Nagrody Edyty :)

Lista wyróżnień jakie otrzymała Edyta

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: Wojtuś »

Przeglądając moje zbiory dotyczące Edyty natknąłem się na jeszcze trzy wyróżnienia Edyty. Otóż razem z Kszysztofem Ibiszem Edyta dostała nagrodę Drzewo Miłości przyznawaną przez tygodnik Kobieta i Mężczyzna dla Najpopularniejszej Pary. Niestety nie jestem pewny w jakim to było roku ale na 95% że był to rok 95. W tym samym roku dostała też nagrodę Złote Struny jako wokalistka roku. niestety nie wiem przez kogo była przyznana ta nagroda. Natomiast w roku 2000 Edyta dostała Trofeum ELLE w kategori Najbardziej Stylowa Gwiazda Pop.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: vanity »

Wojtuś pisze:Otóż razem z Kszysztofem Ibiszem Edyta dostała nagrodę Drzewo Miłości przyznawaną przez tygodnik Kobieta i Mężczyzna dla Najpopularniejszej Pary. Niestety nie jestem pewny w jakim to było roku ale na 95% że był to rok 95.
Hmmmmm Oni przecież nie byli Parą, więc za to ta nagroda dla Pary?
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: Wojtuś »

Tak było ujete w artykule ale dostali nagrody oddzielnie, Edyta jako najpopularniejsza kobieta a Krzesztof jako najpopularniejszy mężczyzna.
Awatar użytkownika
sexuality
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2056
Rejestracja: 26 kwie 2009, 12:01
Ulubiony album: Dotyk, EKG
Ulubiona piosenka: wiele :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: sexuality »

Dodałam kilka nagród Edyty. Z tego ,co naliczyłam trofea Edyty przekroczyły liczbę 40-stu :)
Awatar użytkownika
Chris
Perła
Perła
Posty: 1192
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:07
Ulubiony album: EG/Live'99
Ulubiona piosenka: M&MA (Live)

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: Chris »

Kolejne nagrody, tym razem wręczone przy okazji XX-lecia:

-> statuetka od Stowarzyszenia SAWP

-> honorowa statuetka festiwalu TOPtrendy 2010 z okazji XX-lecia pracy artystycznej

-> Bursztynowy Słowik z rąk Prezydenta Miasta Sopot, Jacka Karnowskiego.
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: homerowa »

No i dostala honorowe miejsce w tramwaju, cos takiego, ale w jakim to bylo roku i miescie to nie pamietam .Ale na pewno ktos z forum zna szczegoly.
izabelka83
Sit down
Sit down
Posty: 93
Rejestracja: 09 kwie 2009, 16:14
Ulubiony album: Dotyk,EdytaGórn
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: izabelka83 »

Było to we Wrocławiu, ale w którym roku to nie pamietam:)
Awatar użytkownika
martis
The story so far
The story so far
Posty: 544
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:06
Ulubiony album: EG/Dotyk
Ulubiona piosenka: TTWFAY/Dotyk
Lokalizacja: Malmö
Kontakt:

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: martis »

izabelka83 pisze:Było to we Wrocławiu, ale w którym roku to nie pamietam:)
24,10,2007
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: Mist »

Wojtuś pisze:Natomiast w roku 2000 Edyta dostała Trofeum ELLE w kategori Najbardziej Stylowa Gwiazda Pop.
a pamietam, pieknie wygladala w tej sesji z EllE :)

Bardzo, ale bardzo podoba mi sie ta statuetka Bursztynowego Slowika... dzielo sztuki :) fajnie ze Edyta sie jej dorobila :)
Awatar użytkownika
sexuality
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2056
Rejestracja: 26 kwie 2009, 12:01
Ulubiony album: Dotyk, EKG
Ulubiona piosenka: wiele :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: sexuality »

Aktualizacja
Wpisałam kolejne nagrody z jubileuszu. Lista zdobyczy Edyty jak zawsze na pierwszej stronie tego tematu. Jak macie jakieś archiwalne newsy, gdzie Edyta zdobyła nagrodę, która nie jest tu wpisana dajcie znać to zaraz wpiszę na listę :) Swoją drogą Edyta sporo pozgarniała tych nagród :) Liczę, że lista nadal będzie się poszerzać :)
perła6
Perła
Perła
Posty: 1037
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:42
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: perła6 »

Można jeszcze dodać wygraną w plebiscycie Party w kat. Gwiazda estrady i Bohater Party
Awatar użytkownika
sexuality
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2056
Rejestracja: 26 kwie 2009, 12:01
Ulubiony album: Dotyk, EKG
Ulubiona piosenka: wiele :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: sexuality »

Party już dawno dodane :)
perła6
Perła
Perła
Posty: 1037
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:42
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: perła6 »

sexuality, sorry, nie zauważyłam :-D
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: endeven »

Estratos pisze:
Bzdura. To nagroda Eurowizji za dziesięciolecie, w którym wystąpiła. Żadna Hiszpania.
W Hiszpanii to było. TVE relację z tego miało na żywo. Nagroda przyznana przez fanów Eurowizji dla najlepszego głosu eurowizyjnego dekady :)
to jest to nagranie na you tubie z TVE jak śpiewa "When You come back to me" przy akompaniamencie Adama Sztaby??? Fakt trzyma tam jakąś nagrodę.. Wszędzie pisano o tym jak o nagrodzie dla najpopularniejszej wokalistki zagranicznej roku, a wychodzi na to, ze to chodzi o Eurowizję.. ale dlaczego akurat odebrała nagrodę w Hiszpanii jeśli to ma tylko związek z eurowizją?? Masło maślane to wszystko...:)
czyli płyta EG się nie sprzedała w Hiszpanii? a w Portugalii takei boom było, hmm pamietam nawet jak widziałęm na jakims portugalskim kanale satelitarnym w 98 albo 99 roku jak brała udział w jakimś talk show i śpiewała też "When You come back to me" a na widowni siedzieli fani z transparentami Edyta we love You hehh. To były czasy:)
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Nagrody Edyty :)

Post autor: Estratos »

endeven pisze:to jest to nagranie na you tubie z TVE jak śpiewa "When You come back to me" przy akompaniamencie Adama Sztaby???
Hiszpańscy fani Eurowizji wręczają nagrody dla najlepszego głosu (eurowizyjnej) dekady. Przed Edytą nagrodę odebrała Celine Dion. Gala miała miejsce 23 lutego 2001 roku.

Szymon Stellmaszyk (dziennikarz radiowy), który był obecny na tym wydarzeniu tak je wspomina:
[...] 23 lutego 2001 roku w hiszpańskich preselekcjach eurowizyjnych pojawiła się bowiem - jako gość specjalny - Edyta Górniak, która odebrała nagrodę dziesięciolecia za najlepszy głos w konkursie przyznawaną przez TVE. Dekadę wcześniej tę nagrodę przyznano Celine Dion (Kanadyjka w barwach Szwajcarii), a dwie dekady wcześniej zdobyła ją Olivia Newton – John (Australijka w barwach Wielkiej Brytanii). Podniecony tym wydarzeniem i sposobem, w jaki nasza diva zaczarowała hiszpańską publiczność wykonaniem swojej piosenki ‘When you come back to me’ napisałem do Szefowej e-mail, który został zamieszczony w kolejnym wydaniu RNL. RNL. Tak właśnie wszystko się zaczęło. Po latach zdobyłem dzięki sieci eurowizyjnych powiązań nagranie video tego zdarzenia ku radości Adama Sztaby, który wówczas akompaniował Edycie przy fortepianie. Tak oto wróciłem też do wątku hiszpańskiego w swojej radosnej twórczości.
[...]
ODPOWIEDZ