Kariera Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kariera Edyty

Post autor: Charlie »

Nie zapominajmy o wycieku klipu do Oczyszczenia :aniolek2:
A raczej o przemilczeniu tego wycieku i tematu klipu....
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Kariera Edyty

Post autor: Bob »

Nic mnie tak nie cieszy jak odrodzenie więzi rodzinnych,reszta się nie liczy.Jakaś tam płyta widmo to nic nie znaczący element wobec starych demonów niszczących duszę,psychikę..
Starzy ludzie są straszliwie traktowani w Polsce,bez wsparcia finansowego dzieci w razie nieszczęścia -starość jest pasmem udręki...Warto wybaczać...
Co do Grateful to myślę że warto wrócić i zawalczyć o ten utwór.Skoro jest to L.A to może jakiś reżyser zechce zamieścić go na ścieżce dźwiękowej superprodukcji.Kawałek ma potencjał ...
Muzyczna stagnacja czy krok wstecz to wybory Edyty.Smutne to strasznie, ale nie jedna kariera została złamana w tym kraju przez brak repertuaru,alkohol,narkotyki , problemy zdrowotne itd.Trzeba się pogodzić ze stanem na rok 2017, jej życie -jej decyzje, często katastrofalne ...
Po kilku seansach San Andreas , owszem Kalifornia -punkt do zwiedzenia ale jeśli chodzi o dłuższy pobyt :shock: Zawsze to lepiej niż smog krakowski....
Najbardziej obawiam się w 2017 ekskluzywnych wywiadów udzielanych przez Dariusza na wyłączność np dla Pieńkowskiej czy książki o Divie pisanej pod dyktando ex.
Wszystko może się zdarzyć , hmmm. także zakopanie toporów wojennych z rodziną Krupów ...czego Edycie z całego serca życzę, nie nowej płyty tylko zakończenia tej ciągłej ucieczki , koszmarnie męczącej , rozpraszającej uwagę,zaklinania rzeczywistości ....
Poczucia stabilizacji czy w Polsce czy za granicą...
Awatar użytkownika
adaś
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 245
Rejestracja: 14 sie 2015, 0:22
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Niebo to my
Lokalizacja: polska

Re: Kariera Edyty

Post autor: adaś »

Czy tylko ja tutaj wciąż wierzę / chcę wierzyć ,że :edi: jeszcze się ogarnie i wróci na szczyt ? :shock: :606:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: ray »

Flux pisze:I jak to jest, że piosenka, która przeleżała w szafie ponad dwa lata, została pierwszy raz zaprezentowana z playbacku w wersji demo, artystka w pocie czoła zabrała się za poprawki na kilka dni przed ostatecznym zgłoszeniem,
To już było po prostu megakuriozalne. Podczas koncertu walentynkowego w Krakowie na ekranach pokazano logo Eurowizji, przygotowano też wizualizację ze słońcem, morzem i falami, ale nie przygotowano najważniejszego, czyli finalnej wersji piosenki. Brak profesjonalizmu - level master.
karen pisze:chciałaby wrócić na szczyty- znów być podziwianą wielbioną wychwalaną , i smutne jest to że widziała tylko jeden sposób na to, czyli Eurowizję... Myślała że nagra jedna piosenkę-ludzie kupią ją w ciemno i znów będzie naj naj naj
Dokładnie tak. Najdziwniejsze jest to, że Edyta cały czas nie rozumie, że jeżeli się chce odzyskać szacunek publiczności, to trzeba się naprawdę wykazać.
Bob pisze:Najbardziej obawiam się w 2017 ekskluzywnych wywiadów udzielanych przez Dariusza na wyłączność np dla Pieńkowskiej czy książki o Divie pisanej pod dyktando ex.
A ja się tego w ogóle nie obawiam. Bo bez względu na to, czy Krupa będzie udzielał wywiadów o Edycie, czy nie, i bez względu na to, czy napisze o niej książkę, czy nie, to Edyta i tak nie wyda płyty i jak ognia będzie unikała koncertowania.
Krupa siedział w więzieniu od lipca 2014 do listopada 2016. Ile teledysków Edyta wydała przez ten czas? Zero.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Kariera Edyty

Post autor: max28 »

adaś pisze:Czy tylko ja tutaj wciąż wierzę / chcę wierzyć ,że :edi: jeszcze się ogarnie i wróci na szczyt ? :shock: :606:
Ja osobiście jestem tego wręcz pewien ;-)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kariera Edyty

Post autor: Kamui Shiro »

Ja nie mam pretensji do Edyty, mogłaby nie robić literalnie nic, a jednak robi to, co uważa za sensowne. A że wypada to średnio sensownie w oczach fanów, to inna sprawa. Ludność widzi, że Edzia średnio się podoba, ale też dostaje wciąż przekaz o pracach nad nową płytą, niezwykłych przeżyciach duchowych, megaukładom z Fosterem itp.

Nie musi wcale wrócić na szczyt, bo gwiazdy tego typu są na nim chwilkę, zawsze drażnią co najmniej połowę widowni od samego początku, a z czasem niemal wszystkich ;) w połączeniu z niedopracowanym pomysłem na karierę, mamy klopsy. Edi będzie zapewne po jakimś czasie taką Violettą Villas numer 2, tylko mniej szanowaną i tajemniczą.

Osobiście do dziś nie rozumiem, jak można było wydać - i tak mozolnie - dwie świetnie przyjęte płyty (w podwójnej edycji - krajowa, zagraniczna) jako młodziutka, obiecująca, uwielbiana artystka --- i wrócić dopiero po 6 latach, potem znowu po 5, jako znienawidzona, skretyniała lekko raszpla z odgrzewanymi kotletami i odrzutami w repertuarze. Ok, przy pierwszych singlach z "My" była jeszcze jakaś nadzieja ;) ale sama płyta nie zażarła - czemu? nawet już nie pamiętam, chyba efekt opóźnienia wydania LP o pół roku po promocji pierwszymi singlami.

Chylińska zachowała się w sumie w sprawie swojej kariery troszeczkę podobnie (długo długo nic poza jurorowaniem), ale Chylińska zaczęła siebie kilka razy zupełnie od nowa, nie jadąc od 20 lat na legendzie sukcesu 'kiedy byłam młoda i nikt mnie jeszcze dobrze nie znał', do tego nie ma pawich piór w de i przeważnie wychodzi z przedsionka brukowców do domu, a nie odwrotnie.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kariera Edyty

Post autor: KrzysiekF »

Ciekawostka.

Najczęściej odtwarzane utwory Edyty w deezer.com

1. Dumka na dwa serca
2. Kolorowy wiatr
3. Lustro
4. Pada śnieg
5. To nie Ja ( Live)
6. Będę śniła


:edi:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kariera Edyty

Post autor: endeven »

deezer w streamingu ma udział niespełna 7%
spotify to 43 % rynku streamingowego. absolutny lider.
też ciekawostka.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Kariera Edyty

Post autor: dorota »

to jak Eda wypada na spotify?
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Kariera Edyty

Post autor: DAAMI »

Dorota najwięcej odtworzeń mają utwory :

1. Kolorowy Wiatr
2. Grateful
3. One&One
4. Your High
5. Dumka na 2 serca
6. To Nie Ja!
7. Kasztany
8. Jestem Kobietą
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kariera Edyty

Post autor: endeven »

Top 30 spotify:

359 135 -> Kolorowy Wiatr #1
216 445 -> Grateful #2
214 501 -> One & One #3
189 272 -> Your High #4
142 926 -> Dumka Na Dwa Serca #5

137 579 -> To Nie Ja #6
98 272 -> Kasztany #7
98 091 -> Jestem Kobietą #8
95 285 -> When You Come Back To Me #9
89 832 -> Dotyk #10

83 640 -> Teraz-Tu #11
77 920 -> Oczyszczenie #12
70 324 -> Litania #13
66 138 -> Ten Za Łukiem Rzeki Świat #14
63 079 -> Nie Proszę O Więcej #15
55 358 -> Nie Zapomnij #16
53 901 -> Pada Śnieg #17
45 916 -> Nie Opuszczaj Mnie #18
45 691 -> Glow On #19
43 995 -> Anything (new version) #20

43 701 -> Consequences #21
41 438 -> Glow On (Dustplastic edit) #22
39 240 -> Linger #23
38 204 -> Szyby #24
36 359 -> To Nie Tak Jak Myślisz #25
36 119 -> Anything #26
34 507 -> Perfect Moment #27
32 613 -> If I Give Myself (Up) To You #28
31 850 -> Find Me #29
31 436 -> Obudźcie Mnie #30
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kariera Edyty

Post autor: Kamui Shiro »

Czyli jej największy hit to cover z bajki Disneya. Imponujące.
ryba
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:47
Lokalizacja: polska

Re: Kariera Edyty

Post autor: ryba »

Ostatnio przypomniał mi się wywiad Edyty w pytaniu na śniadanie ten w dzień preselekcji do eurowizji i Edyta wspominała wówczas,że zawsze występuje jako gość i że po eurowizji nie brała udziału w konkursach. I tu mnie troszkę zaskoczyła, gdyż w 2006 roku brała udział w koncercie Premiery w Opolu na KFPP, gdzie zajęła 2 miejsce, przegrywając z Doda. Musiało ja to chyba zabolec, gdyż mam wrażenie że wymazała to z pamięci. Zauważyłem, że Edyta nie uczy się na swoich błędach a wymazuje je z pamięci lub odcina się od nich.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kariera Edyty

Post autor: Kamui Shiro »

Dziwne, moim zdaniem był to dla niej wówczas spory sukces i wychynięcie na powierzchnię po latach. Zwłaszcza że piosenka była średnia.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kariera Edyty

Post autor: KrzysiekF »

ryba pisze:gdyż mam wrażenie że wymazała to z pamięci. Zauważyłem, że Edyta nie uczy się na swoich błędach a wymazuje je z pamięci lub odcina się od nich.

Edyta nie wraca do tego występu, ponieważ jak wieść niesie wysłał ją tam do rywalizacji Dariusz Krupa.
ODPOWIEDZ