuje :D
ryba
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:47
Lokalizacja: polska

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: ryba »

Zapendowska też uczyła i nauczyła Górniak śpiewać, a sama śpiewać nie umie. Twój argument jest ewidentnie smieszny, tym tropem to jak myślisz któż by mógł zasiąść w jury .... ? Nikt , bo Margaret jeszcze nic wielkiego za granicą nie osiągnęła , a Edyta zgubiła orient i to już wiele lat temu.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Przecież Edyta przegrywa wszystkie głosowania widzów, jakie tylko się da.
Już to przerabialiśmy. PRzegrywa jakieś drugorzędne plebiscyty jak TeleKamery itp., natomiast w konkursach typowo muzycznych daje radę, co udowodniła w zeszłym roku. Przypominam, że zajęła 3 miejsce i przegrała ze Szpakiem i Margaret, z którymi trudno konkurować.

Natomiast Edyta nie zadbała o oprawę w zeszłym roku i uważam jej występ za słabszy niż tegoroczny Kasi Moś.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: ray »

Telekamery nie są drugorzędnym plebiscytem. Jeszcze raz przypominam, że już 9 lat temu Edyta była nominowana w tym plebiscycie w kategorii Muzyka (nie Juror) i zajęła ostatnie miejsce. OSTATNIE. Napisałem już, że ostatnie? Ostatnie. ;-)
Od tego czasu Edyta straciła tysiące fanów, więc nie ma co liczyć, że teraz zajęłaby PIERWSZE miejsce.
niuto pisze:Przypominam, że zajęła 3 miejsce i przegrała ze Szpakiem i Margaret, z którymi trudno konkurować.
Przecież wtedy jeszcze mało kto uważał, że ze Szpakiem trudno konkurować. Uważano go głównie za podróbkę Conchity. Większość była zaskoczona, że Szpak pokonał Górniak (i to jeszcze z niemal dwukrotną przewagą), włącznie z samą Edytą ("Nie spodziewałam się z tym... jak on się nazywa... Michałem Szpakiem"). Dopiero po zeszłorocznych preselekcjach zaczął się boom na Szpaka, dopiero wtedy jego płyta zaczęła się sprzedawać...
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Michael »

Nie wiem, kto doradził Kasi Moś, że Flashlight, to doskonała piosenka na Eurowizję :roll:. Prawda jest taka, że ona się na tej piosence przejedzie. Utwór wcale nie wpada w ucho, nie da się go zanucić po jednym odsłuchaniu, jest ciężki, męczący i wybitnie nieerowizyjny. Dobry wokal i oprawa sceniczna to nie wszystko. Szkoda, że taki padł wybór w tym roku.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: dorota »

Nigdy nie wiesz co wygra na Eurowizji .... mi się nie podobał za bardzo Szpak jak i jury w europie a ludziom wręcz odwrotnie. ..
Trzeba stawiać na dobre utwory i tyle a dziś Kasia była najlepsza ....
Bo jak nie ona , to kto ?
Carmell ? Nieeee ....na głowie kwietny na wianek , w ręku zielony badylek..a przed nią bierzy baranek a nad nią lata motylek ...
Ostatnio zmieniony 18 lut 2017, 23:41 przez dorota, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Ray, Szpak przed eurowizją wygrał w Opolu z Donatanem więc nie wypadł sroce spod ogona :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: ray »

Tak, Szpak wygrał wcześniej z Donatanem, ale mimo to przed Eurowizją nie było takiego szału na niego.
Jego płyta - choć wydana w listopadzie 2015 - dopiero po preselekcjach zaczęła być notowana na OLiSie, aż w końcu dobiła do platyny.

Poza tym rok temu, w dniu krajowych eliminacji, obstawialiśmy w dziale Survivor, które miejsce zajmie Grateful. I aż 25 na 29 osób obstawiło, że albo pierwsze albo drugie. Tylko cztery osoby - w tym ja - obstawiły trzecie miejsce. 2 osoby napisały, że Edyta będzie druga, bo nie da rady wygrać z Margaret.
Szpak dla większości nie był wtedy faworytem.

Wracając do tegorocznej Eurowizji...
Największym zaskoczeniem dla mnie były zachwyty jury nad Otrębus. Ja myślałem, że ona będzie na końcu tabeli. Jej piosenka była dla mnie nijaka.

Lanberry przepadła - zarówno w głosowaniu jury, jak i widzów. :shock:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Piter »

ryba pisze:Zapendowska też uczyła i nauczyła Górniak śpiewać, a sama śpiewać nie umie. Twój argument jest ewidentnie smieszny, tym tropem to jak myślisz któż by mógł zasiąść w jury .... ? Nikt , bo Margaret jeszcze nic wielkiego za granicą nie osiągnęła , a Edyta zgubiła orient i to już wiele lat temu.
Ludzie, którzy nie kierują się wyimaginowanym gustem europejskich mas.
Tak a propos określenia piosenka eurowizyjna/nieurowizyjna. Do której grupy zalicza się zeszłoroczna zwyciężczyni?
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Bob »

Polska bez jakichkolwiek szans.Nieszczęściem Moś jest podobieństwo do Dodziny.Słabiutkie piosenki , bardziej pasujące na rodzinny Sopot niż na ukraińskie salony.Ostatnie miejsce w półfinałach murowane...
prof
Sit down
Sit down
Posty: 51
Rejestracja: 04 mar 2016, 22:04
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: When U come back to me
Lokalizacja: Poznań

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: prof »

W odpowiedzi na twoje pytanie, typowo eurowizyjnych. Na Eurowizji wygrywa nie to co najlepsze, lecz to czego jeszcze nie było lub budzi jakieś emocje, czy Wurst wygrałaby gdyby nie broda, czy jamala wygrałaby gdyby nie śpiewała o historii swojej rodziny wypędzonej z Krymu, Krymu którego Rosja dokonała aneksji. Ja sądzę, że nie. Mos nie budzi żadnych emocji, bardzo Kaśke lubię, jej wokal, ale dla mnie ta kompozycja jest męcząca, dla osoby do której ta piosenka powinna trafić, jak już wspomniałem uwielbiam piosenki filmowe. Jak ma się flashligt do Skyfall, Helium, Angel by the wings etc. Życzę Kasi, jak najlepiej i mam nadzieję, że trafi w gust Europejczyków, ale dla mnie to jest nijakie, jak Czeszka w zeszłym roku, niby wszystko co potrzebne do odniesienia sukcesu - wokal, wygląda, a jednak suma summarum nic.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, 0:29 przez prof, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Dokładnie, bez sensu są dywagacje odnośnie eurowizyjności piosenki. Jak pokazuje historia, tzw. nieeurowizyjne piosenki są co roku w czołówce, a często i wygrywają, jak w zeszłym roku Jamala. Najbardziej eurowizyjną festiwalową piosenkę miała Isabelle, ale ona była tak bardzo eurowizyjna, że na pewno by przepadła. Trudno przewidzieć czy Kasia coś zwojuje, ale na pewno da świetny występ.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Virtual Tom »

Ponieważ nieprzewidywalne są wyroki eurowizyjnego głosowania, nic nie jest przesądzone.
Jeśli Kasia Moś przepadnie z kretesem to będzie miała już całkowicie pozamiatane na naszym podwórku. Pozostanie jej rżnięcie głupa w reklamach Link4 :placzka:
ODPOWIEDZ