54. KFPP Opole 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stinger
Linger
Linger
Posty: 932
Rejestracja: 17 sty 2009, 17:40
Ulubiony album: Dotyk,EG.EKG
Ulubiona piosenka: Trudno jedną
Lokalizacja: śląsk

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: stinger »

Addar,dlaczego żenujące? Czyżbyś pochodził z lepszego sortu Polaków krytykując rezygnacje artystów ? :lol: :twisted: (PS nie , nie jestem ani za PO, ani za PiS-em ;-) )
Jestem w wielkim szoku.Uważam,że dzieje się i źle, i dobrze. Źle,bo trochę się boję o opolski Festiwal,o jego przyszłość, a dobrze,bo to wielki i odważny gest solidarności artystów bez względu na to jakich są poglądów politycznych i postawy życiowej. Prezes Kurski może zrozumie,że nie ma monopolu na telewizję,która nie jest jego własnością.
Festiwal piosenki to zabawa,rozrywka,zaduma i wspominki różnych kolorów i formatów, i różnych artystów,a nie narodowo-radykalno-katolicko-prawicowy splend o jakiejś bliżej nieokreślonej misji. Polityka nie powinna włazić do kultury.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

Pozostaje juz tylko czekać, aż sam Kurski zrezygnuje :3
Nic więcej mnie w kontekście Opola nie zaskoczy, bo środowisko wykazało się solidarnością (jakby nie oceniać motywacji) i zapewne rozliczy tych, którzy się wyłamią.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2017, 16:17 przez MacLean, łącznie zmieniany 1 raz.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

Właśnie zajrzałem dziś po raz pierwszy na forum i dowiedziałem się, że zrezygnowali: Szpak, Cerekwicka, Piaseczny i Hyży. :lol3:
Piaseczny też miał mieć duży jubileuszowy koncert jak Maryla...
A festiwal jest już za 3 tygodnie. :lol3:

TVP wydała oświadczenie w sprawie wycofania się Rodowicz:
TVP pisze:Telewizja Polska składa najgłębsze wyrazy współczucia z powodu osobistej tragedii, która dotknęła panią Marylę Rodowicz.
W tak trudnej rodzinnej sytuacji z pełnym zrozumieniem przyjmujemy decyzję o wycofaniu się Artystki z 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Czyli TVP twierdzi, że jednym powodem rezygnacji Maryli jest śmierć jej mamy. Rodowicz podała dwa powody, ale TVP udaje, że widziała tylko jeden. :lol3:

Jestem dumny z tych wykonawców, którzy zrezygnowali. :dumny:

Co do Edyty... Przez ostatnie 10 lat wystąpiła tylko na dwóch festiwalach w Opolu (2009 i 2015). Gdyby w tym roku zdecydowała się udział, akurat teraz, kiedy jest taka afera, zasiliłaby swoje konto, ale jednocześnie zrobiła z siebie nie powiem kogo. Niestety, w przypadku Edyty wszystko zależy od wysokości honorarium. :(
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Poszło jak domino, nie ukrywam czekam na nastepne nazwiska.
Moze w końcu ta sytyuacja coś spowoduje, moze...
Chociaż szkoda mi cholernie tego Festiwalu, bo mam sentyment...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Kochani, z wielkim bólem serca chciałam Was poinformować, że rezygnuję z udziału w konkursie Premier Festiwalu Opolskiego.
Możliwość występu na opolskiej scenie była dla mnie ogromnym zaszczytem i dużym wyróżnieniem, jednak obrona ważnych dla mnie wartości i solidarność były, są i będą dla mnie najważniejsze.
Lanberry

:lol3:

Premiery

Katarzyna Cerekwicka - "Bez Ciebie"
Dr Misio - "Pismo"
Golec uOrkiestra - "Hop na top"
Lanberry - "Zagadka",
Monika Lewczuk i Antek Smykiewicz - "Biegnę”,
Pectus - Iluzja",
Kasia Popowska - "Tyle tu mam",
Izabela Trojanowska - "Skos"
Szymon Wydra - "Dla Ciebie",
Zakopower - "Było minęło",
Patrycja Zarychta - Uwolnij mnie" (dzika karta TVP)
NaVi Feat. Damian Ukeje - "Teraz wiem" (dzika karta TVP)


Pogrubione nie występują :lol3: Golcowie mają wygraną i wiwaty pewne 8)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2017, 17:42 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 2 razy.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Artur Orzech zrezygnował z prowadzenia koncertu Premier

http://www.press.pl/tresc/48527,artur-o ... lu-w-opolu

W koncercie premier moze trójka sie ostatnie;Trojanowska Pectus i Golce-tak obstawiam
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

karen pisze:Artur Orzech zrezygnował z prowadzenia koncertu Premier

http://www.press.pl/tresc/48527,artur-o ... lu-w-opolu

W koncercie premier moze trójka sie ostatnie;Trojanowska Pectus i Golce-tak obstawiam
Trojanowska pewnie przełknie występ, bo straci KLAN ? wspiera gejów , jest ikoną wśród mniejszości , co wybierze ???
W obliczu niepokojących wydarzeń towarzyszących festiwalowi w Opolu, podczas którego miałam wystąpić, informuję, że rezygnuję z udziału w tym wydarzeniu. Mam nadzieję, że za rok będzie już normalnie. Pozdrawiam. KK
Kasia Kowalska
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Arek Kłusowski zrezygnował z udziału w Debiutach
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

OŚWIADCZENIE

W związku ze zbliżającym się 54. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu, z którym nasz Tata był związany przez całe swoje artystyczne życie, czujemy się w obowiązku powiadomić wielbicieli jego twórczości o tym, że o planowanym przez TVP koncercie poświęconym piosenkom Wojciecha Młynarskiego dowiadujemy się jako ostatni, nieoficjalną drogą. Dotychczas ani Fundacja Wojciecha Młynarskiego ani żadne z nas, spadkobierców, nie zostało oficjalnie zaproszone przez TVP do rozmów na temat ewentualnego wykorzystania utworów Wojciecha Młynarskiego, do których prawami dysponujemy. Czasu do Festiwalu pozostało niewiele, pomijając więc wszystkie inne kwestie, nie wyobrażamy sobie, aby w tak krótkim terminie mógł powstać koncert, spełniający wymagania zgodne z artystycznym i profesjonalnym poziomem reprezentowanym przez naszego Ojca. Od jego śmierci minęły zaledwie 2 miesiące. Prosimy o uszanowanie żałoby, w której pozostajemy.

Twórcy Fundacji im. Wojciecha Młynarskiego
Agata, Paulina i Jan Młynarscy


Plan b TVP, ale znowu biorą się do tego w taki sposób, że szkoda gadać.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Flux »

Padło tutaj kilka komentarzy, że Edyta chętnie wzięłaby udział, ale nawet ona nie jest chyba na tyle łasa na pieniądze i krótkowzroczna, żeby zdecydować się w zaistniałej sytuacji na występ, narażając na artystyczny ostracyzm (choć i tak nie ma dobrej opinii w środowisku). Zresztą cały skład się sypie, trzon festiwalu już padł, diwa jest w stanie dać najwyżej półgodzinny recital (z przemowami licząc) :lol: Trochę mało, żeby zapełnić luki programowe :ha: Najzabawniejsze jednak jest to, że jej koledzy kończąc oświadczenia zapraszają na koncerty, a Górniak gdzie miałaby zapraszać? :PP Dobrze, że nie miała bidulka okazji zrezygnować. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny KFPP w Opolu się nie odbędzie... Jestem w lekkim szoku, poszło lawinowo. Kurski już może sobie tam zorganizować imprezę disco polo, tych artystów według własnych słów nie zamierzał wykluczać... :-)
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: dorota »

Wszyscy po kolei rezygnują ..a co z umowami ?

Ps. Czekamy za zakopower. .
Swoją drogą co z tymi co zaśpiewają? Czy nie czują tego klimatu ?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Flux »

dorota pisze:Wszyscy po kolei rezygnują ..a co z umowami ?
O właśnie, też mnie to zastanawia. Kontrakty na takie wydarzenia podpisuje się chyba z dużym wyprzedzeniem, prawda? Chyba, że klauzula pozwala na rezygnację bez większych konsekwencji...
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

Widząc to co ostatnio dzieje się w TVP to wcale bym się nie zdziwił gdyby wszystko zostawiano na ostatnią chwilę. Odwołali konferencję prasową więc nie byli pewni kto zaśpiewa, a kto nie.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Kombii podziękowali

Czy Urszula weźmie udział w szopce?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

Jastrząbpost podaje, że zrezygnował też Mateusz Ziółko.
Czyli z udziału w tegorocznym festiwalu w Opolu zrezygnowali już:
1. Kasia Nosowska
2. Kayah
3. Audiofeels
4. Maryla Rodowicz
5. Kasia Popowska
6. Michał Szpak
7. Kasia Cerekwicka
8. Andrzej Piaseczny
9. Grzegorz Hyży
10. Lanberry
11. Kasia Kowalska
12. Arek Kłusowski
13. Kombii
14. Mateusz Ziółko
I do tego jeszcze Artur Orzech.
:rotfl:

I to, że TVP sama zrezygnowała z zespołu Dr Misio, zapewniło ich piosence Pismo najlepszą reklamę.
Teraz ludzie z ciekawości będą oglądać ten teledysk - żeby zobaczyć, jak wygląda klip, który według TVPiS jest "nieemisyjny". Swoją drogą, on jest fajny - jest mocny, ale musiał taki być. I ten teledysk nie obraża katolików - on wyśmiewa postawę części duchowieństwa, tylko nie wszyscy to wyłapują.
Zresztą Arkadiusz Jakubik napisał już na swoim Facebooku:
Arkadiusz Jakubik pisze:Z dużym zaskoczeniem przyjąłem nominację piosenki „Pismo” mojego zespołu Dr Misio do koncertu „Premiery” na opolskim festiwalu. Teledysk do piosenki miał premierę 27 kwietnia, a nominację do „Premier” otrzymaliśmy 9 maja. Podejrzewam, że organizatorzy festiwalu zobaczyli teledysk dopiero post factum i czekali tylko na pretekst, żeby nas się pozbyć. Nie najlepiej to świadczy o ich profesjonalizmie…:) W oficjalnym oświadczeniu Redakcja Festiwalu napisała: „Z uwagi na nieemisyjny charakter oficjalnego teledysku piosenki „Pismo” w wykonaniu Dr Misio, nominacja zgłoszenia do udziału w konkursie Premier 54.KFPP Opole została wycofana”. Kamień spadł mi z serca. W świetle ostatnich wydarzeń, kiedy to polityka zaczęła wygrywać z muzyką, nasz występ w Opolu i tak byłby niemożliwy. Sami byśmy się wycofali z tego koncertu. Warto czasem spojrzeć w lustro bez obrzydzenia. Tyle tylko, że Dr Misio stał się ofiarą nie braku sympatii Jego Ekscelencji, tylko zwyczajnej cenzury. Nasz teledysk ma konkretny przekaz, który może niektórych uwierać, ale jest „emisyjny”, wręcz „misyjny” i szkoda tylko, że publiczna telewizja tego nie zauważyła.

Arkadiusz Jakubik
Zaglądam na profile tych wykonawców, którzy (jeszcze) się nie wycofali. Na fanpage'ach Trojanowskiej i Wydry praktycznie wszyscy komentujący namawiają ich, by też zrezygnowali. :)
Urszula dzisiaj grała koncert w Essen, jutro ma koncert w Berlinie. Może więc nie jest świadoma całego zamieszania. Urszula na swoim profilu poparła i Czarny Protest, i WOŚP, więc i ona się teraz wycofa.

Żal mi festiwalu w Opolu. Wydawało się, że po latach on wreszcie wyszedł na prostą - fantastycznym pomysłem okazały się koncerty finałowe, które były organizowane przez ostatnie 4 edycje. Cały kwiat polskiej piosenki na jednej scenie...
A teraz... Szkoda słów... :(
ODPOWIEDZ