Sprzedaż płyt w Polsce

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: KrzysiekF »

Angie29 pisze: LISOWSKIEJ nie ma w 50 olis. ....kiepsko coś z tymi popowymi artystami walkowanymi przez radia i media .... ciekawe jaki będzie debiut Sylwii Grzeszczak oraz Red Lips......
Lisowska ma klapę niesamowitą, podobnie jak Szroeder Natalia. Grzeszczak na pewno wysoko, nie wiem czy przebije Cohena i nową Mettalice ale obstawiam , że tak z grubej rury zadebiutuje na 1. Red Lipsy pewnie o ile wejdą do ledwo do 50.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:Grzeszczak na pewno wysoko, nie wiem czy przebije Cohena i nową Mettalice ale obstawiam , że tak z grubej rury zadebiutuje na 1.
Płyta Grzeszczak ma premierę dzisiaj, więc najbliższe notowanie nie będzie jej jeszcze uwzględniało.
Za tydzień najprawdopodobniej Metallica będzie na 1 miejscu.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: KrzysiekF »

ray pisze:
KrzysiekF pisze:Grzeszczak na pewno wysoko, nie wiem czy przebije Cohena i nową Mettalice ale obstawiam , że tak z grubej rury zadebiutuje na 1.
Płyta Grzeszczak ma premierę dzisiaj, więc najbliższe notowanie nie będzie jej jeszcze uwzględniało.
Za tydzień najprawdopodobniej Metallica będzie na 1 miejscu.
A jednak... debiut na 3 pozycji. Rynek płytowy z gatunku HH ma się w Polsce bardzo dobrze. Tym razem Paluch na pozycji najwyższej.

Wciąż dobrze sprzedaję się ostatni krążek Cohena -> 5. Na pozycji 6,7 znów krążki z gatunku HH. Aga Chylińska w 9 tygodniu sprzedaży spada na -> 8. Miejsce 9 znów Hip Hop. Na 13 coś dla nastolatek JEREMI & ARTUR SIKORSCY. Mietek Szcześniak - 18. I chyba największa niespodzianka. Po znakomitym singlu z udziałem Artura Andrusa 6 raz w TOP50 notowana jest Alicja Majewska, powraca spoza 50 na -> 27 pozycję.

-> 31 powrót Virgin z Dodą.

Dopiero na -> 36 debiut Rafała Brzozowskiego z krążkiem MOJE SERCE TO JEST MUZYK CZYLI POLSKIE STANDARDY.

Beata wciąż mocna i znów awans na 39. (11 raz w TOP50). Warto jeszcze wspomnieć o powrocie do czołówki Anki Dąbrowskiej -> 48.

Do TOP50 nie wszedł album Red Lipsów oraz Feel.

W całym zestawieniu 10 tytułów to albumy z gatunku HH. Mocni są...

Po tygodniu z listy wylatują. Iza Trojanowska, Sorry Boys i niestety Krzysiek Zalewski.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: Angie29 »

Krzysia Zalewskiego szkoda debiutował na 8 miejscu a tu nagle wypad ..... a sZkoda bo plyta jest dobra. ...
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: ray »

25 listopada ukazała się płyta Feel pt. "The best":
empik.com pisze:Wyjątkowa płyta od zespołu Feel wydana w ramach obchodów X-lecia istnienia zespołu. Po raz pierwszy na jednym krążku usłyszeć można największe przeboje, tej zasłużonej dla polskiej muzyki, formacji. Utwory nagrane zostały na nowo w odświeżonych aranżacjach.
Ponadto na „The Best” znaleźć można premierowe utwory niewydane wcześniej na żadnym albumie, w tym hit lata 2016 „Swoje szczęście znam”, który uzyskał status Złotego Singla.

Czyli bardzo podobnie do "Choni" Virgin - z tą różnicą, że tutaj przeboje sprzed lat są w nowych wersjach.

Feel promował ten album w "Dzień Dobry TVN", w Radiu Złote Przeboje, w Radiu Wawa, Kupicha zaśpiewał niedawno w "Hit, hit, hurra!" i... płyta nawet nie weszła do ostatniego notowania OLiSu. Nie ma jej też w Top100 na empik.com - nawet edycji limitowanej z autografami!

W 2007 pierwsza płyta Feel zadebiutowała na 1 miejscu OLiSu (w sumie była na 1 miejscu aż 26 razy, co do dziś jest niepobitym rekordem). Ten album był notowany na OLiSie 87 razy i ma status diamentowej płyty.
W 2009 druga płyta Feel również dotarła do 1 miejscu OLiSu, jednak utrzymała się w tym zestawieniu zdecydowanie krócej - 20 tygodni. Album "Feel 2" ma status platynowej płyty.
W 2011 trzecia płyta Feel dotarła już tylko do 13 miejsca na OLiSie i w sumie spędziła na tej liście 3 tygodnie. Mimo to ma status złotej płyty (którą wtedy jeszcze przyznawano za same zamówienia, nie za faktyczną sprzedaż).
I teraz, w 2016, czwarta płyta - trochę "the best of", trochę nowa - po pierwszym tygodniu sprzedaży w ogóle nie weszła do Top50.
Według mnie, to jest najbardziej drastyczny przykład spadku popularności wśród polskich gwiazd popu. Wiśniewski, Doda, Edyta, Varius Manx - ich też to dotyczy, ale jednak to Feel zanotował największe straty...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: Flux »

ray pisze:Według mnie, to jest najbardziej drastyczny przykład spadku popularności wśród polskich gwiazd popu. Wiśniewski, Doda, Edyta, Varius Manx - ich też to dotyczy, ale jednak to Feel zanotował największe straty...
Trochę to trwało, zanim ludzie zorientowali się, jakich lotów sztukę prezentują :ciotki:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: KrzysiekF »

Tede znów górą. Jego nowa płyta debiutuje od razu na szczycie zestawienia OLIS. Na drugim znakomicie trzyma się Metallica. Na -> 3 wspaniały debiut TACO HEMINGWAY , warto tu zaznaczyć że album był dostępny w serwisach streamingowych bodajże na 2 tygodnie przed premierą fizyczną krążka.

5 znów HH > SITEK. Dopiero na 8 Sylwia Grzeszczak. 9 > Chylińska. Miejsce -> 14 znów TACO Hemingway.

Na -> 20 mamy w końcu świąteczne wydawnictwo KAYAH .

Z 50 wypada Beata Kozidrak , Brzozowski (po tygodniu), Virgin. Nie wchodzi reedycja Margaret. W 50 dwa wydawnictwa notuje Stacha Celińska.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=1057&lang=

Do końca roku już tylko kilka ważnych premier, którą mogą zamieszać na listach bestsellerów. Płyta LP , Dawida Kwiatkowskiego, Eldo.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: ray »

O.S.T.R. na czele najchętniej kupowanych płyt w 2016. Mamy TOP100 - raport sprzedaży albumów w Polsce:
http://muzyka.dziennik.pl/news/artykuly ... bumow.html.

100 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce w 2016:

1. O.S.T.R. - ŻYCIE PO ŚMIERCI ASFALT RECORDS / WARNER MUSIC PL
2. METALLICA - HARDWIRED … TO SELF-DESTRUCT EMI OTHER INTERNATIONAL / UNIVERSAL MUSIC PL
3. AGNIESZKA CHYLIŃSKA - FOREVER CHILD POMATON / WARNER MUSIC PL
4. ANIA DĄBROWSKA - DLA NAIWNYCH MARZYCIELI SONY MUSIC PL
5. LEONARD COHEN - YOU WANT IT DARKER SONY MUSIC PL
6. KĘKĘ - TRZECIE RZECZY TAKIE RZECZY / PROSTO / OLESIEJUK
7. DAWID PODSIADŁO - ANNOYANCE AND DISAPPOINTMENT SONY MUSIC PL
8. ADELE - "25" XL RECORDINGS / SONIC
9. KORTEZ - BUMERANG JAZZBOY RECORDS / OLESIEJUK
10. KULT - WSTYD SP RECORDS / OLESIEJUK

11. PALUCH - OSTATNI KRZYK OSIEDLA B.O.R. RECORDS / STEP HURT
12. SADE - THE ULTIMATE COLLECTION SONY MUSIC PL
13. BRODKA - CLASHES KAYAX / PLAY IT AGAIN SAM / MYSTIC PRODUCTION
14. MICHAŁ SZPAK - BYLE BYĆ SOBĄ SONY MUSIC PL
15. MARIA PESZEK - KARABIN MANIA / WARNER MUSIC PL / WARNER MUSIC PL
16. HEY - BŁYSK KAYAX / WARNER MUSIC PL
17. SYLWIA GRZESZCZAK - TAMTA DZIEWCZYNA GORGO / WARNER MUSIC PL
18. KALIBER 44 - UŁAMEK TARCIA MYSTIC PRODUCTION / CENTRALA / MYSTIC PRODUCTION
19. ZAZ - PARIS WARNER MUSIC / WARNER MUSIC PL
20. RÓŻNI WYKONAWCY - MĘSKIE GRANIE 2016 POLSKIE RADIO / OLESIEJUK

21. PALUCH - "10/29" B.O.R. RECORDS / J&P / STEP RECORDS
22. STING - 57TH & 9TH INTERSCOPE USA / UNIVERSAL MUSIC PL
23. FLORENCE & THE MACHINE - HOW BIG HOW BLUE HOW BEAUTIFUL UNIVERSAL / UNIVERSAL MUSIC PL
24. ZAKOPOWER - KOLĘDOWO KAYAX / WARNER MUSIC PL
25. GUNS'N'ROSES - GREATEST HITS UM 3 / UNIVERSAL MUSIC PL
26. KALI - KRIME STORY GANJA MAFIA LABEL / CD-CONTACT
27. CZESŁAW NIEMEN - ZŁOTA KOLEKCJA (CZAS JAK RZEKA) POMATON / WARNER MUSIC PL
28. MAŁPA - MÓWI PROXIMITE / MY MUSIC
29. DŻEM - ZŁOTA KOLEKCJA (ZŁOTY PAW) POMATON / WARNER MUSIC PL
30. THE ROLLING STONES - BLUE & LONESOME POLYDOR UK / UNIVERSAL MUSIC PL

31. PRO8L3M - PRO8L3M RHW RECORDS / PROSTO / OLESIEJUK
32. AMY WINEHOUSE - BACK TO BLACK ISLAND USA / UNIVERSAL MUSIC PL
33. THE ROLLING STONES - JUMP BACK - THE BEST OF THE ROLLING STONES UNIVERSAL / UNIVERSAL MUSIC PL
34. DAWID PODSIADŁO - COMFORT AND HAPPINESS SONY MUSIC PL
35. RÓŻNI WYKONAWCY - BRAVO HITS LATO 2016 MAGIC RECORDS / UNIVERSAL MUSIC PL
36. FISZ EMADE TWORZYWO - DRONY ART2 / AGORA
37. STANISŁAWA CELIŃSKA - ATRAMENTOWA POLSKIE RADIO / OLESIEJUK
38. POPEK & MATHEO - KRÓL ALBANII STEP RECORDS / CD-CONTACT
39. TEDE & SIR MICH - KEPTN' WIELKIE JOŁ / MY MUSIC
40. DAVID BOWIE - BLACKSTAR SONY MUSIC PL

41. ŁONA I WEBBER - NAWIASEM MÓWIĄC DOBRZEWIESZ NAGRANIA / WARNER MUSIC PL
42. TWENTY ONE PILOTS - BLURRYFACE WARNER MUSIC / WARNER MUSIC PL
43. MAGDA UMER - DUETY - TAK MŁODO JAK TERAZ MTJ AGENCJA ARTYSTYCZNA / MTJ AGENCJA ARTYSTYCZNA
44. STANISŁAWA CELIŃSKA - ŚWIĄTECZNIE MUSICOM / E-MUZYKA
45. RÓŻNI WYKONAWCY - MAREK SIEROCKI PRZEDSTAWIA: I LOVE CHRISTMAS (TYLKO HITY) SONY MUSIC PL
46. RÓŻNI WYKONAWCY - JAZZ & THE CITY. PLATINUM EDITION MY MUSIC / MY MUSIC
47. STANISŁAWA CELIŃSKA - ATRAMENTOWA - SUPLEMENT POLSKIE RADIO / OLESIEJUK
48. ANDREA BOCELLI - CINEMA UNIVERSAL / UNIVERSAL MUSIC PL
49. ALVARO SOLER - ETERNO AGOSTO UNIVERSAL / UNIVERSAL MUSIC PL
50. POLSKA WERSJA - NOTABENE SMOKE STORY GROUP / MY MUSIC

51. TACO HEMINGWAY - MARMUR ASFALT RECORDS / WARNER MUSIC PL
52. MICHAŁ BAJOR - MOJA MIŁOŚĆ SONY MUSIC PL
53. IRA - MY POLSKIE RADIO / OLESIEJUK
54. RÓŻNI WYKONAWCY - LOVE JAZZ & THE CITY. PLATINUM EDITION MY MUSIC / MY MUSIC
55. KAYAH - GDY PADA ŚNIEG KAYAX / WARNER MUSIC PL
56. GANG ALBANII - CIĘŻKI GNÓJ STEP RECORDS / CD-CONTACT
57. BIAŁAS - H8M4 SB MAFFIJA / STEP HURT
58. MUZYKA FILMOWA - KRAINA LODU OTHER POP US / UNIVERSAL MUSIC PL
59. COLDPLAY - A HEAD FULL OF DREAMS WARNER MUSIC / WARNER MUSIC PL
60. PAWEŁ DOMAGAŁA - OPOWIEM CI O MNIE MYSTIC PRODUCTION / MYSTIC PRODUCTION

61. NATALIA PRZYBYSZ - PRĄD POMATON / WARNER MUSIC PL
62. RED HOT CHILI PEPPERS - THE GETAWAY WARNER MUSIC / WARNER MUSIC PL
63. JUSTIN BIEBER - PURPOSE UNIVERSAL / UNIVERSAL MUSIC PL
64. RÓŻNI WYKONAWCY - SWING CHRISTMAS & THE CITY. PLATINUM EDITION MY MUSIC / MY MUSIC
65. SIA - THIS IS ACTING SONY MUSIC PL
66. ORGANEK - CZARNA MADONNA MYSTIC PRODUCTION / MYSTIC PRODUCTION
67. RÓŻNI WYKONAWCY - SIESTA XI - PREZENTUJE MARCIN KYDRYŃSKI UM 3 / UNIVERSAL MUSIC PL
68. RPS / DJ ZEL - DDA RPS ENTERTEYMENT / FONOGRAFIKA
69. BEYONCE - BEYONCE SONY MUSIC PL
70. DUDEK P56 - KOCHAM ŻYCIE P56 LABEL / J&P

71. RÓŻNI WYKONAWCY - PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ - KOLEKCJA OKULARNIKÓW MAGIC RECORDS / UNIVERSAL MUSIC PL
72. BEYONCE - LEMONADE SONY MUSIC PL
73. TEN TYP MES - AŁA. ALKOPOLIGAMIA / AGORA
74. BRODKA - GRANDA SONY MUSIC PL
75. LEONARD COHEN - MORE BEST OF COLUMBIA / SONY MUSIC PL
76. RÓŻNI WYKONAWCY - ŚWIĘTA BEZ GRANIC 2016 POLSKIE RADIO / OLESIEJUK
77. MIETEK SZCZEŚNIAK - NIERÓWNI POLSKIE RADIO / OLESIEJUK
78. BEATA - B3 SONY MUSIC PL
79. LUXTORPEDA - MYWASWYNAS STAGE DIVING CLUB / UNIVERSAL MUSIC PL
80. RÓŻNI WYKONAWCY - MAREK SIEROCKI PRZEDSTAWIA: I LOVE FRANCE (TYLKO HITY). VOL.1 SONY MUSIC PL

81. DIRE STRAITS & MARK KNOPFLER - PRIVATE INVESTIGATIONS - THE BEST OF MERCURY / UNIVERSAL MUSIC PL
82. DŻEM - THE SINGLES SONIC / SONIC
83. LP - DEATH VALLEY MAGIC RECORDS / UNIVERSAL MUSIC PL
84. KĘKĘ - NOWE RZECZY PROSTO / OLESIEJUK
85. GEORGE MICHAEL - TWENTY FIVE SONY MUSIC PL
86. RÓŻNI WYKONAWCY - HITY NA CZASIE - WIOSNA 2016 MAGIC RECORDS / UNIVERSAL MUSIC PL
87. RIHANNA - ANTI DEF JAM / UNIVERSAL MUSIC PL
88. COMA - 2005 YU55 MYSTIC PRODUCTION / MYSTIC PRODUCTION
89. PERFECT - THE GREATEST HITS POMATON / WARNER MUSIC PL
90. MICHAEL JACKSON - NUMBER ONES SONY MUSIC PL

91. SITEK - WIELKIE SNY SITEK / J&P
92. ELDO - PSI MY MUSIC / MY MUSIC
93. BEDNAREK - ODDYCHAM LOU&ROCKED BOYS / ROCKERS PUBLISHING
94. RÓŻNI WYKONAWCY - RMF FM MUZYKA NAJLEPSZA POD SŁOŃCEM 2016 POMATON / WARNER MUSIC PL
95. RÓŻNI WYKONAWCY - MÓJ EMPIK - MOJA MUZYKA MY MUSIC / MY MUSIC
96. NIRVANA - NEVERMIND GEFFEN / UNIVERSAL MUSIC PL
97. RÓŻNI WYKONAWCY - MAREK NIEDŹWIECKI - MUZYKA CISZY 4 POLSKIE RADIO / OLESIEJUK
98. LANA DEL REY - BORN TO DIE POLYDOR UK / UNIVERSAL MUSIC PL
99. O.S.T.R - PODRÓŻ ZWANA ŻYCIEM ASFALT RECORDS / WARNER MUSIC PL
100. RÓŻNI WYKONAWCY - SMOOTH JAZZ & THE CITY. PLATINUM EDITION MY MUSIC / MY MUSIC.

Nie jest dla mnie zaskoczeniem, że O.S.T.R. jest na szczycie. Na OLiSie jego album utrzymuje się już 44 tygodnie, cały czas bardzo dobrze się sprzedaje.

Wyniki tego zestawienia potwierdzają, że płyty u nas najlepiej sprzedają się w grudniu, przed Gwiazdką. Płyta Metalliki wyszła 18 listopada, a zdążyła przegonić album Chylińskiej, który miał premierę 30 IX.
I to też tłumaczy, dlaczego album świąteczny Kayah jest dużo, dużo wyżej niż "B3" Beaty - mimo że album Kayah był notowany na OLiSie jak dotąd tylko 5 razy (najwyżej na miejscu 7), a płyta Beaty aż 12 razy (najwyżej na miejscu 3).

W pierwszej połowie zestawienia są aż 3 płyty Stanisławy Celińskiej (#37, #44, #47). :klaszcze:

Szpak na wysokim, 14 miejscu. :PP

PS
Gdzie na tej liście jest "królowa" Doda?
:lol3:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: Dobi »

Cieszy mnie wysoka pozycja Anki Dąbrowskiej. Jej album był jedną z lepszych pozycji w zeszłym roku, co zresztą też udowodniła koncertami na żywo gdy prezentowała materiał. Byłem na jednym z warszawskich koncertów i bawiłem się świetnie ;)

Beata Kozidrak aż na 78 miejscu. Nisko, zważywszy że zainteresowana szerzy w mediach propagandę sukcesu, twierdząc że płyta jest sukcesem. Mi album również przypadł do gustu, nie cały, ale niektóre utwory są godne uwagi.

Nadal nie rozumiem tego szału na Chylińską. Ostatecznie kupiłem jej album ale przesłuchałem dwa razy i odstawiłem. Coś mi się nie klei w tej płycie, nie widzę w niej spójności.

Największy nieobecny to dla mnie Krzysiek Zalewski. "Złoto" jest jednym z lepszych albumów zeszłego roku i żałuję, że słuchacze go nie zauważyli, chociaż utwór "Miłość miłość" jakiś tam rozgłos zyskał.

Z kolei brak Dody mnie nie dziwi. Pewnie spróbuje jakoś tłumaczyć porażkę komercyjną tekstami typu "Polska nie jest gotowa na rocka" itp. Szkoda tylko, że z rockiem te 6 nowych piosenek nie mają za wiele wspólnego :hmmm:
Płyta kompletnie nie warta swoje ceny premierowej, ale za 20 zł na wyprzedaży można kupić :aloha:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: KrzysiekF »

I kolejne porażki...

CLEO, Natalia Szroeder, Smykiewicz, Jusis, Lisowska, Lady Pank, Wilki, WIśniewski z Ich Troje, Feel ...czy z zagranicznych: Britney, Gaga, Dion...

i największe hity. Albumy wydane w 2015 r lub wcześniej , mimo to zajmują doskonałe miejsca w rankingach sprzedaży 2016 .

- Kortez Buerang wydany. 2015-09-25
- DAWID PODSIADŁO - COMFORT AND HAPPINESS wydany. 2013-05-28 :shock:
- Celińska Atramentowa wydany. 2015-05-08
- Natalia Przybysz Prąd wydany. 2014-11-17

Jak widać na przykładzie 4 albumów z polskiego katalogu można doskonale sprzedawać album przez lata.
Dobi pisze:
Z kolei brak Dody mnie nie dziwi. Pewnie spróbuje jakoś tłumaczyć porażkę komercyjną tekstami typu "Polska nie jest gotowa na rocka" itp. Szkoda tylko, że z rockiem te 6 nowych piosenek nie mają za wiele wspólnego :hmmm:
Płyta kompletnie nie warta swoje ceny premierowej, ale za 20 zł na wyprzedaży można kupić :aloha:
Pisaliśmy po pierwszych wynikach sprzedaży , że szykuje się porażka. Doda jest w takim punkcie swojej kariery, że może albo nią podążać w ślepo, albo zniknąć na kilka lat i wrócić z nowym materiałem, takim że ludzie pospadają buty. Wybór należy do Niej. Pytanie czy potrafiłaby żyć bez mediów.... jak wiemy na przykładzie Edyty - chyba nie. I to jest w tym wszystkim najtrudniejsze.
Dobi pisze:

Największy nieobecny to dla mnie Krzysiek Zalewski. "Złoto" jest jednym z lepszych albumów zeszłego roku i żałuję, że słuchacze go nie zauważyli, chociaż utwór "Miłość miłość" jakiś tam rozgłos zyskał.
Doskonały album, nie rozumiem dlaczego nic nie ruszą się z 2 singlem ?
Ostatnio zmieniony 11 sty 2017, 11:49 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: dorota »

KrzysiekF pisze:Pisaliśmy po pierwszych wynikach sprzedaży , że szykuje się porażka.
ale to jest zestawienie z rok 2016 a Doda wydala album bodajże w grudniu, wiec trochę nie fair oceniać po miesiącu sprzedaży....

ciekawe ile szt sprzdała Chylinska? :hmmm: o jakich ilościach mówimy?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: KrzysiekF »

dorota pisze: ciekawe ile szt sprzdała Chylinska? :hmmm: o jakich ilościach mówimy?
Obecnie jakieś 50 - 60 tysięcy kopii.

Dodano po 6 minutach 5 sekundach:
dorota pisze:
KrzysiekF pisze:Pisaliśmy po pierwszych wynikach sprzedaży , że szykuje się porażka.
ale to jest zestawienie z rok 2016 a Doda wydala album bodajże w grudniu, wiec trochę nie fair oceniać po miesiącu sprzedaży....
Choni Virgin zostało wydane 2016-11-16, Paweł Domagała wydał płytę 18 listopada i w podsumowaniu zmieścił się na 60 pozycji. Można. Cholernie przykra ta sytuacja z Virgin , ale na empik.com do dnia dzisiejszego nawet nie wyczerpał się nakład z autografami :beczy: .
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: keraj »

KrzysiekF pisze:- Kortez Buerang wydany. 2015-09-25
- DAWID PODSIADŁO - COMFORT AND HAPPINESS wydany. 2013-05-28 :shock:
- Celińska Atramentowa wydany. 2015-05-08
- Natalia Przybysz Prąd wydany. 2014-11-17

No i na 74 miejscu Brodka z płytą Granda wydaną w 2010 roku o której nie należy zapominać
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: Kamui Shiro »

Czemu? ja chętnie zapomnę o tym steku bzdur. Ubiegłoroczna płyta to jej pierwsza sensowna.

Co do Dody, jej kariera niestety jest przeszłością, nawet pokazanie tyłka Dudzie nie dało nic. Moim zdaniem trochę szkoda... Ale ma stałych fanów (tudzież stałych antyfanów) - i niech na tym jedzie forever.

Czy Bastet czasem nie sprzedała się całkiem przyzwoicie?
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Post autor: karen »

To tak w skrócie pierwsza Polska 10-tka

1. O.S.T.R. - ŻYCIE PO ŚMIERCI ASFALT RECORDS / WARNER MUSIC PL
2. AGNIESZKA CHYLIŃSKA - FOREVER CHILD POMATON / WARNER MUSIC PL
3. ANIA DĄBROWSKA - DLA NAIWNYCH MARZYCIELI SONY MUSIC PL
4. KĘKĘ - TRZECIE RZECZY TAKIE RZECZY / PROSTO / OLESIEJUK
5. DAWID PODSIADŁO - ANNOYANCE AND DISAPPOINTMENT SONY MUSIC PL
6. KORTEZ - BUMERANG JAZZBOY RECORDS / OLESIEJUK
7. KULT - WSTYD SP RECORDS / OLESIEJUK
8. PALUCH - OSTATNI KRZYK OSIEDLA B.O.R. RECORDS / STEP HURT
9. BRODKA - CLASHES KAYAX / PLAY IT AGAIN SAM / MYSTIC PRODUCTION
10. MICHAŁ SZPAK - BYLE BYĆ SOBĄ SONY MUSIC PL
ODPOWIEDZ