54. KFPP Opole 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: endeven »

no ale reszta gości to jakiś festyn byleczego
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

No tak:P
Cała Maryla xD Szczypta ambicji i bezwzględna przebojowość :p
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

W ramach protestu przeciwko cenzurze swój udział odwołał dziś również zespół AudioFeels.
Goście Maryli :lol3:

http://natemat.pl/208487,koleni-artysci ... j-polityki
Drodzy,

W związku z ogromnym zamieszaniem, które przez ostatnie dni towarzyszy tegorocznemu Festiwalowi Piosenki Polskiej w Opolu chcielibyśmy ogłosić, że niestety nie wystąpimy na jubileuszu Pani Maryli Rodowicz.
Faktycznie od jakiegoś czasu przygotowywaliśmy utwór, żeby móc uświetnić tę uroczystość. Z wielkim zaniepokojeniem i niesmakiem obserwowaliśmy próby dzielenia artystów na tych lepszych i tych gorszych. Następnie próby tuszowania sytuacji i udawania, że nic się nie stało. Dzisiaj Pani Maryla oświadcza, iż "walczyła" o występ Kayah, przyznając, że podział na lepszych i gorszych miał miejsce...
Nie umiemy opisać jak bardzo cieszyliśmy się na występ na tegorocznym Opolu, w dodatku na jubileuszu Maryli Rodowicz, artystki którą cenimy, oraz artystki której słuchali w tym kraju wszyscy, rownież i nasi rodzice. Tym bardziej nie umiemy opisać jak bardzo jest nam przykro, że musimy z występu zrezygnować.
Zwlekaliśmy z tą decyzją dość długo licząc, że Pani Maryla stanie solidarnie w obronie artystów i wolności artystycznej i odwoła swój jubileusz w Opolu, zorganizuje go w innym miejscu i czasie. Niestety tak się nie stało.
W tegorocznym Opolu jest coraz mniej muzyki i coraz więcej polityki. Nie mieliśmy na to żadnego wpływu, zostaliśmy postawieni w sytuacji, w której absolutnie nie chcieliśmy nigdy się znaleźć. Jedyne wyjście i jedyna decyzja, jaką możemy obecnie podjąć to rezygnacja z naszego występu i odcięcie się od całego zamieszania.
Pani Marylo - gratulujemy pięknego jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej, życzymy kolejnych lat pełnych muzyki.

AudioFeels
Szkoda, że inni hipokryci wezmą udział w tym cyrku.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

niuto pisze:Czyli idąc twoim rozumowaniem powinno się wykluczyć artystów popierających PiS (Frąckowiak i Pietrzak) i dać zielone światło zwolennikom PO? Wcale nie byłoby to polityczne zachowanie :)
Niuto...
Czy ja coś takiego napisałem? Nie. :)
Chodziło mi o to, że nigdy wcześniej w III RP, a rządy mieliśmy przeróżne, nie dochodziło do takiej sytuacji, że prezes TVP zakazywał jakimś artystom występu w Opolu, bo ci artyści mieli "złe" poglądy. Teraz taka sytuacja wydarzyła się po raz pierwszy.

Jedno mi tutaj nie pasuje... Zacytuję fragment swojego posta z grudnia:
ray pisze:W ciągu ostatniego miesiąca Kayah aż 4 razy zaśpiewała w TVP - najpierw w finale "The Voice of Poland", później w finale "Hit, hit, hurra!", a w pierwszy dzień świąt wyemitowano jej godzinny koncert kolęd z Bukowiny Tatrzańskiej oraz świąteczne wydanie "Jaka to melodia?" z jej udziałem. To miłe zaskoczenie, że Kayah, mimo że niedawno wsparła KOD, tak często może występować w "Telewizji Narodowej"...
Czyli tak: Kayah wystąpiła na marszu KOD we wrześniu, na krótko przed Czarnym Protestem, a potem, w grudniu wystąpiła aż 4 razy w TVP i wtedy Kurski nie protestował. Czemu więc dopiero teraz zaczął protestować? Dziwne...

Strasznie jest mi żal Maryli. Z jednej strony właśnie umarła jej mama, z drugiej - zbiera hejt w związku z Opolem, i jeszcze z trzeciej - media żyją sprawą jej rozstania z mężem. :(
Ale jednocześnie ona jest teraz bardzo niekonsekwentna w tym, co mówi - i na temat swojego małżeństwa i na temat Opola. Codziennie zmienia się obowiązująca wersja - trochę jak u Edyty. :)

Jeżeli teraz jeszcze zespół Audiofeels się wycofał, to niech i Maryla się wycofa.
Skoro Edyta przełożyła premierę swojego singla z powodu śmierci Kubiaka, to Maryla może odwołać koncert z powodu śmierci swojej matki. Jeżeli ona napisze, że okres żałoby po śmierci mamy to nie jest dobry czas na świętowanie jubileuszu, to wyjdzie w miarę obronną ręką z całej tej sytuacji.
fifi pisze:Nie widzę na tym forum opcji edycji posta więc musi tak zostać :(
W widoku posta, w prawym górnym rogu, jako pierwszą masz funkcję "Zmień treść posta" - czyli to samo, co "Edytuj". Spróbuj sam poprawić. :)
Przy okazji popraw też, proszę, cytowanie - przytaczając czyjeś wypowiedzi, nie używamy kursywy, tylko korzystamy z funkcji "Cytat" - znajdziesz ją bezpośrednio nad okienkiem, w którym piszemy posty.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Wczoraj napisałem, że TVP pewnie nie zna twórczości dr. Misio i piosenki PISMO...

i mamy znów hit!!

Dr Misio nie może wystąpić w Opolu

http://muzyka.onet.pl/newsy/dr-misio-ni ... n=onetsg_f

Zakwalifikowali piosenkę nie zgodną z misją :lol3: :lol3: :lol3: żeby ją teraz odwołać z udziału w PREMIERACH.
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: k+b »

Maryla właśnie zrezygnowała ze swojego jubileuszu.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

Takich cyrków jak w tym roku jeszcze nie było. Obawiam się, że to powoli koniec tego festiwalu. Marylę oczywiście popieram.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Matka załatwiła za Nią... szkoda że Maryli zabrakło jaj do podjęcia decyzji wcześniej o nie braniu udziału w tym cyrku. Trzeba było tak od razu.

Wyobrażacie sobie teraz jubileusz kogo innego na miejsce Maryli ? To będzie hejt z miejsca :lol3: Żeby czasem Edycie nie przyszło do głowy świętować :lol3: :lol3: :lol3:
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 20:36 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Dobi »

Świeży wpis Maryli z jej Facebooka:
Maryla Rodowicz pisze:Atmosfera politycznego skandalu oraz dramat rodzinny spowodowały, że zdecydowałam się zrezygnować z koncertu 50-lecia, który miał się odbyć na festiwalu w Opolu. Nie tak wyobrażałam sobie swój Złoty Jubileusz. Przepraszam wszystkich Kolegów Artystów, którzy mieli uświetnić mój recital, przepraszam Publiczność ale to jedyne właściwe wyjście w tej sytuacji. Do zobaczenia na szlaku. Maryla
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

KrzysiekF pisze:
Wyobrażacie sobie teraz jubileusz kogo innego na miejsce Maryli ? To będzie hejt z miejsca :lol3: Żeby czasem Edycie nie przyszło do głowy świętować :lol3: :lol3: :lol3:
Wcale sie nie zdziwie- odpowiednia kasa i wszystko jest mozliwe+ historyjka jak szlachetnie ratuje festiwal w Opolu ;)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: niuto »

Skoro Maryla ma tyle siły, żeby zrezygnować z 50-lecia to pozostali artyści również powinni zrezygnować. Ten koncert premier i tak nie wywinduje ich popularności, a pokazali by solidarność.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

No i co teraz? Znając Młynarskie, nie będą chciały koncertu wspomnień ich taty w tych okolicznościach.
To najgłośniejsze Opole od lat...
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Kasia Popowska zrezygnowała z udziału w koncercie premier;
Moi drodzy, sprawy wokół 54. KFPP w Opolu przybrały fatalny obrót. Uważam, że muzyka i festiwale artystyczne powinny być ponad polityką. Żaden z artystów nie powinien być „karany” wykluczeniem z koncertu za własne poglądy. Mam wrażenie, że stwierdzenie „żyjemy w wolnym kraju” jest mocno przeterminowane. Nie chcę być częścią festiwalu, który coraz mniej związany jest z muzyką, wobec tego rezygnuję z pojawienia się w koncercie PREMIER. Do zobaczenia na przyszłych koncertach! K
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Mem z Kurskim na gitarze robi się jakby aktualny... :lol3:
Stan na teraz:

Do premier muszą dobrać 2 wykonawców plus cały koncert za Marylę, chyba że po prostu skończą festiwal na wydarzeniu poprzedzającym Jubileusz Maryli.

Jestem ciekaw co zrobi Zakopower z Sebastianem... w końcu Kayax.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Wojtuś »

Bardzo dobrze, że artyści rezygnują z festiwalu. Ten festiwal to powinno być święto muzyki a nie "widzimisię" jakiegoś polityka!
ODPOWIEDZ