Piosenki dla Edyty

wish list

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: theshape »

Mnie sie marzy takie cos na nowej plycie, jesli mowa o powrocie do korzeni:

http://www.youtube.com/watch?v=4x47FXGswrE :love:
lado
Make it happen
Make it happen
Posty: 178
Rejestracja: 12 lut 2007, 19:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: lado »

xx
Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 23:57 przez lado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: theshape »

Albo cos takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=UBfZV8XFkkw
http://www.youtube.com/watch?v=qCZINv6DFTs&

Dzizas, ale ona tu wygladala i brzmiala zajebiscie. :shock:
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Mona. »

Ależ nam się tu forum rozmarzyło :hellobaby: Wszystko to by było piękne, gdyby istniał choćby cień nadziei, że Edyta weźmie sobie do serca te uwagi i szybko poleci pracować nad nowym, ale naprawdę dobrym, wartościowym materiałem. A ja mam coraz większe obawy, że Edycie nie chce się już nagrywać kolejnych płyt i "My" to było jej ostatnie muzyczne słowo. Chciałabym się mylić...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Dobi »

"Nie było" przez dość długi czas jednym z ulubionych utworów Edyty. Chciałbym płyty w tym klimacie - rock, pop i elektronika zamieszane w spójną całość (w tym elektroniki byłoby najmniej). Teksty raczej po polsku, chociaż 2-3 piosenki mogłaby być po angielsku (lubię gdy Edyta używa tego języka). Oczywiście "żywe" instrumenty to podstawa.

Posłużę się przykładem Kelly Clarkson bo jej twórczość znam najlepiej. Aranż rockowych utworów Divy wyobrażam sobie tak :arrow: Can We Go Back

Edyta jest teraz szczęśliwa i niech się jej wiedzie. Myślę jednak, że szczęście również można przekazywać w towarzystwie gitar i perkusji.

:perkusja:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Virtual Tom »

Ewidentnie powinna pójść w obecne trendy (przynajmniej by jej nikt nie poznał od pierwszego usłyszenia :ha: )

Hebel w fabryce obowiązkowy :dj: hebel

Ach i dobrze gdyby powiększyła wreszcie to & owo ^^

Wiem, że pokochacie mój wpisik :faza: :ha:

-- Dodano: 30 lip 2012, o 00:51 --

Ach :marzy: gdyby THE Prodigy zremiksowali E.K.G :marzy: Dziękuję Ciii iii iiii IIIIIII wrrrrrummmmmmm bZZZZzzzzzz bUUm bZZZzzzZZz
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Michael »

Kopaneek pisze:Nie przesadzajcie, ze TNTJM mogłaby zaśpiewać Gosia - to bardzo trudna piosenka.
Gosia dałaby radę :lol:. Końcówkę utworu musiałaby tylko przearanżować pod siebie, bo by siadła :lol:.
Tam Edyta trochę pocisnęła - na szczęście dla tego utworu, bo 90% tej piosenki jest nudne jak przysłowiowe flaki z olejem :roll:.

Ja najchętniej widziałbym Edytę w klimatach pop-rockowych (przypominam świetną, rockową wersję Can't Say No). Jej głos świetnie też się nadaje do muzyki klubowej, ale niech to będą utwory niebrzmiące jak CQ.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Kopaneek »

Michael pisze:Gosia dałaby radę .
No nie wiem - tonacja zmnienia się jak szalona.

A może Loreen? :bobo:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Flux »

Edyta jazzująco-swingowa też jest mega. Czasami na koncertach wykonywała jazzowe wersje Jestem kobietą czy (I Got You) I Feel Good. Fantastycznie zaśpiewała też Pierwszy znak. Jakiś porządny big band dać jej :viktoria:
Awatar użytkownika
Nat.
Linger
Linger
Posty: 948
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Ulubiony album: zależy od dnia ;]
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Nat. »

no cóż Edyta to nie Celine Dion ani Adele 8P nie dba o głos wszystkiego nie zaśpiewa, ale może coś w stylu "nie było", Kelly Clarkson, może coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=8v_4O44sfjM , a najlepiej to po polsku z normalnym tekstem Cygana i o!
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Michael »

Nat. pisze:no cóż Edyta to nie Celine Dion
Na szczęście, bo bym Jej wtedy nie mógł słuchać przez tę okropną, nosową barwę głosu :roll:.
Nat. pisze:ani Adele
Hmm...chyba troszkę nie ten kaliber :lol:. Adele nie ma aż takich możliwości wokalnych jak pop-divy.
Nat. pisze:a najlepiej to po polsku z normalnym tekstem Cygana
Nie chciałbym, aby Edyta rezygnowała ze śpiewania po angielsku. Lubię Ją w tym języku :-).
Nat. pisze:z normalnym tekstem Cygana
Co Wy się tak uczepiliście tekstów Cygana? :?
Nawet Edycie zdarza się czasami pepełnić dobry tekst, jeśli się postara (np. Nie zapomnij).
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 17:12 przez Michael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: ja30 »

dla mnie mogla by byc cos ze starej Mariah ,Whitney. Rytmy szybsze tez sa mile widziane :)
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: Robert »

Edyta jest najbardziej wszechstronna wokalistka w historii polskiej muzyki, jest w stanie zaspiewac KAZDY gatunek. Nawet w wieku 40 lat i z deczko zjechanym wokalem. No, moze opera wyszlaby jej slabiej, bo nie ma odpowiedniego przygotowania, chociaz nawet w tej materii byly jakies flirty.
Mozliwe nawet, ze Edyta jest jedna z najbardziej wszechstronnych wokalistek na calym swiecie.
I za to, ze nie ma w dorobku 20 plyt, po jednej w kazdym gatunku, powinna dostac solidny wp...dol :P
Edyto, nie jest jeszcze wcale za pozno! :>
Mi sie marza plyty:
- rockowa (w klimacie nie bylo)
- klubowa (bardziej only girl i david guetta niz cq)
- jazzowa (na pierwszy znak, moga byc nawet same standardy i covery, uslyszec edyte w at last - marzenie. nagranie plyty ze standardami jazzowymi nie byloby chyba ani drogie ani czasochlonne... a daloby tyle radosci)
- hiszpanska! przyspiewka sois campeones dla ing narobila mi smaku, edyta doskonale tam brzmi! tak w klimacie glorii estefan!
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: strzalka21 »

Robert pisze:Edyta jest najbardziej wszechstronna wokalistka w historii polskiej muzyki, jest w stanie zaspiewac KAZDY gatunek. Nawet w wieku 40 lat i z deczko zjechanym wokalem. No, moze opera wyszlaby jej slabiej, bo nie ma odpowiedniego przygotowania, chociaz nawet w tej materii byly jakies flirty.
Mozliwe nawet, ze Edyta jest jedna z najbardziej wszechstronnych wokalistek na calym swiecie.
To już wiadomo, wystarczy porównać głos Naszej Divy z światowymi Divami w wieku 40 lat. Edyta z wokalem jaki ma teraz i tak zmiata je zwykłą miotełką. I czy powinienem pisać to tylko w swoim imieniu ??? Chyba nie bo tu nie chodzi o gust muzyczny tylko o fakty.

A co do piosenek. Teraz Edyta to za bardzo nie nawojuje. Moim zdaniem w okresie 1997-2005 powinno wyjść jak najwięcej płyt, rok promocji i następna dopóki głos był świeży a sama artystka była number one. Może wtedy podziwiłaby ją cały świat, a nie była obiektem drwin Polaczków. A teraz takie kombinacje z kompletnie zmanierowanym głosem ? To nie przejdzie. Czy rock, jazz, hip hop czy consequences Edi już nic nie pomoże. Niech śpiewa co chce. Za dużo się wydarzyło. A najlepiej niech śpiewa covery, to najlepiej jej wychodzi.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Piosenki dla Edyty

Post autor: vanity »

Najbardziej ucieszyłabym się z płyty o mocniejszym brzmieniu. Uwielbiam Edytę w Nie było, czy Can't say no z Trójki czy Łysych Koni. Preferowana wersja od razu koncertowa. Ale tak prawdę powiedziawszy, każda następna płyta będzie się ocierać o cud istnienia, odnoszę wrażenie, że gdyby nie marudzący fani, EKG byłoby ostatnią pozycją w dyskografii.
ODPOWIEDZ