Praca na temat Edyty...

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
lukasz23
Invisible
Invisible
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2005, 15:13
Lokalizacja: Polska

Praca na temat Edyty...

Post autor: lukasz23 »

Wiatm serdecznie wszystkich fanow Edyty, jej sympatyków jak i tych którzy patrzą na nią krytycznym okiem.
Jestem studentem na angielskim uniwersytecie i piszę pracę dyplomową na temat Edyty. Temat pracy brzmi "Polska Judi Garland". Dla mniej wtajemniczonych temat pracy brzmi "Edyta Górniak jako ikona polskich gejów. Chciałem usłyszeć wasze opinie na ten temat. Czy uważacie że Edyta jest ikoną polskich homoseksualistów? Jeżeli tak to dlaczego? Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Zachecam bardzo serdecznie do wyrażania wszystkich opinii zarówno na forum, jak i bardziej anonimowo na adres [email protected] Za wszyskie odzewy bardzo serdecznie dziekuje poniewaz jestem przekonany ze moga sie one przyczynic to tego ze moja praca bedzie bardziej obiektywna.

Pozdrawiam
Lukasz
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Estratos »

to nie lepiej byloby "Polska Barbra Streisand" :P
lukasz23
Invisible
Invisible
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2005, 15:13
Lokalizacja: Polska

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: lukasz23 »

wiesz Michal, zapewne jestes zorientowany w temacie, ale Judi Grland jest ta od ktorej sie wszystko zaczelo.... Barbra jest oczywiscie jak najlepszym przykladem, ale Judi to pierwowzor.... ot, dlatego uwazam ze lepiej jest Judi. Dzieki za odpowiedz..... :grin:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Aro »

Na oficjalnym forum mieliśmy wątek właśnie (jeden z najpopularniejszych na tamtym forum o ile nie najpopularniejszy) o fanach Edyty i o odminnej orientacji seksualnej. Nosił on nazwę "Jestem gejem, jestem lesbijką" (to zapożyczenie z jakiekiejś akcji) i tam zastanawialiśmy się (miedzy innymi) nad tym czy faceci słuchający Edyty to głownie geje. Moim zdaniem tak bo ja znam tylko jakieś heteroseksualne wyjątki które lubią Edytę, cenią ją i są jej wielkimi fanami. Cała reszta z jaką miałem kontakt to geje. :P
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Estratos »

lukasz23 pisze:wiesz Michal, zapewne jestes zorientowany w temacie, ale Judi Grland jest ta od ktorej sie wszystko zaczelo.... Barbra jest oczywiscie jak najlepszym przykladem, ale Judi to pierwowzor.... ot, dlatego uwazam ze lepiej jest Judi. Dzieki za odpowiedz..... Very Happy

w niezlej komedii "Przodem do tylu" (In&Out) byl watek o tym, ze boginia gejow jest Barbra Streisand i tak mi sie zapamietalo :P
mancia
Linger
Linger
Posty: 984
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:28
Lokalizacja: jeszce nie wiem

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: mancia »

Tylko tyle powiem
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:



Ale życzę powodzenia :P
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: marlena »

ArO muszę cię rozczarowac ale jest bardzo duzo hetero facetów fanów Edyty ja głownie znam takich :) wiec uważaj zebyś kogoś nie obraził przypadkiem!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Piter »

Moim zdaniem Edyta nie jest polską divą homoseksualistów. Co oczywiście nie oznacza, że nie ma fanów wśród gejów (robiliśmy "badania" :lol: , pamiętne ankiety) i nie zmienia to faktu, że Edyta pozytywnie wypowiadała się na temat związków partnerskich, samych parad gejowskich, wsparła środowiska gejowskie w maju, gdy Kaczyński powiedział im w Warszawie: "NIE". Jednak z polską divą gejów strasznie kojarzy mi się Kozidrak. Prawie każdy gej, jakiego znam mówi mi, że kocha Beatę. Być może coś w tym jest, choć generalnie wygląda to dosyć dziwnie, bo sama Kozidrak nigdy w żaden sposób nie zabiegała o taką publikę, wręcz przeciwnie wiele razy popierała wrogie gejom partie prawicowe.

Judy Garland faktycznie była pierwszą ikoną gejów, czyżby dlatego, że jej mąż nie był hetero? :P
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Marek »

ArO pisze:Moim zdaniem tak bo ja znam tylko jakieś heteroseksualne wyjątki które lubią Edytę, cenią ją i są jej wielkimi fanami. Cała reszta z jaką miałem kontakt to geje. :P
Jeżeli ktoś jest gejem to będzie miał kontakt w większym stopniu z gejami... np. na gg. To jest oczywiste :!: Nie rozumiem tego typu tematów a tym bardziej prac licencjackich czy mgr :roll: Jak można dzielić ludzi na hetero i mniejszość seksualną która słucha muzyki... w tym przypadku Edyty. Czy geje inaczej sluchają muzyki, mają trzecie ucho a może wiecej słyszą niż hetero :lol:

Znam kilku gejów z forum ale u mnie zdecydowanie są w mniejszości na liscie gg :D na 50 osób może pięciu jest gejami... Zresztą naprawde nie zwracam na to uwagi :)
Ostatnio zmieniony 04 gru 2005, 20:58 przez Marek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Estratos »

to jest w ogole pytanie czy istnieje cos takiego jak "kultura gejowska" czy tez jest to tylko mit wymyslony przez samych gejow aby mogli pokazac, ze od ludzi heteroseksualnych rozni ich nie tylko sposob uprawiania seksu
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Marek »

:shock:
czyli chcą udowodnić to że inaczej słuchają muzyki niż hetero :?: :roll:
może też to chcą udowodnić że inaczej jedzą, myją się, biegają, patrzą :roll:

Cały czas myślałem że geje nie chcą wyrozniac sie z tłumu heterowcow :roll: coz nie ma to jak przeczytanie to co mają do powiedzenia geje bo nawet nie wiedziałem że isteniej coś takiego jak "kultura gejowska" :roll: Dzięki, dowiedziałem się
lukasz23
Invisible
Invisible
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2005, 15:13
Lokalizacja: Polska

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: lukasz23 »

Marek....
Oczywiscie ze mozna dzielic ludzi ze wzgledu na to jakiej muzyki sluchaja.... zastanow sie nad tym.... jezeli ktos ci powie ze slucha Disco Polo to czy nie wyrabiasz sobie na jego temat opinii???? Jestem przekonany ze tak, a nawet jezeli nie robisz tego swiadomie, to robisz to podswiadomie..... A co do tematu..... czlowieku - niech kazdy pisze na ten temat jaki chce.... ja osobiscie mialem stycznosc z setkami gejow w Polsce - i 80% z nich bylo fanami Edyty - co sparwia ze sa jej fanami???? Tak tzw trzecie ucho - czyli to co slyszy sie pomiedzy wierszami.... chodzi o wrazliwosc i o to cos..... co jest u Edyty - malo kto potrafi to nazwac.... ale to jest to cos....
dzieki za opinie.... :P
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Aro »

Marek pisze:Jeżeli ktoś jest gejem to będzie miał kontakt w większym stopniu z gejami... np. na gg. To jest oczywiste n
A własnie, ze nie. Ja mam z forum znajomych zarówno hetero jak i homo na GG. Dziewczyny to właściwie głownie hetero :P
marlena pisze:ArO muszę cię rozczarowac ale jest bardzo duzo hetero facetów fanów Edyty ja głownie znam takich n wiec uważaj zebyś kogoś nie obraził przypadkiem!
No widzisz Ty masz głownie znajomych hetero z forum, a ja nie i na podstawie własnych doświadczeń z fanami Edyty wysnułem wnioski. Wcale nie twierdze, ze wszyscy fani Edyty to geje bo to by była wielka przesada. Uważam, że większość.


Tak w ogole na forum Gejowa Edyta ma swój osobny wątek. :P
Ostatnio zmieniony 04 gru 2005, 22:20 przez Aro, łącznie zmieniany 1 raz.
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: marlena »

a te 80 % gejów z którymi sie spotkałes stanowią kilka procent(?) fanów edyty :D

hihi zaraz sie okaze ze kazdy gej "musi" słuchac EG bo to okaze się trendy w ich srodowisku i kulturze + ja własnei tez sie dopiero teraz dowiedziałam ze jest cos takiego jak "kultura gejowska" :)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Aro »

Marlena nie mam zamiaru się o to kłócić. Przecież ja nie wmawiam nikomu, że tak faktycznie jest, że wiekszośc fanów Edyty to geje. To jest TYLKO moje odczucie na podstawie tego, co zaobserwowałem. W wątku "Jakiej jesteś orientacji seksualnej?" jest prawie po równo chłopaków homo i hetero, co oznacza, że mało homoseksualistów na forum Edyty jednak nie jest. Do tego można doliczyć dodatkowe 9% chłopaków bi którzy są "skażeni" być może zwiazkami z facetami. :)
ODPOWIEDZ