Covery

scoverowana Edyta

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Aro »

kamil87 pisze: Nie wiem w ogóle jak mogło do tego dojść, ktoś nie dopilnował praw autorskich, nie znam się na tym więc jakby ktoś mógł ten temat rozwinąć byłbym wdzięczny.
Pewnie zwyczajnie utwór pochodził z banku piosenek czyli tzw. publishingu. Ani to utwór dla Edyty ani dla Milesa.
Awatar użytkownika
dawids5
Hope for us
Hope for us
Posty: 22
Rejestracja: 14 lut 2012, 13:52
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Łódź

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: dawids5 »

Michael pisze:
dawids5 pisze:przecież one & one to cover a nie piosenka Edyty. Tekst napisał Bill Steinberg dla Roberta Millesa.
Ale niewątpliwie był to niezły hit !!
Mało wiesz :lol:. To edytowe demo utworu powstało jako pierwsze, ale Robert Miles ją ubiegł z wydaniem singla. Ktoś z ówczesnego teamu Edyty zmarnował ten utwór.
cytuję: Jednym z przebojów Edyty z pierwszej anglojęzycznej płyty jest utwór One & One, który w swym repertuarze ma także Robert Milles. Napisał go dla niego Bill Steinberg. Edyta wielokrotnie przekonywała dziennikarzy, że Milles ukradł jej One&One. Prawda jest taka, że Kubiak i Neil rzeczywiście długo zabiegali u Steinberga o utwór. Ten jednak musiał odmówić. Steinberg obiecał utwór Millesowi, który należał do innej wytwórni. Jeśli oddam go komuś innemu, nikt nie będzie chciał ze mną współpracować - tłumaczył . . . gdy wokalista wydał piosenkę na swej płycie, zgodnie z prawem Górniak mogła ją zaśpiewać bez zgody autora, ale nie jako swój oryginalny utwór, lecz cover innego artysty. Tak się stało. Edyta nigdy jednak publicznie nie przyznała, że śpiewa cudzą piosenkę . . .

mało wiem ?? . . .
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Marek »

dawids5 pisze:
Michael pisze: Mało wiesz :lol:. To edytowe demo utworu powstało jako pierwsze, ale Robert Miles ją ubiegł z wydaniem singla. Ktoś z ówczesnego teamu Edyty zmarnował ten utwór.
cytuję: Jednym z przebojów Edyty z pierwszej anglojęzycznej płyty jest utwór One & One, który w swym repertuarze ma także Robert Milles. Napisał go dla niego Bill Steinberg. Edyta wielokrotnie przekonywała dziennikarzy, że Milles ukradł jej One&One. Prawda jest taka, że Kubiak i Neil rzeczywiście długo zabiegali u Steinberga o utwór. Ten jednak musiał odmówić. Steinberg obiecał utwór Millesowi, który należał do innej wytwórni. Jeśli oddam go komuś innemu, nikt nie będzie chciał ze mną współpracować - tłumaczył . . . gdy wokalista wydał piosenkę na swej płycie, zgodnie z prawem Górniak mogła ją zaśpiewać bez zgody autora, ale nie jako swój oryginalny utwór, lecz cover innego artysty. Tak się stało. Edyta nigdy jednak publicznie nie przyznała, że śpiewa cudzą piosenkę . . .

mało wiem ?? . . .
Dla Ciebie, rzetelnym źródłem jest książka "Bez cenzury" P. Krysiaka?
Awatar użytkownika
dawids5
Hope for us
Hope for us
Posty: 22
Rejestracja: 14 lut 2012, 13:52
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Łódź

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: dawids5 »

Dla Ciebie, rzetelnym źródłem jest książka "Bez cenzury" P. Krysiaka?
na pewno nie jest jedynym źródłem tej informacji. Przedstawiłem tylko to co ja się dowiedziałem . . . Natomiast nie ulega wątpliwości, że książka została napisana po kilkuletnich rozmowach z osobami, które współpracowały z Edytą. To nie jest historia wyssana z palca.
Awatar użytkownika
sebastian
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 06 lip 2008, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: sebastian »

dawids5 pisze:Dla Ciebie, rzetelnym źródłem jest książka "Bez cenzury" P. Krysiaka?
na pewno nie jest jedynym źródłem tej informacji. Przedstawiłem tylko to co ja się dowiedziałem . . . Natomiast nie ulega wątpliwości, że książka została napisana po kilkuletnich rozmowach z osobami, które współpracowały z Edytą. To nie jest historia wyssana z palca.
To, co się dowiedziałeś? Rozmawiałeś z Robertem, który z pewnością Cię przekonywał, że to jego piosenka, albo z Krysiakiem, który wie o Edycie więcej, niż ona sama? :) Spamujemy. Ale już bez przesady... Więcej rzetelnych źródeł.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Covery

Post autor: addar »

DAWID 5 NIESTETY NIE MASZ RACJI, KRYSZAK TO nienawidzący edy dziennikarzyna i cała ta ksiazka jest tak nieobiektywna że az w oczy bije...utwór był nagrany najpierw przez edyte pózniej przez milesa, a to ze edka rodzi płyty w bólach spowodowało ze jego wersja wyszła wczesniej, tak mało wiesz ...
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Covery

Post autor: Kopaneek »

Nikt z nasz nie zna prawdy. Wiarygodność obydwu źródł kształtuje się na tym samym poziomie.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Covery

Post autor: Marek »

dawids5 pisze:
Dla Ciebie, rzetelnym źródłem jest książka "Bez cenzury" P. Krysiaka?
na pewno nie jest jedynym źródłem tej informacji. Przedstawiłem tylko to co ja się dowiedziałem . . . Natomiast nie ulega wątpliwości, że książka została napisana po kilkuletnich rozmowach z osobami, które współpracowały z Edytą. To nie jest historia wyssana z palca.
Zacytowałeś fragment książki "Bez cenzury", a nie przedstawiłeś to, czego Ty się dowiedziałeś. Te informacje są w książce i każdy może je przeczytać. Czy informacje w niej zawarte są prawdziwe zapewne nigdy się tego nie dowiemy.

P.s. na tej stronie jest książka, może z niej korzystałeś? http://pl.scribd.com/doc/92428028/Piotr ... -2005-zorg
Awatar użytkownika
dawids5
Hope for us
Hope for us
Posty: 22
Rejestracja: 14 lut 2012, 13:52
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Łódź

Re: Covery

Post autor: dawids5 »

podzieliłem się swoimi informacjami na temat utworu Edyty- m.in. do tego służy to forum. Nie skrytykowałem jej, więc nie rozumiem dlaczego macie takie nastawienie. Szczegółowych informacji nigdy nie uzyskamy - każdy ma swoją wersję . . .
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Covery

Post autor: addar »

nie chodzi o twoje zdanie, tylko jak je przedstawiłes, tak jakbys był naocznym swiadkiem wydarzeń i miał 100 % pewnośc, my ci tylko napisaliśmy że ksiazka kryszaka nie jest "pewniakiem" w ocenie coverowości One&one, i naszym zdaniem podpartym dawniejszymi wywiadami, eda nagrała utwór pierwsza :-)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Covery

Post autor: DeathlySilence »

Wersja zdarzeń z książki Krysiaka nie koliduje z wersją Edyty.

Prawda jest taka, że ani Edyta, ani Miles nie scoverowali 1&1 - pracowali nad tym samym utworem w tym samym czasie, jednak pierwszeństwo wydawnicze dostał Robert.
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Covery

Post autor: Marecki »

Piosenka Edyty z "EG" została zarejestrowana w katalogu https://synch.kobaltmusic.com/#!/browse ... /Anywhere/

Tutaj link do mp3 coveru-dema: If I Give Myself (Up) to You

Szkoda, że nie ma całości.

----

A tutaj jeszcze inny cover, ale chyba już był kiedyś podawany: Lisa Oceano - Miracolo

-- Dodano: 24 maja 2014, o 17:30 --

Caro - Dumka na dwa serca
https://itunes.apple.com/pl/album/dumka ... =647273051
https://itunes.apple.com/pl/album/dumka ... =621380043
:placzka:

Dumka na dwa serca
https://itunes.apple.com/pl/album/dumka ... =806171406
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Trasa Radia ZET 2015 - Kołobrzeg

Post autor: Virtual Tom »

Coś mi dzwoniło, ale nie wiedziałem w którym kościele, znalazłem inspirację dla Edzi i Dustplastic!

-> Danuta Lato - Touch My Heart

The resemblance is obvious!!! :placzka: :buahaha:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Trasa Radia ZET 2015 - Kołobrzeg

Post autor: dorota »

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee mam nadzieję , że się mylisz :P
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Trasa Radia ZET 2015 - Kołobrzeg

Post autor: ediva »

Virtual Tom pisze:Coś mi dzwoniło, ale nie wiedziałem w którym kościele, znalazłem inspirację dla Edzi i Dustplastic!

-> Danuta Lato - Touch My Heart

The resemblance is obvious!!! :placzka: :buahaha:
Pani Danuta była niezwykle popularna w latach 80 w NRD, RFN, Hiszpanii, Włoszech, a nawet Japonii. Rozgłos przyniósł jej niebotyczny biust, później doszło do tego nagranie płyty oraz próby aktorskie.
ODPOWIEDZ