Walka z piractwem

Walka z piratami, Kazaa bez Kylie... a co z Osiołkiem?

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Walka z piractwem

Post autor: Virtual Tom »

Wiedziałem, że jak tutaj zajrzę to Szefowa bedzie straszyć policją :police: :D
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Walka z piractwem

Post autor: grzechoo »

O mojej ex-uczelni głośno.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Walka z piractwem

Post autor: Marek »

Policjanci z Koszalina (Zachodniopomorskie) zamknęli największą w Polsce sieć komputerową, służącą do wymiany nielegalnych danych, która działała na terenie studenckiego miasteczka Politechniki Koszalińskiej. Jej administratorzy udostępnili 35 terabajtów programów, filmów i plików muzycznych.
A 1 Terabajt to 1000 GB :shock: Sporo tego posiadali :D
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Walka z piractwem

Post autor: grzechoo »

skoro 1MB = 1024 KB, a 1Gb = 1024 MB to czy 1Tb nie powinien równać się 1024 Gb?
Zawsze to trochę więcej :P
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Walka z piractwem

Post autor: Marek »

grzechoo, racja! Doskonale wiem o tym i w sumie tak powinno się przeliczać tylko że co firma to inne przeliczenia :-) A tego której firmy dyski twarde posiadali nie napisali ;)
Przeliczenia przeliczeniami i jakby nie patrzeć to duuużo nagromadzili plików, podziwiam 8)
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Walka z piractwem

Post autor: Magda M »

dziś na TVP2 byla rozmowa odnośnie piracenia... No i wynika z tego, że ściąganie z internetu jest jak najbardziej legalne. Nie wolno "jedynie" samemu tego rozpowszechniać.. Czyli jeśli ściągam płyte z internetu to wszystko jest OK, jeśli natmiast ja ładuje komuś plik to to już jest nielegalne. Hm, dziwne to jest... nie wiedziałam, że tak to wygląda.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Walka z piractwem

Post autor: Aro »

Tylko, że zazwyczaj jest tak, że jeżeli coś ściągasz (eMule, torrenty) to jednocześnie udostępniasz.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Walka z piractwem

Post autor: Magda M »

nie używam ani torrentów ani emulów.... 8P
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Walka z piractwem

Post autor: vanity »

Magda M pisze:No i wynika z tego, że ściąganie z internetu jest jak najbardziej legalne. Nie wolno "jedynie" samemu tego rozpowszechniać.. Czyli jeśli ściągam płyte z internetu to wszystko jest OK, jeśli natmiast ja ładuje komuś plik to to już jest nielegalne. Hm, dziwne to jest... nie wiedziałam, że tak to wygląda.
bo jest tak: ściągać można, udostępniać nie. ściągać można legalnie, ale udostępnia się już nielegalnie.

[ Dodano: 23-03-2009, 20:27 ]
Aro pisze:Tylko, że zazwyczaj jest tak, że jeżeli coś ściągasz (eMule, torrenty) to jednocześnie udostępniasz.
to też nie do końca tak. bo udostępniasz, tak, ale nawet zakładając że szybko się ściągnięte pliki przeniesie do nieudostęnionych katalogów to i tak udostępnia się jedynie fragmenty plików. Pytanie jak się ma prawo do tych fragmentów?
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walka z piractwem

Post autor: Blur »

Jeśli chodzi o niższe ceny płyt to:
Onet.pl pisze:Nowa akcja Sony Music: słuchaj więcej za mniej
Firma Sony Music wypuści na rynek serię płyt w rewelacyjnie niskich cenach. Od 30 marca w ramach akcji "Słuchaj więcej za mniej" fani dobrej zagranicznej muzyki, będą mieli okazję kupić pełnowartościowe albumy ulubionych wykonawców za niższą kwotę. Najnowsze albumy Britney Spears i P!nk, uznany za najlepszy w dotychczasowej karierze ostatni longplay Kings of Leon czy jubileuszowe wydanie "Thrillera" Michaela Jacksona teraz dostępne będą za znacznie mniej.

W dobie troski o ekologię wydawnictwa pojawią się w wyjątkowych opakowaniach. Koniec z plastikiem. Całość dostępna będzie bowiem w przyjaznym dla środowiska, stylowym, kartonowym opakowaniu. Zawartość samego krążka, jak i jego wygląd pozostaną bez zmian. Identyczny będzie również zewnętrzny projekt graficzny.

Aby łatwo było rozpoznać tanie, ekologiczne płyty, każda z nich opatrzona będzie specjalną naklejką. Podkreślając troskę o naturę, wybrano kolor zielony, oszczędność i atrakcyjną cenę symbolizować będzie z kolei świnka-skarbonka.

W pierwszej kolejności na sklepowych półkach z sympatyczną świnką pojawią się wznowienia najważniejszych płyt, które wytwórnia Sony Music wydała w drugim półroczu 2008 roku. W niskiej cenie nabyć będzie można "Circus" Britney Spears, "My Love: Essential Collection" Céline Dion, "Safe From Home" Dido, "Thriller 25" Michaela Jacksona, "As I Am: The Super Edition" Alicii Keys, "Spirit" Leony Lewis, "Funhouse" P!nk, "Only By The Night" Kings of Leon, "The Promise" Il Divo oraz imienne debiuty The Priests i Metro Station. Nie zabraknie też jednej z najgorętszych premier 2009 roku - "All I Ever Wanted" Kelly Clarkson.

Od teraz nowe tytuły największych gwiazd z katalogu Sony Music dostępne będą zarówno w "tradycyjnej" edycji, jak i w ramach akcji "Słuchaj więcej za mniej" w atrakcyjnym cenowo, ekologicznym wydaniu.

Listę bieżących i nadchodzących premier wchodzących w ramy akcji śledzić będzie można na dedykowanej akcji stronie internetowej pod adresem www.sonymusic.pl/ecostyle
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Walka z piractwem

Post autor: Estratos »

vanity pisze:to też nie do końca tak. bo udostępniasz, tak, ale nawet zakładając że szybko się ściągnięte pliki przeniesie do nieudostęnionych katalogów to i tak udostępnia się jedynie fragmenty plików. Pytanie jak się ma prawo do tych fragmentów?

prawo autorskie chroni zarówno fragment jak i całość utworu w taki sam sposób.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Walka z piractwem

Post autor: Magda M »

maleo pisze:Jeśli chodzi o niższe ceny płyt to:
Onet.pl pisze:Nowa akcja Sony Music: słuchaj więcej za mniej
Firma Sony Music wypuści na rynek serię płyt w rewelacyjnie niskich cenach. Od 30 marca w ramach akcji "Słuchaj więcej za mniej" fani dobrej zagranicznej muzyki, będą mieli okazję kupić pełnowartościowe albumy ulubionych wykonawców za niższą kwotę. Najnowsze albumy Britney Spears i P!nk, uznany za najlepszy w dotychczasowej karierze ostatni longplay Kings of Leon czy jubileuszowe wydanie "Thrillera" Michaela Jacksona teraz dostępne będą za znacznie mniej.

W dobie troski o ekologię wydawnictwa pojawią się w wyjątkowych opakowaniach. Koniec z plastikiem. Całość dostępna będzie bowiem w przyjaznym dla środowiska, stylowym, kartonowym opakowaniu. Zawartość samego krążka, jak i jego wygląd pozostaną bez zmian. Identyczny będzie również zewnętrzny projekt graficzny.

Aby łatwo było rozpoznać tanie, ekologiczne płyty, każda z nich opatrzona będzie specjalną naklejką. Podkreślając troskę o naturę, wybrano kolor zielony, oszczędność i atrakcyjną cenę symbolizować będzie z kolei świnka-skarbonka.

W pierwszej kolejności na sklepowych półkach z sympatyczną świnką pojawią się wznowienia najważniejszych płyt, które wytwórnia Sony Music wydała w drugim półroczu 2008 roku. W niskiej cenie nabyć będzie można "Circus" Britney Spears, "My Love: Essential Collection" Céline Dion, "Safe From Home" Dido, "Thriller 25" Michaela Jacksona, "As I Am: The Super Edition" Alicii Keys, "Spirit" Leony Lewis, "Funhouse" P!nk, "Only By The Night" Kings of Leon, "The Promise" Il Divo oraz imienne debiuty The Priests i Metro Station. Nie zabraknie też jednej z najgorętszych premier 2009 roku - "All I Ever Wanted" Kelly Clarkson.

Od teraz nowe tytuły największych gwiazd z katalogu Sony Music dostępne będą zarówno w "tradycyjnej" edycji, jak i w ramach akcji "Słuchaj więcej za mniej" w atrakcyjnym cenowo, ekologicznym wydaniu.

Listę bieżących i nadchodzących premier wchodzących w ramy akcji śledzić będzie można na dedykowanej akcji stronie internetowej pod adresem www.sonymusic.pl/ecostyle
wow, ciekawe co oznacza "atrakcyjna cena" ? 9,90? :>
Fajnie gdyby płyty poszły mocno w dół. i tak słucham wszystkiego na kompie więc brak plastikowego pudełka nie będzie mi przeszkadzał :)
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walka z piractwem

Post autor: Blur »

Magda M pisze:wow, ciekawe co oznacza "atrakcyjna cena" ? 9,90?
Fajnie gdyby płyty poszły mocno w dół. i tak słucham wszystkiego na kompie więc brak plastikowego pudełka nie będzie mi przeszkadzał
Atrakcyjna cena to chyba 29,99 i książeczki nie ma w ogóle.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Walka z piractwem

Post autor: Estratos »

niedługo zaczna pakować płyty w stare gazety i sprzedawać za 19,90. Wtedy wszyscy beda dżezi, trendi i eko.

A tak beda wciskac niepelnowartosciowy chlam Polakom za i tak ciezkie pieniadze.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Walka z piractwem

Post autor: Magda M »

maleo pisze:Atrakcyjna cena to chyba 29,99 i książeczki nie ma w ogóle.
to jest atrakcyjna cena?
To ja wole EKG z kiosku w pełnej wersji... :roll:
ODPOWIEDZ