Kariera Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: ray »

DAAMI pisze:Dorota najwięcej odtworzeń mają utwory :

1. Kolorowy Wiatr
2. Grateful
3. One&One
4. Your High
5. Dumka na 2 serca
6. To Nie Ja!
7. Kasztany
8. Jestem Kobietą
Tak. Tylko pamiętajmy też o tym, które piosenki :edi: są najczęściej odtwarzane teraz.
W tej chwili Top10 najpopularniejszych utworów Edyty na Spotify wygląda tak:
1. Kolorowy wiatr
2. Dumka na dwa serca
3. Pada śnieg
4. To nie ja
5. Your high
6. Grateful
7. Jestem kobietą
8. One & one
9. Kasztany
10. Ten za łukiem rzeki świat.

Co z tego wynika? Użytkownicy Spotify najchętniej słuchają piosenek Edyty z lat 90. Wysokie liczby odtworzeń Grateful i Your high wynikają z tego, że kiedy te piosenki były nowe, dodawano je do popularnych playlist. Teraz te utwory powoli odchodzą w zapomnienie.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kariera Edyty

Post autor: KrzysiekF »

"...metro Edycie odjechało można powiedzieć..." Janusz Józefowicz

http://wp.tv/i,janusz-jozefowicz-o-ekra ... aid=6189a7
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: addar »

oj edytka sie fochnie i nie bedzie jubileuszu ... :lol3: drzwi dlA nataszki tez chyba zamknete
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Kariera Edyty

Post autor: spot_me »

ryba pisze:przypomniał mi się wywiad Edyty w pytaniu na śniadanie ten w dzień preselekcji do eurowizji
Okazalo sie, ze Eurowizja byla poczatkiem wiele obiecujacej kariery EG, i to wlasnie ubiegloroczna Eurowizja stala sie nomen omen postawieniem kropki w jej karierze. Mam wrazenie, ze juz nic nas nie czeka znaczacego ze strony Edyty. Moze kiedys jakies kolejne the best of, jakies sporadyczne covery, sezonowe koledy... Najbardziej niewykorzystany talent w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Rzeczywiscie ''metro ucieklo Edycie'' i to dlatego, ze okazala sie zbyt leniwa i zbyt zakochana w wygodzie i luksusie i sadzila ze taxowka zabierze ja spod drzwi na jej zawolanie.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kariera Edyty

Post autor: endeven »

ray pisze: Tylko pamiętajmy też o tym, które piosenki :edi: są najczęściej odtwarzane teraz.
W tej chwili Top10 najpopularniejszych utworów Edyty na Spotify wygląda tak:
1. Kolorowy wiatr
2. Dumka na dwa serca
3. Pada śnieg
4. To nie ja
5. Your high
6. Grateful
7. Jestem kobietą
8. One & one
9. Kasztany
10. Ten za łukiem rzeki świat.

Co z tego wynika? Użytkownicy Spotify najchętniej słuchają piosenek Edyty z lat 90. Wysokie liczby odtworzeń Grateful i Your high wynikają z tego, że kiedy te piosenki były nowe, dodawano je do popularnych playlist. Teraz te utwory powoli odchodzą w zapomnienie.
1. Wynika z tego to, że "Kolorowy wiatr" nie jest największym przebojem Edyty, ale znalazł sie na wystarczającej ilości spotifajowych playlist i składanek poświęconych bajkom, księżniczkom i innym takim, co generuje mnóstwo odtworzeń. W dodatku Disney to Disney, nie tylko Polacy mogą szukać różnych nagrań /wersji w różnych zakątkach świata. Stąd też popularność na spotify "Ten za łukiem rzeki świat". Dziwne, że u Kukulskiej numerem 1 jest piosenka z bajki :PP o ile "Kolorowy wiatr" zna każdy z pewnego pokolenia, tak jej piosenki nikt nie zna...

2. wiadomo, że piosenki z lat 90 tycb będą mieć najlepsze wyniki, bo to szlagiery. U każdego wykonawcy na spotify panuje ten sam schemat. Największe przeboje są w tej 10tce artysty. W przypadku Edyty jest to tym bardziej uzasadnione, że pierwszy album, który pojawia się na jej profilu po tej proponowanej 10tce piosenek to składanka jej największych przebojów w złotej kolekcji. To tylko utwierdza rację bytu największych przebojów :)

3. gdy artysta wydaje nową płytę to ona i nowe piosenki wyskakują jako pierwsze, co nie dość, że nowe to jeszcze dodatkowo wypozycjonowane. u Edyty jednak brak nowego albumu od kilku lat.

4. u Edyty "nowe" single poprzedzające wydanie nowego albumu są więc pozbawione dodatkowego wzrostu wyświetleń, bo nie pojawił się album, który zwiastowały. Gdyby był i wypozycjonawałby sie jako pierwszy jako nowy album w spotify, single dostałyby kolejny zastrzyk "żywotności". Ale nie było wstrzyknięcia.

5. o ile o "Grateful" można jeszcze na siłę powiedzieć, że to nowy utwór (ma rok), to mówienie w tej kategorii o "Your High" jest już nadużyciem i nadinterpretacją, bo piosenka za 3 miesiące będzie mieć 3 lata... to żadna nowość. W dodatku przesunęłą się w porównaniu ze styczniem na 3 pozycję, więc ciągle spaść nie chce. Może przyznajmy, że to jednak przebój i trzyma sie dzielnie, a nawet bardzo dzilenie, mimo że wynik YH nie był podrasowany zastrzykiem w postaci premiery albumu, co jest generalnie normą w funkcjonowaniu spotify i każdy "regularny" artysta tego procesu doświadcza w tym serwisie streamingowym.

6. z kolei tak dobry wynik "Grateful" to efekt eurowizyjnego boomu sprzed roku i uwzględnienie "grateful" na kilku playlistach eurowizyjnych, mimo że Edyta i tak nie była polskim reprezentantem.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: ray »

Po części zgadzam się z tym, co napisałeś, po części - nie.

Nigdzie nie napisałem, że Your high jest nową piosenką. Napisałem, że kiedy ten utwór był nowy, dodano go do popularnych playlist, co miało / ma wpływ na względnie wysoką liczbę odtworzeń.
Ostatnio Your high wróciło na 3 miejsce najchętniej słuchanych piosenek Edyty. Ciekawe, z jakiego powodu... Dzięki wykonaniu podczas sylwestra?
Your high nie jest przebojem. Przebój - jak sama nazwa wskazuje - jest piosenką, która się przebiła. A YH nie przebił się na YouTube, który jest obecnie najważniejszym miernikiem popularności. Nie przebił się też w RMF, w Polskim Radiu, w Esce. Przebił się tylko w Radiu Zet.
Your high przez ostatnie 33 miesiące odtworzono na Spotify 198 tys. razy.
KCACNL Chylińskiej przez ostatnie niespełna 5 miesięcy odtworzono na Spotify 253 tys. razy - mimo że ta piosenka nawet nie jest singlem i radia w ogóle jej nie grają.
Jeśli Your high nazywasz przebojem, to jak nazwałbyś KCACNL? :)

Nie napisałem też, że Kolorowy wiatr to największy przebój Edyty. Moim zdaniem, jej największym przebojem jest To nie ja, a Kolorowy wiatr i Dumka... dopełniają jej TOP3.
Na Spotify przewaga Kolorowego wiatru nad Grateful i One & one jest miażdżąca. Widać też wzrost zainteresowania tą piosenką na YouTube. W tej chwili teledysk do Teraz-tu ma o pół miliona więcej wyświetleń niż klip do Kolorowego wiatru, ale w ciągu paru tygodni KW przegoni T-T, jestem tego pewien.
Wysoka liczba odtworzeń One & one wynika w dużej mierze z popularności wersji Milesa.
Grateful ma teraz już tylko 1300 odtworzeń przewagi nad One & one i niedługo ustąpi pierwszeństwa przebojowi z lat 90.

Nie wiem, czy pozycje konkretnych piosenek / płyt na Spotify mają aż takie znaczenie... Może i mają, bo kiedyś u każdego wykonawcy układ był taki: najpierw albumy (włącznie z kompilacjami), potem single - a teraz najpierw wyskakują longplaye, potem single, a dopiero na końcu kompilacje. Mimo to na przykład u Madonny w TOP10 zdecydowanie przeważają utwory ze składanki "Celebration", która jako całość jest schowana i trzeba się trochę naprzewijać, by do niej dotrzeć. Wydaje mi się, że jak piosenka jest po prostu dobra (lub jak jest dobrze promowana), to będzie popularna bez względu na to, jak jest wypozycjonowana.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kariera Edyty

Post autor: endeven »

może więc uściślę, Your High jest przebojem Edyty na spotify i jedną z jej trzech najbardziej rozpoznawalnych utworów w ostatnim dziesięcioleciu. z "nowością" rzeczywiście źle zrozumiałem.
Chylińska? cieżkie porównanie, to jedna z najbardziej bestsellerowych artystek na topie w tym momencie. Inna sprawa, że znaczenie spotify rośnie cały czas z biegiem czasu. 3 latat temu nie było, aż tak znaczące jak teraz.

pozycjonowanie ma znaczenie na spotify, choćby to co sam zauważyłeś, single są za albumami, YH, Glow On, Oczyszczenie, Grateful to single, które raczej nigdy na żadnym albumie sie nie znajdą, więc będą pozycjonowane jako single na końcu dyskografii Edyty. Póki co YH i Grateful jeszcze są w top 10 więc się trzymają. Wzrost popularności YH? Ostatnio był tylko ten Sylwester, więc kto wie..
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kariera Edyty

Post autor: endeven »

Your High właśnie przekroczyło na spotify 200 tys. wyświetleń. To już czwarta piosenka Edyty, która ma ponad 200 tys. odsłuchań. Jest to wynik o 66 tysięcy lepszy od serialowego "największego" przeboju Justyny Steczkowskiej na spotify.

Your High -> 200 291
Wracam do domu Steczkowskiej -> 143 388

Typowano też na forum "super przeboje" Dody i Virgin, które przetrwały "próbę czasu"

Nie daj się -> 200 324
2 bajki -> 65 375
Szansa -> 42 885
Dżaga -> 69 633
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: ray »

Endeven, Ty naprawdę jesteś uczulony na Jusię. Masz chyba jakąś obsesję. :) Najpierw jako pierwszy poruszyłeś temat Justyny w wątku o Ani Dąbrowskiej, teraz to samo robisz tutaj.
Ale OK.
W takim razie odpowiedz na moje pytanie:
Dlaczego piosenka Justyny, którą "mało kto zna i której prawie nikt nie potrafiłby zanucić", ma zaledwie 3 tys. odsłuchań mniej niż "pomnik, megaprzebój, który Edyta śpiewała 3 razy przy totalnym szaleństwie publiczności"?
Pamiętajmy, że obie piosenki są stare, obie miały premierę na długo, długo, długo przed pojawieniem się Spotify, a serial, w którym przewijała się piosenka Justyny, skończył się prawie 2 lata temu.

A odnośnie do Dody...
Teraz porównaj YH z tymi samymi piosenkami Dody na YouTube.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kariera Edyty

Post autor: endeven »

ja już zrobiłem w ostatnich dniach wykładnię tego, co sądzę o statystykach i wątpliwości z tym związanych i dozie dystansu przy ich używaniu :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: ray »

Piszesz o konieczności dystansu do statystyk, a jednocześnie deprecjonujesz popularność przebojów Justyny i Dody...
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kariera Edyty

Post autor: Rad. »

Kariera Edyty... tonący brzytwy się chwyta. Kobieta, która (chyba już jako jedyna) utrzymuje, że jest piosenkarką ma obecnie bliżej do płytki paznokciowej, niż płyty CD. Okej, fajnie jest być przedsiębiorczym, spełniać marzenia itp.. Niemniej jednak, nie jesteśmy na tym forum ze względu na jej pozamuzyczną twórczość.

Jej kariera wygląda podobnie do pobytu na oscarowej gali - wiele szumu o nic. Miało być światowo, a jednak ten wielki showbiznes oglądać może jedynie zza wielkiego płotu. Razem z Wieczorkiem. Wieczorek, wieczór, a właściwie już zmrok, zapadł nad jej obecną "karierą". ;(
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Kariera Edyty

Post autor: Katarzynaa »

Powiem tak nie znam się kompletnie na tym jak funkcjonuje to spotify itp. Natomiast wiem jakie są reakcje moich znajomych bliższych i dalszych czy też nowo poznanych jak puszczam jakiś utwór Edyty... "To jest Edyta Górniak??" "Co to za nuta, mega dobra? i dalej "Serio, Edyta Górniak to jej kawałek?" - takich reakcji mogłabym wymienić co najmniej kilkadziesiąt. Stąd mój wniosek jest taki, że Edyta ma cholerny problem z promocją swoich utworów, i nie ważne czy wychodziły one w albumie czy tylko jako single... Nie zdarzyła mi się jeszcze sytuacja, abym puściła komuś kawałek Edyty i by mi powiedział nie nie podoba mi się, albo, że słabe. Tak więc mała ilość wyświetleń to prawdopodobnie brak wiedzyi ludzi o twórczości Edyty.. wiele ludzi nawet nie szuka jej piosenek na YT bo myślą, że poza to nie ja, kasztany i litani nic nie nagrała.. tym bardziej jak gazety plotkarskie od dłuższego czasu źle piszą o jej karierze, a w sumie jej braku :(

Dlatego ja staram się wszystkim których znam pokazywać jej utwory i może tak po niteczce ludzik po ludziku zacznie odtwarzać od czasu do czasu jej muzykę :P
:) ale mam misje.. :D :d
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Kariera Edyty

Post autor: Margaret »

Myślę, że to jest odpowiedni wątek na tę wiadomość :P

Edyta od wczoraj jest już w Polsce, więc po cichu liczę na to, że niebawem doczekamy się premiery singla nagranego z Donatanem 8) :edi:
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Kariera Edyty

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Margaret pisze: Edyta od wczoraj jest już w Polsce, więc po cichu liczę na to, że niebawem doczekamy się premiery singla nagranego z Donatanem 8) :edi:
Edyta od wczoraj w Polsce? Skąd to info? Niczym się na instagramie nie chwaliła, nie było standardowych zdjęć z samolotu :P
ODPOWIEDZ