Never will I

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
Invisible
Linger
Linger
Posty: 864
Rejestracja: 08 lis 2005, 20:11
Ulubiony album: .:INVISIBLE:.
Ulubiona piosenka: The story so far
Lokalizacja: Warszawa

Re: Never will I

Post autor: Invisible »

Hmmm Wiecie co, ostatnio tak sobie słuchałem Never will I i naszła mnie myśl, że ta piosenka zostala nagrana wcześniej jak piosenki do EG (głos jest delikatniejszy). Zatem analizując sytuację dalej stwierdzam, iż :D może jest to piosenka, która miała się ukazać na płycie międzynarodowej nagrywanej na równi z Dotykiem (Podobne odczucia mam przy Under her spell). W końcu skoro Edka nagrała materiał, który potem został odrzucony to dlaczego nie miałaby go wykorzystać wytwórnia np: na singlach heh... Może dlatego jej nie lubi
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Never will I

Post autor: baker »

nie jestem expertem, nie znam sie na krzyczanej muzie.. ale na moje gole ucho - zgadzam sie z w 100%. Edyta na EG b. obnizyla glos i nabrala maniery spiewania.. trudno mi to wyrazic ale to slychac zwlaczszca w koncowkach fraz. NWI jest zaspiewane - niemal tak swiezo jak TMLWKU [too much love will kill you] - te piosnenki mi sie troche kojarza, w takim staroEdytowym stylu. Moze to własnie to powoduje ze wiekszosc fanow [ ja - na pewno] uwielbia te piosenka i jednoczesnie ze E. jej nie lubi.

Swoja droga - dla artysty z 15 letnim stazem musi byc okropne ze wsrod fanow na najlepsza piosneke, wygrywa pioerwszy hicior, bo to znaczy ze juz pozniej niczego wiekszego nie dokonala.. niewazne.

nie bedzie mnie kilka dni - bo jade do lesniczowki. daleko.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Never will I

Post autor: vanity »

przypominam tylko jeden szczegół o którym mówiła Edyta podczas promocji EG, że piosenki na "EG" zostały nagrane jeszcze raz właśnie dzięki/z powodu zmiany głosu. może NWI to to 1 nagranie, a jako że piosenka nie miała być na albumie wykorzystano ją jako ciekawostkę na singlu. osobiście nie wydaje mi się aby była odrzutem z poprzednich płyt, ze względu na innego producenta...
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Never will I

Post autor: B@r »

Po Waszych postach oswiecilo mnie, ze wokal na NWI i Love is on the line (piosenki oczywiscie sie roznia tempem) wokal jest podobny i bardziej "Dotykowy" niz "EG-owy", tzn. bardziej swobodnie rozwrzeszczany - na EG Edyta zaczela czesciej spiewac "emocjonalnie", w zwiazku z czym czesciej wokalizy celowo scisniete gardlowo lub chrypniete). Moze faktycznie NWI bylo nagrane z mysla o pierwszej plycie angielskiej, ktora nie ujrzala swiatla dziennego. Z drugiej strony producenci... Ale ci moze sie zmienili.
Awatar użytkownika
Invisible
Linger
Linger
Posty: 864
Rejestracja: 08 lis 2005, 20:11
Ulubiony album: .:INVISIBLE:.
Ulubiona piosenka: The story so far
Lokalizacja: Warszawa

Re: Never will I

Post autor: Invisible »

Ciekawe czy Edycie udałoby się teraz zaśpiewać tą piosenkę na nowo. W każdym bądź razie ja już nawet mogę pomóc Edce pisać teksty ( wszystko by wydała płytę) :D :D :D
Marcin
The story so far
The story so far
Posty: 567
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:17
Lokalizacja: gone!

Re: Never will I

Post autor: Marcin »

Tak sobie patrze na nazwiska osob, ktore sa odpowiedzialne za nagranie 'Never Will I' i widze, ze kilka z nich znajduje sie takze przy piosence "One&One". Podobnie jest ze studiem, w ktorym nagrano wokal. Dlatego watpie w to, ze piosenka zostala nagrana przed sesja nagraniowa albumu 'EG'.

Obrazek
Awatar użytkownika
Invisible
Linger
Linger
Posty: 864
Rejestracja: 08 lis 2005, 20:11
Ulubiony album: .:INVISIBLE:.
Ulubiona piosenka: The story so far
Lokalizacja: Warszawa

Re: Never will I

Post autor: Invisible »

W zasadzie to na nic nie wskazuje miejsca mogą być te same i nazwiska też z tym, że czas już nie... Z resztą czy to ważne? heh Piosenka jest super, idealna na hit a nikt nic o niej prócz nas i Edki nie wie :(
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Never will I

Post autor: vanity »

Magda pisze:Moze faktycznie NWI bylo nagrane z mysla o pierwszej plycie angielskiej, ktora nie ujrzala swiatla dziennego. Z drugiej strony producenci
moim zdaniem nie.Edyta mówiła przecież że Chris dostał super piosenki, że musiała z nich rezygnować z żalem, a poprzednie niewypały płytowe (angielskie zdaje się że dwa) poszły na półkę bo dostała lepszy materiał od Chrisa.
Marcin pisze:Tak sobie patrze na nazwiska osob, ktore sa odpowiedzialne za nagranie 'Never Will I' i widze, ze kilka z nich znajduje sie takze przy piosence "One&One". Podobnie jest ze studiem, w ktorym nagrano wokal. Dlatego watpie w to, ze piosenka zostala nagrana przed sesja nagraniowa albumu 'EG'.
dzięki za poszukanie tych info :)

jeszcze przytoczę to co wcześniej napisałam:
szczegół o którym mówiła Edyta podczas promocji EG, że piosenki na "EG" zostały nagrane jeszcze raz właśnie dzięki/z powodu zmiany głosu.
no i ważne jest też to że płyta EG była nagrywana jeśli dobrze pamiętam 18 miechów.

fragment wywiadu z Wyborczej z 97 roku:
Wiktor Kubiak:
Przy takiej randze i stopniu komplikacji projektu i tak napiętym kalendarzu nie mogliśmy sobie pozwolić na taką dwutorowość. Wiem, ile trudu kosztowało Edytę zaśpiewanie wersji angielskich. Praca nad albumem trwała 18 miesięcy. Była tak wyczerpująca i tak zmieniła Edytę i psychicznie, i wokalnie, że piosenki zaśpiewane na początku różniły się interpretacją i barwą głosu od tych nagranych na końcu, dlatego też nagraliśmy je powtórnie.
moim zdaniem układa się to w całość, że NWI jest odrzutem z EG ale z pierwszej sesji jeszcze ze starym głosem.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Never will I

Post autor: Bob »

z tego co wiem są jeszcze nagrania u Kubiaka właśnie z sesji do E.G na jakieś dwa CD!!!, nie w Pomatonie, tylko u niego.
A wiem to ze 100% zródła..
Teraz Edyta miałaby chyba techniczne/wokalne/ problemy z zaspiewaniem takich krystalicznych górek. Mi wystarczyłoby w zupeności, gdyby zaprezentowała ten numer nawet z playbacku.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Never will I

Post autor: vanity »

Bob pisze:z tego co wiem są jeszcze nagrania u Kubiaka właśnie z sesji do E.G na jakieś dwa CD!!!, nie w Pomatonie, tylko u niego.
a do tego są jeszcze odrzuty z dwóch poprzednich niewydanych płyt: jedna powstawała jeszcze przed eurowizją, druga po eurowizji. niech qurna Kubiak burak to wyda w końcu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :d :d :d :d :D :d :D
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Never will I

Post autor: B@r »

vanity pisze:moim zdaniem układa się to w całość, że NWI jest odrzutem z EG ale z pierwszej sesji jeszcze ze starym głosem.
Ma to sens, Vanity.
Awatar użytkownika
Invisible
Linger
Linger
Posty: 864
Rejestracja: 08 lis 2005, 20:11
Ulubiony album: .:INVISIBLE:.
Ulubiona piosenka: The story so far
Lokalizacja: Warszawa

Re: Never will I

Post autor: Invisible »

Hm jednak moja droga dedukcji była słuszna :D :D :D Tak więc według mnie na pierwszej international płycie mogły znaleźć się Room for change, LIOTL, NWI, To much love will kill you, Under her spell i Once in a lifetime :D :D :D (ale to tylko domysły)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Never will I

Post autor: vanity »

Danielsss pisze:Under her spell
Danielsss pisze:NWI
ależ te piosenki się ukazały przy EG więc to nie możliwe raczej.
Danielsss pisze:To much love will kill you
to zależy czy Queen dałyby jej pozwolenie.
Danielsss pisze:LIOTL
to jest pieśń z drugiej niewydanej
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Never will I

Post autor: Gabra »

to zależy czy Queen dałyby jej pozwolenie.
gdzieś słyszałam ostatnio w tv - byl wywiad z jakąś gwiazdą , nie pamiętam z kim - i tłumaczyli, że o ile nie zmieniasz tekstu ani muzyki, nie musisz miec zgody na nagranie coveru :shock: zdziwiło mnie to, ale oni zgłebiali temat, czytali jakiś regulamin,etc. i prowadzący mówił o artystach którzy z tego korzystają
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Never will I

Post autor: vanity »

Gabra pisze:gdzieś słyszałam ostatnio w tv - byl wywiad z jakąś gwiazdą , nie pamiętam z kim - i tłumaczyli, że o ile nie zmieniasz tekstu ani muzyki, nie musisz miec zgody na nagranie coveru
jestem w szoku. czyli np kto chce może zrobić sobie cover Stairway to heaven, nawet jesli Plant i Page nie chcą aby ktoś (np Mandaryna :P) im masakrował jeden z największych hitów jakie wydała muzyka. coś nie chce mi się wierzyć. mają prawa autorskie i mogą nimi rządzić jak chcą i jak nie chcą aby ktoś psuł (tak tak psuł bo STH jest doskonałe) to nikt nie ma prawa niszczyć ich pracy. dowolne coverowanie wydaje mi się jakimś absurdem.
ja słyszałam, że na koncertach można sobie robić co chce z piosenkami (i tak tantiemy się przecież płaci), ale na to by cover wydać trzeba mieć pozwolenie od twórców.
ODPOWIEDZ