Głos Edyty

Ile Edyta ma oktaw?

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Głos Edyty

Post autor: Michael »

Matiz99 pisze:
Michael pisze:A ja mam pytanie do specjalistów od emisji głosu: teraz, gdy już wiemy, że Edyta dysponuje rejestrem gwiazdkowym, na jaką skalę opiewa jej głos?
Na Boga. Toż 3/4 tematu jest na temat jej skali. Z łaski swojej cofnij się do pierwszego postu wątku. Tam wszystko uzbieralem. Ileż razy można wałkować to samo :P
A potrafisz czytać ze zrozumieniem? :lol:
Pierwszy post w tym wątku pochodzi z 2009 roku, a ja pytałem, czy coś się zmieniło w świetle ostatnich lat i dźwięków na rejestrze gwiazdkowym, których Edyta wcześniej nie używała.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Głos Edyty

Post autor: Nuklodem »

Większość nagrań na yt z Edytowym gwizdkiem jest już nie dostępna ostatnio był w YH ale live Edi jak narazie tego nie pokazuje. A teraz wydaje mi sie że mogła by go pokazać bo w stosunku do ostatnich lat jej forma wokalną jest jak narazie jak najbardziej ok i wierzę że Edyta na nowo zafascynowała sie muzyka i wróci może do koncertowania.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Głos Edyty

Post autor: Matiz99 »

Michael pisze:A potrafisz czytać ze zrozumieniem? :lol:
Tym samym mogę odpowiedzieć Tobie. Zobacz kiedy post był przeze mnie edytowany, bo dwa posty wyżej przecież o tym napisałem. Choć adnotacja uwzględnia tylko edycje autorki. Niemniej gdy się coś zmienia ja zawsze ten post edytuje tak więc nic się nie zmieniło :P
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

Ludzkość nie zna takiej miary, którą można byłoby zmierzyć skalę głosu Edyty :):
Awatar użytkownika
patrick
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 314
Rejestracja: 06 lip 2013, 15:05
Ulubiony album: Edyta Górniak/ My
Ulubiona piosenka: NPOW/ Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Edyta w eterze

Post autor: patrick »

Edyta w Radiu Koszalin (od dziewczyny z FB):
Edyta przed chwilą znowu była gościem radia Koszalin mówiła o swoich początkach, o tym że rok uczyła się śpiewu u Eli Zapendowskiej, i wciąż ma potrzebę nauki śpiewu. Od stycznia uczęszcza na lekcje śpiewu! Zdaje sobie sprawę, że dużo dostała od Boga, ale wie że sporo się jeszcze musi nauczyć, planuje w wakacje wybrać się do USA z Allankiem na warsztaty śpiewu (lub w Polsce takie znajdzie). Po wywiadzie wczoraj leciało "Glow On", dziś "To nie ja"
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta w eterze

Post autor: addar »

kopciu chyba bedzie szczesliwy :edi: edytka pilna uczennica :PP
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta w eterze

Post autor: Michael »

Myślę, że wokalistka z jej umiejętnościami nie potrzebuje lekcji śpiewu, ale profesjonalnej opieki foniatry i laryngologa.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Głos Edyty

Post autor: Flux »

Przecież jest masa technik wokalnych, których Edyta nie zna wcale bądź nie ma zwyczajnie opanowanych. Odrobina nauki jej nie zaszkodzi a głos trzeba ćwiczyć, żeby być w formie. Nie jara mnie jednak ten news, bo to już któryś raz Edyta wybiera się na lekcje, a kończy jeszcze przed pierwszym dzwonkiem.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Głos Edyty

Post autor: DeathlySilence »

Talent Edyty nie jest umiejscowiony w jednym "organie".
To nie tylko głos, barwa, skala, ale też serce, dusza, psychika, zdrowie.

Jeśli ktoś zajmuje się wokalem, nawet amatorsko, to zrozumie...

Do czego zmierzam.

W przypadku Edyty, żadne ćwiczenia wokalne nie pomogą, dopóki nie zajmie się Ona naprawą całego swojego systemu.
System trzeba zrestartować, przeinstalować, usunąć wszelkie wirusy, złośliwe oprogramowanie, dbać o jednostkę centralną, a na samym końcu dać jej fajną, muzyczną oprawę i nie tylko...

Lata zaniedbań nie tylko nad wokalem, ale też nad samorozwojem, kształtowaniem charakteru, zwalczaniem swoich wad, nie przyjmowaniem pomocnej ręki od właściwych ludzi. Edyta ma czuja, ale go w sobie ZABIŁA.

Zabija swój potencjał, sama sobie podcina skrzydła, droga do samounicestwienia.

Edyta śpiewa SERCEM, CZUJKAMI.
Ten system został zachwiany.
Wszelkie problemy tekstowe, brak koncertów itd. wynika z tego, że straciła, zakurzyła, odtrąciła ten DAR.
Nie ma tej łatwości błyskawicznego, niemalże samoistnie wypływającego z Niej czuja, rozumienia tekstowego. Wiele Jej występów to udawanie, ratowanie się techniką wokalną, ale dobry odbiorca czuje, że to jest puste i od niechcenia. Dla kasy? Pewnie też, ale wynikające ze świadomości, a właściwie z braku, że coś utraciła i próbuje w głupim szale podróży odzyskać MOC. Po trochu Jej się udaje, ale tak naprawdę nie wie co Jej pomogło, a co nie. Dlatego wracając do Polski zaczyna znowu ją tracić.

Najlepszy przykład koncert dla HBO.
Perfect Heart, piosenka napisana dla adwokata, a zaśpiewana wiadomo jak. Już nie wierzyła sobie, w swoje lub Jego uczucia. Porażka. Końcowa próba, kiedy jej wyszła wynikała z przeadresowania odbiorcy, z tego, że poczuła w końcówce koncertu miłość do muzyki, tego co robi, po co jest na scenie, nie czuła obarczenia kamerami, zaufała sobie i odbiorcom koncertu.

Ostatnie single Edyty są bardzo powiązane z Jej życiorysem, uczuciami, tym co przeżywa.
Kipią w nich emocje potencjał, Ona sama, muzyka.

Tylko, żeby nie torpedowała siebie, miała "młotkowego", który "Mimo wszystko", będzie z Nią, a Ona z Nim/Nią. To nie musi być miłość, tylko przyjaźń zawodowa.

Taka była Szablewska, ludzie wieszają na Niej psy, ale próbowała... miała Wiktora Kubiaka, ale kostucha Jej Go odebrało.

Nie docenia ludzi i tego co dla Niej mogą zrobić, poruszyć Niebo i Ziemię, tylko wymagają jednego... docenienia tych ruchów, zaangażowania i szacunku... zwykłego, ludzkiego.

Jeśli ktoś śledzi życiorys Edyty to wie, o czym piszę.

Ktoś mnie tu objechał, że kocham Edytę ślepo - coś w ten deseń.
Kocham każdego człowieka. Edytę szczególnie.
Nie jestem jednak roszczeniowy i pozwalam Jej prowadzić swoją karierę, życie jak chce.
Jeśli jest muzyka, dobra, w ogóle coś dobrego w Jej życiu, to pozostaje mi się tylko z tego cieszyć
Na resztę opuszczam kurtynę milczenia.

Edyto, opamiętaj się zanim będzie za późno.

Twój oddany fan.
Kamil. DS.
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Głos Edyty

Post autor: Mist »

Edyte cos trawi wewnetrznie dlatego jest jak jest. Z glosem, z jej sytuacja, z jej kariera, z zyciem prywatnym. Nic jej nienapelnia ani nie potrafi zatrzymac na dluzej. Edyta jest jak midas taka bogata we wszystko a tak naprawde nie ma nic. Msciwa i zlosliwa jak diabli w tym samym zdaniu potrafi lac zolcia i o wyzszym 'zrozumieniu' (swim) gadac. Jakas paranoja. Niestety juz tyle lat w tym tkwi wyjscie z tego byloby bardzo trudne. Gepard nie zmienia centek jak to mowia. Tylko gleboka prawdziwa milosc moze to uleczyc. amen ;)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Głos Edyty

Post autor: Kamui Shiro »

Chyba rzadko kiedy piosenkarki popowe spiewaja takim samym glosem po 20 latach od pierwszych albumow i tras?... wazne, czy potrafia zaspiewac swoje nowe utwory ;)

Nie wiem, co myslec o glosie Edyty, jesli chodzi o maniere, barwe. Na pewno jest charakterystyczna (choc nieunikatowa ---> Paulla), czasem mi sie to podoba i dobrze, ze w ogole jest wyrazista, niesie emocje. Ale ma tez w sobie cos drazniacego chwilami. Sluchajac np. Oczyszczenia, mysle: fajny podklad muzyczny, glos tez ok, wszystko spoko, tylko ta maniera - czy ona zawsze musi tak pojekiwac i zawodzic? w utworach 'mocnych' jak np. On The Run albo Nie prosze - mniej to slysze. A tam, gdzie kompozycja jest slabiej chwytliwa, ta maniera troche rzuca sie w uszy ^^
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Głos Edyty

Post autor: Matiz99 »

Może mi ktoś wytlumaczyć co ma znaczyć ta mania Edyty: https://youtu.be/Zq_ABQhQ2ZM?t=444 od 7:22. Po co ciągnąć na zaciśniętym gardle dźwięk który aż boli w uszy jak by nie mogła całości wyemitować tak jak pod sam koniec (7:30)???? W Kielcach zrobiła to samo. Trudno się potem dziwić że ludzi twierdzą że Edyta się męczy a nie śpiewa.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Głos Edyty

Post autor: theshape »

Mnie o wiele bardzej przeszkadza ten poglos, ta sala jest beznadziejna. :roll:
Awatar użytkownika
agnete
Sit down
Sit down
Posty: 81
Rejestracja: 28 mar 2016, 16:57
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Polska

Re: Głos Edyty

Post autor: agnete »

Właśnie. Edi ma cudowną barwę, lekkość aksamitu w głosie a na niektórych górach (passaggio jakie?) zaciska się jakby ją smok ściskał. To chyba brak, techniczny, prawda? Wyobrażam sobie czasem, jakie głosiwo by miała gdyby trenowała góry i ekstrema bardziej.

Tak swoją drogą, jakim fachem jest Edyta? Koloratura?
Finrod
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2016, 14:19
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głos Edyty

Post autor: Finrod »

Robię bitwę wokalną z udziałem Edyty. Czy ktoś może mi jakoś podesłać gwizdki Edyty na żywo oraz Bb5 piersiowe na żywo? Bb5 z "No more drama" to niestety sama głowa. Oczywiście przeanalizowałem wszystkie kompilacje głosowe z youtuba, ale linki, o których wspominaliście dużo dużo wcześniej już dawno nie działają. Jeśli macie jakieś fajne wysokie wokalizy to też nimi nie pogardzę - wtedy Edyta może wypadnie lepiej.
ODPOWIEDZ