Piosenki dla Edyty

wish list

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Piosenki dla Edyty

Post autor: theshape »

Nie widze takiego watku, ale moze sie myle. Mam do was pytanie - w jakim repertuarze widzielibyscie Edyte na nastepnej plycie. Chodzi mi o teksty, ich jezyk (polski, angielski), tematyke, jak i muze, rodzaj spiewania, rodzaj utworow, ogolny klimat. Macie jakies propozycje? Jaka waszym zdaniem muzyka w wykonaniu Edyty bylaby mile widziana? Co wy chcielibyscie uslyszec? :-) Dobrze uslyszec zdanie ludzi, ktorym w jakims tam stopniu zalezy na jej tworczosci.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Flux »

Tak jak sama Edyta kiedyś powiedziała: nieważne jaki gatunek, ważne żeby muzyka była dobra. I bez grafomańskich tekstów jak w Cygańskim sercu i Dzisiaj dziękuję. Nowoczesna i na poziomie, który pozwoli Edycie się wykazać, żeby nareszcie poziom wykonywanej muzyki dogonił jej talent. Tylko tyle. Konkretne oczekiwania wobec Edyty i tak miną się z rzeczywistością.
Awatar użytkownika
adik1148
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 309
Rejestracja: 25 sie 2010, 14:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Never Will I
Lokalizacja: Polska

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: adik1148 »

Gdyby Edyta miała muzykę choć w 80% podobną do tej co ma Lena del rey to jestem w 100% pewny , że Polska by ją znów pokochała ;)
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: theshape »

Dobra muzyka to pojecie zbyt szerokie. Dobra muzyka to np. AMJ, ale nie dla kazdego. Najlepiej podac jakies przyklady. Dobrze wiadomo, jakie sa mozliwosci Edyty i trzeba realnie ocenic szanse. Mozna zrobic liste lub napisac, jakie piosenki powinna znalezc i nagrac. Moze Edyta mysli, ze Polacy czekaja na takie cos jak CQ, a oczekiwania ludu sa zupelnie inne? Czy Edyta powinna spiewac jeszcze po angielsku? Co wy chcielibyscie posluchac?
mike
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 707
Rejestracja: 25 gru 2008, 18:56
Ulubiony album: WSZYSTKIE
Ulubiona piosenka: TAFLA
Lokalizacja: Torun

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: mike »

http://www.youtube.com/watch?v=dRUrdavN2zI W tym podkładzie widział bym Edyte
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Flux »

Edyta powinna śpiewać po polsku. Jej wszystkie przeboje, które Polacy pamiętają są w tym języku. Tylko nasz język nie przyjmuje głupot jak język Szekspira, dlatego jest tak ważne żeby teksty były możliwie najlepsze. Przykładem kompozycji idealnych dla wrażliwości i talentu interpretatorskiego Edyty są piosenki takie jak Szyby, To nie ja, Nie opuszczaj mnie. Lepszych nigdy nie nagrała. Te piosenki poruszają i to jest najważniejsza właściwość Edyty, atut który powinna podkreślać na każdym kroku. Idealnie wyważone słowa płynące z jej ust z mistrzowskim wyczuciem. Byłbym szczęśliwy też, gdyby choć raz studio nagraniowe jej nie ograniczało i nie była tak powściągliwa, bo dopiero na scenie daje z siebie wszystko. Chcę nagrania, które odda całą paletę emocji i będzie miało naprawdę silny przekaz.
mike
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 707
Rejestracja: 25 gru 2008, 18:56
Ulubiony album: WSZYSTKIE
Ulubiona piosenka: TAFLA
Lokalizacja: Torun

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: mike »

http://www.youtube.com/watch?v=iF6I3WN7 ... ure=relmfu I w tym podkładzie Edke tez bym widział
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: theshape »

Mike, nie obraz sie, ale te podklady sa okropne. ;-) Mam nadzieje, ze czegos takiego nie nagra. "Nie opuszczaj mnie" nie jest oryginalna piosenka, tylko coverem. Ja uwazam, ze nie powinna nagrywac zadnych coverow typu "I surrender". Ok, emocje, ale z tego co widac na forum sa tacy, co wola Edyte spiewajaca w "My", a sa tacy co wola "EKG". Inni wdychaja do "EG" i piosenek z tej plyty. Ja sie po prostu zastanawiam, co powinna nagrac w przyszlosci jako kolejna plyte, skoro sa takie podzialy wsrod publiki. Czy te piosenki powinny byc o wszechobecnym temacie LOVE?
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: dorota »

Edya kiedyś powiedziała (notabene nie tak dawno temu), że lepiej śpiewa i oddaje emocje w muzyce jak jest szczęśliwa no i miamy MY, ciekawa więc jestem, co byśmy usłyszeli, gdyby smutek topiła w muzyce , tak jak Adele na "21". 8) :hmmm:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Flux »

theshape, nie powiedziałem że Edyta ma nagrywać covery typu Nie opuszczaj mnie, tylko że powinna śpiewać piosenki na tym poziomie. Czyste emocjonalnie.
Awatar użytkownika
mateusz.m
Make it happen
Make it happen
Posty: 117
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:56

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: mateusz.m »

Dobry pop, ze wstawkami jazzującymi, soulowymi jak w „Love is a lonely game”, elementy r&b. Aranżacje w wykonaniu żywych instrumentów, mało elektroniki. Zarówno utwory lekkie jak np. ‘Perfect heart’, ale też piosenki mocniejsze, może nie tak nośne jak ‘Litania’, ale np. ‘Hello’.

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby wydawnictwo dwupłytowe. Pierwsza płyta – Edyta unplugged – to byłby murowany hit!

Druga płyta – nowy materiał, teksty zarówno po polsku, jak i po angielsku, ale żeby były dobre.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Blur »

Trochę dla mni zbędny ten temat.
Po pierwsze, Edyta powinna śpiewać dobre utwory i każdy się z tym zgodzi, styl ma drugorzędne znaczenie, bo może być i klubowo, ale to niekoniecznie musi być brzmienie Consequences.
No i po drugie, to co my uważamy, że Edyta powinna śpiewać jest uwarunkowane naszym subiektywnym gustem muzycznym, jednią skłaniają się bardziej w stronę stricte popu, inni słuchają nieco jazzujących klimatów itp., itd., więc tyle opinii ile ludzi.
Poza tym, to co myślimy o repertuarze Edyty daje się bardzo łatwo wyczytać w wątkach o jej występach czy płytach.
Bez problemu można wskazać w jakim stylu Ci bardziej aktywni użytkownicy widzieliby Edytę.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Kopaneek »

Byle na poziomie, poniżej którego zeszła.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: theshape »

Nie chodzi mi o opinie typu "dobre, na poziomie", tylko o konketne przyklady i nie najbardziej aktywnych uzytkownikow, ale w ogole uzytkownikow forum. Poza tym zadane zostaly konkretne pytania, chodzi mi tez o warstwe tekstowa. Czy nie mozna normalnie napisac? :roll: Latwo jest krytykowac, trudniej samemu cos zrobic. Prosze o konkretne wypowiedzi.
ODPOWIEDZ