Głos Edyty

Ile Edyta ma oktaw?

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
loveedyta
Lunatique
Lunatique
Posty: 2668
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: ....

Re: Głos Edyty

Post autor: loveedyta »

2,5 ma przeciętny człowiek a Edyta ma tylko 3?? no przecież to jest impossible :P
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głos Edyty

Post autor: abcd »

No właśnie chyba jest... bo przeciętny człowiek potrafi zaśpiewać, tak myślę do c2 - to i tak już jest dużo. I potrafi zacząc od c małego. To są 2 oktawy - musi wyciągnać wiecej niz oktawe bo to jest tylko osiem dźwięków. Edyta potrafi zaśpiewać kilka oktaw wyżej od przeciętnego człowieka.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

Powiem tak, przeciętny człowiek ma ok. 1,5 to jest taka teoretyczna wartość, ale w praktyce jest różnie....

Jak już napisałem dla mnie miarą możliwości śpiewania jest ostatni dźwięk jaki możemy zaśpiewać na rejestrze piersiowym, w przypadku Edyty to A5!!!!

Oczywiście można śpiewać falsetem np. mrucząc jak Steczkowska ale jej możliwości ja rejestrze piersiowym są znikome w porównaniu z Edyta.....

Bo np.
Powiedzmy, że osobnik I śpiewa na piersi do A5 a na falsecie do C7
A osobnik II na piersi do D5 i na falsecie do C8

Niby osobnik II ma bardzo dużą skale lecz w praktyce ni jak się to będzie miało, osobnik I zaśpiewa na piersi praktycznie wszystko co mu zagrają a osobnik II na D5 będzie sie już dusił i wchodził na falset czyli mruczenie :)
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głos Edyty

Post autor: abcd »

Powiedzmy sobie szczerze : kto śpiewa dźwięki typu C4 (C7). Dla przeciętnego człowieka to są ultradźwięki i nawet u dobrego wokalisty nie brzmią zbyt "estetycznie". Po prostu piski :D
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

Słuchajcie Edyta w górach brzmi potężnie niczym grom z jasnego nieba ale to nie oznacza że ma duzo oktaw, nie rozwalajcie mnie, pomimo mojego filmu jeszcze znajdą sie osoby które napisza ze Edyta i tak ma wiecej ;/;/

Chcecie posłuchać 4 i 5 oktawowych wokalistek/ów to włączcie sobie:

Mado Robin, Mariah Carey, Adam Lopez, Vitas, itd....

[ Dodano: 02-05-2009, 22:00 ]
abcd pisze:Powiedzmy sobie szczerze : kto śpiewa dźwięki typu C4 (C7). Dla przeciętnego człowieka to są ultradźwięki i nawet u dobrego wokalisty nie brzmią zbyt "estetycznie". Po prostu piski :D
Jakie ultra dźwięki Adam Lopez i Georgia Brown i stanowili rekord Guinessa śpiewają dźwięki na rejestrze gwizdkowym (whistle regster) wykraczające poza skale fortepianu :

Adam Lopez:
http://www.youtube.com/watch?v=Kdp4NHWr7G8&feature=fvsr

Georgia Brown:
http://www.youtube.com/watch?v=uRClw495 ... re=related

Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
diuk69
Perła
Perła
Posty: 1032
Rejestracja: 29 paź 2007, 8:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Lithuania

Re: Głos Edyty

Post autor: diuk69 »

strzalka21 pisze:Jak już napisałem dla mnie miarą możliwości śpiewania jest ostatni dźwięk jaki możemy zaśpiewać na rejestrze piersiowym, w przypadku Edyty to A5!!!!
Trudno się z tym nie zgodzić :wink2:
No proszę, zaczeło się od tez bez poparcia,a teraz jest wszystko w miarę przedstawiono.Nie będe się wykłucał , 3 oktawy ,czy powiedzmy, 3,2 ma Edyta.Taka wskazówka- czy głos przy przy mówieniu też się liczy(audycje radiowe :wink: ).Co do wyższych dzwięków,Edyta na próbach,przy "gimnastyce głosowej" ,wspina się i wyżej.Tylko racja, trzeba to zarejestrować.Co by nie było, można śmiało twierdzić,Edyta ma przynajmniej taką samą skale,jak Whitney czy Celine. :wink2: Przy okazji ,dzięki za argumentowaną dyskusje.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

Edyte teraz można dorwać w JOŚ jak ktoś tam bywa niech zaczepi Edcie lub Zapendowska i powie jaki problem. Edzia niech zaspiewa jakiś pożądny dół np. A2 i wszyscy będą szczęśliwsi :)
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Głos Edyty

Post autor: Marrcino »

Ja lubie jak Mariah gwizda:

http://www.youtube.com/watch?v=Hyk9wPaC69w :wub: :ha:

:jezor:

Rzeczywiscie musimy kiedys Edzie poprosic :D moze ona tez tak potrafi :d
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głos Edyty

Post autor: abcd »

strzalka21 pisze: Jakie ultra dźwięki Adam Lopez i Georgia Brown i stanowili rekord Guinessa śpiewają dźwięki na rejestrze gwizdkowym (whistle regster) wykraczające poza skale fortepianu
Nie przeczę temu, ale napisałem "ultra dźwięki" bo muzyką chyba tego nie można nazwać. Prawie w ogóle nie stosuje się takich dźwięków podczas koncertu, nagrywania płyty itp. :)
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

Nom jeżeli macie dostęp jakikolwiek do Edyty to mówcie dużo o tym wspomnijcie o moim filmie i przy jakim najbliższym występnie niech zawyje i tyle, a ja bede skakał z radości :)
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Głos Edyty

Post autor: Kopaneek »

strzalka21 pisze: Jak już napisałem dla mnie miarą możliwości śpiewania jest ostatni dźwięk jaki możemy zaśpiewać na rejestrze piersiowym, w przypadku Edyty to A5!!!!

Oczywiście można śpiewać falsetem np. mrucząc jak Steczkowska ale jej możliwości ja rejestrze piersiowym są znikome w porównaniu z Edyta.....

Dobry wieczór Wszystkim! :-D

"Strzalka21" ma racje: zawsze nauczyciele mi powtarzali i powtarzają, że nie ważne ile i jakie "wyciągam" dźwięki tylko jak je "wyciągam", jakim rejestrem. Edyta nie powala skalą ale za to miażdży techniką i umijętnościami.

Mimo wszystko uważam, że nie jest to Jej rzeczywista skala. Ale póki co "udowodniła", że ma 3 oktawy, co wcale nie jest tak mało!!!


Najlepiej zapytać Edytę lub Zapendowską wprost.

Edyto: jeśli czytasz posty w tym temacie, proszę zabierz głos w tej sprawie! xD Rozwiej nasze wątpliwości. ;))



Pozdr. :)
Awatar użytkownika
Seba0305
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 754
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:01
Ulubiony album: Wszystkie:)
Ulubiona piosenka: Wszystkie:)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głos Edyty

Post autor: Seba0305 »

http://www.youtube.com/watch?v=OjwcVYT7Ibc - ten jest jeszcze bardzo fajnie zrealizowany ;) Można coś podpatrzeć ;D

Skupmy się w tym temacie na głosie Edyty - nie prezentujmy innych artystów, chyba że w sposób jaki uczynił to strzalka21 - powiązanie wypowiedzi z głosem Edyty, prezentacją itp.
DS
Ostatnio zmieniony 03 maja 2009, 15:45 przez Seba0305, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Głos Edyty

Post autor: vanity »

Bardzo ciekawie temacik się rozwija. Dziękuję, za rozwinięcia, choć niewiele z tego skumałam, bo równie dobrze słyszę jak Zapędowska widzi.
Napiszcie jeszcze coś o rejestrach.
A wracając jeszcze do wypasionych postów, już wiem którego dźwięku u Edyty nie lubię od samego początku, tylko tego nazwać nie umiałam: A5 (A2). Tylko, że widzę, że to co mnie się nie podoba jest rarytasem na skalę światową.... Czy powinno mi być głupio z tego powodu?
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Głos Edyty

Post autor: Matiz99 »

vanity pisze:Tylko, że widzę, że to co mnie się nie podoba jest rarytasem na skalę światową.... Czy powinno mi być głupio z tego powodu?
Myślę, że tak :lol3: Dlaczego nie lubisz? Przecież to pięko i moc ludzkich możliwości :D
Dla porównania Whitney Houston na piersiowym wyciąga tylko G5 (Edyta to bierze nawet teraz gdy inni mówią że głos już nie ten ;) ) a E5 już musi ,,gwizdać'' :)
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

Tematu rejestrów nie będę poruszał, to trzeba poczuć aby zrozumieć.(Jesli ktoś sie nie uczył śpiewu raczej nie załapie)
Co do filmiku Edyta do A5 śpiewa na rejestrze piersiowym a na rejestrze głowowym śpiewa od B5 do D6 to jest ta różnica.

Widzicie Whitney Celine i Edyta mają dużo wspólnego tylko co ma Edyta czego nie mają Houston i Dion, Edyta ma tą potęgę przy wyższych dźwiękach....

Whitney kiedyś śpiewała max G5 na piersi a Edyta w ostatnim programie JOŚ z łatwością wyśpiewała ten dźwięk a potem na koncercie jeszcze lepiej w takim wieku jakim jest.... Dla mnie to było porażające.

Vanity, oczywiście może ci się to nie podobać, mnie tez może się nie podobać ale na samą myśl jak pomyśle że to jest A5 to mnie rozrywa od środka.

Ej a tak w ogóle to jest jestem chłopem :twisted: strzalka to moje ksywka :)

Pozdro!!!!
ODPOWIEDZ