Facebook - oficjalne konto Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: ray »

endeven pisze:Bardzo błędne przykłady podałeś, całkowicie niwecząc argumentację.
:lol3:
Nie, nie podałem błędnych przykładów. Po prostu nie jest prawdą, że Edyta nie mogła bardziej odbić się od sukcesu na Eurowizji.
endeven pisze:"Invisible" z 2003 roku to zupełnie inna para kaloszy. Wiązanie tego z Eurowizją jest nieracjonalne.
Pewnie, że tak. Dlatego zdziwiłem się, że napisałeś wczoraj:
endeven pisze:Do tego międzynarodowy kontrakt i płyta wydana w 23 krajach świata. i że niby nie rozwinęła kariery????
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: niuto »

Nie, nie podałem błędnych przykładów. Po prostu nie jest prawdą, że Edyta nie mogła bardziej odbić się od sukcesu na Eurowizji.
Prawda jest taka, że wygrana Eurowizji nie zapewnia międzynarodowej kariery, ale daje szansę, na zbudowanie solidnej kariery we własnym kraju. Edyta wykorzystała tę szansę jak mogła, została niekwestionowaną diwą w kraju i wydała bardzo dobrą międzynarodową płytę, która osiągnęła umiarkowany sukces. To, że nie udało sie tego przekuć na na wielką międzynarodową karierę nie jest juz wina samej Edyty, ale wielu innych czynników, z czego Ray zdajesz sobie sprawę. Ilu uczestników Eurowizji ma w ogóle szansę wydać płytę poza granicami swojego kraju? Nie mówiąc już o artystach z Europy Środkowo-Wschodniej. Nawet Sergey Lazarev czy Dima Bilan z Rosji nie są promowani na zachodzie, choć stoją za nimi większe pieniądze.

Co do Celine Dion, to Eurowizja owszem odegrała sporą rolę w zdobywaniu popularności, ale na pewno nie zrobiła z niej gwiazdy takiego formatu jakim się stała. Celine miała szczęście do ludzi, w tym męża, a przede wszystkim do twórców i producentów. To oni zdefiniowali jej karierę. Edyta była niedofinansowana, co dobitnie pokazała jakość "Invisible".
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: ray »

niuto pisze:Edyta wykorzystała tę szansę jak mogła, została niekwestionowaną diwą w kraju i wydała bardzo dobrą międzynarodową płytę, która osiągnęła umiarkowany sukces. To, że nie udało sie tego przekuć na na wielką międzynarodową karierę nie jest juz wina samej Edyty, ale wielu innych czynników, z czego Ray zdajesz sobie sprawę.
Generalnie masz rację. Tylko można by się zastanawiać, czy i bez Eurowizji to by się udało. Przecież już w lutym 1993 Edyta zaśpiewała w klubie Xenon w Londynie i podobno po tym występie otrzymała propozycje kontraktu od 12 wytwórni płytowych. Ja jestem zdania, że Edyta została niekwestionowaną gwiazdą w Polsce i osiągnęła umiarkowany sukces z płytą "Edyta Górniak" bardziej dzięki temu, że miała przy sobie świetnego menadżera, niż dzięki temu drugiemu miejscu na Eurowizji.
Edyta nie wybiła się tak, jakby mogła, przede wszystkim przez to, że zawsze była jak dziecko we mgle, zdana na pomysły producentów i menadżerów. Dla niej najważniejsze było to, żeby być traktowaną jak prawdziwa gwiazda. No i się na tym przejechała.
A jeśli chodzi o polski rynek... Lata 1994-1996 to był złoty okres w polskiej branży muzycznej. Pod tym względem Górniak "wypłynęła" w idealnym momencie. Możliwe, że odniosłaby sukces i bez tej Eurowizji... Szkoda, że w 1996 nie wydała jeszcze jednej płyty po polsku, bo nie dość, że ten album sprzedałby się pewnie równie dobrze jak "Dotyk", to jeszcze przyniósłby Edycie kolejne przeboje, które przetrwałyby próbę czasu. Ale wyszło jak wyszło...
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: lordarek1 »

lajki lecą w dół :(


207 975 osób -> :edi:
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: MacLean »

Fani marnotrawni :3 :edi:

Edyta jest wespół z Jusią twarzą Vogule i trzeba by tu dodać choć połowę z ponad 170k lajków :-p :edi:
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: IgaAga »

Nie do wiary Edyta dopiero odkryła teledysk fana do utworu Tafla. Przecież obraz w większości pochodzi z teledysku do Oczyszczenia, który Edyta zablokowała. Rzekomo jakość była nieodpowiednia. W fanowskim dziele dopatrzyła się DIVA artyzmu. :lol3: :lol3: :lol3: Uśmiałam się.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: ray »

Ten link to po prostu taka sama zapchajdziura jak post o Eurowizji.
Edyta cały czas jeszcze próbuje przekonać fanów, że wciąż jest jeszcze muzykiem, a nie zwykłą celebrytką, tylko coraz słabiej jej to wychodzi.
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Fan25 »

:edi: Ty tez mozesz nagrywac teledyski, ktore sa zdecydowanie lepsze od tych zrobionych przez fanow. Pracujesz juz prawie 30 lat.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: MacLean »

Edyta Górniak pisze:Zbyszku, mało jest ludzi o Duchu tak mocnym, jak Twój. Mam nadzieję, że o tym pamiętasz. ❤

Z troską i z Miłością, czekamy na Ciebie.

Edyta Górniak

Ładnie, że pamiętała:)
Czekamy...
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: DeathlySilence »

MacLean pisze:Ładnie, że pamiętała:)
?! Ładnie, że pamiętała:) !?
Nieodpowiednie sformułowanie w odniesieniu do okoliczności.

Edyta odpowiednio zareagowała na informację o stanie zdrowia Wodeckiego (udar mózgu).
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: MacLean »

Ładnie z jej strony, że nie zapomniała o starszym koledze, o ich wspólnym występie. Tyle :)
Pozostaje mi przeprosić za ten i przyszłe potocyzmy.
Niezbyt lubię mówić w takim kontekście o reakcjach odpowiednich, bo w bądź co bądź żywej polszczyźnie częściej to przedstawiciele przeróżnych służb, w ramach obowiązku, reagują odpowiednio, niż wyraża to tyle co zachował się stosownie.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: IgaAga »

Szumnie zapowiadane 4 koncerty w maju to dwukrotny występ na festiwalu muzyki filmowej w Krakowie, 19 maja w Warszawie to na targach Beauty Days gwiazda Edyta Górniak w PTAK Warsow Expo, pozostaje jeszcze Poznań nieodgadniony.
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: lordarek1 »

przed chwilą :edi: ->
Cześć Kochani
Jaka piękna wiosna w Polsce !!
Cieszę się na nasze spotkania muzyczne!
Jestem już po pierwszych próbach z orkiestrą pod batutą dyrygenta Ludwiga Wicki.
Widzimy się już 19, 20, 21 i 27 maja ❗❗
A dziś o 18:55 w tv NOWA pierwsza cześć Naszego spotkania w Los Angeles z Adrianem Nychnerewiczem.
Całuję z Krakowa.
Wspanialego dnia dla Was !
radek
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 658
Rejestracja: 08 gru 2004, 7:22
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej
Lokalizacja: Miechów kolo Krakowa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: radek »

lordarek1 pisze:przed chwilą :edi: ->
Cześć Kochani
Jaka piękna wiosna w Polsce !!
Cieszę się na nasze spotkania muzyczne!
Jestem już po pierwszych próbach z orkiestrą pod batutą dyrygenta Ludwiga Wicki.
Widzimy się już 19, 20, 21 i 27 maja ❗❗
A dziś o 18:55 w tv NOWA pierwsza cześć Naszego spotkania w Los Angeles z Adrianem Nychnerewiczem.
Całuję z Krakowa.
Wspanialego dnia dla Was !

A czy ktoś wie gdzie Edyta wystąpi 27 maja?
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: max28 »

radek pisze:
lordarek1 pisze:przed chwilą :edi: ->

A czy ktoś wie gdzie Edyta wystąpi 27 maja?
Gdzieś w komentarzach na instagramie, ktoś pisał, iż 27 maja ma śpiewać w Poznaniu w galerii handlowej, ale oficjalnych informacji na ten temat nigdzie nie znalazłem.
ODPOWIEDZ