54. KFPP Opole 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Jaki Jubileusz tacy goście.

8)

Cały hejt Maryla ma na własne życzenie, to prawda że polityka i prezesi odejdą ale po h... jej to ? Większość festiwalu i koncertów letniej nigdy nie odbywa się bez udziały Maryli, ile można śpiewać Kolorowe jarmarki, Małgośkę czy niech żyje bal ? po co kolejny raz w takim anturażu. Opole, Sopoty, dni golonki , ziemniaka...

mam wrażenie że Marylka od jakiegoś czasu nie szanuje kompletnie tego (tekstów) które przekazała jej Osiecka i dzięki którym została gwiazdą.

Ze sceny zejść niepokonanym... Maryla chyba o tym zapomniała.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: niuto »

Ja trochę Marylę rozumiem, dla gwiazd takich jak ona Opole ma symboliczne znaczenie. Jakoś w okresie PRL-u artyści też na tym festiwalu śpiewali. Nie trudno jest zrezygnować z zaśpiewania jednej piosenki, ale rezygnacja z 50-lecia kariery w opolskim amfiteatrze to już większy problem.


Maryla jednak świadomie lub nie potwierdziła, że jednak poszła walczyć o Kayah i Nosowską :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

Bez Ciebie Kasi Cerekwickiej na koncercie Premiery? A to ciekawe... Przecież ta piosenka już jest przebojem. :)
W zeszłym roku było podobnie - Antek Smykiewicz wystąpił na Debiutach ze swoim hitem Pomimo burz (ale i tak wygrał Kortez).

Halina Frąckowiak na koncercie z muzyką taneczną?
W 2010 Frąckowiak weszła w skład komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.
W 2015 jej syn startował do sejmu z listy PIS - nie dostał się, ale po wyborach został zastępcą dyrektora TVP Polonia.
W zeszłym roku podczas festiwalu w Opolu prezes Polskiego Radia, Barbara Stanisławczyk, wręczając Frąckowiak nagrodę, powiedziała: "Dziękujemy za pani przeboje i pani postawę".
Zatem nic dziwnego, że Frąckowiak wystąpi teraz na koncercie z muzyką taneczną. :)

Uważam, że wpis Rodowicz był trochę chamski wobec Kayah. Poza tym ona napisała: "Poszłam do tv walczyć o Kaję, a Kaja się wycofała". Jeszcze dwa dni temu Maryla mówiła u boku Kurskiego, że w TVP nie ma żadnej cenzury, a teraz przyznała, że ta cenzura jednak była, skoro musiała walczyć o Kayah. Rodowicz się po prostu zaplątała... :(
Teraz Maryla odpowiedziała jeszcze na parę nieprzychylnych jej komentarzy:
Maryla Rodowicz pisze:na festiwalu piosenki żołnierskiej w 71 roku grał u mnie na gitarze Zbyszek Hołdys.Tak na marginesie. I to niewiele znaczy.Przeżyła kilka systemów politycznych,kilku przywódców.Trzeba robić swoje
Maryla Rodowicz pisze:zapewniam,że w Opolu nie chodzi o kasę.50 lat na scenie obchodzi się raz na 50 lat.
Maryla Rodowicz pisze:a co mam powiedzieć tym kilkunastu artystom ,którzy będą moimi gośćmi? I przygotowują się do koncertu od wielu tygodni?
Ona robi źle, powinna się wycofać. Jubileusz w takiej atmosferze to żaden jubileusz.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: niuto »

Nie zgadzam się Ray. Maryla ma trochę racji. Ma się wycofać bo tego oczekuje część społeczeństwa - czyt. wyborców PO? Większości tych ludzi Maryla i tak nie obchodzi. A pamiętajmy, jeśli już jesteśmy przy polityce, że nadal większość narodu popiera PiS :) Niech sobie śpiewa, nie wiadomo tak naprawdę ile lat jeszcze da radę pociągnąć, a 50-lecie można rzeczywiście uczcić tylko raz.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

niuto pisze:nadal większość narodu popiera PiS :)
W ostatnich wyborach parlamentarnych na PIS zagłosowało nieco ponad 5,7 mln Polaków. To nie była większość narodu. :) Zresztą według najnowszych sondaży PIS nie ma już miażdżącej przewagi nad całą opozycją...

Gdyby Rodowicz się teraz wycofała, zachowałaby twarz. A tak wychodzi na taką, dla której koncert jubileuszowy w propagandowej telewizji jest ważniejszy niż zwykła, ludzka przyzwoitość.
Poza tym w Polsacie Rodowicz miałaby lepszy ten jubileusz niż w TVP. Porównajmy, jak u Edyty wyglądał koncert "20 piosenek na 20-lecie", a jak jubileuszowy recital dwa lata temu na festiwalu w Opolu...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Właśnie jestem ciekaw opinii Niny Terentiew...

Ban ?

Na Hit Sopot Festiwal Polsat robi Jubileusz T. Love i Farnej. Czyżby Marylka miała już termin w TVP od roku ? :twisted:
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

O festiwalu w Opolu można powiedzieć dużo złego, ale nie sposób odmówić mu ciągłości. Nie nazywał się po drodze po hamerykańsku i przede wszystkim nie przepadł. Trudno się dziwić sentymentom Maryli.
Trochę zwlekała z decyzją. Najpierw powiedziała, że rozważy rezygnację. Może po to by sprawdzić w innych telewizjach, co zaoferują. Pewnie nie doczekała się sensownej propozycji, bo każdy na jej miejscu wolałby odejść tam, gdzie czysta atmosfera i gdzie występu nie wykluczyły Kayah z Nosowską.

MR nie napisała, że musiała walczyć o Kayah. Napisała tylko, że poszła o nią walczyć, zapewne zaniepokojona doniesieniami mediów. W drzwiach Kury mogła usłyszeć, że przecież to tylko korytarzowa plotka. :-p No i uwierzyła, bo pewnie podświadomie wcale nie chciała kłopotów przy obchodach 50-tki. :roll:

Współczuję jej tego jubileuszu, bo to nie będzie czyste święto muzyki.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: addar »

wlasnie polubiłem marylkę <3
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

Pomijając już całą aferę z banem dla Kayah i Andrusa...
Ten jubileusz Maryli mógłby wyglądać inaczej. Można było powierzyć jego reżyserię Magdzie Umer - mogłoby z tego wyjść coś chociaż zbliżone poziomem do legendarnego koncertu "Zielono mi". A tak... Dobór zaproszonych gości sugeruje, że nie ma konkretnego pomysłu na ten jubileusz - będzie jeden wielki groch z kapustą.
A jeżeli Maryla chciała obchodzić to 50-lecie "z jajem", to czemu znów nie zaprosiła Dody albo/i Zenka Martyniuka? Na pewno podniosłoby to oglądalność. Poza tym Kurski lubi i Dodę, i Martyniuka. :)

Co do Polsatu i Terentiew, to myślę, że Maryla nie ma tam żadnego bana. Co prawda właśnie na antenie Polsatu padły słynne słowa Maryli o grze naszych piłkarzach na Euro, ale to już chyba odeszło w zapomnienie. Podobno Terentiew była jedną z osób, która pocieszała Rodowicz po rozstaniu z mężem.

Zgadzam się, że Maryla musi mieć ogromny sentyment do festiwalu w Opolu. Żaden inny polski artysta nie jest kojarzony z tym festiwalem tak mocno jak właśnie ona. Poza tym Maryla ma już 71 lat i nie wiadomo, czy jeszcze kiedyś będzie czynnie świętować na scenie jakiś swój jubileusz (choć z drugiej strony Jerzy Połomski świętuje w tym roku 60-lecie swojej pracy artystycznej, więc pewnie i Maryla za 10 lat to zrobi, czego jej i nam życzę). Ale w tej sytuacji... Zwróćcie uwagę, że w tym roku w Opolu nie będzie żadnego koncertu upamiętniającego Wojciecha Młynarskiego. Będzie za to jubileusz Jana Pietrzaka i znowu Halina Frąckowiak... Ten festiwal jest teraz polityczny jak jasna cholera. Mimo że Frąckowiak i Pietrzak od lat otwarcie popierają PIS, to za czasów, gdy rządziła PO nie byli odsuwani na boczny tor (oboje wystąpili na koncercie finałowym w 2013). Teraz wraca cenzura jak w PRL. Maryla od lat spotyka się z zarzutami, że zawsze dobrze żyła z aktualną władzą, i jej występ w tym roku w Opolu jeszcze bardziej to utrwali.
Nie zdziwię się, jeśli pod koniec tego koncertu na scenę wkroczy Kurski i wręczy Maryli kwiaty lub jakąś nagrodę specjalną i publika znów zacznie gwizdać.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: niuto »

Czyli idąc twoim rozumowaniem powinno się wykluczyć artystów popierających PiS (Frąckowiak i Pietrzak) i dać zielone światło zwolennikom PO? Wcale nie byłoby to polityczne zachowanie :) Ludzie, zaakceptujmy to, e ktoś może popierać PiS i dajmy mu żyć, dopóki jest w miarę dobrym człowiekiem i nikomu nie szkodzi. A zwolennicy PO, KODu itp. bywają mniej tolerancyjni niż ci, których tak zajadle krytykują.

Może i Maryla mogłaby mieć jubileusz w Polscie, ale jak brzmi jubileusz na Festiwalu w Opolu, a jak na jakimś Sopot Hit Festiwal :) Poza tym takie sprawy dopina się miesiącami przed. Nie przygotowuje się takiego koncertu w tydzień.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Flux »

niuto pisze:Poza tym takie sprawy dopina się miesiącami przed. Nie przygotowuje się takiego koncertu w tydzień.
Zabawne, bo ostatni jubileusz Górniak w Opolu wyglądał (i co gorsza - brzmiał) na stworzony zupełnie naprędce, chyba że to pyjama party diwa pomyliła z próbą generalną?

Dajcie Maryli spokój. Kobieta debiutowała w Opolu i jest tam niekwestionowaną Królową, samo jej wejście powoduje niesamowite poruszenie. Sam widziałem reakcję publiczności na żywo. Oby tylko prezes nie wkroczył na scenę, bo Rodowicz zostanie wspomnienie gwizdów zamiast wiwatów.
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: fifi »

Oświadczenie Maryli Rodowicz ws. Opola.
http://gwiazdy.wp.pl/oswiadczenie-maryl ... 447388801a
Doniesienia, które opublikował "Fakt" kładą cień na czystość intencji Maryli Rodowicz i wiarygodność jej oświadczenia. - Według Kayah, Maryla bez słowa powinna zrezygnować z koncertu ze względu na próby cenzury. Wykrzyczała ponoć koleżance, że jej zdaniem się sprzedała. Powiedziała jej też, że tak się nie robi i że Maryla będzie spalona w środowisku - zdradził informator "Faktu".
Miał być piękny jubileusz a wyszedł raczej kabaret, który się jeszcze nawet nie rozpoczął a już zbiera żniwa...
Są głosy, że nawet jakby Kayah zaśpiewała i i tak pewnie by ją wycięli jak Przybysz bo tyle są warte zapewnienia Kurskiego, że nikt nie jest na czarnej liście...

I niech Maryla nie pisze o magii opolskiej sceny, debiut, sentyment, sraty taty. Niech ma jaja i napisze wprost, że jej się to opłaca bo wydaje płytę, bo te media jej gwarantują reklamę, wywiady, udział w koncercie sylwestrowym itp a ona najzwyczajniej w świecie musi z czegoś żyć i nawet jakby chciała postąpić inaczej to nie może sobie na to pozwolić bo jak rachunki pukają do drzwi to bywa, że i honor i dumę trzeba schować do kieszeni... Ucięłaby tym kupę dywagacji i rozwlekania tematu bo co sobie ludzie pomyślą to już zupełnie inna kwestia.
Mnie jest jej trochę żal. 50 lat na scenie to piękny jubileusz i powinien być dla niej wesołym świętem, który się wspomina z radością a to może wyjść jak stypa :?
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 19:07 przez fifi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: endeven »

Wycieli Przybysz, a nie Przybylską.
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: fifi »

endeven pisze:Wycieli Przybysz, a nie Przybylską.
Nie widzę na tym forum opcji edycji posta więc musi tak zostać :(
Dzięki za poprawienie mojego błędu :-)
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

Zastanawia mnie, dlaczego Kayah nie zrezygnowała wcześniej, jeszcze przed wybuchem afery z czarną listą.
Nie wystąpi w Opolu na znak jedności z tymi, którzy na cenzurowanym byli i nadal pozostali, bo wobec nich nie wywołała się taka burza. O wycięciu Przybysz z koncertu nowOsiecka dowiedzieliśmy się w 1 tygodniu maja. Dlaczego zatem Kayah nie odmówiła Maryli już wtedy? :roll:

Czy Kayah naprawdę straszyła Marylę ostracyzmem? Na pewno coś sobie powiedziały :beczy: :lol3: MR nie musi się zbytnio przejmować spaleniem w środowisku, bo z takim repertuarem będzie mogła koncertować, dopóki zdrowie pozwoli. A radia i tak prawie jej nie grają.

Na liście gości widzę Vondrackovą. Publiczność chyba oszaleje :3 Do tego Pawlik, Wyrostek, Ula Dudziak :3
ODPOWIEDZ