Refleksja nad polska muzyką

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Refleksja nad polska muzyką

Post autor: marlena »

zachęcam do przeczyta!
i wyrażania swoich opinii

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75475,3725879.html

ja tam sie pod tym podpisuje!
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Virtual Tom »

Redaktor Sankowski nie odkrył żadnej Ameryki, artykuł typu "zapchajdziura" jak dla mnie. Do tego lekko wybrakowany i przeterminowany Ewa Sonner ze swoim ".. i R'nB" najnowszą nie jest.
Ani słowa o Blogu 27, Queens czy np. Sarze May (która bije na głowę Pannę Sonnet, brakiem talentu).
No chyba, że pisał go rok temu, teraz dodał wzmiankę o premierach godnych uwagi i poszło do publikacji :lody:
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: marlena »

polecam do przeczytania - szczegolnie ten o fanach U2 :)


http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,69285,3825222.html

no i jak to jest w koncu z tym nagrywaniem na koncertach?


i jeszcze cos o polskiej muzyce :) ja nie wiem co za mozgi tam pracuja ze nie potrafia wyciagnać dobrej lekcji ze sprzedazy płyt! albo wpadaja na takie pomłysły jak zabieranie ksiązeczek!

http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,3815807.html
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Kamui Shiro »

A ja akurat lubię Sarę May. Może i nie ma talentu, nie wnikam, ale spodobało mi się to "It's Over Now" - fajny rytm, jak na polską piosenkę bardzo dobrze i przyzwoicie zrobione. To samo mogę powiedzieć na temat Blogu 27. Do Ewy Sonnet też nic nie mam. Nawet parę piosenek Queens obleci wg mnie. Nie trzeba w kółko słuchać "dobrej muzyki". A to jest dobra "zła muzyka" :] ironiczna i inteligentna. Zresztą w całej Europie ostatnio jest popyt na taką. A ja umarłbym z nudów, gdyby były tylko płyty Ani Dąbrowskiej i Noviki. Taki mały, hedonistyczny powrót disco zupełnie mi nie przeszkadza.
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: flame »

Kamui Shiro pisze:A ja akurat lubię Sarę May. Może i nie ma talentu, nie wnikam, ale spodobało mi się to "It's Over Now" - fajny rytm, jak na polską piosenkę bardzo dobrze i przyzwoicie zrobione. To samo mogę powiedzieć na temat Blogu 27. Do Ewy Sonnet też nic nie mam. Nawet parę piosenek Queens obleci wg mnie. Nie trzeba w kółko słuchać "dobrej muzyki". A to jest dobra "zła muzyka" :] ironiczna i inteligentna. Zresztą w całej Europie ostatnio jest popyt na taką. A ja umarłbym z nudów, gdyby były tylko płyty Ani Dąbrowskiej i Noviki. Taki mały, hedonistyczny powrót disco zupełnie mi nie przeszkadza.
Konia z rzędem temu, kto wyłapie tą ironię i intelekt w nagraniach Queens czy Sary May...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Kamui Shiro »

W tych akurat jej chyba nie ma ^^
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Chill-out »

To chyba najbardziej odpowiedni temat do takiego artykułu:
http://muzyka.onet.pl/10172,1393320,wywiady.html

Szczerze mówiąc to mogli się bardziej wysilić i podać inne przykłady bo jest cała masa dużo gorszych tekstów...
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: vanity »

w przedostatnim Newsweeku znalazłam taką oto ciekawostkę:
Numer 13/08, strona 6
Śladami Jacksona
Nieznana rodakom polska wokalistka wspina się po listach przebojów w USA.
Przed laty Kazik Staszewski z zespołem El Dupa w piosence "Natalia w Brooklynie" śpiewał o polskiej dziewczynie, która nigdy na emigracji nie zginie. I choć nabijał się z amerykańskiej Polonii, trzeba mu przyznać, że się nie mylił. Natalia faktycznie nie zginie, choć nie w Nowym Jorku, a w Los Angeles. Mowa o Natalii Lesz - młodej Polce, która zupełnie przyzwoicie radzi sobie w amerykańskiej branży muzycznej. Rok temu, gdy nad Wisłą nikt jeszcze o Natalii nie słyszał, jej singel trafił na na 24. miejsce prestiżowej listy przebojów "Billboardu". Sposród Polek wyżej zawędrowała tylko Basia Trzetrzelewska.
Pomysł Natalii na karierę jest prosty. Zamiast przepychać się łokciami między polskimi wokalistkami - jak Edyta Górniak, która najpierw postawiła na karierę w Polsce, a dopiero później próbowała podbić USA - od razu wyjechała za ocean. Nie zdobywała krajowych doświadczeń, bo nijak się one mają do realiów amerykańskiego przemysłu rozrywkowego.
Lesz od 10 lat mieszka w słonecznym Mieście Aniołów, a w nagrywaniu debiutanckiej płyty (w Polsce ukaże się 11 kwietnia, w Stanach kilka tygodni później) pomagał jej znany producent Glenn Ballard, który pomógł osiągnąć sukces Alanis Morissette oraz nagrywał Celiné Dion, Anastacię, Shakirę czy Michaela Jacksona.

Czy Natalia zostanie gwiazdą światową? Trudno dziś stwierdzić. Jedno jest pewne: promujący album "Natalia Lesz" singel "Fall" zdobył już serca (i uszy) słuchaczy RMF FM (był nawet na pierwszym miejscu Top Listy, teledysk zaś w przedświątecznym tygodniu znalazł się na pierwszym miejscu muzycznej stacji VH1). Nieźle jak na osobę, o której jeszcze kilka miesięcy temu w Polsce nikt nie słyszał.
ktoś słyszał o tej dziewczynie?
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Blur »

vanity pisze:ktoś słyszał o tej dziewczynie?
Jej MySpace
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =103618532
Mozna wysłuchać 6 utworów.
Mi spodobały się : Crush i Power Of Attraction (drugi singiel - został już nakręcony teledysk, to właśnie ta piosenka była wydana w USA)
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: grzechoo »

Ja słyszałem, juz jakiś czas temu dawałem link do klipu Fall z tubki. A płytę kupię napewno
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Meg »

Nie wiem czy dobry temat ale wklejam to tutaj
Wywiad z Elżbietą Zapendowską
http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,92325 ... talny.html
Na temat naszego rynku muzycznego :)
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: pilsner »

no trudno sie z Ela nie zgodzic, choć nie wiem czy jest ona aż taki autorytetem w kwestiach oceny stanu polskiej fonografii, moze stanu polskiej wokalistyki tak, ale do robienia syntezy i oceny polskiego przemysłu muzycznego jakos ta starsza pani nieco mi nie pasuje, nie wierze ze zasluchuje sie w alternatywie (sorry ale Muchy i Pogodno to nie wszystko!) ocenia artystów poprzez ich warunki wokalne, a to nie zawsze jest najistotniejsze...
ot Kaska Nosowska wcale wielkiego głosu nie ma a jest jak dla mnie o wiele lepsza artystką, ciekawszą i ważniejsza dla polskiej muzyki niźli Kayah, Edyta Górniak czy Natalia Kukulska...
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Blur »

Niedźwiecki o Dodzie, Feelu i Rubiku
Dlaczego polska muzyka jest wycieruchem?
Niedźwiecki to mądry facet, szkoda, że mimo wszystko ma taki mały zasięg w promowaniu dobrej muzyki.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Kamui Shiro »

Nie wiem, gdzie dać...
Interia pisze:Oni rywalizują o tytuł najlepszego polskiego artysty MTV EMA /MTV
Nominacje w kategorii najlepszy polski artysta otrzymali Ania Dąbrowska, Bovska, Margaret i Dawid Podsiadło. W szranki z nimi stanie również muzyk, który zdobędzie Dziką Kartę.
O Dziką Kartę walczą: Cleo, Monika Brodka, Natalia Nykiel oraz zespół Hey. Głosowanie odbywa się na Twitterze za pomocą specjalnych hashtagów.


Czytaj więcej na http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/new ... ign=chrome
Komu kibicujecie? ;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: KrzysiekF »

Super wieści. Dla tych, którzy m.in na forum piszą o upadku rynku Cd w Polsce.

http://popruntheworld.pl/polski-rynek-f ... -wzrostem/
ODPOWIEDZ