Kariera Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Kariera Edyty

Post autor: Matiz99 »

Michael pisze:A mnie po prostu aż skręca, że ludzie na świecie odkrywają Edytę przypadkiem na YT i nawet nie mają możliwości zakupu jej płyty :zly: (chyba, że w internecie).
Nie tylko Ciebie skręca. Daj tej osobie linka to EG lub invisible bo o te albumy będzie łatwiej choć z drugiej strony minelo już sporo lat. Daj też linki YT do innych piosenek :)
Awatar użytkownika
Chris
Perła
Perła
Posty: 1192
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:07
Ulubiony album: EG/Live'99
Ulubiona piosenka: M&MA (Live)

Re: Kariera Edyty

Post autor: Chris »

naprawdę aż żal ;|
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Kariera Edyty

Post autor: Matiz99 »

oliwia1308 pisze:Dałam im MP3 "Stop", "To Nie Ja", "Woman In Love", "Nieśmiertelni" i jeszcze kilka innych.
Dlaczego akurat covery? Nie lepiej przeboje z EG? To jej piosenki, poza tym byłaby szansa że by je skojarzyli choć trochę.
Awatar użytkownika
Chris
Perła
Perła
Posty: 1192
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:07
Ulubiony album: EG/Live'99
Ulubiona piosenka: M&MA (Live)

Re: Kariera Edyty

Post autor: Chris »

najlepiej jeżeli zaczarował ich "List" to Loving You trzeba było im dać jak miło słyszeć że Edyta się komuś zupełnie nowemu podoba :)
Awatar użytkownika
Olive
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 355
Rejestracja: 09 lut 2008, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Kariera Edyty

Post autor: Olive »

Matiz99 pisze:Dlaczego akurat covery? Nie lepiej przeboje z EG? To jej piosenki, poza tym byłaby szansa że by je skojarzyli choć trochę.
No nie wiem czy we Włoszech by ją skojarzyli...
I nie dałam im samych coverów. Oprócz tego dałam im też dużo piosenek właśnie z EG: Anything, When You Come Back To Me, Hope For Us...
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: Kariera Edyty

Post autor: homerowa »

No coz wiele moznaby pisac na temat kariery Edyty, wiele zostalo powiedziane i w roznych miejscach napisane. Ale ja uwazam jedno, ze Edyta nigdy nie osiagnela prawdziwego sukcesu, oprocz milosci fanow i rodziny nie ma nic. Wszystkie jej plyty byly albo z czyjas muzyka albo z wygrzebane, odswiezane buleczki. Niestety wielokrotnie ktos wykonywal ta sama piosenke z wiekszym sukcesem niz nasza Edzia. No i prawde powiedziawszy procz kilku perel to niewiele sama wniosla do swojego spiewania. Nie pisala tekstow (z malymi wyjatkami), nie tworzyla muzyki. Czyli robila cos uzywajac wlasnych uczuc. A to nie wystarcza. No i ta jej kariera miedzynarodowa, co z tego ze spiewala w Japoni i jezdzila po swiecie, ale teraz spytac gdzies za granica czy ja znaja, to... brak komentarza. Podobno otrzymala jakas nagrode w Hiszpanii a ludzie z Hiszpanii nawet nie wiedza kto to taki. We Francji jest kompletnie nie zana. I to ma byc kariera zagraniczna, plyty kayah widzialam na polkach sklepowych w Paryzu, Ani Jopek tez, ale Edyty nie. No coz a ostatnio w Polsce tez nie ma najlepszej opini. Mimo to sa ludzie, fani ktorzy ja cenia i lubia i tak na pewno zostnie, tylko czy ich gromada bedzie malec czy sie powiekszac to pokaze czas.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Kariera Edyty

Post autor: Matiz99 »

Ho, ho, ho to sobie popisałaś bezpodstawne fakty. :PP
homerowa pisze:spytac gdzies za granica czy ja znaja, to... brak komentarza.
Bardzo świeża sytuacja: Kinga rozmawiala niedawno ze znajomym portugalczykiem - korzajrzył Edyte z One & One twierdzac że pamięta kiedy była wysoko na listach.
Ktoś z forum już jakiś czas temu opisywał jakąś sytuacje w skandymawii, ale już nie pamietam dokładnie.
Ja rozmawiałem na skypie z trzema osobami - dwie portugalki i jeden Hiszpan - Jedna portugalka skojarzyła Edyte po tytułach druga nic nie słyszała.Hiszpan potrafił nawet określić wygląd Edyty! :P
III miejsce w Azjatyckiej MTV (po Spice Girls I Madonnie) Kto glowował? Polacy tam nie mieszkają.
homerowa pisze:We Francji jest kompletnie nie zana.
Tutaj chyba masz racje mimo że wyszło tam kilka singli.Trudny rynek.
homerowa pisze:I to ma byc kariera zagraniczna, plyty kayah widzialam na polkach sklepowych w Paryzu, Ani Jopek tez, ale Edyty nie.
Ponownie przypominam niektóre sytuacje opisywane na forum.
Moje doświadczenie: 2005r. Szwajcaria, znajomy widział Invisible w sklepie (nie interesuje się edytą, ale dzwonił z pytaniem czy chciałbym by ją dla mnie kupił.(opisywałem na forum)
Invisible było dostępna w 24 krajach z tego co pamiętam.EG sprzedałą się o wiele lepiej niż Invisible wiec gdzie Ci ludzie kupili te tysiące krążków?Przyjachali do polski kupić? :lol3:
:mama:

[ Dodano: 26-07-2008, 14:51 ]
Typowo polskie forum. Ludzie muszą narzekać cokolwiek to by miało oznaczać :PP
Ktoś zauważył jaka jest najczęściej używana przez forumowiczow emota?

1 53598 :/ -55%

2 18730 :P -19%
. -11%
.
.


Statystyki mówią za siebie 8P
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Kariera Edyty

Post autor: vanity »

homerowa pisze:co z tego ze spiewala w Japoni
Kabaj w jakimś wywiadzie zdradził, że płyta EG sprzedała się na tamtejszym rynku w 10000 sztuk i że Edyta się tak słabo sprzedała, bo Japońcy uznali ją za kopię Merayki, i z dwojga... wolą oryginał.
homerowa pisze:Wszystkie jej plyty byly albo z czyjas muzyka albo z wygrzebane, odswiezane buleczki. Niestety wielokrotnie ktos wykonywal ta sama piosenke z wiekszym sukcesem niz nasza Edzia.
Za dużo obijania się, co zyska jakiś sukces, to go nie wykorzystuje. Np Eurowizja, już występując w Metrze Edyta nagrywała płytę po angielsku, Eurowizja - big sukces - i Edyta nagrywa nową.... potem jakoś dotarli do Chrisa Neila i .... tak tak nagrywają nową i ta w końcu ujrzała światło dzienne. Potem Edyta ma zatrzymane z EG piosenki na nową płytę ale nagle Edycie się odmienia i zbiera materiał (długo a jak!) na nową płytę i mamy Perłę.... więc jeśli w takim tempie sie pracuje to wydając nową płytę o poprzedniej zdąrzyło się już milion razy zapomnieć. może w przypadku gwiazdy to nie ma znaczenia, ale jak się zaczyna karierę....
homerowa pisze:Podobno otrzymala jakas nagrode w Hiszpanii a ludzie z Hiszpanii nawet nie wiedza kto to taki.
Dostała. Specjalnie - moim zdaniem - pokłamali w mediach wszyscy łacznie z Edytą by wyszło jaki to sukces zrobiła, ale to była nagroda za Eurowizję, a nie dla najlepszej piosenkarki. strasznie mi to przypomina te sukcesy "naszych" w USA w czasach PRL, kiedy to piali nad naszymi że Amerykę podbili, a to podbicie w rzeczywistości okazywało się ... klubem polonijnym. przykre, że w taki sposób to wykorzystali, bo trudno by Edyta i Piotr Kabaj nie wiedzieli za co odebrali nagrodę.
Matiz99 pisze:portugalczykiem
Matiz99 pisze:skandymawii
tutaj akurat Edycie podbój się udał, i to nie tylko jedną piosenką. 8)
Matiz99 pisze:Invisible
sprzeadno tej płyty ze 20 000 i to chyba większość tej sumki w Niemczech. U nas zeszło ze 2000, ale polowania nie było bo nasi dostali Perłę.
A EG w kilku krajach całkiem fajnie zeszło :)
Pusiex
The story so far
The story so far
Posty: 440
Rejestracja: 22 sty 2008, 15:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Będę ¦niła
Lokalizacja: Dubeczno
Kontakt:

Re: Kariera Edyty

Post autor: Pusiex »

Ogólnie co do kariery Edyty, to jak słyszę, że koncertuje całe lato to mnie normalnie szlag trafia... :x Mogłaby się wkońcu RUSZYĆ i zrobić coś ze sobą... Jak zwykle naopowiada i narobi nadziei a potem wystawia sie tyłkiem do fanów. Gdzie te koncerty (nie licząc oczywiście tych dwóch czy trzech, i to na jakichś dniach miast i festynach...) ? Inne gwiazdy jakoś nie mają problemów z tym... :cry:
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Kariera Edyty

Post autor: ANETA »

Wszystko co piszecie jest dla mnie bardzo smutne. Chciałabym ją widzieć na szczycie, bawiącą sie na imprezach P.Diddy'ego :P Mogło sie udać bo ma piekny głos, urodę tylko czegoś zabrakło. Nie wiem czy to wina wytwórni, samej Edyty czy po prostu miała pecha.
Chociaż mama zawsze mnie uczyła że nie ma czegoś takiego jak ,,pech", tylko człowiek sam swoimi wyborami, nawet drobnymi kroczkami zmienia bieg całego życia wiec jak coś sie nie udaje to zazwyczaj trzeba widzieć przyczynę w nas samych. Może coś w tym jest .... :-) Moim zdaniem gdy miała okazje nagrac duet z Erosem to powinna żyły sobie wypróć żeby tylko do tego doprowadzić a z tego co gdzieś czytałam jej wypowiedź to on przysłał jej kwiaty do pokoju hotelowego a ona odmówiła ich przyjęcia..... Chyba w 2001-2002 byl jakis wywiad w gazecie typu Viva, Gala ...
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Kariera Edyty

Post autor: Magda M »

ANETA pisze:Chciałabym ją widzieć na szczycie, bawiącą sie na imprezach P.Diddy'ego
hehe albo Justina :d Juz to widze Edyta & Justin Timberlake - 4 min. :hellobaby:
loveedyta
Lunatique
Lunatique
Posty: 2668
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: ....

Re: Kariera Edyty

Post autor: loveedyta »

homerowa pisze:oprocz milosci fanow i rodziny nie ma nic.
a ja właśnie myślę, że to najpiękniejsze co mogła osiągnąć. Jest szczęśliwa i to jest najważniejsze. Nie ma co gdybać, co by było.

[ Dodano: 27-07-2008, 16:43 ]
Pusiex pisze:Ogólnie co do kariery Edyty, to jak słyszę, że koncertuje całe lato to mnie normalnie szlag trafia..
po prostu rozumiesz to inaczej niż Edyta. Dla nas koncert to jest jeden dzień, dla Edyty jest to tydzień przygotowań itd.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Kariera Edyty

Post autor: vanity »

ANETA pisze:Moim zdaniem gdy miała okazje nagrac duet z Erosem to powinna żyły sobie wypróć żeby tylko do tego doprowadzić a z tego co gdzieś czytałam jej wypowiedź to on przysłał jej kwiaty do pokoju hotelowego a ona odmówiła ich przyjęcia.....
Była na jego występie, i coś tam się wydarzyło, chyba kazał ją usunąć ochronie bo mu machnęła a on ją wziął za fankę czy coś, więc wysłał jej te kwiaty.
Ale odnoście duetu z Erosem, słyszałam tylko wersję, że "wytwórnia ma taki pomysł" a więc komuś przeszło to przez myśl, ale czy można było się spodziewać czegoś więcej tego nie wiem, zresztą incydent na występie i tak wszystko by zepsuł.
natomiast Edyta była bardzo blisko duetu z Georgem Michaelem i zdaje się że w tym czasie pocięła się z Wiktorem Kubiakiem, a co jak co ale to z pewnością on załatwiał.....
Awatar użytkownika
diuk69
Perła
Perła
Posty: 1032
Rejestracja: 29 paź 2007, 8:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Lithuania

Re: Kariera Edyty

Post autor: diuk69 »

Myśle, że pewnego dnia Edyta pomyślala-czego naprawdę chce od życia, co jest prawdziwe szczeście-robienie karjery za granicą wsród obcych ludzi, czy możliwośc zalożenia rodziny, milość, oddani fani na koncertach.Karjera muzyczna może się potoczyć różnie, a blizcy ludzie obok-to jest podpora, zródlo szcześcia, większe od masy zlotych i platynowych plyt i pokażnego konta w banku.
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kariera Edyty

Post autor: chicken1506 »

Co jak co, ale mogłaby kiedyś objechać Polskę z taką trasą jak miały Kukulska, Kayah, Rodowicz czy Kora - widownia po kilkadziesiąt tysięcy ludzi, kilkanaście występów w ciągu miesiąca, ogromna promocja radiowa - wiem, że była Julia i Live'99 ale to było prawie dekadę temu - a piosenek takich, których nigdy z nas nie słyszał na żywo trochę sie znajdzie
ODPOWIEDZ