Przeboje naszego dzieciństwa

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: Aro »

Jeśli był tutaj taki temat to sorry, ale nie znalazłem...

Czytając artykuł w portalu Gazeta o piosenkach z dzieciństwa wpadłem na pomysł aby rozpocząć taki watek u nas. Jakie piosenki z dziecięcych lat pamiętacie najbardziej? Osoby które maja po 25 lat i więcej z pewnością pamiętają Fasolki, programy Tik-Tak, Tęczowy Music Box gdzie można było posłuchać wielu piosenek dla dzieci. Ciekawe jakie piosenki z dzieciństwa pamiętają młodsze osoby... Zanim ja napiszę o moich ulubionych piosenkach mała niespodzianka. Nie mogłem uwierzyć, że na YT są teledyski do tych piosenek. Okazało się, że nawet VH1 to emituje! Skąd oni to mają? TVP dzieli się swoich archiwum?:P

Natalia Kukulska - Puszek Okruszek

http://www.youtube.com/watch?v=N0A_AC2hICA


Fasolki - Ogórek ogórek ogórek

http://www.youtube.com/watch?v=J1_o_wt8q9A


Kaczki z Nowej Paczki - Dziubdziub

http://www.youtube.com/watch?v=rRzOs_N04b4
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: Gabra »

oj, ArO , widać, że nie mozesz spać ;pp

ja nie mam wiecej niż 25 lat, ale Fasolki bardzo dobrze pamiętam :d.
ale przede wszystkim Natalka Kukulska, "Co powie tata", "Puszek okruszek", "E.T." i inne ;)

a poza tym soundtracki z bajek Disneya, jeszcze na kasetach, "Król lew", "Pocahontas", "Dzwonnik z Notre Dame", kurczę - fajne to było ;)
surferman
The story so far
The story so far
Posty: 547
Rejestracja: 28 gru 2005, 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: surferman »

myślę, że jeden z Administratorów tego forum uzna moje propozycję za bliskie także jemu :)

P.S. Nie, nie poszedłem się myć :D


Hity z VHS:

Janusz Panasewicz & Kuba Molęda - Z Puchatkiem na zawsze

http://www.youtube.com/watch?v=NqdjQQQrbhk

Natalia Kukulska - Ani Słowa

http://www.youtube.com/watch?v=0vxyzsgzNwE

Babe Pig - If I Had Words to Make a Day For You

http://www.youtube.com/watch?v=N3PViCp_ ... re=related


Hity z płyt winylowych:

Andrzej Rosiewicz - Smerfy smerfują

http://guzlo.wrzuta.pl/audio/rSHa2Fe2t9 ... y_smerfuja


Hity z kaset magnetofonowych:

Edyta Górniak - Kolorowy Wiatr

http://www.youtube.com/watch?v=0vxyzsgzNwE
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: grzechoo »

Aro pisze:Osoby które maja po 25 lat i więcej z pewnością pamiętają Fasolki, programy Tik-Tak, Tęczowy Music Box
Doskonale pamiętam te programy, ale oprócz takich ogladąłem zawsze Koncert Życzeń - wychowałem sie na Kylie, Kim Wilde, Cyndi Lauper, choć w przypadku tej ostatniej to tłukli tylko Girls Just Wanna Have Fun
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: Joan »

Może jestem młoda, ale bardzo dobrze mi sie kojarzy mi sie z dzieciństwem :)

Kayah - Śpij kochanie, śpij

Mr. President - Coco Jumbo

2+1 - Windą do nieba

Edyta Geppert - Szukaj mnie

Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat, Pod papugami, Sen o Warszawie

Marek Grechuta - Dni ktorych nie znamy

Paul Anka - Diana

Maryla Rodowicz - Remedium, Małogoska, Kolorowe jarmarki

Wiem, że to piosenki starsze ode mnie, ale słuchałam ich jak byłam mała :)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2011, 8:26 przez Joan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: DeathlySilence »

Dzieciństwo...hmmm...zastanawiam się, kiedy to było. 8P
A tym samym, które przeboje powinienem zakwalifikować. :wink2:

Jako brzdąc, miałem kasetę ze smerfnymi piosenkami - nie takimi co teraz (nie przeróbki znanych utworów) - był tam jeden utwór śpiewany przez kobietę - słuchałem na okrągło. Jednakże jaki to miało tytuł :?: Nie pamiętam. :-) Może i lepiej. :P

Oczywiście Fasolki rulezzzzzzzzzzzzz (A ja rosnę, Każdy ma jakiegoś bzika, Ciotka klotka, Kto dogoni psa + teraz wersję uwspółcześnioną/udorośnioną, Mydło, Witaminki, Myj zęby, Ufolódki itd. - tytuły z Internetu).

Przebojami dla mnie były piosenki, których uczyłem się w szkole (klasa 1-3) i hymn szkolny :lol3: Też te nauczane na religii/katechezie - Dzieckiem bożym jestem ja tralalalala tralalalalala.... i takie tam. Też miałem kasetę magnetofonową z takimi pieśniami - wspominam bardzo pozytywnie, pomimo tego, że nie po drodze mi jest z wiarą (teraz).

Pamiętam kasetę magnetofonową, której nigdy nie przesłuchałem, bo odpychała mnie osoba na okładce - pan z wąsem - Krzysztof Krawczyk. 8P

Jako dziecko zachłysnąłem się też wieloma przebojami discopolo - wtedy wydawały mi się fajne. :shock: :hellobaby:

Koncert życzeń, o którym tu wspomniano - działał na mnie odpychająco - jego formuła była jak dla mnie (brzdąca) nudna, wapniacka i nigdy nie starczyło mi sił, by poczekać na piosenkę. :D

Na początku lat '90 do domu doprowadzili nam kablówkę, a wraz z nią MTV - zaczęło się przesiadywanie przed telewizorem i zgrywanie na magnetofon (przez podłączony kabel) - szczerze powiedziawszym, nie zdawałem sobie sprawy, że istnieje coś takiego jak radio. 8P

Szansa na sukces - fascynacja występami z pierwszej gali - m. in. Jeszcze się tam żagiel bieli i Polska Madonna. Od tego momentu muzycznie 'spoważniałem'. :wink2:
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: grzechoo »

DeathlySilence pisze:Koncert życzeń, o którym tu wspomniano - działał na mnie odpychająco - jego formuła była jak dla mnie (brzdąca) nudna, wapniacka i nigdy nie starczyło mi sił, by poczekać na piosenkę
Tak, Loska, Wander czy Suzin - nic szczególnego, ale jak się chciało zobaczyć Kim, Sabrinę czy Kylie to sie oglądało.
DeathlySilence pisze:Na początku lat '90 do domu doprowadzili nam kablówkę, a wraz z nią MTV - zaczęło się przesiadywanie przed telewizorem i zgrywanie na magnetofon (przez podłączony kabel)
Pamiętam te czasy, pierwszy program muzyczny, to było coś. Z prowadzących lubiłem Simone Angel. Jesli chodzi o zgrywanie z Tv kablem na Kasprzaka to koniec lat 80tych - pół rodziny zaangażowane by nagrywać np. Kim Wilde z Sopotu'88, czeskie(? - w kazdym razie nie polskie) Smerfy - był taki program, w którym poprzebierani za smerfy spiewali piosenki, później juz inny sprzęt , ale też "jamnika" podstawiało się pod telewizor i nagrywało z MTV :lol3:
DeathlySilence pisze:nie zdawałem sobie sprawy, że istnieje coś takiego jak radio
A ja sobie zdawałem i nagrywałem listę przebojów Niedźwiedzkiego, potem juz w latach 90tych listę przebojów Radia Gdańsk oraz z innych stacji
DeathlySilence pisze:Jako dziecko zachłysnąłem się też wieloma przebojami
discopolo
Mimo wszystko wtedy to było fajne, było na fali, wszycy lubili, kazdy czekał na niedzielę i Disco Relax. Shazza, Amadeo, nawet Bodzio Smoleń. Z kaset disco polowych to miałem tylko Shazzę Baio Bongo i jakąś tam kobitkę bodajże Kasia coś tam na L prawdopodobnie, aaa i składaneczke disco polo koniecznie z hiciorem Letni Wiatr
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: Dobi »

surferman pisze:myślę, że jeden z Administratorów tego forum uzna moje propozycję za bliskie także jemu :)
Ciekawe który... ;)

Do Twojej listy dodałbym jeszcze piosenki z bajek / seriali / filmów który były naszymi hitami :d

-> "Land of the Lost" - serial emitowany w roku 1990. Piosenkę tytułową znaliśmy na pamięć :ha:

Land of the Lost Intro

-> "Power Rangers" - wydaje mi się, że to nasz niekwestionowany hit dzieciństwa. Dosłownie żyliśmy tym serialem!

Power Rangers

-> "Chip and Dale Rescue Rangers" - bajka którą uwielbialiśmy. Później gdy nadeszły czasy gier telewizyjnych mieliśmy taką grę w którą graliśmy chyba codziennie...

Chip and Dale Rescue Rangers

-> "Gummi Bears" - bajka ta leciała zawsze w niedzielę. Jeden seans mamy nawet uwieczniony na VHS :D

Gummi Bears

-> "Sailor Moon" - swojego czasu chyba wszyscy oszaleli na tym punkcie. Piosenki z tych bajek mimo, że nie zrozumiałe łatwo wpadają w ucho:

1. Sailor Moon
2. Sailor Moon R
3. Sailor Moon S
4. Sailor Moon Stars

-> "Jayce and the Wheeled Warriors" - mieliśmy nagrane trzy lub cztery odcinki bajki (oczywiście na VHS). Nie jest ona chyba za bardzo znana w Polsce.

Jayce and the Wheeled Warriors Intro

-> "Ksomiczny Mecz" - kultowa bajka / film z równie kultową piosenką "I Believe I Can Fly"

R. Kelly - I Believe I Can Fly

-> "Transformers The Movie" - bajka wydana w roku 1986. Największa trauma dzieciństwa... Mieliśmy nagraną prawie całą. Tata kupił za krótką kasetę VHS i nie nagrało się kilka ostatnich minut bajki.

Stan Bush - Touch
Stan Bush - Dare
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: ja30 »

ja pamietam Akademie Pana Keksa :)
piosenki Majki Jezowskiej
jak sie nie myle Akademia Pana Jacka
super to bylo
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: grzechoo »

ja32 pisze:jak sie nie myle Akademia Pana Jacka
No to się mylisz :D Dyskoteka Pana Jacka (Dżeka)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: DeathlySilence »

grzechoo, zdawałeś sobie sprawę (radio), bo Ty stary jesteś - starszy ode mnie. :lol3:

Tak piosenki z bajek/filmów dla dzieci - Pszczółka Maja, coś o bałwanku Bulim, Denwer ostatni dinozaur, piosenki z Akademi Pana Kleksa i te wymienione przez Dobiego.

Motywy przewodnie z Sailor Moon - kultowe - uwielbiam tranformację Uranosa i Neptuna - na skrzypkach gra Vanessa Mae. Piękne. :)

Ciekawe kiedy MagdaM się odezwie, ciekawe co było na topie w jej dzieciństwie na początku lat '20 XX wieku. :hellobaby:
Awatar użytkownika
martis
The story so far
The story so far
Posty: 544
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:06
Ulubiony album: EG/Dotyk
Ulubiona piosenka: TTWFAY/Dotyk
Lokalizacja: Malmö
Kontakt:

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: martis »

Stare konie 20-30 lat a słuchają Smerfy :lol:
Awatar użytkownika
stinger
Linger
Linger
Posty: 932
Rejestracja: 17 sty 2009, 17:40
Ulubiony album: Dotyk,EG.EKG
Ulubiona piosenka: Trudno jedną
Lokalizacja: śląsk

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: stinger »

Ja może "stary" nie jestem,ale też niektóre piosenki mi się kojarzą z dzieciństwem.
Oczywscie nie twierdzę,ze te piosenki które zaraz podam były wydane w tym czasie,ale są to moje ukochane utwory
No więc....
Anna Maria Jopek -Joszko Broda(mogłem słuchać na okrągło)
Krzysztof Antkowiak-Zakazy Owoc
Madonna -La Isla Bonita
I obowiązkowo ABBA...
Zresztą..ABBA pozostało do dziś.. :)
Z ABBA to zacząwszy od Mama Mia kończywszy na Wareloo.
No i zaskoczę może dużo forumowiczów,ale też:
Dumka Na Dwa Serca-E.Górniak&M Szcześniak
(być może przez moją mame która do dziś uwielbia tą pieśń.. i słuchała jej bardzo często :) )
I niektóre piosenki Bajmu..m.in "Ta Sama Chwila"
Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę... :D :D
surferman
The story so far
The story so far
Posty: 547
Rejestracja: 28 gru 2005, 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: surferman »

DeathlySilence pisze:Motywy przewodnie z Sailor Moon - kultowe - uwielbiam tranformację Uranosa i Neptuna - na skrzypkach gra Vanessa Mae. Piękne. :)
heh, to chyba wszyscy "fani" Sailor Moon znają :)

http://www.youtube.com/watch?v=1EoBY95llMY
grzechoo pisze:Mimo wszystko wtedy to było fajne, było na fali, wszycy lubili, kazdy czekał na niedzielę i Disco Relax. Shazza, Amadeo, nawet Bodzio Smoleń. Z kaset disco polowych to miałem tylko Shazzę Baio Bongo i jakąś tam kobitkę bodajże Kasia coś tam na L prawdopodobnie, aaa i składaneczke disco polo koniecznie z hiciorem Letni Wiatr
hehe, "Letni wiatr" to i ja lubiłem :D

chyba jednak największym hitem była piosenka Smolenia...a jak polityczna :lol3:

Bohdan Smoleń - Ani be, ani me, ani kukuryku

http://www.youtube.com/watch?v=XYMeiHm67Hw
Awatar użytkownika
Edytkanazawsze
Hope for us
Hope for us
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2009, 21:16
Ulubiona piosenka: Impossible,Linger
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Re: Przeboje naszego dzieciństwa

Post autor: Edytkanazawsze »

Ja pamiętam że jak byłam mała to słuchałam Zielonych żabek itp,Bajmu,Ich Troje,Lady Pank i różnych piosenek z rodzicami ;) albo podkradałam im płyty i sobie puszczałam ;) hehe...;)
ODPOWIEDZ