Sprzedaż płyt w Polsce

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: karen »

Chylińska jak NIC!!! Rano ma być gościem w RMF
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: KrzysiekF »

Mamy nowe zestawienie OLIS.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=

Miejsce 1 wciąż Kękę. Od premiery dwa tygodnie - miejsce 1. Na miejscu 4 wciąż bdb trzymający się kolejny reprezentant hh OSTR. I tutaj jest już o czym rozmawiać. 31 tydzień na Olisie - miejsce 4. Z pewnością oba wydawnictwa hiphopowe znajdą się bardzo wysoko w TOP10 roku.

Na miejscu 5 debiutuje nowy album członka Lady Pank Borysiewicza . Na pewno bardzo duży wpływ na wynik miał singiel nagrany z Roguckim. Zobaczymy jak album poradzi sobie w kolejnych tygodniach.

Na miejscu -> 7 Beata Kozidrak. Uważam , że z oceną sprzedaży albumu trzeba jeszcze trochę poczekać. Przynajmniej 2-3 tygodnie. Póki co jest to wynik na pewno poniżej oczekiwań. Jedyna szansa w utrzymaniu sprzedaży przez miesiące.

Miejsce 14 Michał Szpak. 30 tydzień. Ania Dąbrowska wciąż dobrze. Ku mojemu zaskoczeniu , z pewnością pod wpływem kolejnego singla wraca na 28 miejsce.

Zwróciłem jeszcze uwagę na dobre wyniki wokalistki LP. Dawno nie było chyba takiego mocnego wejścia na polski rynek z płytą zagraniczną.

Kolejne notowanie za tydzień obejmie już premiery Chylińskiej i Cugowskich zobaczymy...
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: ray »

Dziwne, że już dzisiaj pojawiło się nowe notowanie OLiSu - zazwyczaj jest w czwartki.
Płyty Szpaka i Dąbrowskiej utrzymują się w zestawieniu 30 tydzień, ale już albumy Brodki, HEY i Iry wypadły z Top50. Album "My" Iry był notowany na OLiSie przez 18 tygodni (najwyżej na #3) i do dziś nie ma nawet złotej płyty...
Kozidrak w pierwszym tygodniu po premierze "B3" była na miejscu 3, teraz jest na 7. Może i trochę poniżej oczekiwań, ale to i tak nie jest słaby wynik.
Za tydzień Chylińska na pewno będzie w pierwszej trójce - najprawdopodobniej będzie #1.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: KrzysiekF »

@ray a jak CLEO ? Klapa :wink:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: FISZ EMADE

Post autor: KrzysiekF »

Chłopcy z FISZ EMADE TWORZYWO debiutuje na #1 pozycji OLIS-u. To się nazywa wejście.

Aga Chylińska (od premiery nie spadła poniżej 2 miejsca :lol: ) utrzymuje 2, Kult spada na 3 pozycję. Jestem zaskoczony dość wysokim miejscem Variusów z Kaśką #5 tym bardziej, że to płyta live z koncertu. Mam nadzieję, że jeszcze pociągną kilka tygodni bo to naprawdę fajna sentymentalna płytka.

Cohen jak zawsze w Polsce wysoko, Niżej mamy niespodziankę , dopiero 10 pozycja Lady Gagy z JOANNE. Dość dobrze trzymają się Cugowscy i Coma. Do oceny sprzedaży potrzeba jeszcze kilku notowań. Alicja Majewska w drugim tygodniu sprzedaży spada już na pozycję #24 . Beata 6 raz notowana i pozycja #26. Niespodziewanie źle radzi sobie album Katie Melua (32) , jej czas w Polsce chyba już minął...

Z listą prawdopodobnie żegna się album Jana Bo (49) 5 tygodni na liście oraz Sikorowscy (50) 3 tygodnie.

Rekordziści.. (aktualnie notują albumy w 50)

98 tyg. MAREK GRECHUTA ZŁOTA KOLEKCJA
51 tyg. DAWID PODSIADŁO ANNOYANCE AND DISAPPOINTMENT
32 tyg. BEDNAREK ODDYCHAM
57 tyg. KORTEZ BUMERANG
46 tyg. GUNS'N'ROSES GREATEST HITS
78 tyg. SADE THE ULTIMATE COLLECTION
35 tyg. O.S.T.R. ŻYCIE PO ŚMIERCI
41 tyg. MICHAŁ BAJOR MOJA MIŁOŚĆ
129 tyg. AMY WINEHOUSE BACK TO BLACK
34 tyg.ANIA DĄBROWSKA DLA NAIWNYCH MARZYCIELI
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: endeven »

A czemu ten post został usunięty z wątku FISZ EMADE???
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: ray »

Treść posta bardziej pasuje do tego tematu, więc Dobi przeniósł go tutaj.

Ja jeszcze dodam, że po 33 tygodniach na OLiSie płyta Szpaka w końcu wypadła z zestawienia.
"B3" Beaty zanotowało duży spadek, ale wczoraj Kozidrak wydała nowy teledysk, 18 XI będzie podpisywać płyty w Empiku przy Marszałkowskiej, więc myślę, że przynajmniej do końca listopada album powinien się utrzymać w TOP50.
Jestem bardzo ciekaw, kto będzie liderem OLiSu w przyszłym tygodniu. :) Stawiam na Chylińską.

Chylińskiej wręczono złotą płytę za "Forever child" 21 października podczas koncertu w warszawskim Palladium, ale do tej pory na stronie ZPAV nie ma komunikatu o tej złotej płycie. Naprawdę straszny burdel mają w tym ZPAVie. To właśnie najpierw na ich stronie powinny pojawiać się informacje o złotej, platynowej, czy diamentowej płycie, a tymczasem wykonawcy zawsze wiedzą wcześniej - z jakichś przecieków.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: endeven »

Uważam, że niesłusznie został przeniesiony, bo wielokrotnie @Krzysio komentował Olis w odpowiednich wątkach dla odpowiednich artystów, których w danym tygodniu chciał wyróżnić, albo podkreślić ich sukces. Krzysiek sam doskonale wie o istnienie wątku ogólnego na temat sprzedaży, a jednak jego intencje były inne. Rozumiem, że na forum się nudzimy i czepiamy się już, czego się da, ale w wątku FISZEMADE jest na boga jedne post, nic by sie nikomu nie stało, gdyby ostał sie tam drugi :)
Oczywiście, sam też sie czepiam :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: KrzysiekF »

Chylińska otrzymała właśnie PLATYNOWĄ PŁYTĘ za Forever Child.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: ray »

ZPAV przyznał dzisiaj złotą płytę za album "My".
Oczywiście chodzi o album IRY. :PP
Płyta "My" Edyty była notowana na OLiSie 6 razy. Płyta "My" IRY była notowana na OLiSie 18 razy.
Myślę, że gdyby Artur Gadowski zachowywał się tak, jak Edyta, czyli gdyby grał przez cały rok tylko kilka koncertów, zamieszczał na Instagramie zdjęcia palm, zachodów słońca i swoich stóp, i skarżył się Agnieszce Jastrzębskiej na swoich byłych teściów, to nie miałby dziś tej złotej płyty. ;-)

Poza tym Chylińska dostała dziś podwójną platynę za singiel Królowa łez. Ta piosenka jest też aktualnie na 1 miejscu listy AirPlay - Top. Ciekawe, czy w jutrzejszym notowaniu OLiSu "Forever child" znów będzie #1...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: Kamui Shiro »

A gdyby był taki ładny i damulkowaty jak Edzia, to miałby platynową płytę.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: KrzysiekF »

Uuu, Ewelina Lisowska z nowym krążkiem wylądowała dopiero na #44 miejscu Olisu i co ważne w 1 tygodniu sprzedaży. Bardzo mizerny wynik. Kolejny dowód na fakt, że granie singli oraz wysokie miejsca na listach przebojów nie są żadnym gwarantem komercyjnego sukcesu.

Jak to bywa w kraju nad Wisłą , zwykle ważne dla środowiska HH premiery od razu notują szczyt. TEN TYP MES - AŁA. Agnieszka Chylińska z Forever Child ciągle mocna #2. Na 3 pozycji bardzo dobry wynik , Artysta można by napisać niszowy ORGANEK CZARNA MADONNA Na #4 bdb trzymający się zespół KULT oczko niżej #5 najnowsza płyta zespołu T.Love.

13 i 14 pozycja warta odnotowania nowości zagraniczne #13 Alicia Keys #14 James Arthur. Beata Kozidrak znów awansuje #22 mimo , że od premiery minęło już 2 miesiące.

Świąteczna płyta KAYAH debiutuje na 45 pozycji, ale trudno tu cokolwiek oceniać tymbardziej , że do świat daleko i odbiorcy nie skupiają się na świątecznych CD. ( Wydawnictwo z kolędami Staszki Celińskiej nie weszło do 50 ).

Do topowej 50 powrócił po raz 23 Hey z Błyskiem na #37 miejsce oraz Smolik i Fox na #42.

W przyszłym tygodniu możemy się spodziewać mocnych pozycji płyt Cohena oraz nowości Męskie Granie 2016 oraz płyty Stinga.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: ray »

Płyta Ani Dąbrowskiej po 35 tygodniach obecności na OLiSie w końcu wypadła z zestawienia.
A nowy album Lady Gagi wypadł z Top50 już po 2 tygodniach. Szkoda - to jest dobra płyta.
KrzysiekF pisze:Świąteczna płyta KAYAH debiutuje na 45 pozycji, ale trudno tu cokolwiek oceniać tymbardziej , że do świat daleko i odbiorcy nie skupiają się na świątecznych CD. ( Wydawnictwo z kolędami Staszki Celińskiej nie weszło do 50 ).
Myślałem jednak, że Kayah będzie trochę wyżej. Choć na Spotify też jest słabo - album jest tam dostępny już od 13 dni i nadal żadna z nowych piosenek nie przekroczyła nawet jednego tysiąca odtworzeń. Kayah chyba za bardzo się pośpieszyła z premierą tej świątecznej płyty. Ja sam nie mam jeszcze ochoty na słuchanie kolęd.
A co do Celińskiej... Jej świąteczny album wyszedł dopiero 10 XI, więc najnowsze notowanie OLiSu obejmuje tylko pierwszy dzień sprzedaży tej płyty. Za tydzień powinna być wyżej niż Kayah dzisiaj.

Chylińska wymiata. Kto wie, może do końca roku uda jej się dobić do podwójnej platyny... :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: KrzysiekF »

@ray to jeszcze może dodajmy , że weteran sceny Krzysztof Krawczyk również nie wprowadził nowego krążka do 50.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: Angie29 »

Premiera albumu Virgin na 24 miejscu Olis....za dwa dni sprzedaży jest nawet nawet ciekawe jak doda sobie poradzi dalej .Może parę tygodni wytrzyma na olis i będzie
Złota płyta wydziobana.....Chylińska nadal wysoko. ..
LISOWSKIEJ nie ma w 50 olis. ....kiepsko coś z tymi popowymi artystami walkowanymi przez radia i media .... ciekawe jaki będzie debiut Sylwii Grzeszczak oraz Red Lips......
ODPOWIEDZ