62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Virtual Tom »

dorota pisze: I ktorego maja jest teraz Eurowizja?
Dorciu kiedy tylko zapomnisz kliknij sobie w http://www.eurovision.tv/page/timeline - masz zegar który podaje datę i odlicza godziny :kastaniety:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: ray »

kamil87 pisze:Jest różnica między plebiscytem a konkursem piosenki w przypadku Edyty, przynajmniej wg mnie ma to duże znacznie. Mimo, że ludzie może nieszczególnie za nią przepadają, to jednak Edi ma zdolność jednania sobie i otwierania serc przede wszystkim gdy śpiewa (najlepiej ballady - Kasztany, Dumka, TNJ itp) i wtedy możemy coś porównywać.
Tak - ale bez względu na to, czy Edyta rywalizuje w plebiscycie popularności, czy w konkursie piosenki, to i tak przegrywa w głosowaniu widzów. Wynika to po prostu z tego, że ona nie szanuje swoich fanów, a nie ma akcji bez reakcji. ;-) Poza tym duża część widzów wychodzi z założenia, że po co głosować na Górniak, skoro ona już miała swoją szansę, teraz lepiej dać szansę młodym...
Grateful jest lepszą piosenką niż Flashlight, tylko że piosenka Edyty nie porwała, nie zachwyciła przeciętnego widza. Po przegranych preselekcjach ten utwór odszedł w zapomnienie - wystarczy spojrzeć na statystyki odtworzeń Grateful na YouTube i na to, jak szybko ten singiel zniknął z radiowych playlist.
Na pewno jednak Edyta mogłaby liczyć na wysokie noty od jury. W sumie byłoby to zabawne, gdyby występ Górniak oceniało jury w składzie: jej koleżanka z "Voice'a", jej kolega z "Metra", kompozytor Dumki na dwa serca, Węgorzewska, która w "Bitwie na głosy" powiedziała, że Edyta ma wrażliwość jak Whitney Houston, i Włodek Pawlik, który - jako jedyny z całego jury - chyba nie miał okazji współpracować z :edi:.
anet97 pisze:Szpak nie wylądował na przedostatnim miejscu, tylko dlatego, że Polonia się zmobilizowała.
Nie. W zeszłym roku Szpak dostał najwyższe noty od widzów z Austrii i Belgii. Natomiast telewidzowie z Irlandii i Wielkiej Brytanii przyznali maksymalne noty nie Szpakowi, tylko komu innemu.
Poza tym Michał dostał punkty od widzów aż z 35 krajów - nie piszmy więc, że jego dobry wynik to głównie zasługa mobilizacji Polonii.

Tak się zastanawiam - czemu w tym roku preselekcje odbyły się tak wcześnie? W zeszłym roku były dopiero 5 marca, a teraz już 18 lutego. W tym roku większość piosenek miała premierę zaledwie parę dni przed eliminacjami...
Cieszę się, że wygrała Moś. Niech jej się wiedzie w Kijowie. Nie będę oceniał, czy ma szansę na przyzwoity wynik - jest na to jeszcze za wcześnie.
Zastanawiające, jak różne są gusta telewidzów - w tym roku chcieli wysłać na Eurowizję Carmell, wcześniej Szpaka, jeszcze wcześniej Magdę Tul, a jeszcze wcześniej Martina Fitcha, czyli Marcina Mrozińskiego. Oni wszyscy są tak różni... I ich piosenki też były bardzo różne. Wygląda więc na to, że faktycznie nie ma czegoś takiego jak "piosenka eurowizyjna".
Ciekawe, że 7 lat temu Fitch zajął pierwsze miejsce w głosowaniu telewidzów, a teraz dopiero dziewiąte, przedostatnie...
dorota pisze:Ponawiam pytanie , kto był 2 ?
Drugi był Brzozowski. W głosowaniu jurorów był trzeci, w głosowaniu widzów też był trzeci, ale jak się zsumowało głosy jurorów i widzów, to się okazało, że jest drugi. :)

Dokładne wyniki:
1. miejsce: Kasia Moś – 19 punktów (10 od jurorów, 9 od widzów)
2. miejsce: Rafał Brzozowski - 16 punktów (8 od jurorów, 8 od widzów)
3. miejsce: Carmell - 15 punktów (5 od jurorów, 10 od widzów)
4. miejsce: Isabell Otrębus – 15 punktów (9 od jurorów, 6 od widzów)
5. miejsce: Agata Nizińska – 14 punktów (7 od jurorów, 7 od widzów)
6. miejsce: Lanberry – 8 punktów (3 od jurorów, 5 od widzów)
7. miejsce: Martin Fitch – 8 punktów (6 od jurorów, 2 od widzów)
8. miejsce: Paulla – 7 punktów (4 od jurorów, 3 od widzów)
9. miejsce: Aneta Sablik – 6 punktów (2 od jurorów, 4 od widzów)
10. miejsce: Olaf Bressa – 2 punkty (1 od jurorów, 1 od widzów).
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: dorota »

ray pisze:Dokładne wyniki:
1. miejsce: Kasia Moś – 19 punktów (10 od jurorów, 9 od widzów)
2. miejsce: Rafał Brzozowski - 16 punktów (8 od jurorów, 8 od widzów)
3. miejsce: Carmell - 15 punktów (5 od jurorów, 10 od widzów)
4. miejsce: Isabell Otrębus – 15 punktów (9 od jurorów, 6 od widzów)
5. miejsce: Agata Nizińska – 14 punktów (7 od jurorów, 7 od widzów)
6. miejsce: Lanberry – 8 punktów (3 od jurorów, 5 od widzów)
7. miejsce: Martin Fitch – 8 punktów (6 od jurorów, 2 od widzów)
8. miejsce: Paulla – 7 punktów (4 od jurorów, 3 od widzów)
9. miejsce: Aneta Sablik – 6 punktów (2 od jurorów, 4 od widzów)
10. miejsce: Olaf Bressa – 2 punkty (1 od jurorów, 1 od widzów).

ja pitole, Brzoza drugi to jakieś nieporozumienie..tym bardziej cieszę się z wygranej Kasi, bo gdyby to Brzoza wygrał z nią... eh eh eh

nie wiem o co kaman z tą Otrębus... położyła lajf.... piosenka też bardzo średnia a takie noty...

niezbadane są gusta Polaków ... :beczy:
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1125
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Pawel »

Jest moment w piosence Kasi tragiczny, nie mogę tego słuchać i łapię się za głowę:
fire, desire, higher, wire szkoda że nie więcej tych rymowanek
Dla mnie ta piosenka jest za bardzo dramatycznie zaśpiewana
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: dorota »

najlepsze były głosy: Szpaku wróc :lol3: :lol3: :lol3:

publiczność ładnie zaśpiewała z nim na końcu, ma chłopak hiciora :P
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Michael »

anet97 pisze:Szpak nie wylądował na przedostatnim miejscu, tylko dlatego, że Polonia się zmobilizowała.
Bzdura. Polonia nie jest aż tak liczna we wszystkich 45 krajach biorących udział w głosowaniu, żeby wynieść go na podium w televotingu. Piosenka Szpaka po prostu chwyciła.
Piter pisze:Tak a propos określenia piosenka eurowizyjna/nieurowizyjna. Do której grupy zalicza się zeszłoroczna zwyciężczyni?
Jamala miała piosenkę z gatunku nieeurowizyjnych. Eurowizja ma to do siebie, że albo wygrywają ją piosenki stające się potem radiowymi hitami (np. Euphoria, Heros), albo piosenki, które wyraźnie odstają od pozostałych utworów (np. 1944), które po konkursie przepadają.
Co do występu Moś - życzę jej jak najlepiej mimo kiepskiej piosenki, bo reprezentuje Polskę. W razie ewentualnej porażki przynajmniej nie będzie argumentów za szukaniem winnych, bo głosowanie eurowizyjne nigdy wcześniej nie było tak sprawiedliwe, jak po zmianie w zeszłym roku.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: KrzysiekF »

Już niebawem premiera "Stop the show", piosenka którą zgłosiłam do tegorocznej Eurowizji, napisana specjalnie na ten konkurs. Nie dostała szansy w preselekcjach Krajowych 2017, także nie miała szansy powalczyć o zwycięstwo w Kijowie.
Dorota Osińska

Naprawdę była gorsza od tych sobotnich ? nie wierzę...
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: dorota »

KrzysiekF pisze:Naprawdę była gorsza od tych sobotnich ? nie wierzę...
tez mi się tak zdaje .... taki Olaf na przykład, nie wiem skąd się chłopak wziął, ale mnie rozbawił :lol3:
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Michael »

Przesłuchałem kilka razy Flashlight i muszę zmienić o niej zdanie. To nie do końca moje klimaty, ale uważam, że to jest utwór z gatunku osobliwości eurowizyjnych. Czuć w nim coś mistycznego. Najbardziej prawdopodobne są dwa scenariusze: jeśli piosenka i performance chwyci, to Moś wraca do Polski z trofeum eurowizyjnym, a jeśli przepadnie to z kretesem - brak wyjścia z półfinału.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2017, 22:09 przez Michael, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Sam jestem ciekaw, ale na pewno Osińska ma lepsza kompozycję niż Olaf czy Sablik. Dziwne posunięcie...
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: dorota »

dziwne ze nie dopuścili Disco Polo, w koncu Kurski bardzo to lubi :lol3:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Virtual Tom »

dorota pisze:dziwne ze nie dopuścili Disco Polo, w koncu Kurski bardzo to lubi :lol3:
Zenek - ten od cudownego wokalu i oczów zielonych, wygrałby w przedbiegach :ha:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: dorota »

Virtual Tom pisze:Zenek - ten od cudownego wokalu i oczów zielonych, wygrałby w przedbiegach :ha:
podobno podczas występu Sylwestrowego Maryla przeszkadzała Zenkowi w piosence :D
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Kamui Shiro »

prof pisze:Videostar bezpłatnie - TVP1, TVP2 etc. Jak masz dostęp do TV z androidem to możesz sobie nawet w TV zainstalować ich aplikację. Bez limitu, bez zawiech, legalnie i za free. ;)

Dzięki! Udało nam się metodą prób i błędów podłączyć relację na żywo przez streaming :)

Co zaś mogę powiedzieć o samym konkursie? Nuda, zabrakło emocji, jakie nieraz towarzyszyły mi przy preselekcjach. Żadna piosenka mnie nie poruszyła. Mogę ocenić tylko pod kątem potencjału eurowizyjnego i brzmienia na granicy tolerowalności. W moim top 5 byli: Brzozowski, Nizińska, Carmell, Otrębus, Paulla (w tej kolejności). Propozycja Moś wydała mi się znowu bardziej zawodzeniem niż przebojową muzyką, do tego stylizacja wykonawczyni była nietrafiona. Wyglądała - jak zgodnie stwierdziliśmy z dwiema współwidzącymi - jakby przebrała się w nieswój kostium, jakas krzyżówka Adele, Dody i Celine Dion, super że z 29-latki zrobili tą drogą 49-latkę... Rozczarowała mnie jej wygrana, ale cóż, niech już ma, skoro tak się pcha ;) może przy ambitnym podejściu i nieprzeszarżowaniu wokalnym się spodoba tak, by nie zająć dołów w Kijowie.

Carmell w sumie przeciętna (i co z tym wiankiem na Lanę?...) ale z wiadomych względów jednak +, ucieszył mnie wybor publiczności - i szkoda, że przepadł przy głosach jury.
dorota pisze:Przecież Paula jest bardzo mało eurowizyjna...nuda nuda nuda ...bez żadnego rozwinięcia ani niczego innego ..nato miast spodziewałam się pi niej czegoś dużo gorszego bo taki link krążył po forum ....

Dodano po 9 minutach 46 sekundach:
Kasia MOS ..wow ...to było fajne ...

A co było ciekawego w Kasi Moś? o.O Podróba Skyfall czy prześwitująca suknia? Piosenka Paulli jest w sumie bardziej melodyjna niż Moś, Moś ma piorunujący głos i to wszystko - ale Paulla też swoje potrafi, cokolwiek z tym wokalem dziwnego nie wyczynia.

Zgadzam się, że Martin podchodzi pod plagiatowanie, zrzyna z Treat You Better aż boli... ale to już norma.

Lanberry w miarę (sama piosenka - występ kicha), ale co to ma być, że kawałek lecący prawie pół roku w radiu startuje w innym języku... nie fair.
Otrębus wysoko oceniano, bo po prostu była bardziej przebojowa i lekka chyba niż średnia tych występów.
Beznadziejnie Aneta Sablik - aż się zdziwiłem, bo kiedyś za coś lajkowałem jej profil na facebooku i wydawało mi się, że stac ją na więcej niż ulalala i tandetę. Taniec, show - ujdzie, ale muzyka, tekst?
Najlepszy z tego wszystkiego był chyba mocno średni wystep Dody... i Szpaka :roll:
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Wojtuś »

To może być bardzo udany powrót na Eurowizję Loreen jeśli wygra eliminacje:
https://www.youtube.com/watch?v=UzWsrz3_HRM
ODPOWIEDZ