Ulubione gatunki muzyczne

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Ulubione gatunki muzyczne

Post autor: Kamui Shiro »

No wiadomo, prawie kazdy z nas chyba ceni sobie taka zwykla muzyke pop, jak z radia Zet/Eska/RMF (niepotrzebne skreslic). Pomijajac jednak te codzienna dawke skonczonej doskonalosci, co was jeszcze rusza?

Mnie:

- muzyka tzw. klasyczna/powazna. Tradycyjnie preferowana w rodzinie, byla pierwsza mi znana i dominujaca, az do okolic 15 roku zycia. Do dzis bardzo sobie cenie popoludnia z radiem 2, mam ulubione piesni, arie, symfonie - ale juz rzadko mam taki nastrój, zeby je wlaczac...

- techno. Niekoniecznie w klubach, bo atmosfera w klubach poswieconych takiej muzyce na dluzsza mete mnie meczy, ale sama muzyke lubie i uwazam za dosyc bogata - przy czym nie znam sie na niej tak, by wyróznic, jaki podgatunek mi szczególnie pasuje ;P

- italo disco, synth pop, takze new romantic - cokolwiek z tych rzeczy w klimacie lat 80-tych, lyzkami i garsciami wchlone

- rodzima muzyka ludowa i koscielna, moze tez byc irlandzki folk w ostroznych dawkach ;) byle z autentyzmem

- tzw. metal symfoniczny, love metal - ale tylko pojedyncze najbardziej znane marki ;p Him, Within Temptation np.

- crunk'n'b, ragga, dancehall - do potanczenia :D

Lubie tez ogólnie r&b, chwilami nawet rap ^^ ale to juz inny wymiar, nie bywalem w nim zbytnio. Tak samo ze starym rockiem, rock'n'rollem - spoko, ale nie rozkminialem zbytnio póki co.

Nie przepadam za jazzem, chyba ze w odpowiednim miejscu, czasie, sytuacji ;P

Nie lubie metalu ani reggae. No, ale na wszystko jestem otwarty, nawet z nich wydziubie jakis mily dla mojego ucha kawalek.
Awatar użytkownika
Himcio
Impossible
Impossible
Posty: 1789
Rejestracja: 30 sie 2009, 19:22
Ulubiony album: Kiss Me Feel Me
Ulubiona piosenka: Under Her Spell
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Ulubione gatunki muzyczne

Post autor: Himcio »

Kamui Shiro pisze:- muzyka tzw. klasyczna/powazna. Tradycyjnie preferowana w rodzinie, byla pierwsza mi znana i dominujaca, az do okolic 15 roku zycia. Do dzis bardzo sobie cenie popoludnia z radiem 2, mam ulubione piesni, arie, symfonie - ale juz rzadko mam taki nastrój, zeby je wlaczac...
Których symfoników cenisz najbardziej?
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Ulubione gatunki muzyczne

Post autor: aśka »

Wszystko poza rapem czy tam hip-hopem itp. Najbardziej lubię jazz i blues, wręcz kocham. Muzyką poważną też nie pogardzę. Zresztą jak mnie najdzie to tygodniami mogę słuchać tylko klasycznej... Oczywiście też w zasadzie całą muzykę popularną z rożnymi wyjątkami...

Zresztą jestem mało wybredna. Nawet disco polo czasami przejdzie, no może tak samo jak i rap :ha: Zależy od utworu...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Ulubione gatunki muzyczne

Post autor: Kamui Shiro »

Himcio pisze:
Kamui Shiro pisze:- muzyka tzw. klasyczna/powazna. Tradycyjnie preferowana w rodzinie, byla pierwsza mi znana i dominujaca, az do okolic 15 roku zycia. Do dzis bardzo sobie cenie popoludnia z radiem 2, mam ulubione piesni, arie, symfonie - ale juz rzadko mam taki nastrój, zeby je wlaczac...
Których symfoników cenisz najbardziej?
Lubię ogromnie "Niedokończoną" Schuberta, poza tym fragmenty z Beethovena na przykład, także neoromantycy. Bardziej jednak siedziałem w pieśniach/ariach, więc o tych symfoniach lekko na wyrost... dopiero przestawiam się od jakiegoś czasu :)
ODPOWIEDZ