The Voice of Poland

Nowy program TVP

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Emila555
Impossible
Impossible
Posty: 1931
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:16
Ulubiony album: wszystkie!!!!
Ulubiona piosenka: wszystkie!!!!
Lokalizacja: Szczecin

Re: The Voice of Poland

Post autor: Emila555 »

Poziom wokalny uczestników tej edycji jest bardzo wysoki.
Na żywo prawie wszyscy wypadli świetnie.
Trzymam kciuki za swoich faworytów. Szkoda, że opadła Magda Bałdych i Ania Ozner, ale takie są zasady, ktoś musi opuścić program. Mam nadzieję, że dziewczyny zrobią karierę, a The Voice pomogł im się wybić.

Jak zwykle szczęka mi opadła po występie Doroty Osińskiej <3 Jak ja ją uwielbiam, od pierwszej sekundy kiedy ją tylko usłyszałam w jakimś spocie, które zapowiadał program. Od tamtego momentu, choć nie wiedziałam jeszcze kto jest właścicielką tak pięknego głosu jestem zakochana w tym wokalu, mogę słuchać bez końca. Widać, że Dorota trzyma się swojej muzycznej ścieżki, kiedyś nawet powiedziała, że nie dla niej są te nowoczesne dźwięki, ta nowoczesna technika. Ona wykonuje piosenki z duszą, ona im nadaje duszę. Dla mnie jest ponad tych wszystkich uczestników, jest jedyna w swoim rodzaju.

Urzekł mnie też występ Michała Sobierajskiego i Beaty Dobosz.

I powtórzę to po raz setny, że The Voice jest najlepszym muzycznym programem, nie ma żadnych pitu pitu o życiu osobistym, wygłupów jury i prowadzących, za to jest kawał klasy i dobrej muzyki.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: The Voice of Poland

Post autor: witcher »

Wczorajszy odcinek oglądało mi się średnio.
Po pierwsze za dużo tego wszystkiego. Non stop wykrzykiwane "This the voice of Poland" strasznie mnie irytuje. Nieporadny Maciej Musiał zadający niepotrzebne, głupie pytania także - w ogóle wejścia z backstage'u bym wyrzucił. Non stop jakieś lokowanie produktu, nie wiadomo co. Wiem, że program musi na siebie zarobić, ale za dużo tego wszystkiego. Marika moim zdaniem też nie za dobrze radzi sobie jako prowadząca.
Co do samych występów zgadzam się, że drużyny zostały ułożone od najgorszej do najlepszej. Jestem trochę zaskoczony takim obrotem spraw, bo przecież Justyna mogła przebierać w uczestnikach po przesłuchaniach w ciemno. Nie wydaje mi się jednak, żeby zostawiła sobie najlepszych z najlepszych.
Największe wrażenie tego wieczoru wywarły na mnie niezmiennie Dorota Osińska (absolutnie powalający występ, reakcja jurorów jak najbardziej adekwatna) i Natalia Sikora (jak zwykle był ogień, elektryzująco). Najbardziej irytuje za to Juliusz Kamil, który choć bezsprzecznie ma kawał głosu jest dla mnie tylko efekciarską wydmuszką. W ogóle panowie mnie w tym odcinku mocno wkurzyli - głównie Michał Jabłoński (marny występ, jakim cudem przeszedł do drugiego etapu?) i Michał Sobierajski (chłopak bezsprzecznie ma talent, przykuwa uwagę, chce się go słuchać, ale "FOG" ewidentnie przedobrzył, zwłaszcza na początku.
Po kolejnej już selekcji uczestników mam nadzieję, że program będzie ciekawszy, mniej przegadany i będzie się go lepiej oglądało. Czekam na występy z jurorami, rzeczywiście były bardzo fajne.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: The Voice of Poland

Post autor: Matiz99 »

Emila555 pisze:Poziom wokalny uczestników tej edycji jest bardzo wysoki.
Pod tym względem miażdży X-Factora doszczętnie.

Zrobiłem sobie dziś audio dwóch wykonów więc wrzucę dla chętnych:

Dorotoa Osinska - Je T'aime: Laska rozniosła wszytko! Edyta by się nie powstydziła takiego wykonania :!: Nie można powiedzieć, że zaśpiewała to słabiej niż Lara Fabian w oryginale.

Basia Janyga - Kocham jej barwę !
:d :d

Dorotoa Osinska - Je T'aime: http://hostuje.net/file.php?id=6cea2a42 ... 8f628d3ffc :stereo:
Basia Janyga: http://hostuje.net/file.php?id=592e6b94 ... 175833731d


Mam też Dorotę w wave na serwerze: http://hostuje.net/file.php?id=8398b2af ... 28048c5636
Awatar użytkownika
fanusia_anka
Impossible
Impossible
Posty: 1524
Rejestracja: 04 cze 2010, 22:15
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poznań

Re: The Voice of Poland

Post autor: fanusia_anka »

Mi najbardziej podobała się Kasia Dereń nr.1 jak dla mnie, oczywiście nie muszę mówić o Dorocie Osińskiej bo to wielki talent i klasa.
Nie podoba mi się ta nowa forma że 4 odc na żywo i koniec, za szybko.... Od razu na hop siu odpada 8 osób. :roll:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: The Voice of Poland

Post autor: dorota »

niuto pisze:Mnie też nie zachwyca, ale bałem się pisać cokolwiek, bo zaraz niektórzy wyjadą z dyskryminacja osób niepełnosprawnych...
ooooo a co jej jest? ;> :niewiem:
Awatar użytkownika
fanusia_anka
Impossible
Impossible
Posty: 1524
Rejestracja: 04 cze 2010, 22:15
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poznań

Re: The Voice of Poland

Post autor: fanusia_anka »

Słabo widzi.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: The Voice of Poland

Post autor: Piter »

Niuto, ktoś Ci już czynił takie zarzuty czy jesteś nadgorliwy?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: The Voice of Poland

Post autor: Flux »

A skąd w ogóle pomysł, że ktoś miałby zarzucić dyskryminację niepełnosprawnych? Nikt tutaj nie stosuje wobec Osińskiej taryfy ulgowej i nie zachwyca się nią dlatego, że śpiewa dobrze jak na niedowidzącego uczestnika. Ona po prostu rewelacyjnie śpiewa, jakkolwiek jej osobę rozpatrywać. Wzrok to żadne kryterium w odniesieniu do wokalisty (patrz: Andrea Bocelli).

Podobał mi się również występ Beaty Dobosz (świetne chórki!) i tej dziewczyny od Selah Sue, chociaż były niebezpiecznie zbliżone do oryginałów. Niemniej jednak - idealnie dobrany repertuar do barwy głosu.
Awatar użytkownika
Emila555
Impossible
Impossible
Posty: 1931
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:16
Ulubiony album: wszystkie!!!!
Ulubiona piosenka: wszystkie!!!!
Lokalizacja: Szczecin

Re: The Voice of Poland

Post autor: Emila555 »

A cóż to? Czyżby nikt nie oglądał wczorajszego The voice? :d

Z odcinka na odcinek robi się coraz bardziej gorąco. Odpadają już najlepsi z najlepszych.
Szkoda się żegnać z tymi uczestnikami ale cóż, takie są zasady tego programu, który niestety nie może trwać wiecznie. Cały czas trzymam kciuki za moich faworytów, a mianowicie: Dorotę Osińską, Michała Sobierajskiego, Kasię Dereń, Juliusza Kamila i Natalię Nykiel. Mam nadzieję, że 4 z nich dojdzie do ścisłego finału a cały program wygra Dorota Osińska, która rozkłada mnie na łopatki każdym swoim występem <3 .

Ona jest jakimś muzycznym objawieniem. Nie mogę wyjść z zachwytu i podziwu. Utalentowana, z ogromną muzyczną wrażliwością, niesamowitym wokalem, w dodatku skromna, nie rzucająca się w oczy, szczera i przyjazna wszystkim wokół. Jej wczorajszy występ był wspaniały. Zaśpiewać piosenkę Whitney w taki sposób w jaki to zrobiła Dorota nie lada wyczyn, ale poradziła sobie z tym wspaniale. Wielkie brawa :guru:

Michał Sobierajski co tydzień zaskakuje mnie swoim sposobem odbioru muzyki, interpretacji, swoją wrażliwością i kunsztem muzycznym. Jak on w wieku 19 lat jest tak zdolny to co dopiero będzie za 20 lat? Strach pomyśleć :D .

Juliusz Kamil niezmiennie świetny, dla mnie to już jest gotowy na zrobienie wielkiej kariery artysta.

Zastanawiam się kto wybrał dla Kasi Dereń i Beaty Dobosz takie utwory? :mama2:
Żałuję, że Beata odpadła, uwielbiam jej słuchać, nie wiem dlaczego Justyna wybrała tą dziewczynę od Proud Mary bo jej wykonanie tej piosenki nie powaliło.

No i nie omieszkam nie wspomnieć o występie wieczoru, a dokładnie o wykonie Patrycji Markowskiej :ha: Co za paradoks. Ci wszyscy uczestnicy śpiewają o niebo lepiej niż ona :ha: I to nie jest tak, że ja Patrycji nie lubię, wręcz przeciwnie, słucham jej utworów, szanuję ją jako wokalistkę ale staram się być obiektywna :ha:

Piszcie co sądzicie o wczorajszym odcinku live, jestem bardzo ciekawa Waszych opinii :d
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: The Voice of Poland

Post autor: strzalka21 »

Zaskakuje mnie Kasia Dereń.
Niestety wykonanie Doroty "i have nothing" nie przypadło mi do gustu. Uważam, że to nie jest piosenka dla jej głosu. Jak dla mnie klapa.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: The Voice of Poland

Post autor: karen »

Najgorzej ze wszystkich zaśpiewała zdecydowanie ... Markowska. Reszta przyzwoicie.
Awatar użytkownika
fanusia_anka
Impossible
Impossible
Posty: 1524
Rejestracja: 04 cze 2010, 22:15
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poznań

Re: The Voice of Poland

Post autor: fanusia_anka »

A mi się bardzo podobał występ Patrycji Markowskiej, super piosenka.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: The Voice of Poland

Post autor: Aro »

Cały program wygra Osińska. Tak myślę. W sobotę zdobyła ponad 60% głosów sms. Nie ma właściwie osoby która by się zbliżyła do takiego wyniku.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: The Voice of Poland

Post autor: grzechoo »

Ja przy każdym wykonie Doroty mam ciary. Yabłon odpadł ;-) Kąska śpiewa przyzwoicie a reszty mogłoby dla mnie nie być hehe, nie przyciągają mojej uwagi. Wykonanie Beaty było nawet ok.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: The Voice of Poland

Post autor: KrzysiekF »

Wygra Osińska i co dalej? Ma dziewczyna talent, mimo tego że wczoraj jej występ mnie nie porwał. Kto jej napiszę piosenki godne jej talentu , mądre teksty? Obawiam się, że będzie ciężko. Jednak pewnie przez kilka miesięcy (jeżeli pomyśli wytwórnia) wznowią jej 2 płyty i dopiero później pewnie nowy.
ODPOWIEDZ