Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: spot_me »

Czlowiek bez honoru. Jak bezczelnym i pozbawionym godnosci trzeba byc by zabierac tu jeszcze glos po tym jak potraktowalo sie starsza od siebie kobiete, artystke, jeden z najwybitniejszych glosow w Polsce publikujac na jej instagramie ocene jej czlowieczenstwa samemu bedac pracownikiem brukowca, ktory zyje z tego ze gnebi innych ludzi osmieszajac ich i oczerniajac. Jak mozna sugerowac jednej z najwiekszych artystek w historii polskiej muzyki, ze jej rodzina ja potepia pokryjomu piszac do Faktu?? Nie wychowali cie rodzice by okazywac szacunek starszym, kobietom, ludziom ktorym zwyczajnie do piet nie dorastasz?
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: tomek7 »

Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: spot_me »

Nosowska staje po stronie atakowanych, a Doda nadal slowa nie pisnela by jej sfora zaprzestala atakowac Edyte. Nadal nie dostrzegacie jak jest naprawde Doda?

Dodano po 11 minutach 52 sekundach:
Taka byla i taka jest:
http://www.plotek.pl/plotek/7,154063,24 ... BoxOpCzol6
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Gosia1423 »

Wiecie co mnie zadziwia? Że wszyscy krytykujący decyzję Edyty uczepili się stylu w jaki odmówiła, a szkoda, że nie widzą stylu, w jakim Doda zaprosiła innych artystów do udziału w koncercie... W ręczniku z turbanem na głowie, nie no styl pierwsza klasa! Jakbyście dostali zaproszenie na wyrwanej kartce z zeszytu, to raczej nie przyjęlibyście go z wielką radością, takie coś trudno odebrać poważnie, co więcej można poczuć się urażonym.
Awatar użytkownika
yourhighglowon
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: yourhighglowon »

spot_me pisze:Nosowska staje po stronie atakowanych, a Doda nadal slowa nie pisnela by jej sfora zaprzestala atakowac Edyte. Nadal nie dostrzegacie jak jest naprawde Doda?
Doda skomentowała decyzję Edyty następująco:
"Po co tyle niepotrzebnych, złych emocji przez koncertem, który ma jednoczyć? Wyciągnęłam rękę do zgody. A jak zareagowała Edyta niech każdy oceni sam. Nie po to ja i ponad 100 artystów chcemy się przeciwstawić hejtowi i mowie nienawiści żebym teraz dała się sprowokować, jak bywało wiele lat temu."
Agnieszka Chylińska, w przeciwieństwie do Edyty, nie zaatakowała i nie oskarżyła Dody, dlatego moim zdaniem powyższy komentarz jest wystarczający. Nikt nie krytykuje decyzji Edyty, tylko sposób w jaki o niej oznajmiła.
Gosia1423 pisze: Wiecie co mnie zadziwia? Że wszyscy krytykujący decyzję Edyty uczepili się stylu w jaki odmówiła, a szkoda, że nie widzą stylu, w jakim Doda zaprosiła innych artystów do udziału w koncercie... W ręczniku z turbanem na głowie, nie no styl pierwsza klasa! Jakbyście dostali zaproszenie na wyrwanej kartce z zeszytu, to raczej nie przyjęlibyście go z wielką radością, takie coś trudno odebrać poważnie, co więcej można poczuć się urażonym.
Chyba nie macie się już do czego przyczepić... :roll: Widać, że Doda wpadła na ten pomysł spontanicznie i nie spodziewała się, że ta akcja będzie miała aż tak szeroki zasięg.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Kamui Shiro »

Ok, ale nie depcze się po idei, którą poparło wiele innych kolegów i koleżanek w fachu, w dobrej wierze, dlatego że własna małostkowość i zajadłość każe ją odrzucić i poniżyć bez względu na wszystko. I jestem naprawdę ciekaw, jaka byłaby reakcja Edzi, gdyby to był pomysł, dajmy na to, znanego kompozytora piosenek. Albo chocby Kayah na przykład. Przecież lizałaby ziemię wokoł nich.

Co do świętej Agnieszki Chylinskiej,czy ta osoba kiedykolwiek może przeprosila za mowę nienawisci wobec swoich nauczycieli?
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: tomek7 »

Agnieszka powiedziała co myśli tylko w bardziej suptekny sposób co nie zmienia faktu, ze Dodzie odmówiła.
Niestety co niektórzy nie rozumieją odpowiedzi Dody „ niech każdy oceni sam” Dlaczego tak tez nie odpisała na reakcje Agnieszki tylko Edyty? Ewidentne odmowa Agnieszki ja mało obchodziła bo bardziej interesowało ja co Edyta powie i Justyna.
Doda mogła nie wymieniać tych wokalistek pod publiczkę tylko zaoferować cis takiego wszystkim. Ale to nie był jeszcze czas na to bo nawet pogrzebu nie było.
Wyszło na to ze chce się podlansiwac przed promocja płyty.
Wiele osob to właśnie jej zarzuca.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Steffie »

B@r pisze:
Steffie pisze:Mam wrażenie, że on tańczy, jak mu zagrają w redakcji. :roll:
To co napisałem i o czym dyskutujecie, to nie są opinie redakcji, a moje prywatne przemyślenia, którymi się podzieliłem publicznie. Ot, cała tajemnica i nie myl tych pojęć.

Edyta oczywiście ma prawo odmowy. Mnie tylko zraziła jej argumentacja. Wiemy dobrze, że Edyta lubi rozgłos - no i nie ma w tym nic złego. :) Problem jest jeśli w tej sytuacji sama przypisuje komuś "chęć nagłówków" jako coś złego.
Tak to mozna wszystko tlumaczyc. Mozesz powiedziec, jak to jest, ze artykuly o Edycie w "Fakcie" sa lizusowskie, a prywatne opinie osoby piszacej te artykuly sa krytyczne? Czy to nie redakcja ma wplyw na koncowy efekt zamieszczany na stronie lub w gazecie? Oraz jak to mozliwe, ze akurat twoje konto na forum i posty zlaly sie z innymi? :edi:

tomek7 pisze:Doda mogła nie wymieniać tych wokalistek pod publiczkę tylko zaoferować cos takiego wszystkim. Ale to nie był jeszcze czas na to bo nawet pogrzebu nie było.
Wyszło na to ze chce się podlansowac przed promocja płyty.
Wiele osob to właśnie jej zarzuca.
Bo tak wlasnie bylo. Ale hejterzy i krytykanci widza teraz tylko odmowe Edyty. :?
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Gosia1423 »

Kamui Shiro pisze:Ok, ale nie depcze się po idei, którą poparło wiele innych kolegów i koleżanek w fachu, w dobrej wierze, dlatego że własna małostkowość i zajadłość każe ją odrzucić i poniżyć bez względu na wszystko. I jestem naprawdę ciekaw, jaka byłaby reakcja Edzi, gdyby to był pomysł, dajmy na to, znanego kompozytora piosenek. Albo chocby Kayah na przykład. Przecież lizałaby ziemię wokoł nich.

Co do świętej Agnieszki Chylinskiej,czy ta osoba kiedykolwiek może przeprosila za mowę nienawisci wobec swoich nauczycieli?
Na temat reakcji Edyty i dlaczego być może przyjęłaby propozycję płynącą od kogoś innego, było już pisane na tym forum chwilę wcześniej. Inną sprawą jest to, że Edyta wyraziła swoje zdanie na temat koncertu w tamtym konkretnym momencie, mówienie, że zdepała ideę, którą poparło wielu jest nadinterpretacją.

Co do Agnieszki to chyba zbytnio się zapędzasz. Twoja wypowiedź tylko potwierdza tezę, że gdyby Edyta napisała bardziej neutralnie to i tak by jej się dostało. Spójrzcie sami:
Edyta mówi otwarcie co myśli = hejt
Agnieszka w neutralny sposób mówi nie = hejt
Justyna nie udziela komentarza = hejt
Tak więc...
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Bob »

Młodzież może nie pamiętać, w internecie nic nie ginie, jeśli ktokolwiek wierzy w przemianę tej pani
https://youtu.be/VwUbqfnMy4o
https://youtu.be/uX5SvA2qwAA
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Marek »

Bob pisze:Młodzież może nie pamiętać, w internecie nic nie ginie, jeśli ktokolwiek wierzy w przemianę tej pani
https://youtu.be/VwUbqfnMy4o
https://youtu.be/uX5SvA2qwAA
Właśnie to powinni zobaczyć wszyscy, którzy krytykują wokalistki za odmowę. Dzięki za linki.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Gosia1423 »

Marek pisze:
Bob pisze:Młodzież może nie pamiętać, w internecie nic nie ginie, jeśli ktokolwiek wierzy w przemianę tej pani
https://youtu.be/VwUbqfnMy4o
https://youtu.be/uX5SvA2qwAA
Właśnie to powinni zobaczyć wszyscy, którzy krytykują wokalistki za odmowę. Dzięki za linki.
A jak ktoś powie "przecież to stare", to niech sobie przypomni o jej wyrokach z zeszłego roku i to nie za byle co.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: ray »

Spot_me, trochę się zagalopowałeś z krytyką B@ra. Z jednej strony on jest osobą publiczną, z drugiej - takim samym użytkownikiem tego forum jak my wszyscy, więc przyhamuj, proszę. Sam mam baaardzo dużo zastrzeżeń do tego, co B@r pisze o Edycie i o Justynie (i w "Fakcie", i na swoim blogu, i na Facebooku), ale to nie zmienia faktu, że szacunek należy się każdemu.

B@r napisał, że nie wszystkie posty przypisane do jego konta są tak naprawdę jego, dlatego że przez jakiś błąd do jego profilu zostały przypięte posty wszystkich usuniętych użytkowników. To prawda, tylko że... do konta B@ra zostały przypięte posty sprzed ponad 10 lat. Na jego profilu jest napisane, że jego data rejestracji na forum to 12 stycznia 2009 - i wszystkie posty sygnowane nickiem B@ra od tego dnia są już tylko jego. I ja, przytaczając kiedyś posty B@ra krytyczne wobec Edyty, podałem przykłady z lat 2013-2014. Tak więc jego tłumaczenie, że to nie on napisał te posty, to pic na wodę, fotomontaż. :)

Na przykład w lipcu 2014 Bartosz Pańczyk napisał na naszym forum, że dla Edyty od dawna liczą się tylko pieniądze i że gdyby ona kochała muzykę, toby koncertowała - można to zobaczyć tutaj.
3 dni temu ten sam człowiek napisał na swoim Facebooku:
Bartosz Pańczyk pisze:wspieram Edyte od ponad 20 lat. pierwszy raz ja krytykuje, bo cos we mnie peklo.
Bez komentarza.

W tej chwili post B@ra, który wczoraj tutaj zacytowałem, na Facebooku nie jest już dostępny dla wszystkich - najwyraźniej B@r wstydzi się tego, co napisał. I wcale się nie dziwię. :)

Jeżeli przez odmowę Edyty, "Fakt" naprawdę nie będzie już z nią przeprowadzał wywiadów, to super. Ale obawiam się, że jednak tak się nie stanie. :(

Tymczasem Justyna cały czas milczy. Na jej Instagramie pojawiają się nowe posty, ale to nie ona je wrzuca:
Jako administrator Instagrama Justyny potwierdzam, że nie ma z nią żadnego kontaktu, bo jest poza zasięgiem. Justyna pojechała w podróż przed wydaniem swojej najważniejszej płyty o wędrówce duszy, żeby mieć wolną głowę i czyste intencje ruszając w trasę koncertową. Proszę o zrozumienie i cierpliwość. Jak Justyna wróci to odpowie. Pozdrawiam.
We wtorek ma odbyć się konferencja w sprawie koncertu. Ciekawe, czy Justyna odpowie do wtorku... Teraz jest mi już wszystko jedno, czy ona wystąpi czy nie - z jednej strony, jak już pisałem wcześniej, szum medialny wokół jej "pojednania" z Dodą mógłby jej trochę pomóc w promocji "Marii Magdaleny" i koncertów, z drugiej strony - ten koncert już teraz wywołuje tak niezdrowe emocje, że nie wiem, czy warto się w to pakować...
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: tomek7 »

Ja również nie widzę sensu tego koncertu jak tyle szamba wylało się na te które odmówiły.
Nie chce mi się szukac ale czy takie nazwiska jak Bartosiewicz, Kayah, Piaseczny czy Lipnicka tez zgłosiły udział w tym koncercie?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: ray »

tomek7, nie, Bartosiewicz, Kayah, Piaseczny, Lipnicka nie zgłosili chęci udziału w koncercie.
Tak samo: Dawid Podsiadło, Sylwia Grzeszczak, Ania Dąbrowska, Paweł Domagała, Kasia Kowalska, Varius Manx, Brodka, Natalia Nykiel, Perfect, Lady Pank, O.S.T.R., Kortez...
ODPOWIEDZ