Lata 90-te!

Eurodance i inne sentymenty!

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lata 90-te!

Post autor: B@r »

Aguss pisze:Nie bylo wczesniej na youtube tego klipu,link pojawił się niedawno
http://www.youtube.com/watch?v=Ai3kkaETo1k
:5: :taniec: hehe przypominaja sie osiemnastki. :D
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Lata 90-te!

Post autor: Michael »

Nie wiem, czy było, czy nie, ale umieszczam 2 sztandarowe (przynajmniej dla mnie :d ) kawałki z lat 90-tych:

:arrow: George Michael - Freedom (1990)

:arrow: Jennifer Lopez - Waiting For Tonight (1999)

Chyba nigdy mi sie nie znudzą. :lovemusic: :wieza:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lata 90-te!

Post autor: Aro »

Lata 90-te to okres w którym miałem po naście lat. Interesowałem się wtedy głównie polską muzyką. Do tej pory mam szufladę pełna starych kaset De Su, Mafii, Kowalskiej, Heya, Kosiarkiewicz, Niemenki, Kukulskiej, Variusa, Bartosiewicz. Całymi godzinami oglądałem wtedy niemiecką VIVE (potem także MTV). Mam ogromny sentyment do tych czasów. Pamiętacie "Believe" Cher? Do dziś pamietam, że każda emisja teledysku to był głos w telewizorze na full, a ze miałem 3, 4 kanały muzyczne to trafiały sie po 3 emisje w ciągu godziny. :lol3: Kumple w szkole szaleli wtedy za grupą 666 i piosenką "Paradox". Nie znosiłem tego kawałka. :D Lata 90-te to równiez Kelly Family i Vengaboys. W "BRAVO" było kiedyś genialne tłumaczenie tekstu "Boom boom boom boom. I want you in my room". Brzmiało ono tak: "Riki-tiki-tak - połóż się na wznak". :hahaha: Nie można zapomnieć o Britney. Kiedyś nagrywała takie fajne rzeczy. :P W "Komputerowej Liście Przebojów" Zetki grali całe mnóstwo genialnych kawałków których teraz nigdzie zdobyć nie mogę. :( Z niemieckiej VIV-y pamiętam jeszcze Oliego.P i piosenkę "Flugzeuge Im Bauch" która do dziś bardzo mi się podoba. Poza tym wtedy był szał na BsB, Sashę, Aqua. Teraz w większości taki badziew leci w radiu i tv...
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Lata 90-te!

Post autor: Michael »

Aro pisze:Poza tym wtedy był szał na BsB, Sashę, Aqua.
ArO, dla Ciebie... :wink2:

:arrow: Sasha Schmitz - I Feel Lonely

A La Bouche już wspominaliśmy? :>

:arrow: La Bouche - Be My Lover

Ach...to były czasy! big:D
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lata 90-te!

Post autor: Aro »

ArO, dla Ciebie...
Dzieki. ;)

Przeglądam biografie artystów z tamtych lat i uwierzyć nie mogę. Alexia - 40-tka na karku, Sasha ma już 35 lat. Jak ten czas leci. Apropos Sashy to przedwczoraj wyszedł jego nowy singiel. Nosi tytuł "HIDE & SEEK".
Marcin83
Sit down
Sit down
Posty: 92
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:43
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Hold on Your Heart

Re: Lata 90-te!

Post autor: Marcin83 »

Be My Lover la da da dee da... co to był za przebój, nawet w USA utwór został zauważony. Już niedługo mija 6 rocznica śmierci Melanie, szkoda mi jej. Pamiętam jak słuchałem wtedy listy Hop -Bęc i prowadzący (Jędrych) powiedział o katastrofie lotniczej w której zginęła Melanie. "Raedy to fly" było bardzo przyjemna płytką, mogła jeszcze tyle osiągnąć...

Sasha przypomniał mi się kilka dni temu, dzięki ArO który słuchał "If you believe" Pamiętam jak zaczynał u boku Young Deenay w "Walk on By" i "Wannabe Your Lover" Nadal lubię posłuchać We Can Leave The World, Turn It Into Something Special i nie wydaną na singlu balladę " Keep On Runnin".
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Lata 90-te!

Post autor: vanity »

Aro pisze:W "BRAVO" było kiedyś genialne tłumaczenie tekstu "Boom boom boom boom. I want you in my room". Brzmiało ono tak: "Riki-tiki-tak - połóż się na wznak".
Nie no - genialne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Michael pisze: Jennifer Lopez - Waiting For Tonight (1999)
Nie cierpię
Aro pisze:Przeglądam biografie artystów z tamtych lat i uwierzyć nie mogę. Alexia - 40-tka na karku, Sasha ma już 35 lat. Jak ten czas leci.
O rany. Zaczynam podejrzewać, że to tylko otoczenie się starzeje, kiedy my nadal słabo doczuwamy kolejne wiosenki :D
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Lata 90-te!

Post autor: grzechoo »

Aro pisze:W "BRAVO" było kiedyś genialne tłumaczenie tekstu "Boom boom boom boom. I want you in my room". Brzmiało ono tak: "Riki-tiki-tak - połóż się na wznak".
To jeszcze nic, dalej w tłumaczeniu było Lot będzie boski jak Krzysztof Cugowski :lol3:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Lata 90-te!

Post autor: Magda M »

Oglądałm ostatnio Niemorlaną propozycje i wzieło mnie na... http://nightlove.wrzuta.pl/audio/xV1Jrp ... oy_orbison

Pamietacie?? :love: :love:
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Lata 90-te!

Post autor: pilsner »

he he bo lata 90. to były fajne czasy... choć może i to sentyment, wspomnienia,
coś było w tych kompozycjach, że wpadały w ucho, a jednocześnie nie były głupie, a jeśli już to miało to jakiś styl, ten kicz był nawet OK,
do tego to świetny okres w polskiej muzyce, wysyp wokalistek które do dziś są na szczytach, a jeśli nie to i tak nadal są znane i słuchane, dziś te polskie wokalistki są jakieś takie bezbarwne, są a za chwile ich nie ma (Andzrejewicz, Paulla, Kopania, Szarmach, pozbawione kompletnie charyzmy i osobowości...)
jest ta jedna Doda, co wobec braku konkurencji się nieźle trzyma, bo tak to bida z nędzą...
przecież jak Edzia debiutowała to klękajcie narody(doslownie), jak Bartosiewicz oszołomiła swym urokliwym głosem to koniec, przy hitach Kukulskiej bawili się wszyscy, do tego Kayah, Nosowska, Varius,Lipnicka,
a dziś ja nie mam pojęcia jak słucham radia co za polska wokalistka teraz spiewa, a muzyką współczesną interesuje się nadal...
może to i kwestia tego, że rozgłośnie wtedy grały i promowały polską muzykę na potęgę, a dziś jak jest, każdy widzi...
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Lata 90-te!

Post autor: Wojtuś »

pilsner pisze:he he bo lata 90. to były fajne czasy... choć może i to sentyment, wspomnienia,
coś było w tych kompozycjach, że wpadały w ucho, a jednocześnie nie były głupie, a jeśli już to miało to jakiś styl, ten kicz był nawet OK,
do tego to świetny okres w polskiej muzyce, wysyp wokalistek które do dziś są na szczytach, a jeśli nie to i tak nadal są znane i słuchane, dziś te polskie wokalistki są jakieś takie bezbarwne, są a za chwile ich nie ma (Andzrejewicz, Paulla, Kopania, Szarmach, pozbawione kompletnie charyzmy i osobowości...)
jest ta jedna Doda, co wobec braku konkurencji się nieźle trzyma, bo tak to bida z nędzą...
przecież jak Edzia debiutowała to klękajcie narody(doslownie), jak Bartosiewicz oszołomiła swym urokliwym głosem to koniec, przy hitach Kukulskiej bawili się wszyscy, do tego Kayah, Nosowska, Varius,Lipnicka,
a dziś ja nie mam pojęcia jak słucham radia co za polska wokalistka teraz spiewa, a muzyką współczesną interesuje się nadal...
może to i kwestia tego, że rozgłośnie wtedy grały i promowały polską muzykę na potęgę, a dziś jak jest, każdy widzi...
W 100% się z tobą zgadzam!!!
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Lata 90-te!

Post autor: Kamui Shiro »

Lata 90-te: ciekawe czasy, ale nie po mojemu. Mam szacunek nie mam sentymentu, poza 'fragmentami.' Wole 80, ostatnio tez 70 i nawet nigdy przeze mnie nie cenione 60. Oraz oczywiscie wspaniale 00 :P
ODPOWIEDZ