Kariera Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: Kariera Edyty

Post autor: k+b »

ray pisze:K+b, takie jest tłumaczenie Dody. Natomiast WOŚP oficjalnie zaprzeczyła, jakoby były prowadzone rozmowy na temat wizyty Rabczewskiej w TVN
Jak ktoś siedzi głębiej w tym temacie, to wie, że to nie jest tylko słowo przeciw słowu. Musisz mi uwierzyć, że nie tylko TVP lubi sobie czasem coś ocenzurować :wink:
Steffie pisze:Chcialabym wierzyc, ze te "warunki" to nie byly pieniadze za wystep, bo w takim wypadku zupelnie mijaloby sie to z celem calej akcji.
Nie, Edyta zrezygnowała z gaży, ale warunki organizacyjno-techniczne były nie do przeskoczenia jak na imprezę charytatywną,
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Kariera Edyty

Post autor: DeathlySilence »

EDYTA POMAGA. :)

O ile chodzi o medialne pomaganie, można dokładnie prześledzić KOMU, JAK, ILE.

Natomiast niektóre rozważania tu zaprezentowane, są w złym smaku i świadczą o tych osobach, nie Edycie.

Miłego dnia. :-)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kariera Edyty

Post autor: Kamui Shiro »

Nie ma żadnego obowiazku brac udzialu w kazdej publicznej akcji, jakbyscie chcieli, od żałoby po Michaelu po wośp. Pamiętajmy, że to człowiek, a nie laleczka Barbie, z ktorych juz wyrosliście. Gdyby jawnie atakowała tę akcję, to bym rozumiał obruszenie.

Co do DoDy, ja tam jakoś wierzę Dodzie, że trochę brzydko ją potraktowano, wystarczy zresztą spojrzeć, jak zachowuje się taka np. Szulim, dziennikarka stacji. Doda faktycznie od lat wspiera Wośp. Mogli to zrobić sympatyczniej wobec niej, ale po co.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: addar »

poczytajcie sobie o trókjacie owsiakowym: WOSP -złoty melon- mrówka cała - przerażajaca prawda o dyżurnym polskim altruiście- owsiak pierze kase z Wośpu że aż sycze- lepiej by edka sie w takie bagno nie pakowała
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Kariera Edyty

Post autor: spot_me »

Chyba Krystyna Pawlowicz przejela konto addar ...
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: addar »

hmm to ja od samego poczatku drzyj !! :twisted: :twisted: a tak serio poczytaj sobie za nim zaatkujesz ironią i sarkazmem.... sprawy toczyły się w sadzie.... Owsiak załozył spółke złoty melon.... a poetm ta spólka została wykuppiona przez wosp za 10 milionów bodajze... nastepnie wośp podpsiuje umowy z spóką mrowką całą która jest zalezna od zony owsiaka i wykonuje dla Wośp zlecenia.... a to tylko wierzchołek .. oficjalnie owsiaki nic z tego nie mają.... cała afera z ksiągową Wosp która nie potrafi wytłumaczuć nieścisłości w ksiegowości... ale tak lepiej żyć w łudzie że jurek to anioł na ziemi.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: ray »

Addar, tak sobie myślę: jesteśmy z tego samego miasta, jesteśmy w zbliżonym wieku, obaj skończyliśmy humanistyczne studia na Uniwersytecie Łódzkim i wytropiłem, że nawet mamy tak samo na imię... A mimo to jesteśmy taaaaacy różni... :)
Pomijam już kwestię formy Twoich postów, o tym pisałem już nie raz, niestety, bez rezultatów. Teraz zajmę się tylko treścią. Nazywałeś już Arabów "brudasami", Michała Szpaka - "miernym pajacem", pisałeś, że nie cierpisz Jandy, pozwoliłeś sobie na wiele homofobicznych odzywek, a teraz jeszcze twierdzisz, że Owsiak kradnie... :boshe:
Kayah, którą nazywasz wiedźmą i paszczurem, często powtarza, że świat dlatego jest taki piękny, bo jest różnorodny. I ja się z tym zgadzam. Tak więc bardzo dobrze, że na świecie są tacy ludzie jak Ty, bo dzięki temu jeszcze bardziej doceniam tych, którymi się otaczam. :PP
Żeby była jasność: uwielbiam prowokacje. Tylko że prowokacje powinny być na pewnym poziomie.
O tym, że Owsiak pozwala sobie na malwersacje finansowe, jego przeciwnicy trąbią od lat. Jednak jakimś dziwnym trafem do dziś nie przedstawiono mu żadnych zarzutów. O czym to świadczy?

Max28, nikt nie oczekuje od Edyty, by publikowała zdjęcia przelewów na cele dobroczynne. Ale jeżeli nie dzieje się nic, czyli jeżeli ona nie uczestniczy w żadnych koncertach charytatywnych (chociaż raz na 2 lata) i jeżeli w ogóle nie promuje na swoim Facebooku czy Instagramie żadnych akcji dobroczynnych, a jednocześnie publikuje w internecie listy do Pana Boga i fotki z kościoła, to coś tutaj jest nie halo. I nie chodzi tylko o to, że ona teraz tak mocno manifestuje swoją religijność - kiedy jest się osobą publiczną, to należałoby to wykorzystać również w jakichś szczytnych celach. Mamy XXI wiek - na Zachodzie każda megagwiazda mocno angażuje się charytatywnie. Nikt nie oczekuje od Edyty, by tak jak Madonna, adoptowała czworo dzieci z Malawi, ale gdyby od czasu do czasu wzięła udział jakimś w koncercie charytatywnym i gdyby od czasu do czasu udostępniła informację o jakiejś aukcji na swoim fanpage'u, na pewno wszystkim wyszłoby to na dobre.
DeathlySilence pisze:EDYTA POMAGA. :)

O ile chodzi o medialne pomaganie, można dokładnie prześledzić KOMU, JAK, ILE.

Natomiast niektóre rozważania tu zaprezentowane, są w złym smaku i świadczą o tych osobach, nie Edycie.
Czytałem, że w 2004 Edyta odpowiedziała na apel Violetty Villas i ufundowała kontenery dla kotów.
W książce Krysiaka jest też taki fragment:
Piotr Krysiak pisze:Edyta Górniak chętnie występuje charytatywnie. I choć za koncert z Jose Carrerasem honorarium otrzymała, to w 1997 r. zupełnie bezinteresownie podarowała jedną ze swoich piosenek na płytę, z której dochód przeznaczony był dla powodzian. Bez zastanowienia zgodziła się też całkowicie za darmo wystąpić w Kijowie podczas pomarańczowej rewolucji, choć byli artyści, którzy nie zgodzili się wyjechać w obawie o swoje bezpieczeństwo.
W tej książce jest też napisane, że kiedyś przed Bożym Narodzeniem, Edyta, wracając z koncertu w Rzeszowie, zobaczyła przez okno samochodu starszą kobietę ciągnącą drzewo na sankach, kazała kierowcy się zatrzymać i wręczyła staruszce 200 zł.
Ale jeżeli chodzi o ostatnie 4 lata, to nie przypominam sobie teraz żadnego medialnego pomagania w wykonaniu Edyty.
I nie widzę tutaj niczego w złym smaku. Górniak jest osobą publiczną o statusie gwiazdy, więc rozważania o jej działalności charytatywnej (bądź jej braku) są jak najbardziej na miejscu.
k+b pisze:Jak ktoś siedzi głębiej w tym temacie, to wie, że to nie jest tylko słowo przeciw słowu. Musisz mi uwierzyć, że nie tylko TVP lubi sobie czasem coś ocenzurować :wink:
No, ale jednak WOŚP w sprawie Dody napisała to, co napisała. Ktoś z Fundacji celowo opublikował na profilu Dody nieprawdę? Czy po prostu był niedoinformowany?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kariera Edyty

Post autor: Flux »

Akurat tutaj nie zamierzam jakoś specjalnie Edyty ganić, bo tak naprawdę nie wiemy na ile pomaga bliźniemu. Nie będę się też odwoływać do jej sumienia i deklarowanej pobożności. Może woli pomagać po cichu. Faktem jest natomiast to, że gdyby angażowała się bardziej otwarcie, mogłaby zdziałać dużo dobrego, jak choćby Steczkowska dla Ośrodka Ufność czy Doda z tą całą akcją ze szpikiem kostnym.

Osoby publiczne potrafią wpływać na ludzi i Edyta mogłaby zachęcać do czegoś więcej niż kupna lakieru do paznokci. Pamiętam jak kiedyś występowała dla Fundacji Polsat... Dziś może preferuje małe gesty jak obdarowanie staruszki truskawkami w LA. Zmiana najbliższego otoczenia to też działanie. Dziwi to jednak trochę w przypadku gwiazdy, która jak sama mówi lubi brać udział w zauważalnych projektach (a trudno o bardziej zauważalny niż WOŚP) i jej status gwiazdy mógłby się przysłużyć słusznej sprawie.

Zresztą to nie musi być akurat Orkiestra, jest tyle inicjatyw społecznych, że diwa spokojnie może znaleźć coś, co uważa za warte poparcia. Nie musi też ciągle występować w roli Dobrego Samarytanina, wystarczy że wciąż odgrywa naczelną męczennicę polskiej piosenki.

Co do samego Owsiaka i jego rzekomych defraudacji, to nie mam nic przeciwko żeby ktoś kto ogarnia taką kampanię również się na tym dorobił. Matka Teresa z Kalkuty podobno też do świętych zdecydowanie nie należała, jak donoszą różne źródła :wink:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: addar »

ja tez nic do biznesmenów nie mam tyle tylko że do tych jawnych a nie działajaych pod przykrywką dobroczynności...

orkiestra stała sie po prostu corocznym ogólnopolskim podatkiem na cele które powinny byc dofinansowywane z pieniędzy publicznych. Żadne rządy nie maja jaj zlustrować na pOważnie WOśpu bo raz zostali by zlinczowani a dwa jest on cholernie wygodny i opłacalny. W kazdym projekcie budzetu i planowanych wydatkach jest zakładany przychód z orkiestry.... na uja mamy kupowac łozka dla dzieci z szpitala Wośp po prósbie załatwi, na uja mamy kupowac sprzet do tomografii Wośp wyżebrze od społeczeństwa... i tak jest od lat. Państwo musiałoby kupic ten sprzęt ale tego nie robi bo wie ze jest jurek wiec zaoszczedzona kasa marnowana jest na inne rzeczy.
Inne kwestia to moja osobista niechec do epatowania bycia dobrczyńca I chwalenie sie ile to się nie dało... ale wiem jestEm inny od innych :smile:
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kariera Edyty

Post autor: ediva »

addar pisze:Inne kwestia to moja osobista niechec do epatowania bycia dobrczyńca I chwalenie sie ile to się nie dało...
Wolę postawę Edyty niż nachalnego Chajzera, który wręcz promuje się na dobroczynności. Bardzo dobrze, że Edi nie rozpływa się nad tym komu to nie pomogła, ile to nie dała. Ona pomaga z potrzeby serca i o tym nie opowiada. Przed laty bardzo wsparła V.Villas i jej schronisko; Violetta określiła Edytę "jedyną, która miała serce". :edi: nigdy o tym nie opowiadała publicznie, bo nie ma tego w zwyczaju.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Kariera Edyty

Post autor: Kopaneek »

ray pisze:Addar, tak sobie myślę: jesteśmy z tego samego miasta, jesteśmy w zbliżonym wieku, obaj skończyliśmy humanistyczne studia na Uniwersytecie Łódzkim i wytropiłem, że nawet mamy tak samo na imię... A mimo to jesteśmy taaaaacy różni...
Pomijam już kwestię formy Twoich postów, o tym pisałem już nie raz, niestety, bez rezultatów. Teraz zajmę się tylko treścią. Nazywałeś już Arabów "brudasami", Michała Szpaka - "miernym pajacem", pisałeś, że nie cierpisz Jandy, pozwoliłeś sobie na wiele homofobicznych odzywek, a teraz jeszcze twierdzisz, że Owsiak kradnie...
Kayah, którą nazywasz wiedźmą i paszczurem, często powtarza, że świat dlatego jest taki piękny, bo jest różnorodny. I ja się z tym zgadzam. Tak więc bardzo dobrze, że na świecie są tacy ludzie jak Ty, bo dzięki temu jeszcze bardziej doceniam tych, którymi się otaczam.
Żeby była jasność: uwielbiam prowokacje. Tylko że prowokacje powinny być na pewnym poziomie.
O tym, że Owsiak pozwala sobie na malwersacje finansowe, jego przeciwnicy trąbią od lat. Jednak jakimś dziwnym trafem do dziś nie przedstawiono mu żadnych zarzutów. O czym to świadczy?
Ale co to ma być w ogóle? Osobiste docinki na forum ogólnym? Od... moderatora?
Od tego jest priv.
Addar ma prawo mieć własne poglądy. Chwała mu za to, że są własne i nie płynie z prądem.

Skoro pozwoliłeś sobie na komunikat w takiej formie i treści wobec Addra, ja pozwolę sobie na podobny pod Twoim adresem. Zastanów się, co możesz zrobić ze swoim życiem, żebyś nie miał czasu (i ochoty) pisać aż tylu przydługich poematów odnośnie pani w mocno średnim wieku, która przegrała talent na własne życzenie. Życiorys i poczynania Edyty masz w jednym palcu, dlatego powinieneś wiedzieć, czym grozi "kierowanie uwagi w niewłaściwą stronę".

Co do sedna sprawy: DS idealnie to podsumował. Brawo :!:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kariera Edyty

Post autor: Steffie »

Widac, ze wielu WOSP przeszkadza, moze zazdroszcza Owsiakowi kasy, moze popularnosci, moze inicjatywy, moze neguja fakt calej akcji, ktora jest wielka pomoca spoleczenstwa, ludzi dla samych siebie. Ja w przeciwienstwie do niektorych doceniam gesty osob takich jak Edyta, ktore przez sam fakt, ze sa znane, moga realnie oddzialywac na innych, a tym samym wspomoc tego typu akcje. A niech sie promuja na tych akcjach, byleby mogli w ten wlasnie sposob pomoc, czasem zwyklym postem na Fejsie, uczestnictwie w zbiorce, czy chocby mowieniem o tym. A teraz odrzucmy hejty i zlosliwosci, i niech kazdy sie rozejrzy wokol, we wlasnym otoczeniu, wsrod rodziny, znajomych i spyta ich, z jakich sprzetow, aparatow, lozek korzystali, gdy byli ostatnio w szpitalu. I nie ludzmy sie, kazdy z nas skonczy kiedys na sprzetach z WOSP-u, i gdyby nie ta cala akcja, to bylaby wielka bieda w leczeniu, bo panstwo nie dalo i nigdy nie da na to w takiej ilosci, poniewaz poszloby z torbami.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kariera Edyty

Post autor: niuto »

Oczywiście pomaganie nie jest obowiązkiem, a już na pewno nie publiczne pomaganie, ALE... kiedy ktos jak Edyta kreuje się na niezwykle wrażliwą osobę, której nie jest obojętny los drzew i zwierzątek i za wzniosłymi wpisami na fejsbuku nie idzie żadne konkretne działanie, to jest to po prostu dziwne. I nawet gdyby rzeczywiście osobiście nie popierała WOŚP, to jak ktoś zwrócił uwagę, w Polsce działa mnóstwo najróżniejszych organizacji, które można wesprzeć. Nawet nie finansowo. W przypadku Edyty pomocą jest juz umieszczenie linku na fejsie i prośba o pomoc. Ale trzeba najpierw mieć w sobie odrobinę szczerej wrażliwości.

Co do głosów, że może Edyta pomaga, a my o tym nie wiemy. Naprawdę wierzycie w to, że osoba, która sprzedaje na prawo i lewo najbardziej osobiste szczegóły swojego życia nagle w ukryciu niesie pomoc charytatywną, bo nie chce rozgłosu?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: ray »

Niuto, w pełni się z Tobą zgadzam. Właśnie o to mi chodziło. :)
Kopaneek pisze:Addar ma prawo mieć własne poglądy. Chwała mu za to, że są własne i nie płynie z prądem.
:shock:
Idąc tym tokiem myślenia, moglibyśmy powiedzieć: "Chwała Jackowi Międlarowi! Chwała Piotrowi Rybakowi! Chwała Krystynie Pawłowicz! Chwała Wojciechowi Cejrowskiemu! Brawo za to, że macie własne poglądy i nie płyniecie z prądem!". Jeżeli ktoś pozwala sobie na komentarze o charakterze rasistowskim czy homofobicznym, to należy to piętnować. Tak samo jak należy piętnować ataki na Owsiaka, że on przywłaszcza sobie pieniądze ze zbiórek dla WOŚP.
Kopaneek pisze:Zastanów się, co możesz zrobić ze swoim życiem, żebyś nie miał czasu (i ochoty) pisać aż tylu przydługich poematów (...)
Kopanku, czepianie się długości postów jest dla mnie absurdalne. Nie chcesz, nie czytaj - nikt Cię nie zmusza.
Kopaneek pisze:(...) przegrała talent na własne życzenie.
Przynajmniej w tym jednym punkcie się zgadzamy.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Kariera Edyty

Post autor: max28 »

niuto pisze: Co do głosów, że może Edyta pomaga, a my o tym nie wiemy. Naprawdę wierzycie w to, że osoba, która sprzedaje na prawo i lewo najbardziej osobiste szczegóły swojego życia nagle w ukryciu niesie pomoc charytatywną, bo nie chce rozgłosu?
Wierzę i jestem wręcz tego pewny.
ODPOWIEDZ