Must be the music - Tylko muzyka

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: witcher »

Chyba nie ma tematu o "MBTM" - więc napiszę tutaj.
Co sądzicie o wczorajszym odcinku?
Wydaje mi się, że wyniki głosowania jak najbardziej sprawiedliwe: weszli Rotten Bark i Marcin Czyżewski. Tylko jest jedno "ale". Zauważyłem, że ogromne szanse na dziką kartę w głosowaniu internetowym ma niejaki Tomasz Cebo. Wytłumaczcie mi coś, bo może za głupi jestem, albo się nie znam: na czym polega fenomen tego pana? Bo muzyką jego twórczości nie nazwę, nie jest to, co robi specjalnie oryginalne ani twórcze, a jednak ludzie (łącznie z jury) to kupują. Mimo, że ciągle powiela te same schematy (występ z castingu i z półfinału praktycznie identyczne) dostaje pochlebne recenzje.
Mam co prawda pewne wytłumaczenie: ten, komu nie podoba się jego "trendy" muzyka dla "frików" i "fraków" naraża się ogółowi, który zgodnie stwierdził, że to, co robi pan Cebo jest na czasie i już. Co myślicie?
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Meg »

witcher pisze:Chyba nie ma tematu o "MBTM" - więc napiszę tutaj.
Co sądzicie o wczorajszym odcinku?
Wydaje mi się, że wyniki głosowania jak najbardziej sprawiedliwe: weszli Rotten Bark i Marcin Czyżewski. Tylko jest jedno "ale". Zauważyłem, że ogromne szanse na dziką kartę w głosowaniu internetowym ma niejaki Tomasz Cebo. Wytłumaczcie mi coś, bo może za głupi jestem, albo się nie znam: na czym polega fenomen tego pana? Bo muzyką jego twórczości nie nazwę, nie jest to, co robi specjalnie oryginalne ani twórcze, a jednak ludzie (łącznie z jury) to kupują. Mimo, że ciągle powiela te same schematy (występ z castingu i z półfinału praktycznie identyczne) dostaje pochlebne recenzje.
Mam co prawda pewne wytłumaczenie: ten, komu nie podoba się jego "trendy" muzyka dla "frików" i "fraków" naraża się ogółowi, który zgodnie stwierdził, że to, co robi pan Cebo jest na czasie i już. Co myślicie?
Oglądałam wczorajszy odcinek.
Najbardziej podobał mi się Marcin Czyżewski, takiej interpretacji "Hello" jeszcze nie słyszałam, bardzo dobrze że przeszedł :klaszcze:
Rotten Bark świetny występ jednak ostatni był lepszy... To co powiedziała Ela wokalista jest za bardzo spięty, musi się otworzyć ale ogólnie fajnie to brzmiało.

Zawiodłam się trochę na Arlecie która śpiewała piosenkę Linkin Park... moim zdaniem to był zły wybór. Ja uwielbiam wersje Chester'a a ona w tych górnych rejestrach trochę brzmiała jak koza... ale bądź co bądź talent ma wielki!

Co do Cebo - facet ma fajny pomysł na siebie... jego "wyjątkowość" tkwi chyba w tym że nikt takiej muzyki jeszcze nie pokazywał, jednak nie wszytko co nowe jest do przyjęcia. Dla mnie ten występ był strasznie nudny. Freak po prostu freak dobrze że odpadł.

Co do reszty - lekkie poprawne śpiewanie, nic specjalnego

Natomiast bardzo podobała mi się Kora :580:


Co do DZIEWCZYN - nie mylmy zarozumialstwa z szacunkiem do siebie i do swojej pracy.


Temat wydzielony.
Natu$
Ostatnio zmieniony 01 maja 2011, 17:23 przez Meg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Natu$ »

Może mi ktoś w ogóle wytłumaczyć, o co chodzi z tymi frikami i frakami? Znaczy się, rozumiem, co znaczą same słowa, ale skąd to się wzięło?! Od razu na każdym kroku wszyscy o czymś takim. Zapadłam w jakiś sen zimowy i coś mnie ominęło i teraz się dopiero obudziłam, czy co? 8P

W ogóle się nie zgadzam z tym, kogo ludzie wybierają. PodobaMiSię, Olivia Livki, Heros Get Remembered bo byli moi faworyci! Nikogo z nich nie ma w finale! Cieszę się, że chociaż zespołom Enej i Rotten Bark (chociaż ci wczoraj zawiedli) się udało.

Ten cały Cebo - jak dla mnie numer na jeden raz.
Zauważyłem, że ogromne szanse na dziką kartę w głosowaniu internetowym ma niejaki Tomasz Cebo.
A co z PodobaMiSię? Po pierwszym tygodniu mieli aż 53% głosów na facebook'u.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: witcher »

Natu$ pisze:Może mi ktoś w ogóle wytłumaczyć, o co chodzi z tymi frikami i frakami? Znaczy się, rozumiem, co znaczą same słowa, ale skąd to się wzięło?!
Dobre pytanie :P
Ja to sobie tłumaczę tak, że frik (freak) to ktoś zwariowany, wyluzowany itd., zupełne przeciwieństwo fraka - sztywnego, poważnego człowieka. I chyba (podkreślam, że nie wiem do końca) ale chodzi o to, żeby być freakiem, bo to jest trendy i cool i takie tam :D
Taka filozofia, którą pan Cebo wyznaje.
Natu$ pisze:Ten cały Cebo - jak dla mnie numer na jeden raz.
Zgadzam się w 100%.
Natu$ pisze:
A co z PodobaMiSię? Po pierwszym tygodniu mieli aż 53% głosów na facebook'u.
Jak na razie prowadzą, mam nadzieję, że tak zostanie :)

[ Dodano: 01-05-2011, 20:52 ]
Meg pisze:Natomiast bardzo podobała mi się Kora
Kora dała czadu, nawet momentami miałem wrażenie, że śpiewa "z taśmy", bo było tak idealnie.
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Niekonwencjonalny »

Ja również nie rozumiem zachwytu nad Tomaszem. O ile za pierwszym razem to było zaskoczenie, teraz było już nudno i nieciekawie.
witcher pisze:Kora dała czadu, nawet momentami miałem wrażenie, że śpiewa "z taśmy", bo było tak idealnie.
Zgadza się, było niesamowicie. Na YT można już obejrzeć: http://www.youtube.com/watch?v=aABf56r3HUQ . Jakby ktoś chciał mp3 :arrow: PW.

Już nie mogę się doczekać jubileuszowego koncertu! :)
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Robik »

Jestem bardzo negatywnie zaskoczony ubiegło tygodniowym występem jednej z jurorek :P programu "Must be the music". W programie, w którym cała warstwa muzyczna na scenie jest na żywo, powinno być zabronione śpiewanie z playbacku. Rozumiem, że artysta nie dysponuje przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, głosem, który nadaje się do śpiewania na żywo, ale w takiej sytuacji nie powinno się stawać na scenie i robić ludzi w balona, tylko przenieś występ na inny termin. Ewentualnie jak się "straciło" głos, w ogóle nie występować.
Awatar użytkownika
Emila555
Impossible
Impossible
Posty: 1931
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:16
Ulubiony album: wszystkie!!!!
Ulubiona piosenka: wszystkie!!!!
Lokalizacja: Szczecin

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Emila555 »

Robik pisze:Jestem bardzo negatywnie zaskoczony ubiegło tygodniowym występem jednej z jurorek
To ona nie śpiewała na żywo?? :shock:
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Meg »

Dziką kartę dostał zespół PodobaMiSię

Do moich faworytów należą: ENEJ, NOKO, Czyżewski i PodobaMiSię mam nadzieję że ktoś z nich wygra tą edycję Obrazek
Trochę jestem zdziwiona że w finale nie ma ani jednej kobiety... w sumie może to nawet lepiej
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Niekonwencjonalny »

Emila555 pisze:Robik napisał/a:
Jestem bardzo negatywnie zaskoczony ubiegło tygodniowym występem jednej z jurorek


To ona nie śpiewała na żywo?? :shock:
Ja tam jestem zdania, że to jednak było live :)
Meg pisze:Dziką kartę dostał zespół PodobaMiSię
Eh, wolałbym Olivię albo Conrado :)
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Meg »

No i to jest finał!!!

Moi faworyci: NOKO, Dolski (strasznie mnie chłopak zaskoczył interpretacją Smooth Criminal) i Czyżewski!

Zawiedli mnie: PodobaMiSię i Enej
Awatar użytkownika
Suzka13
Make it happen
Make it happen
Posty: 172
Rejestracja: 29 sty 2011, 12:51
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: Perła,Dotyk i List
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Suzka13 »

Moi faworyci to : Dolski i Conrado :) Mam cichą nadzieje że Dolski wygra :)
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Meg »

Z tej trójki: Dolski, Conrado i Enej wybieram Enej i to na nich oddam swój głos!
Radio Hello najlepsze Obrazek
Awatar użytkownika
Suzka13
Make it happen
Make it happen
Posty: 172
Rejestracja: 29 sty 2011, 12:51
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: Perła,Dotyk i List
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Suzka13 »

No niestety Dolski na ostatnim miejscu... ;( a wygrał Enej
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Meg »

No i tak ma być brawo Enej... Dobryj deń :taniec:
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Must be the music - Tylko muzyka

Post autor: Marcin A. »

Emila555 pisze:Robik napisał/a:
Jestem bardzo negatywnie zaskoczony ubiegło tygodniowym występem jednej z jurorek


To ona nie śpiewała na żywo?? :shock:
100 % playback.
ODPOWIEDZ